Diskuze

Zelenina

Rajče


venda123 06.06.11

Dobrý den,jsem začátečník a letos poprvé jsem zasadila rajčata do skleníku,mám je přivázané k tyčce,zaštípala jsem postraní výhony,ale chtěla jsem se zeptat,zda mouhu odstříhnout spodní listy,jsou moc velké a rajčata se mi špatně zalévají a plejí.Všechny je mám už na květ.Děkuji za radu a pomoc.


Reagovat
Re: venda123 | cestazmesta 06.06.15

Zdravím všechny nadšené zahradníky:-). Mám ještě místečko na zahradě a chci tam dát rajčata, vyrostou mi ještě, zasadím-li je teď nebo je už moc pozdě? A hlavně, seženu ještě někde sazenice?


Reagovat
Re: venda123 | MartinaOpletal 06.09.16

Dobrý den, dočetla jsem se, že by se měli rajčata velmi často hnojit. Chtěla jsem se proto zeptat, jaké hnojivo používáte? Navíc mi tam poradili, že by se cherry rajčata neměla pěstovat ve skleníku, jelikož „zvlčí“, je to pravda?

[male]Edit admin – odkaz[/male]


Reagovat
muškatek 06.06.11

Klidně je ostříhejte,stejně na těch spodních se objevuje plíseň nejdříve.Já je vždy po vysazení asi za 3 týdny vždy odstraním.


Reagovat
venda123 06.06.11

děkuji za odpověď,aspoň to trošku zkůlturnim a nebude to vypadat jako džungle.Pěkný den.


Reagovat
60 06.06.11

tak jsem asi udělala chybu,protože mám krásná rajčata,měla jsem je pořád přikryté folií a dnes jsem ji sundala a přišla taková bouřka,tak si myslím,že zas dostanou plíseň,protože jsem slyšela,že na ně nesmí pršet,tak co teď a pořád bouří a prší,na Turnovsku


Reagovat
Lenulisa1 02.02.12

Dobrý večer, chci se zeptat jestli můžu semínka rajčat, paprik, pažitky, mrkve, melounu, salátu a okurky zasadit už teď. A jestli některé jo tak které a jak začít? Jsem úplná začátečnice a ráda bych začala pěstovat. Mám zahrádku tak bych je mohla v květnu přesadit do skleníku. Budu ráda za každou drobnou i větší radu. Děkuji za cokoliv.


Reagovat
Re: Lenulisa1 | ZAHRADNÍK 26.02.12

Dobrý den taky přispěji ze svou troškou do mlýna , začnu s paprikou jestli jste ji nezasela již dnes tak už zítra bude pozdě ale není to zase tak strašné sice budete klizet později ale sklidíte stejně , dále jste tam mněla rajčata ty se v domácích podminkách doporučuje vysevat koncem března jelikoš doma nedosáhnete rozptýleného světla takže by se vám zbytečně rostlinky vytáhli a optýmální výsadba je kolem toho začatku května , takže měsic na vypěstování sazenice rajčat je dostačující . Pažitka jestli by jste chtěla již v letošním roce sklízet tak Vám dám jednu radu určitě když letos zasejete tak nic moc nesklidíte , ale když už tak bych vám zaslal naši rychlenou pažitku v květináči kterou budete mit teť za oknem v dubnu vysadite na nějaké venkovní stanoviště kde přetrvá i několik let . Mrkev tak tu vysevat již tehdy kdy klimatycké podninky dovolí a buda bude dostatečně proschlá aby šlo zasetv, zima nevadí mrkev má dlouhou klíčivost . Meloun sazenici dvou melounu si raději taky kupte a lepe naroubovaného na podnoži tykve fíkolisté a vysaďte na venkovní stanoviště až po polovině května meloun totiš nesnáší prudké vykyvy teplot . Salát radím si koupit rovnou sazenice v domacích podninkách nedokážete vypěstovat kvalitní sadbu pro jarní výsadbu , v průbehu června můžete pěstovat listový salát již s přimého výsevu na záhon anebo salát hlávkový u kterého si dokážete vypěstovat prostokořenou sadbu na záhoně . Okurky zaleží jakou okurku by jste si ráda vypěstovala potom dokážu poradit v případě jakéhokoliv dotazu se na mně můžete obrátit rád poradím :D


Reagovat
muškatek 02.02.12

Dobrý večer, na všechno máte ještě čas papriky sazím 15 února,a to je vysazuji do skleníku,rajčata 15.března,mrkev se vysévá přímo na záhon podle počasí konec března a duben salát nevysévám to si koupím sazeničky okurky dávám přímo na záhon asi tři semínka do jamek asi 25 cm od sebe 1.května ale můžete si je předpěstovat v kelímcích zrovna tak meloun.Když tak se ještě zeptejte. :lol:


Reagovat
Fabiána 26.02.12

Má už někdo vysetá rajčata? Už mám cukání, tak abych z toho neměla jen vytáhlé nitě :think:


Reagovat
Re: Fabiána | muškatek 26.02.12

Rajčata seju až 15–20 března jak píšeš vytáhnou se. :(


Reagovat
Re: muškatek | ZAHRADNÍK 26.02.12

rajče potřebuje pro svůj růst rozptýlené světlo které se v domácích podmínkách dosahuje velice těško proto jedna rada zní rajčatovvou sadbu vždy behěm dne od 11 hodiny vytáhnout ven na zahradu a kolem 17 hodiny zase schovat , dají se taky požít regulátory růstu :D


Reagovat
60 26.02.12

A když je chci předpěstovat v paneláku na okně?? :nevim: :nevim:


Reagovat
Re: 60 | ZAHRADNÍK 26.02.12

všechno se dá , nezbývá nic jinačího než v daném panelakovém případě použít po vyklíčení regulátor růstu , který zastáví vytahování rostlin a způsobí kvalitní sílení stonku , ale zde je na řadě otázka zda si raději nekoupit kvalitní rostlinu od nějakého zahradníka


Reagovat
60 26.02.12

Děkuji :mavam:


Reagovat
Re: 60 | ZAHRADNÍK 26.02.12

není vůbec zač , já jsem rád že můžu komukoliv poradit a mé poznatky a zkušenosti s profesniho života předat dál :D


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | Seal 26.03.14

Zdravím všechny, prosím poraďte – před 8mi dny jsem vysadila semínka rajčat, která jsem si dovezla vloni z Řecka. Byly úžasně chutné a masité, tak jsem neodolala a několik semínek jsem vydlubala na ubrousek:-) Jenže ouha – zatím vyklíčilo pouze jedno(!) z dvaceti a to hned asi čtvrtý den, od té doby ani ťuk:-( Zasadila jsem je asi 1–1,5cm hluboko, vlhkost stále udržuju. Včera jsem to nevydržela, dva květináčky jsem opatrně rozhrabala a našla semínka ve stejném stavu jako jsem je tam dala:-( Mamce vyrostly včechny přesně po týdnu. Jsem netrpělivá, nebo je to ztraceno? :-) Můžu tomu nějak pomoct??? Mám je v paneláku na parapetu, na východní straně, takže dopoledne mají sluníčko… Děkuji za každou radu!


Reagovat
ladu11 06.05.15

Zdravím, tak jsem dala špatně příspěvek o rajčeti dala do doníku, zkusim napravit


Reagovat
MarkyM 06.06.15

V Bauhausu měli ještě krásný sazenky, tak nevahejte, kupte a zasaďte :-)


Reagovat
ladu11 06.09.16

Mám cheery rajčata na balkoně v květináči a u dcery taky, zatim jsem je nehnojila a mám obsypané trhám co 2–3 dny, loni jsem měla i kozi rohy na zkoušku, letos jsem zapoměla a musela jsem koupit na zavařování


Reagovat
69beran 06.09.16

My mame letos opet nadurodu rajcat a obzvlast krasny. Mivame zasadne jen tornada a na 1 rostline je vic kg krasnych rajcat nez ma kdokoli v obci na 5 rostlinach:-) Vzdy sklizime krasny plody dokud to neumrzne.


Reagovat
69beran 06.09.16

Vysazuju ven vzdy na zkousku tak 2 uz v dubnu. Vetsinou vydrzi a mivaji driv zrale plody.


Reagovat
pucek 07.09.16

Já mám rajčata ve skleníku, ale letos jsem dala přebytky na záhon a není mezi nimi rozdíl, ty venkovní jsou skoro lepší-silnější keře.


Reagovat
69beran 07.09.16

My je zkouseli do foliaku s okurkama. Nedarilo se jim. Zemina cca stejna. Na zahonku-paradni rajcata i okurky hadovky. At si kdo chce hlasa jakakoliv sva dogmata a predsudky, ja uz dobre vim, ze rajcatum a hadovkam je nejlip venku. I temer bez hnojeni. Jen jedno je veledulezite – pravidelna, dukladna zalivka!


Reagovat
Simona 12.07.17

V Bille občas koupím sušená rajčata, v oleji, anebo jen nenaložená. Mám zahrádku, zeleniny spoustu, a přemýšlím, jestli se vůbec suší rajčata i v našich podmínkách, poněvadž ta kupovaná jsou vždy dovoz.


Reagovat
smutná máma 07.05.19

co s rajčaty? mám je doma už přerostlé, za okny, některé už začínají i žloutnout ( spod. listy). Vysadit ven? Přežijí letošní chladný květen?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.