Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Rekonstrukce zahrádky


interpreter 12.07.13

Dobrý den, letos na jaře jsem si pořídil zahrádku s chatku v zahrádkářské kolonii. Věděl jsem, že mě čeká spousta práce, ale nějak zjišťuji, že nevím, čím mám začít, o) Proto jsem se rozhodl založit toto vlákno a chci poprosit Vás, zkušené zahrádkáře, o rady, o) Já už několik let pěstuji citrusy a rostliny v nádobách, ale o pracích na zahrádce nevím skoro nic. Nevím, kdy sázet, kdy řezat, kdy a jak zatravňovat, co vše patří na kompost atd. Postupně tedy budu vkládat dotazy a za odpovědi předem mnohokrát děkuji. Roman


Reagovat
interpreter 12.07.13

Chci se zeptat, zda drny mohu dát na kompost? Na zahrádce stojí velký kompost z betonových panelů. Bývalí majitelé však při prodeji zahradádky na kompostu spálili vše nepotřebné, co se jim nechtělo odvážet (sedací soupravu, plastové kýble atd). Tím pádem kompost znehodnostili a budu ho muset celý vybrat, vyhodit a založit nový. Proto jsem si zatím pořídil kompostér plastový, kam dávám posekanou trávu, skořápky od vajec, banánové slupky, prostě vše, co jsem se dočetl, že tam patří, o) Jen s těmi drny nevím kam.


Reagovat
Re: interpreter | pucek 12.07.13

Já jsem někde četla, že drny se můžou dát na kompost, ale obrátit je hlínou navrch.


Reagovat
interpreter 12.07.13

Zahrádku mám ve svahu a navíc nemám terén v jedné rovině, což je problém při sekání trávy. Je lepší rovnat terén tím, že se půda vybere a přesune nebo naopak se jen přidá tam, kde je terén níž?


Reagovat
interpreter 12.07.13

Dnes mi poprvé vykvetl první holandský kosatec. Chci se zeptat, zda se cibulky na zimu vytahují nebo nechávají v půdě?


Reagovat
interpreter 12.07.13

Rád bych zpevnil sráz betonovými svahovkami. Je třeba dávat pod první řadu svahovek štěrk nebo něco jiného?


Reagovat
interpreter 12.07.13

Plánuji také okopat zděné základy chatky a vložit tam folii Guttabeta. Máte někdo zkušenost s touto folií?


Reagovat
Anonymni 12.05.20

My opravovali na naší zahrádce teď nědávno kůlničku. Bylo to moc fajn a užili jsme si u toho spoustu legrace i s našimi dětmi, které nám pomáhali. Nejhorší to však bylo v momentě, kdy jsme narazili na problém s kabely. Nemohli jsme nikde sehnat stahovací pásky! Okolní hobbymarkety byly příliš daleko a tak jsme to museli řešit přes internet. Vzali jsme první možnost, co nám vyskočila a nakupujeme od nich veškeré užitečné věci. Byl to eshop s – https://www.adamos.cz/stahovaci-pasky


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.