Diskuze

Ovocné stromy

Přesazení třešně


Halka 26.07.11

Ahoj, myslíte, že je možné přesadit cca 5 let starou třešeň? Má tak 10–15 cm průměr kmenu a je asi 2.5–3m vysoká. A kdy by to bylo nejlepší? Předpokládám, že na podzim. Děkuji, Halka


Reagovat
liška 27.07.11

Ahoj, my jsme přesazovali asi tříletou meruňku, chce to obkopat třešeň, hodně od kmene, cca jaká je koruna stromu. Mít podobně široce vykopanou jámu a hodně prolitou vodou, vykopej ji dříve a klidně 3 dny prolívej vodou, pak zasadit, zalévat a doufat :wink: , nám se chytla, ale byla mladší a menší.


Reagovat
ledik 31.07.11

Já jsem přesazovala 3 roky starou třešeň cca 2m vysokou. Přesazovali jsme jí v létě, hodně jsme jí zalévali a chytla se.


Reagovat
BigJim 14.10.11

Třešně jsou na toto velice choulostivé. Moc velkou naději nedávám.


Reagovat
Re: BigJim | strnad6366 24.09.12

Kdy je nejlepší doba na přesazováná asi 2M vysoké třešně? Předem děkuji za odpověď.


Reagovat
Re: strnad6366 | BigJim 24.09.12

Já bych se přikláněl k přesázení v této době – říjen a vydatně zalévat i za zimu několikrát zalít. Jelikož třešně velmi brzy raší, je to vhodnější doba než na jaře.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.