Skleník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radka75
12 příspěvků 19.11.10 15:22
Skleník

Ráda bych si pořídila skleník na pěstování zeleniny. Dlouhý cca 3 m. Máte někdo dobré zkušenosti s určitým typem (značkou)? Popř co je praktické a čeho se vyvarovat. díky za odpovědi

Konev
Reakce:

Jura007
192 příspěvků 12.12.10 11:20

Rozhodně bych nešel do klasického svařovaného z železných profilů, kde jsou skla tmelená. To už se mně zdá - kvůli možnosti oprav - lepší šroubovaný skleník. Co jsem tak zahlídl reklamu, tak šroubované skleníky vyrábí třeba firma TOBIÁŠ někde ve východních Čechách - a tam v okolí se touto výrobou zabývá víc firem. Bývá dobré si ke skleníku dokoupit termostatickou větrací tyč - je to vlastně pístnice, naplněná jakousi tepelně roztažnou vazelínou. Když je skleník „přetopený“, tak se pístnice roztáhne a nadzvedne větrací okýnko. Takže máš odvětrání vyřešené.

karelspi  12.12.10 20:34
Skleník.

Dobrý den.

Na Internetu je firem, které vyrábějí skleníky moc a moc. Já jsem měl dříve jen foliák, ale dost dobře udělaný. Byl ze dvaceti stejných rámů, které měly vzpěry, tzv. kozy a jedním větracím štítem a jedním vchodovým. Velikost byla 250cm x 600cm. Potažen byl izraelskou folií Ginecar u které byla garantovaná doba asi 5 let. Mě tam vydržela asi 12let a kdybych nepředělával barák, možná by tam byla ještě dnes, a to už je zase 3 roky. Teď mám skleník menší, 250cm x 470cm a bohatě stačí. Tady u nás na plzeňsku je vyrábí a montuje firma Pech v Dobřanech. Buď hliník nebo plech, sklo nebo polykarbonát. Podle financí a podle rozměru.
S přání mnoha pěstebních úspěchů
 Kulík.

Mattes  13.07.11 21:51
Skleník z polykarbonátu

Dobrý den, pokud vám mohu poradit, tak to jsou skleníky z polykarbonátu. Ty mají stěny z desek v podobě tzv. komůrkového dvojitého materiálu. Díky vzduchu uzavřenému mezi deskami se během vytápění minimalizují energetické ztráty. Jsou také cenově dostupné.

tapyrek  02.12.11 23:30
Polykarbonatovy sklenik

POlykarbonatovy sklenik je dobra volba. Dejte si ale pozor na konstrukci. Prichytavani polykarbonatovych desek sponkama ke konstrukci neni dobra volba. SPony praskaji a casto vylamuji polykarbonat. Priklad konstrukce je treba tento sklenik , kde se desky zasunuji primo do profilu. Doporucuji nakup take od prodejce, ktery vam sklenik ukaze. Nekupujte zajice v pytli. ;)

Omega000  07.11.12 09:42
foliovník
@karelspi píše:
Dobrý den.Na Internetu je firem, které vyrábějí skleníky moc a moc. Já jsem měl dříve jen foliák, ale dost dobře udělaný. Byl ze dvaceti stejných rámů, které měly vzpěry, tzv. kozy a jedním větracím štítem a jedním vchodovým. Velikost byla 250cm x 600cm. Potažen byl izraelskou folií Ginecar u které byla garantovaná doba asi 5 let. Mě tam vydržela asi 12let a kdybych nepředělával barák, možná by tam byla ještě dnes, a to už je zase 3 roky. Teď mám skleník menší, 250cm x 470cm a bohatě stačí. Tady u nás na plzeňsku je vyrábí a montuje firma Pech v Dobřanech. Buď hliník nebo plech, sklo nebo polykarbonát. Podle financí a podle rozměru.
S přání mnoha pěstebních úspěchů
Kulík.

My jsme taky velice spokojeni s foliovníkem. Zkoušeli jsem nejdřív dřevěný ale nevydržel ani 11 let, takže jsme chtěli raději nějaký s ocelovými trubkami. Aktuálně máme tento
http://www.konstrukceschwarz.cz/…ovnymi-boky/
a musím říct, že jsem s ním velmi spokojena. Doporučili jsme ho kamarádovi, už ho má na zahradě a taky si pochvaluje.

Jakub53  13.02.13 00:00

Zkus se poradit u firmy Limes, jsou to odborníci na slvo vzatí a nabízejí kvalitní skleníky za docela slušné ceny. Já jsem u nich spokojeným zákazníkem už nějakou dobu.

Oliver 76  09.09.13 11:25
sklenik

Já si pochvaluji Skleník FOUR SEASONS, ideální, samozdřejmě lze i levnější varianta skleniků SOLO nebo DUO. sousedi v zahradkářské oblasti mají a jsou spokojeni. Na doporučení jsem si vybral firmu BTGreen. Vyšli mi maximálně ve všem vstříc. Vřele mohu doporučit.

Pavelbs  20.01.14 19:09

Za sebe mohu doporučit tento http://www.gigahome.cz/…-195-cm.html

Váš příspěvek