Diskuze

Škůdci

Rez hrušková


ivvi 28.06.12

Ahojky, na hrušce se mi objevila rez hrušková, už druhým rokem, na jaře jsem měla rez na jalovci a pravděpodobně je to přenosné… poraďte, co pomůže? odstranit jalovec? Nebo už je hrušeň napadená „doživotně“… děkuji za rady, Ivana


Reagovat
ludmila60 28.06.12

Tak já mám to samé a nevím co s tím, snad nám někdo poradí :think: :think: :think:


Reagovat
Re: ludmila60 | pckop 28.06.12

Rez hrušňová potřebuje ke svému vývoji dva hostitele – hrušeň a některé druhy jalovců. Výtrusy na přelomu dubna a května se dostávají z jalovce na hrušně a koncem srpna zpět na jalovec. Pokud není napadení u hrušně velké, je to jenom kosmetická vada. Pokud je napadení silné, že omezuje asimilaci nebo napadne dřevo a plody, je už problém. Možnosti ochrany jsou. Dodržení vzdálenosti hrušně od jalovce min.100 m. Otázkou je, jestli jalovce nemají i sousedi. Další možností je postřik fungicidy před a po odkvětu hrušně. A při nejhorším se smířit s tím, že hrušně na zahradě nebudou.


Reagovat
Re: pckop | ivvi 28.06.12

Děkuji za příspěvek… a bylo by řešení odstranit jalovec? zmizela by z hrušky ta rez? a pokud budu postřik aplikovat i na hrušeň a jalovec, zbavím je rzi oba?


Reagovat
ludmila60 03.07.12

Jalovec??Já žádnej nemám, bude to tím, že mám zahradu u lesa??? :think: :think: :think:


Reagovat
Anonymni 05.07.23

Dans penalty kick online, vous devez faire un effort pour lancer le ballon au-dessus de la tête du gardien de but de l'autre équipe afin de marquer un but. Êtes-vous impatient de marquer un touché?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.