Diskuze

Pokojové rostliny

Škůdce na fikusu


gábátko 28.01.13

Dobrý den, prosím o radu. Nejdříve jsme na našem fikusu objevili puklice, které jsme vyhubili Puklistopem, všedchny opadaly, takže jsme mysleli, že je rostina v pořádku, ale s postupem času se na listech a jejich stoncích začaly objevovat bílé, voskovité šupinky, viz. foto. List poté zežloutne a upadne. Můžete mi prosím poradit, o co by se mohlo jednat a jak to zlikvidovat? Děkuji


Reagovat
emilka12 31.01.13

Třeba to nic neznmená. Omezte zálivku, Fíkus když má víc vody tak žloutnou listy a opadávají.


Reagovat
Tereza5555 03.04.13

Na fotkách je znatelné, že je tam škůdce, a vypadá to na červce vlnatého, mě se ho povedlo zlikvidovat, tím, že jsem na kousek vaty nebo štětečkem namočeným v oleji nebo lihu stírala jednotlivé potvůrky (pod bílým povlakem je červený brouček), ale nesmí na rostlině zůstat! musíte ho sundat! tím štetečkem. Ale samozřejmě nevím jak komu to pomůže, stává se, že někomu to zabere a někomu ne. Jinak to žloutnutí listů je příčina vlnatky protože vlastně vysává šťávy z toho listu a ten pak zežloutne a upadne. Vlnatky se začnou vyskytovat pokud je rostlina v přílišném teple a suchu (suchém vzduchu), takže možná ji dát do trochu chladnější místnosti (ale ne o moc, aby neměla šok) a pak i rosit, ale až třeba za několik dnů, protože aby jste si nesmyla to, čím jste ji ošetřovala (ať je to olej, líh nebo nějaký postřik) a co se týče chemikálií mám zkušenosti, že se dá zlikvidovat prostředkem AGRION DELTA, ale musí se pravidelně. Tak snad to takhle zatím stačí, kdyby jste se chtěla ještě na něco zeptat, klidně se ptejte, ráda poradím. Držím palce :palec: :palec:
:mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.