Skleník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Radka75
12 příspěvků 19.11.10 15:22
Skleník

Ráda bych si pořídila skleník na pěstování zeleniny. Dlouhý cca 3 m. Máte někdo dobré zkušenosti s určitým typem (značkou)? Popř co je praktické a čeho se vyvarovat. díky za odpovědi

Reakce:
 
Jura007
192 příspěvků 12.12.10 11:20

Rozhodně bych nešel do klasického svařovaného z železných profilů, kde jsou skla tmelená. To už se mně zdá - kvůli možnosti oprav - lepší šroubovaný skleník. Co jsem tak zahlídl reklamu, tak šroubované skleníky vyrábí třeba firma TOBIÁŠ někde ve východních Čechách - a tam v okolí se touto výrobou zabývá víc firem. Bývá dobré si ke skleníku dokoupit termostatickou větrací tyč - je to vlastně pístnice, naplněná jakousi tepelně roztažnou vazelínou. Když je skleník „přetopený“, tak se pístnice roztáhne a nadzvedne větrací okýnko. Takže máš odvětrání vyřešené.

 
karelspi  12.12.10 20:34
Skleník.

Dobrý den.

Na Internetu je firem, které vyrábějí skleníky moc a moc. Já jsem měl dříve jen foliák, ale dost dobře udělaný. Byl ze dvaceti stejných rámů, které měly vzpěry, tzv. kozy a jedním větracím štítem a jedním vchodovým. Velikost byla 250cm x 600cm. Potažen byl izraelskou folií Ginecar u které byla garantovaná doba asi 5 let. Mě tam vydržela asi 12let a kdybych nepředělával barák, možná by tam byla ještě dnes, a to už je zase 3 roky. Teď mám skleník menší, 250cm x 470cm a bohatě stačí. Tady u nás na plzeňsku je vyrábí a montuje firma Pech v Dobřanech. Buď hliník nebo plech, sklo nebo polykarbonát. Podle financí a podle rozměru.
S přání mnoha pěstebních úspěchů
 Kulík.

 
Mattes  13.07.11 21:51
Skleník z polykarbonátu

Dobrý den, pokud vám mohu poradit, tak to jsou skleníky z polykarbonátu. Ty mají stěny z desek v podobě tzv. komůrkového dvojitého materiálu. Díky vzduchu uzavřenému mezi deskami se během vytápění minimalizují energetické ztráty. Jsou také cenově dostupné.

 
tapyrek  02.12.11 23:30
Polykarbonatovy sklenik

POlykarbonatovy sklenik je dobra volba. Dejte si ale pozor na konstrukci. Prichytavani polykarbonatovych desek sponkama ke konstrukci neni dobra volba. SPony praskaji a casto vylamuji polykarbonat. Priklad konstrukce je treba tento sklenik , kde se desky zasunuji primo do profilu. Doporucuji nakup take od prodejce, ktery vam sklenik ukaze. Nekupujte zajice v pytli. ;)

 
Omega000  07.11.12 09:42
foliovník
@karelspi píše:
Dobrý den.Na Internetu je firem, které vyrábějí skleníky moc a moc. Já jsem měl dříve jen foliák, ale dost dobře udělaný. Byl ze dvaceti stejných rámů, které měly vzpěry, tzv. kozy a jedním větracím štítem a jedním vchodovým. Velikost byla 250cm x 600cm. Potažen byl izraelskou folií Ginecar u které byla garantovaná doba asi 5 let. Mě tam vydržela asi 12let a kdybych nepředělával barák, možná by tam byla ještě dnes, a to už je zase 3 roky. Teď mám skleník menší, 250cm x 470cm a bohatě stačí. Tady u nás na plzeňsku je vyrábí a montuje firma Pech v Dobřanech. Buď hliník nebo plech, sklo nebo polykarbonát. Podle financí a podle rozměru.
S přání mnoha pěstebních úspěchů
Kulík.

My jsme taky velice spokojeni s foliovníkem. Zkoušeli jsem nejdřív dřevěný ale nevydržel ani 11 let, takže jsme chtěli raději nějaký s ocelovými trubkami. Aktuálně máme tento
http://www.konstrukceschwarz.cz/…ovnymi-boky/
a musím říct, že jsem s ním velmi spokojena. Doporučili jsme ho kamarádovi, už ho má na zahradě a taky si pochvaluje.

 
Jakub53  13.02.13 00:00

Zkus se poradit u firmy Limes, jsou to odborníci na slvo vzatí a nabízejí kvalitní skleníky za docela slušné ceny. Já jsem u nich spokojeným zákazníkem už nějakou dobu.

 
Oliver 76  09.09.13 11:25
sklenik

Já si pochvaluji Skleník FOUR SEASONS, ideální, samozdřejmě lze i levnější varianta skleniků SOLO nebo DUO. sousedi v zahradkářské oblasti mají a jsou spokojeni. Na doporučení jsem si vybral firmu BTGreen. Vyšli mi maximálně ve všem vstříc. Vřele mohu doporučit.

 
Pavelbs  20.01.14 19:09

Za sebe mohu doporučit tento http://www.gigahome.cz/…-195-cm.html

 
MagdaPraha  30.10.16 21:09
Skleník

Dobrý den.
Chtěli bysme si s tátou pořídit na příští rok skleník.
Táta má vyhlídnutý Gardentec F5 374× 230cm ale po zkušenostech jaké jsou skleníky dost fórové bysme ho rádi nejdřív viděli než ho bude táta kupovat, přeci jen to není koupě za pár korun.
Nemáte náhodou někdo tento skleník na zahradě, nebo nevíte kde bysme ho mohli vidět (někde v okolí Prahy)?
Předem děkuji.
Magda :D

 
Ilona 2  10.02.17 13:24

Dobrý den,
po roční dobré zkušenosti doporučuji polykarbonátový skleník. My nedáme dopustit na skleníky od firmy LanitPlast, kde je záruka kvalitního polykarbonátu a super servis přímo od výrobce.

 
kefidlo  09.04.17 19:55

Dobrý den,
nedávno jsem se tu dopídil o makrolonu - s UV filtrem, aby to vydrželo na sluníčku. Jsem z Hrade Králové a sehnal jsem v Lípě u firmy Miproplast- nařezali mi přesné díly a nevnucovali mi zbytky desek! :) Tak doufám, že „makroloník“ na papriky vydrží :)
Kef. :mavam:

 Váš příspěvek