Diskuze

Nemoci rostlin

Rajčata-zkroucené horní listy


jenis 27.05.12

Ahoj,tohle se objevilo na rajčatech u mé kamarádky.Nemůže to třeba souviset s předávkováním hnojivem?Hnojila Kristalonem a já jsem to na svých našla dnes na jednom(ze 30-ti),a matně si vzpomínám,že jsem k němu vylila zbytek konve s hnojivem,no nevím,plíseń to určitě není,je brzo,sucho a vždy vypadala jinak


Reagovat
jenis 27.05.12

Dodatečně přikládám obrázek


Reagovat
olgas 11.05.15

Mám něco podobného, můžu se zeptat co jste dělali s vašimi rajčaty? @jenis


Reagovat
jenis 11.05.15

Je to už déle, ale myslím, že už jsem pak nehnojila a zmizlo to. Pravidelně stříkám Kuprikolem, ale tojsem dělala před i potom a vliv to na to určitě nemá :mavam:


Reagovat
olgas 11.05.15

@jenis já to mám viz foto, zatím jsou jakési divné ty špičky, ale u jedno jsem si všimla, že právě ty lístky jsou pak pokroucené. Ale podle mě to hnojivem není, já jsem je ještě hnojit nezačala a udělalo mi to už doma na okně :think: Tak doufám, že se to samo teda nějak spraví, a že rajčat budeme mít dost.


Reagovat
Olda zahradník 09.06.16

Může to způsobit použití kompostu, do kterého přidáváte pokosenou trávu z trávníku ošetřeného postřikem proti dvouděložným plevelu-lontrel, starane.


Reagovat
Anonymni 08.06.18

Mám to na rajčatech také. A je nějaká rada co s tím? Něčím to pohnojit? Do skleníku jsem dali kompost a je pravda, že v něm byla tráva ošetřená Travinem…


Reagovat
dajs 15.07.18

Přečetla jsem kdeco,konzultovala jsem s odborníky,ale žádný závěr.Nesouvisí s odrůdou,s mul­čem(zjara pohnojeno Travinem),v ná­dobách ok,ve skleníku též.Mám smíšenou kulturu,v některém řádku dobré,dva řádky vedle sebe po prvním patře plodů v podstatě skončily,některé plody deformované ,na řezu bez semen.U některých rostlin projevy v menší míře ve výšce nad 1,5m,a vrchol,plody ok ,dozrávají.V dis­kuzích je těch problémů podobných hodně.Většina končí u herbicidu,ale…Já hlavně řeším jíst nebo vyhodit?


Reagovat
Anonymni 13.08.22

I'm writing on this topic these days, majorsite, but I have stopped writing because there is no reference material. Then I accidentally found your article. I can refer to a variety of materials, so I think the work I was preparing will work! Thank you for your efforts.


Reagovat
samkumar10090 13.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.