Diskuze

Pokojové rostliny

Pozná někdo, co je to za kytku?


Kakika 17.08.10

Kamarádka mi dala krásnou „kytičku“. Jsou to takové kuličky, dostala jsem odnože už asi po 4., předtím mi to vždy uschlo a když jsem se pokoušela najít název, abych si to případně obstarala, tak jsem nic nenašla. Strašně se mi to líbí, ráda bych si našla info, jak se to má pěstovat, aby to zase nevzalo za své. Poznáte někdo z fota, co je to za pokojovku?


Reagovat
Re: Kakika | K - plamínek 19.08.16

Dobrý den, prosím Vás poradími někdo co může být tohle za kytku. Moc díky


Reagovat
Kakika 17.08.10

a tady je to foto :think:


Reagovat
Re: Kakika | HaGr 11.10.12

Jj. Já jí mám také doma a v podstatě mi bylo řečeno : moc nezalévat a v zimě ještě méně, né přímé slunce, né úplný stín…ale moc neroste. Mám jí doma měsíc a půl a je delší o cm!!! :) Asi se jí tu líbí…ale je to celkem studenej barák ve stínu…třeba fijalky mi tu zas nikdy nekvetou :,(


Reagovat
Krtek zahradník 25.08.10

Kakiko, tato překrásná květina s velice netradičním vzhledem se jmenuje Straček Rowleyův (Senecio rowleyanus), tak snad jsem Tě potěšil :-) Zdraví Tě Krtek zahradník


Reagovat
Re: Krtek zahradník | redsock 14.05.16

Prosimvás, co je to za květinu?


Reagovat
Kaktusáci 29.08.10

Dobrý den,včera jsme si přiezli kytku,vypadá takhle…Nevíte někdo co je to za druh??Květiny moc nepěstujeme,ale když už jsme si ji koupili,tak chceme,aby nám vydržela.a taky chceme aby měla dobrou péči,ale nevíme jak na to..... 8-o Poradíte prosím??


Reagovat
Kaktusáci 29.08.10

ještě se snažím přidat fotku ,ale zatím mi to nějak nejde… :-?


Reagovat
Kaktusáci 29.08.10

sláva :-D


Reagovat
jahulka 30.08.10

Určitě se jedná o pokojovou „kapradinu“ Nephrolepis exaltata. Potřebuje stále vyšší vlhkost vzduchu a polostinné stanoviště. Výborně se jí daří třeba v koupelně s oknem. Obtížnější je ji udržet hezkou přes zimu v místnosti s ústředním topením. Jinak vytváří velké množství vzdušných kořenů, ty doporučuji nezkracovat. :-)


Reagovat
Jimmi 14.04.11

Dobrý den. potřeboval bych zjistit, jak se jmenuje tahle kytka, abych se o jejím dalším pěstování (zálivka, přesazování) něco dověděl. Děkuji za odpovědi. :-)


Reagovat
jahulka 15.04.11

Myslím, že se jedná o druh orchideje Miltonia (tzv.macešková orchidej). Péče je stejná jako u ostatních druhů orchidejí. Pěstujeme v průhledném květináči, hnojíme jednou za 14 dní v letních měsících, zálivka mírná, až proschne kořenový bal. :-)


Reagovat
Pipet 15.06.11

Mám dalšího neznámého, dostala jsem a netuším, co je to zač :think: Nevíte někdo?


Reagovat
mishle87 29.03.12

dostala som od mamky kytku pokojovu,povrch listov je chlpaty jemne ako u fialky,vim ze ich nemuzu polit ale su male a vim ze bude kvitnut na cerveno,zvonceky a je hrozne tahava taka pokojova popinavka…


Reagovat
Re: mishle87 | Seal 30.03.12

[citace] @mishle87 píše: dostala som od mamky kytku pokojovu,povrch listov je chlpaty jemne ako u fialky,vim ze ich nemuzu polit ale su male a vim ze bude kvitnut na cerveno,zvonceky a je hrozne tahava taka pokojova popinavka… [/citace] To vypadá na gloxinii :think:


Reagovat
Re: Seal | mishle87 30.03.12

no divala som sa na internete jak vypadaju gloxinie a listy ma ovela mensi,zitra jsem hodim fotku…


Reagovat
kyti5 30.03.12

mohla by to být tořivka zkus se podívat na obrázky googlu


Reagovat
mishle87 30.03.12

ee musim ji odfotit inak to asi nezistim


Reagovat
mishle87 30.03.12

to je ona tak hadam niekto vie co to je a jak sa o to starat


Reagovat
Re: mishle87 | rosnatka 76 05.03.15

Mam jí doma už několik let má dost složitej název viz. článek. mám asi už metr a pul dlouhý šlahouny a stále bohatě kvete. nijak zvlášt se o ni nestarám, zaleju pohnojím.

BOTANICKÝ NÁZEV: Aeschynanthus speciosus, Aeschynanthus radicans, Aeschynanthus hildebrandii, Aeschynanthus tricolor. POPIS: Je to světlá ampélní rostlina, která se odlišuje masitými, koženými listy a kvítky, jasně zabarvenými od červeného do oranžového odstínu, které jsou na koncích letorostů pokryty jemným chmýřím. Nejlepší je umístit ji na světlé místo, před přímými slunečními paprsky ji však zastínit. Vyberte jí stanoviště s teplotou 20 až 25°C. V zimním období rostlinu udržujeme při teplotě 15 až 18°C, což je vhodné pro užitek následujícího květenství. Péče: zalévat přiměřeně, změklou vodou s malým množstvím kalcia, v zimě zálivku snížit. Od března do konce srpna pouze málo hnojit. V pokojových podmínkách zařídit dobrou drenážku. Často postřikovat, ale ne v době květenství. Rozmnožování: stonkovými rouby začátkem léta, při teplotě 20 až 25°C. Je také možné jednoduše rozložit její výhonky na vlhké teplé zemině a počkat, až se na uzlech zformují nové kořeny. Při přemrštěné suchosti vzduchu hyne. Nemoci a škůdci: mšice a tripsiny. Nestálá teplota a zvýšená vlhkost půdy bezmála vede k opadávání listí. ČELEĎ: Gesneriaceae, podpětovité. PŮVOD: Jáva, Borneo, Indie, Himálaje až po Novou Guineu. UMÍSTĚNÍ: Světlé místo. ZÁLIVKA, HNOJENÍ: Zaléváme ji přiměřeně. MNOŽENÍ: Stonkovými rouby začátkem léta. ŠKŮDCI, CHOROBY: Mšice a tripsiny.


Reagovat
kyti5 30.03.12

fotky jsou špatné – pokud jsou lístky zbarvené do fialova , jak mi někde připadá mohla by to být protažitka – zatím mne nic jiného nenapadá :think: :think: :think: :think: :think: zkus ještě líp vyfoti


Reagovat
Re: kyti5 | Seal 30.03.12

Jo, už vím přesně, měla jsem ji před léty taky, než mi chcípla, ale na název si nevzpomenu :zed: Je celá chlupaťoučká, včetně těch červených květů, které vypadají jako dlouhá červená trumpetka zakončená 5ti lístky. Vypadá nádherně, ale jak se jmenuje bohužel nevím :( Snad někdo pozná.


Reagovat
kyti5 30.03.12

A toto by to nebylo?????columnea :think: :think: :think: :think: :think:


Reagovat
Re: kyti5 | Seal 30.03.12

Nene, je to sice velmi podobné, ale květ je trochu jiný :? Už jsem volala známé, co mi tu kytičku kdysi přinesla a taky si nemůže vzpomenout :zed:


Reagovat
Velvet 31.03.12

Jimmi, moc hezká orchidej. Ty květníky máte také moc hezké.


Reagovat
larkinh 11.05.12

Nazdárek, Ve Skotsku jsem si vyfotila tuhle kytku (volně rostoucí) a nedaří se zjistit, jak se jmenuje – poznáte někdo? Měla minimálně 1,2 m na výšku, nepříliš hustě větvená, s výraznými květy, které mohly mít v průměru asi tak 5 cm.


Reagovat
Re: larkinh | larkinh 11.05.12

Ha, koukám, že tady se píše o pokojových rostlinách… dostala jsem se sem přes vyhledávač a nějak jsem si toho nevšimla. Tak tahle moje kytka pokojová rozhodně není, tedy s výjimkou případů, kdy si ji dáte ve váze na stůl :)


Reagovat
gladlys 24.05.12

Zdravím, mám dva roky tuhle kytku. Malé, chlupaté lístečky… doma mám tak 35 cm velký „stromeček přátelství“…zaboha nemůžu najít, jak se jmenuje a jak se o ní správně starat. Udělala jsem několik odnoží a mojí kamarádce vykvetla, mě někvetla nikdy. Netušíte, co je to za kytku? :-) Díky


Reagovat
kyti5 24.05.12

bude to jedna z mnoha druhů echeverií, koukni na net dej si do vyhledavače echeverie pokojové- bohužel nyní nemám čas ji hledat- pak se také podívám :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Megi410 17.06.12

Co je tohle za kytičku? Přestože jsem hledala na netu, nenašla jsem ji. Má drobné červené kvítky, které se pak rozvinou, malé hladké lístky. Neznáte ji někdo? Děkuji.


Reagovat
Re: Megi410 | Megi410 17.06.12

Právě jsem našla, co to je – Nematanthus tropicana.


Reagovat
Kolecko 01 22.06.12

Dobrý den jen bych vás někoho chtěla moc poprosit o radu, jedná se o to, že jsem nikdy neměla nějak horlivou starost o kytky to byla starost mého exmanžela a po odchodu od něj jsem si jen vzala pár kousků a postupně nějaké ndostala, můj přítel mi pořád vyčítá že nám nic nekvete a já myslala že mám jen zelené kytičky a přišlo mi to normální než mi před 2 týdny jedna vykvetla a já od té doby jsem jak na trní a každý den hledám na netu co to vlasně mám za poklady, pár jsem jich našla ale ze zbytkem mám problém, tak moc prosím pomožte abych věděla jestli jsou na správném místě nebo v dobrém květináči.


Reagovat
kyti5 22.06.12

Pod fotky jsem vložila názvy :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Kolecko 01 22.06.12

Kyti5 jestli ta zpráva byla psána mě tak já bohužel nic nevidím, přišlo mi to na email ale jsem hloupá řekla jsem si že tu zprávu vymažu a podívám se na tyto ztránky tak jestli to bylo v emailu nemám to, můžeš to prosím napsat znovu?


Reagovat
Re: Kolecko 01 | Kolecko 01 22.06.12

Jo jo tak ted jsem klikla na fotku a přesunulo mě to, tak jsem to našla moc moc ti děkuji jsi moc hodná


Reagovat
kyti5 23.06.12

Není zač, ať ti pěkně rostou :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
earthworm 11.10.12

Dobry den, nevite nekdo prosim nazev kytky? diky


Reagovat
PAPI9719 14.10.12

Prosím jak se jmenuje tato pokojovka?


Reagovat
Re: PAPI9719 | kyti5 14.10.12

Je to akalyfa, kočičí ocásek


Reagovat
Neminecka 05.11.12

Prosím neví někdo název této pokojové kytky??? Děkuji


Reagovat
kyti5 05.11.12

Je to tořivka :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: kyti5 | Neminecka 05.11.12

[citace] @kyti5 píše: Je to tořivka :mavam: :mavam: :mavam: [/citace] děkuju moc :-D


Reagovat
Neminecka 06.11.12

Mám ještě jednu kytku kterou jsem dlouho scháněla :-) namnožila jsem si ji od jedné babči, ale ta nevěděla návev :-( už jí trošku vypadávala… dost paměť :-( Děkuju :-)


Reagovat
emilka12 06.11.12

To je begonie, tuším rex ale to nevím určitě. :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | zora 2 14.01.14

[citace] @emilka12 píše: To je begonie, tuším rex ale to nevím určitě. :mavam: :mavam: :mavam: [/citace] je to begonia corallina-begonia koralová


Reagovat
kyti5 06.11.12

Mohla by to podle skvrn na listech být i begonia coralina,
:mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: begonií je hrozně moc druhů


Reagovat
Neminecka 06.11.12

… no tak to by mě teda vůbec nenapadlo :-D begonii co znám má známá krásné v létě za oknem :-D Dííík moc (našla jsem že by to měla být begonie korálová)


Reagovat
Re: Neminecka | tcvc1a 07.11.12

Prosím o určení této květiny. Děkuji


Reagovat
deflepard 19.12.12

Strašně se mi to líbí, ráda bych si našla info, jak se to má pěstovat, aby to zase nevzalo za své. Poznáte někdo z fota, co je to za pokojovku? ** writing is fun ** | ** fast for speed **


Reagovat
Re: deflepard | kyti5 19.12.12

Na legrácky jsou jiné weby- hezký den :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: kyti5 | pckop 19.12.12

Dávat sem stránky s trojským koněm není legrácka, ale…Slušné slovo mě nenapadá


Reagovat
farmera 17.01.13

Dobrý den,
nevím název květiny, jak se pěstuje a rozmnožuje. Květy rostou postupně vždy po jednom, dlouhé asi 4 a široké asi 3cm. Lístky srdcovitého tvaru jsou dlouhé asi 3 a široké 2cm. Děkuji.


Reagovat
tcvc1a 17.01.13

Cuphea Ramosissima je nová balkónová květina. Pěstuje se na sluníčku i může být v polostínu, větší závěsný květináč truhlík 3 – 4 rostlinky na 60cm truhlík. NEPŘELÉVAT 1× týdně plné hnojivo. Nemusí se jí otrhávat květy a pěkně vypadá i ve skalce, kde kvete celé léto – je vyzkoušená. Zahradnictví Valinová


Reagovat
tcvc1a 17.01.13

Cuphea Ramosissima je nová balkónová květina. Pěstuje se na sluníčku i může být v polostínu, větší závěsný květináč truhlík 3 – 4 rostlinky na 60cm truhlík. NEPŘELÉVAT 1× týdně plné hnojivo. Nemusí se jí otrhávat květy a pěkně vypadá i ve skalce, kde kvete celé léto – je vyzkoušená. Zahradnictví Valinová


Reagovat
KOLECKO 01 21.02.13

Prosím pozná někdo tyto květiny? Jsou rozlišené číslem 1 až 3. MOC DĚKUJI


Reagovat
Re: KOLECKO 01 | kyti5 21.02.13

Pepřinec- žumen -pandanus


Reagovat
Sany7 22.02.13

Prosím zná někdo název téhle květiny? Nemohla jsem ji nikde najít.


Reagovat
Re: Sany7 | krysa 61 14.05.14

Myslím si, že by mohl název znít asi takto: Ornithogalum Dubinum


Reagovat
Re: krysa 61 | krysa 61 14.05.14

Koupila jsem si cibulky KALA a po zasazení mi vyrostlo toto. Po 4 týdnech už kořeny rostou z květináče ven a rostlina je celá chlupatá. Určitě došlo k chybě a KALA to určitě není! Poradí mi někdo?


Reagovat
Re: krysa 61 | krysa 61 16.05.14

Je to u Dieffenbachie normální, že kvete? Stalo se mi to poprvé, ale doufám že né naposledy.


Reagovat
Re: krysa 61 | muškatek 16.05.14

Ano je to normální, měla jsem ji asi před patnácti lety a taky mě vykvetla bude to taková bílá šiška jak má Orobinec ten ji má hnědou, teď si nejsem jistá zda mi potom kvetení neuhynula. Zkuste pohledat. :mavam:


Reagovat
Re: krysa 61 | krysa 61 21.05.14

Přidávám další foto. Z jedné cibulky rostou 4 výhonky a kořeny už rostou z květináče. Nevím jesti můžu kytku zasadit ven a do stínu nebo na slunce atd… Za radu děkuji


Reagovat
Re: krysa 61 | pucek 22.05.14

[citace] @Krysa 61 píše: Přidávám další foto. Z jedné cibulky rostou 4 výhonky a kořeny už rostou z květináče. Nevím jesti můžu kytku zasadit ven a do stínu nebo na slunce atd… Za radu děkuji [/citace] Já bych ji dala ven, ale do ne hned na slunce, aby se nespálila. Většina cibulnatých a hlíznatých rostlin je venkovních. Takhle chlupatý stvol mám u lilie, ale to není. Ještě jedine počkat až pokvete, to by napovědělo. A ještě dotaz, ty cibule byly hladké, nebo šupinaté?


Reagovat
Re: pucek | krysa 61 22.05.14

Cibulky byly krásně hladké a cca 4 očka. Děkuji za názor. :)


Reagovat
Re: krysa 61 | pucek 23.05.14

8o Tak to začínám mít podezření, že to co roste, není z té cibulky. Až to vyklepnete z květináče, tak se to pozná. No jsem zvědavá, co z té záhady bude.


Reagovat
Re: krysa 61 | krysa 61 18.06.14

[citace] @Krysa 61 píše: Koupila jsem si cibulky KALA a po zasazení mi vyrostlo toto. Po 4 týdnech už kořeny rostou z květináče ven a rostlina je celá chlupatá. Určitě došlo k chybě a KALA to určitě není! Poradí mi někdo? [/citace]

Tak jsem opět koupila cibule Kaly a tentokrát vyrostlo už něco trošku podobného Kalám, ale opět to není to co jsem chtěla! Asi to zkusím ještě do třetice. Odradit se nedám. Posílám foto – snad někdo pozná tuto kytku. Předem děkuji


Reagovat
Re: krysa 61 | petrpolak 19.06.14

Vypadá to na druh arisemy


Reagovat
Martina.Q 05.05.13

Dobrý den, mám prosbu, hledám pokojovou květinu, která má jen jeden jediný list, podobný jako fialka. Je velký, tmavě zelený, okraje zvlněné a „chlupatý“. A rostlinka kvete jednim stonkem, na kterém je několik květu – zvonku / kalichu/. Hledám a hledám, ale nemůžu najít. Neznáte nekdo? Můžete mi napsat název nebo eventuelně foto? Děkuji všem.


Reagovat
Re: Martina.Q | pckop 05.05.13

Martina. Q Myslím, že se jedná o streptocarpus. Je jich více druhů.


Reagovat
Radess 11.05.13

Můžete mi poradit názvy kytek. hledám je na internetu, ale nemohu je najít děkuji :)


Reagovat
emilka12 11.05.13

Je to štˇovík a asparátus


Reagovat
Re: emilka12 | muškatek 11.05.13

Emilko to není šťovík, ale šťavel je jich několik druhů. A ani na asparagus to nevypadá, nevím nevím.


Reagovat
Re: muškatek | Radess 12.05.13

Děkuji


Reagovat
emilka12 11.05.13

Jo jo máš pravdu, nevím kde jsem vzala štovík, to bude to stáří. asparátus to je mám ho taky, jenže po rozpulení už čtyři roky mám dva vyhonky. mám ho zavěšený. snad někdy dostane rozum a poroste. :nevim:


Reagovat
dedeouch 14.07.13

Kdo mi poradi co je to za kvetinu?


Reagovat
Re: dedeouch | muškatek 14.07.13

To je kohoutek plamenný-lychnis chalcedonica. Doufám že jsem to napsala dobře.


Reagovat
Re: muškatek | dedeouch 14.07.13

[citace] @muškatek píše: To je kohoutek plamenný-lychnis chalcedonica. Doufám že jsem to napsala dobře. [/citace] Mnohokrát děkuji :kytka:


Reagovat
Lenkahub 30.07.13

Ahoj, prosím o pomoc s identifikací rostliny. Vůbec nemám tušení co je zač. Zatím to nekvetlo, takže opravdu nevím.


Reagovat
Re: Lenkahub | pucek 31.07.13

[citace] @Lenkahub píše: Ahoj, prosím o pomoc s identifikací rostliny. Vůbec nemám tušení co je zač. Zatím to nekvetlo, takže opravdu nevím. [/citace] Mě to připadá, jak hodně vytáhlá dracena. Tedy pokud byla někde kde bylo méně světla.


Reagovat
Martik15 24.04.14

Prosím nezná někdo tuhle rostlinu? Kvete malými žlutými kvítky ve spodu rostliny a řekla bych že je poměrně veliká. Nemůžu jí nikde na netu najít… :(


Reagovat
Re: Martik15 | pucek 25.04.14

Připomíná mi to Aspidistru, ale na druhé fotce jsou listy jakoby složené do harmoniky, tak vypadají listy některých palem.


Reagovat
Re: Martik15 | petrpolak 25.04.14

Je to druh béru


Reagovat
Re: petrpolak | pucek 27.04.14

Co to je ten bér. Našla jsem jen, že je to tráva.


Reagovat
Re: pucek | petrpolak 27.04.14

No to je ono, druh travin, mám ji doma a je to super rostlina, nemrazuvzdorná


Reagovat
Re: petrpolak | poliny 17.05.14

Setaria palmifolia, měla by to být ona, mrkněte na google


Reagovat
Re: poliny | Martik15 17.05.14

Jj to bych řekla že je přesně ona :D


Reagovat
Re: poliny | petrpolak 18.05.14

Ten latinský název patří k foto béru


Reagovat
krysa 61 17.05.14

Děkuji za snahu, ale Setaria palmifolia se množí semeny. A ta moje kytka má cibule a je hodně chlupatá. Bohužel hledám dál, ale děkuji


Reagovat
Re: krysa 61 | pucek 17.05.14

:roll: Na té fotce moc ty chlupy nevidím, nešla by ještě fotka detail listu? Mě by taky zajímalo, co vám to podstrčili místo kaly.


Reagovat
Martik15 18.05.14

Koukala jsem na ni na googlu a vypadá to že to je opravdu ona ta Setaria. Sice jsem nenašla žádnou z květem, ale vzhledově jsou ty listy opravdu úplně stejné :mavam: :potlesk:


Reagovat
krysa 61 27.05.14

Tak kdyby jsem nezasadila cibulky, tak bych řekla, že je to echinacea-třapatka nachová. Stejné listy, chlupatá jen roste ze semen. Uvidíme až vykvete. Dala jsem jí ven a vyloženě prospívá. Ani přímé slunce jí nevadí. Doma jí říkáme ADÉLA :)


Reagovat
Joe Hot 29.05.14

Mohl by mě někdo poradit co je to za květinku prý Pryšec ale jaký? Děkuji předem za radu


Reagovat
Re: Joe Hot | muškatek 29.05.14

Pryšec-euphorbia leuconeura. Máte to foto do modra :lol:


Reagovat
pucek 20.06.14

Nechápu, že vám zas vyrostlo něco jiného. A to kupujete u stejného prodejce? To je originál balení, nebo volně prodejné. A co dělá ta předchozí hlíza? No jsem asi moc zvědavá


Reagovat
Re: pucek | krysa 61 25.06.14

[citace] @pucek píše: Nechápu, že vám zas vyrostlo něco jiného. A to kupujete u stejného prodejce? To je originál balení, nebo volně prodejné. A co dělá ta předchozí hlíza? No jsem asi moc zvědavá [/citace]

Dobrý den, vůbec nejste zvědavá. První hlíza pouze roste už má cca 70cm na výšku a hrozně pije vodu. Ještě nevykvetla, ale stále čekám. Kupuji cibulky z adresy www.aliexpres.com tj. dovoz z Číny. Prodejce to byl stejný. Je sice pravda, že semena a cibule jsou velmi levné a ještě se pobavíte s tím co vyroste. Ale abych je jenom nehanila, objednala jsem si semena prvosenek, fuksie, orchideí a zdá se, že ty jsou správná. A navíc za ty druhé cibulky jsem neplatila nic a ještě posílají další, tak snad na potřetí už to bude Kala a barevná! Uvidíme. Časem dám vědět i s fotem


Reagovat
Re: krysa 61 | pucek 27.06.14

Tak to jsem ráda, že moje zvědavost nevadí. Třeba vyroste nějaká exotika a budem čubrnět. Atˇ se daří ostatním kytičkám ze semen a dejte pak vědět.


Reagovat
Re: pucek | Krysa 61 10.07.14

[citace] @pucek píše: Tak to jsem ráda, že moje zvědavost nevadí. Třeba vyroste nějaká exotika a budem čubrnět. Atˇ se daří ostatním kytičkám ze semen a dejte pak vědět. [/citace]

Tak takto vypadaly kytky z prvních cibulek, než jsem je zasadila do hlíny. Zatím ani tam žádná změna, jenom rostou do výšky a pijou hodně vody. Ale já se nevzdávám! Pěstování Zdar! :lol:


Reagovat
pucek 10.07.14

Jasně, v tom červeném je Kana, neboli dosna. Tu můžete vysadit i do záhonu a na zimu vyndat a uložit v bezmrazé místnosti. To druhé ale pořád nevím. Takže zdar vaší vytrvalosti :mavam:


Reagovat
Jiřina Benešová 19.07.14

Mám tuhle růži, nevím jak se jmenuje a ani jak ji mám po odkvětu seřezávat. Je velmi voňavá, kvete jen jednou, v červnu a má časté odnože vedle do trávníku. Poradíte mi?


Reagovat
Re: Jiřina Benešová | kyti5 19.07.14

Na každé růži se mají odkvetlé kěty odstarňovat nad pětičetným listem a růže pokvete znovu, třeba i 3× za sezonu… mně kvetou růže celé léto. jaký je její název neporadím – ale jistě ji najdete na netu mezi růžemi :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: kyti5 | Jiřina Benešová 19.07.14

Po odkvětu ji seříznu tak, jak mi radíte, ale ještě se nestalo, že by znovu vykvetla, je to prostě keřová růže (výška asi 120cm),která kvete sice bohatě, ale jen jednou ročně. Chtěla bych vědět, jak se o ni starat, hlavně jak hluboko ji seříznout a jestli mám vyřezávat starší výhony, když ty, mladé vyhání do trávníku.


Reagovat
Re: Jiřina Benešová | kyti5 19.07.14

Ty výhony co vyhání vedle odstraňujte, jsou to plané výhony


Reagovat
Re: kyti5 | Jiřina Benešová 19.07.14

Nejsou, druhým rokem vykvétají.


Reagovat
Krysa 61 21.08.14

Přidávám foto mojí Adély- stále ještě nekvete, ale roste jak z vody. pro porovnání jsem se postavila vedle ní. Stále mnikdo nepřišel co je to zač :) Možná nás opravdu ve finále sežere :) :) Budu informovat i nadále jak postupuji s pátráním po názvu a pěstováním, snad alespoň vykvete.


Reagovat
Re: Krysa 61 | kyti5 21.08.14

Dost špatná fotka… :think: :think: :think: :think:


Reagovat
Re: Krysa 61 | petrpolak 21.08.14

NENÍ TO TOPINAMBUR?:


Reagovat
Re: petrpolak | Krysa 61 21.08.14

Děkuji za snahu, ale topinambur to není. Koupila jsem cibulku a z ní vyrostlo toto: Je to chlupaté a z jedné cibule má 5 výhonů, které stále rostou do výšky, ale květ žádný. přidávám foto, které jsem už možná jednou sem poslala. Po zasazení do Této výšky to je cca 2,5 měsíce. Foto cca po 3 týdnech od zasazení :|


Reagovat
Krysa 61 21.08.14

Foto jak je chlupatá, po celé rostlině.


Reagovat
Krysa 61 21.08.14

Foto před zasazením do záhonku.


Reagovat
Krysa 61 21.08.14

Dnešní výška :)


Reagovat
Krysa 61 21.08.14

A ještě poslední, aby jste měli lepší představu. Snad se jednou dopídím co to je. Za snahu všem děkuji


Reagovat
krysa 61 16.09.14

Tak mám pocit, že to asi bude Topinambur! Už to má na výšku cca 2 metry a pořád ještě roste do výšky a květ žádný. Topinambur mi nevadí jsem myslivec a tak ho zužitkuji, ale stejně je jiný než pěstují ostatní myslivci. Uvidíme nějak to dopadne. :)


Reagovat
25 04.03.15

Dobrý den… Moooc prosím o zjištění jména této kytičky, hledala jsem skoro všude, ale nikde jsem jí nenašla… Děkuji moooc…


Reagovat
25 05.03.15

Dobrý den… Děkuji vám strašně, moooc za název kytičky a i za informace o ní…Moc ste mi pomohla, ani sem netušila že tak bohatě a překrásně kvete…Ještě jednou moooc a moooc děkuji… :D


Reagovat
Re: 25 | fereny 17.03.15

Ahoj, poznáte prosím, co je tohle za kytku? Máme ji v kanceláři a nějak usychá, chtěla bych podle jména zjistit, jak se o ni starat. Děkuji :)


Reagovat
pucek 17.03.15

To bude dracéna, je už dost stará podle těch holých větví. Ta nechce moc zalévat. Asi by jí prospělo ořezat ty holé větve, tak 15–20cm nad květináčem. Na těch koncích obrazí a ty uřízlé zelené vršky ve vodě zakoření. Nějakou dobu vypadá škaredě, ale když pak vyrazí nové růžice listů, tak bude zas pěkná. :mavam:


Reagovat
Re: pucek | pucek 17.03.15

Ted ještě koukám, že z hlavního kmínku jsou 4 větve, tak bych je nechala 10cm a fikla.


Reagovat
fereny 18.03.15

Moc děkuji, zkusíme s ní něco provést :)


Reagovat
Re: fereny | uznevim 11.04.15

Poznate prosim někdo co to je?:( mam do skoly herbar a nevim si rady.. nemohla by to byt třeba hrusen? (ta vetvicka) a to druhé bude nejspis nejaka sedmikráska, ale ty listy mi moc nesedi :think: a treti vůbec netusim :,( tak prosim poradte:)


Reagovat
Re: uznevim | Artul 12.04.15

První 3 fota – nejspíš podnož pro slivoně mirobalán, miroblán, ta už kvete, další 2 je sedmikráska chudovka a poslední 2 violka vonná. Herbářování je způsob, jak si uchovat kousek pomíjivosti krásy a jara nebo léta… Hodně úspěchů.


Reagovat
pucek 11.04.15

Určitě sedmikráska, poslední je fialka a to první hrušeň asi ne ty ještě nekvetou, ale možná nejaká bluma nebo švetka.


Reagovat
Uznevim 15.04.15

Dobre, děkuji mnohokrát, jeste to pohledání:) a jenom jeste.. Kolik dni tak listovat kytičky?:)


Reagovat
Uznevim 15.04.15

Pardon- pohledam a lisovat :D


Reagovat
salasa 27.10.15

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit co je to za kytičku? V létě jsme si ji přivezli z dovolené a po půl roce začla žloutnout a opadávat. Mysleli jsme, že je to gumovník, ale ten vypadá na fotkách trochu jinak. Předem děkuji


Reagovat
Re: salasa | pckop 27.10.15

Pryšec běložilný. Opadá, zas obrazí.


Reagovat
Vellunkacz 01.11.15

Nevi nekdo ja se jmenuje? Tchyne ji dostala a ja bych si ji chtela namnozit :)


Reagovat
pucek 01.11.15

Myslím, že je to Rhipsalis, stačí odlomit větvičku a po zaschnutí dát do vlhkého písku, možná i do vody. Je to sukulent, takže množení je snadný :mavam:


Reagovat
Vellunkacz 01.11.15

Mate pravdu. O rozmnozovani ve vode jsem se nic nedocetla. Zatim to mam ve sklince s vodou, ale zitra to zkusim s hlinou (pisek nemam)


Reagovat
Dita1234 30.04.16

Poznáte prosím tuto květinu?


Reagovat
Re: Dita1234 | pucek 30.04.16

Možná okrasný česnek :think:


Reagovat
pucek 19.08.16

Je to Líčidlo jedlé, plody silně barví.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.