Diskuze

Nemoci rostlin

Schnoucí listy na pokojových květinách


Seal 11.04.10

Ahoj holky, mám dotaz – skoro na všech kytičkách doma mi schnou konce listů, nevíte čím to je a co proti tomu mám dělat? Přes zimu je to vždycky horší (asi topení). Po zimě mám doma vždycky pár chcíplotin, přes léto jsou zase krásné. Jak se tomu vyhnout? Díky.


Reagovat
Lesina 11.04.10

Pravděpodobně je způsobeno suchým suchem z topení. Nemáš ústřední vytápění?

L.


Reagovat
andrejka4 11.04.10

Ahoj, tak přesně tohle mě teď trápí u spatyfyla-nevím,jak se to píše pořádně…Mám takový krásný ohromný „kousek“,ale tohle mi vadí..Přitom u topení nestojí, už ho mám 10let a teprve teď to začal dělat. Snad nechcípe…


Reagovat
Seal 12.04.10

Ústřední nemáme, topíme plynem (průtokový ohřívač). Určitě to na to má vliv, ale dělá to i v létě, i když o poznání méně :think: Vloni mi tak odešla po 2 letech zničeho nic arálie, do té doby snad nejbujnější a jedna z mých nejoblíbenějších kytek doma :-( Té začaly schnout listy celkově, začaly se na nich dělat suché nahnědlé fleky a za měsíc bylo po ní). Nevím, co se změnilo nebo co jsem udělala jinak, že do té doby se rozrůstala nádherně. Jednou jsem ji ale přelila a v hlíně se objevily takové ty malinké bílé potvory. Přesadila jsem ji, ale stejně zdechla. Koupila jsem novou a za pár týdnů zdechla i ta :-x Přes letošní zimu zdechla po 6 letech yucca, monstera (ta mě stejně štvala těma vzdušnýma kořenama, bylo jich pomalu víc, než listů – mimochodem, dá se tohle ovlivnit?) a ještě asi 2 drobné kytky. Zkoušela jsem i rosit, ale žádný zvláštní efekt jsem nezaznamenala. Miluju kytky, hlavně velké listnaté, nemusí ani kvést. Kdyby nebyly předmětem častých sporů doma, tak tam máme prales :mrgreen:

Tak nevím…Máte tip?


Reagovat
kyti5 19.04.11

Určitě je to suchým vzduchem, je třeba rostliny rosit /sprchovat/ aspoň 1× týdně a nejlépe by jim bylo kdyby květináč stál v misce s vlhkými oblázky a dolévat postupně vodu, aby se vytvořilo vhodné mikroklima pro květiny


Reagovat
evule123 20.06.13

Hezký den, taky bych potřebovala radu. Pokojové květiny " Koledějka".Hezky kvetou, ale jsou bez listí. Nevím proč opadávají listy. Opadané listy vypadají jakoby usychali mají takové hnědé fleky a při doteku zůstanou v ruce, nebo opadnou sami.Budu ráda, když někdo dá radu co s tím. Děkuji.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.