Diskuze

Pokojové rostliny

Přezimování chryzantém


kytička2 29.12.12

Ahojky, jsem tu nová, a potřebovala bych poradit. Letos na podzim jsem měla chryzantemy ze supermarketu, nechala jsem je podle návodu)přejít mrazem(omrzly jim květy) a následně jsem je dala na chodbu domu na schody, kde mam teplotu asi kolem 10 stupňů. Rršky krásně oschly, tak jsem je před Vánocema ostříhala na výšku kolem 10 cm s tím, že budou zimovat a spát. A jen tak občas zalila. Jenže ony si pustily výhony s listy, takové chudinkovaté, asi 5 – 10 cm dlouhé, světle zelené a poměrně křehké. Co mám s nima dělat, aby mi přežily do jara?


Reagovat
kyti5 30.12.12

Také jsem to tak vždy dělala, že jsem je ostříhala na zimu. Nyní je nechám jak jsou /sice nevzhledné / ale dám je do garáže a tak 2× za zimu zaleji- jen aby zcela nevyschl kořenový bal a a ostříhám až na jaře, až uvidím, že začínají rašit. Je třeba aby si prošly ten zimní odpočinek, aby zbytečně nerostly.


Reagovat
kytička2 30.12.12

Děkuju moc… tak teď to už asi moc nezachráním… chudinky, odpočívaly tak 14 dní, než začly rašit..


Reagovat
kytička2 30.12.12

Máš tu garáž zateplenou, aby tam nemrzlo?


Reagovat
Re: kytička2 | kyti5 30.12.12

Ne nemám ji zateplenou :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.