Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Sloní noha - stříhání


samui 05.10.09

Ahoj, mam dotaz. Muzu ostrihat sloni nohu? Potrebovala bych ji zmensit. Mam 3 ve velkem kvetinaci a vsechny maji strasne dlouhe listy. Hrozi, ze ji shodi moje dite pri svych hratkach… Myslite, ze strihani prezije?diky.S.


Reagovat
Re: samui | Michaelos 21.10.15

Ahoj. Koupil jsem si dvě sloní nohy v obbi a zjistil jsem že maj hnědý konce listů. Ostřihal jsem ty konce ale nevíte co to je? Je to přelitý? :mrgreen:


Reagovat
Re: Michaelos | hanule kytí5 21.10.15

Chce opravdu minimální zálivku – suché konce zastříhněte


Reagovat
Re: hanule kytí5 | emilka12 22.10.15

V domácích podmínkách konce hnědnou :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | Michaelos 28.10.15

A ty hnědé konce se maj střihat, nebo nemusej? :kytka:


Reagovat
Re: Michaelos | emilka12 28.10.15

Nemusíš ale mužeš :)


Reagovat
jizvíková 05.10.09

nam chcipla


Reagovat
Lesina 05.10.09

[citace] samui píše: Ahoj, mam dotaz. Muzu ostrihat sloni nohu? Potrebovala bych ji zmensit. Mam 3 ve velkem kvetinaci a vsechny maji strasne dlouhe listy. Hrozi, ze ji shodi moje dite pri svych hratkach… Myslite, ze strihani prezije?diky.S­.[/citace]

Já ji mám zavěšenou a vypadá báječně :) Listy má dlouhé jistě přes metr.

L.


Reagovat
Lesina 05.10.09

Ještě foto:


Reagovat
samui 05.10.09

Lesino,diky za inspiraci, vypada to opravdu pekne!!! Zkusim to vyresit jinak nez strihanim. Holky, pripiste si dobry skutek, prave jste zachranily jednu sloni nohu :lol:


Reagovat
janine24 05.10.09

[citace] samui píše: Lesino,diky za inspiraci, vypada to opravdu pekne!!! Zkusim to vyresit jinak nez strihanim. Holky, pripiste si dobry skutek, prave jste zachranily jednu sloni nohu :lol

Sloni jsou ti tímto vděčni :wink:


Reagovat
suvik 05.10.09

Jsem si říkala, jestli tu někdo trpí elefantiázou, že teda nakouknu kdo to kde chytil a první co čtu „Můžu ostříhat sloní nohu?“, vyvalím oči, že si někdo bude stříhat vlastní nohu a ona je to jakási kytka :-) :-) :-)


Reagovat
fidla 19.04.10

My ji teda mirne pristrihli (neznala jsem jeste Lesinu :lol:) a v pohode vegetuje dal.. Priste ale dostane skobu a spagat, to je jasna vec!


Reagovat
Vera888 05.01.12

Zdravim, mam dotaz ohledne noliny, usychaji mi vetsi konce listu, muzu je zastrihnout??


Reagovat
buliznik 05.01.12

zastřihnout uschlé listy lze,ale nechte asi 1mm suchý kousek na konci listu-nezastřihovat až do zeleného! :palec: :mavam:


Reagovat
emilka12 06.01.12

Tedˇv zimě usychají konce listu skoro všem kytkám.nužky mám po ruce a zastřihuji a zastřihuji. :dance: :dance: :dance:


Reagovat
lenivica 12.06.15

Dobrý den, mame sloniu dlží uz 1,5roka a asi aj mesiac dozadu jej začali zltnut listy ktore následne usychali. Tie sme postupne ostrihavali. Zalievku ma jeden krát do týždňa ako aj predtým stale mala a je umiestnená aj na tom istom mieste ako od začiatku kde sa kvetu stale darilo, je to na východnej strane kde slnko svieti max do obeda. Teraz uz slonia slza vadne úplne. Od kedy začali uschynat listy tak sme obmedzili zalievku. Ten kvet pre mna vela znamena a strasne sa mi paci. Prosim poraďte mi co mam robit a ako postupovať aby som sloniu nohu dala znova dokopy nakoľko nechcem o nu prist


Reagovat
Michaelos 29.10.15

No Mám pocit že se ty hnědé konce rozšiřujou do celého listu.Bych nerad abych o tu kytku přišel :)Pokud mi celá zhnědne tak ji asibudu muset vyhodit :)


Reagovat
emilka12 30.10.15

Michale pokud ji nebudeš moc zalívat tak neboj, jen ji odstran suché listy a je to. :mavam:


Reagovat
Michaelos 30.10.15

Ok, pokusím se jí nepřelejt. To znamená zalejt až když budu půda téměř všude suchá?


Reagovat
Re: Michaelos | emilka12 30.10.15

Bych řekla že ještě mín hlavně přez zimu :)


Reagovat
Michaelos 30.10.15

Tak až bude půda ůplně sucha i vespod tak to zaleju :)


Reagovat
Anonymni 15.08.23

Su un bracciale in acciaio splendidamente realizzato con maglie grandi e lucide, l'Omega Seamaster Planet Ocean 6000M Ultra Deep orologio replica pesa 254 grammi (due quarti di libbra), anche se quella misura è rigida in ogni caso. Tuttavia, quell'altezza del cannone è l'unica indicazione pratica delle incredibili capacità di immersione di questo orologi repliche, il che ci porta alla questione del centro immersioni definitivo.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.