Schnoucí listy na pokojových květinách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Seal
65 příspěvků 11.04.10 07:47
Schnoucí listy

Ahoj holky, mám dotaz - skoro na všech kytičkách doma mi schnou konce listů, nevíte čím to je a co proti tomu mám dělat? Přes zimu je to vždycky horší (asi topení). Po zimě mám doma vždycky pár chcíplotin, přes léto jsou zase krásné. Jak se tomu vyhnout?
 Díky.

Reakce:

Lesina
182 příspěvků 11.04.10 14:39

Pravděpodobně je způsobeno suchým suchem z topení. Nemáš ústřední vytápění?

L.

andrejka4
1 příspěvek 11.04.10 18:45

Ahoj, tak přesně tohle mě teď trápí u spatyfyla-nevím,jak se to píše pořádně…Mám takový krásný ohromný „kousek“,ale tohle mi vadí..Přitom u topení nestojí, už ho mám 10let a teprve teď to začal dělat. Snad nechcípe…

Seal
65 příspěvků 12.04.10 16:14

Ústřední nemáme, topíme plynem (průtokový ohřívač). Určitě to na to má vliv, ale dělá to i v létě, i když o poznání méně :think:
Vloni mi tak odešla po 2 letech zničeho nic arálie, do té doby snad nejbujnější a jedna z mých nejoblíbenějších kytek doma :-( Té začaly schnout listy celkově, začaly se na nich dělat suché nahnědlé fleky a za měsíc bylo po ní). Nevím, co se změnilo nebo co jsem udělala jinak, že do té doby se rozrůstala nádherně. Jednou jsem ji ale přelila a v hlíně se objevily takové ty malinké bílé potvory. Přesadila jsem ji, ale stejně zdechla. Koupila jsem novou a za pár týdnů zdechla i ta :-x
Přes letošní zimu zdechla po 6 letech yucca, monstera (ta mě stejně štvala těma vzdušnýma kořenama, bylo jich pomalu víc, než listů - mimochodem, dá se tohle ovlivnit?) a ještě asi 2 drobné kytky.
Zkoušela jsem i rosit, ale žádný zvláštní efekt jsem nezaznamenala.
Miluju kytky, hlavně velké listnaté, nemusí ani kvést. Kdyby nebyly předmětem častých sporů doma, tak tam máme prales :mrgreen:

Tak nevím…Máte tip?

kyti5
6058 příspěvků 19.04.11 18:06
suché špičky u listů

Určitě je to suchým vzduchem, je třeba rostliny rosit /sprchovat/ aspoň 1× týdně a nejlépe by jim bylo kdyby květináč stál v misce s vlhkými oblázky a dolévat postupně vodu, aby se vytvořilo vhodné mikroklima pro květiny

evule123
1 příspěvek 20.06.13 08:02
Opadávání listu pokojové květiny " Kolodějky"

Hezký den, taky bych potřebovala radu. Pokojové květiny " Koledějka".Hezky kvetou, ale jsou bez listí. Nevím proč opadávají listy. Opadané listy vypadají jakoby usychali mají takové hnědé fleky a při doteku zůstanou v ruce, nebo opadnou sami.Budu ráda, když někdo dá radu co s tím. Děkuji.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie