Šneci a slimáci

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
NefertitiA
2 příspěvky 31.05.11 13:05
Šneci a slimáci

Ahojky, poradte, prosim co se sneky a slimaky na zahradce. Mame novy domecek, predtim se o zahradu nikdo nestaral. My ji „dali dohromady“ a oseli :-) ale ted si na nasi zelenince pochutnavaji tyhle priserky s ulitou i bez. :cry: Po chemii se mi sahat nechce… Diky Moc! Nefertiti A

Reakce:
 
muškatek
3049 příspěvků 31.05.11 13:42

Dobrý den,pokud nechcete použít chemii tak jedině sbírat a sbírat.Já dělám obojí chemii i sběr,ty co mají ulitu tak ty seberu ze zeleninové zahrady a odnesu je do trávy,v květinové je nechám myslím si že neškodí.Ty škaredé sbírám do kbelíku kde si dám trochu cementu nebo nehašeného vápna a oni nevylízají pak uschnou a já je vysypu do popelnice.Vanisch sypu taky ale většinou když nasadím rostlinky.Ale prozatím slimáky nemáme. :lol:

 
NefertitiA
2 příspěvky 31.05.11 15:18

Diky moc za radu, sbiram a sbiram, ale vapno jsem jeste nezkousela, urcite vyzkousim (zatim jsem je topila v barelu).

 
chuanitka
32 příspěvků 26.06.11 22:11

Jediné, co mi opravdu pomohlo, jsou vaječné skořápky. Bohužel nejdou rozházet po celé zahradě :lol: Řeším tím třeba kytky, když si nějakou vyberou a poctivě ji ožírají :cert:
Takže vaječné skořápky nechám vyschnout, pak je v dlani podrtím a nasypu kolem rostliny a oni to nepřelezou :)

 
Pavla Nováková
8 příspěvků 27.06.11 17:29

Jednou v noci jsem si na ty uličníky posvítila a nestačila jsem se divit. Takové množství jsem opravdu nečekala.

 
sud
3521 příspěvků 27.06.11 18:33
Zrůdy

I já občas udělám noční,to jdu s lopatkou–a těch zrůdiček je opravdu veliké množství.

 
mandevila  27.06.11 19:53

SUPER TAK TO OSKOUŠÍM VČERA JSEM JICH VEČER SEBRALA 83 :cry:

 
kyti5
6058 příspěvků 28.06.11 06:43
pacholci

tak já večer otevřela dveře a hned před nimi se „proháněli“ po betonu ,ráno jsem jich taky pár sebrala .
Už nám zase začnou ztrpčovat život pacholci :think: :think: :think:
jsem je v igelitu odnesla do popelnice

 
mildanek1
37 příspěvků 06.06.12 18:02
slimáci

Já kolem foliáku nasypu písek, a ve foliáku jsem za pár let našel jednoho zoufalce. Jinak používám ,,Vanisch,, kde to jinak nejde,a to je jejich rychlý konec. Dávám to hlavně kolem nových řízků vína, dále kolem čerstvě zasazených rostlinek. Nepřeháním to s granulemi.

 
60
1930 příspěvků 06.06.12 21:30

To je dobrá rada s tím pískem,taky to zkusím,protože ten vaniš je dost drahý špás a jěště jim dávat pivo,tak to ne :dance: :dance: :lol: :lol: :lol: :mavam:

 
Čen  03.06.13 11:54
Vanish ne!

Taky mám problémy se slimáky, použila jsem Feramol, je neškodný k jiným živočichům, ale nezdá se mi, že by nějak účinkoval. Přemýšlela jsem o Vanishi ale pak jsem si přečetla pár příspěvků, jak zabíjí psy, kočky, ježky, kteří umírají v křečích a nepomůže jim ani rychlá pomoc veterináře. A když sežere ježek slimáka otráveného Vanishem, odskáče to taky, to mi opravdu za zachráněnou zeleninu nestojí. Nevím, jestli to bylo mrazy koncem ledna 2012, ale na jaře jsem neměla se slimáky problémy. I teď je jich pomálu, i když letos pořád prší a tak si myslím, že mi hodně pomohlo, když jsem na podzim 2011 pustila do celé zahrady denně slepice. Za prvé mne zbavily mechu v trávě, byl tak rozšířeným že už bylo víc mechu, než trávy, na jaře jsem sice měla holou zem, místo trávníku, ale stačilo vysít nový a doposud je bez mechu. Slepice mám na zahradě od podzimu až do doby, kdy začínám vysévat zeleninu, ale i v té době, záhony pokryji suchými větvemi, aby nemohly hrabat. Později je zavřu do výběhu a na zahradu mohou až zase sklidím. Prohrabou všechno, i kompost a tak si myslím, že mně od invaze slimáků docela zachránily. Ale letos pořád leje, a vidím, že se ke mně slézají slimáci z okolních neudržovaných zahrad, takže raději denně sbírám a sbírám, používám i Feramol, ale už mu moc nevěřím. Zatím mám zeleninu a kytky, i afrikány nedotčené, ale hledám, kde se dá a zabíjím je. Zjistila jsem, že když odhrnu trs šanty kočičí, je to najisto, schovávají se v ní a chutná jim. Ale takovou invazi jako před třemi lety tady nemám, zato se mi úplně ztratili hlemýždi a že jich tady bývávalo. Nevím, jestli je vyhubili slimáci nebo slepice, nebo zimní mrazy, ale dnes, když prší už třetí týden, jestli najdu na zahradě jednoho, tak se divím, když dřív po dešti jsem sbírala plná vědra. Jen bych chtěla poprosit všechny zahradkáře, nepoužívejte prosím Vanish, nezabíjejte se slimáky i ostatní tvory. A ten jed který přejde z Vanishe do půdy, myslíte, že je neškodný, neobsahuje jej pak zachráněná zelenina?

 
Klau-di
5 příspěvků 03.06.13 14:49

Já „bojuju“ na třech frontách. Pivo - Vanish - ruční sběr. Je mi jasný, že se jich nikdy nemůžu zbavit úplně, ale snažím se co nejvíc zredukovat jejich počet.

 
pucek  03.06.13 15:36

Já myslím, že ten Vanisch není přímo nějaký jed, ale obsahuje železo, které je zabíjí. Tak jsem to aspon pochopila. A píšou tam, že jiným živočichů neškodné. Jinak na ně docela dobře fungují piliny nebo jemnější hobliny. Přes ně se jim nechce lézt.

 
pucek  03.06.13 15:43

Teď jsem si uvědomila, že jsem to popletla s Feramolem :oops:, ten obsahuje železo.

 
xerousek  09.06.13 15:52
slimáci

Mám sežrané kytky až u země, piliny a hobliny nepomáhají, večer jsem chodila na zahradě z baterkou :roll: a nestačila se divit, dala jsem několik misek s pivem, pár jich plavalo, ale víc jich bylo na rostlinkách, sebrala jsem jich hafo.Dnes jsem záhonek obehnala cihlama a večer nadrtím skořápky, vanisch mám, ale i pejska, tak si nelajsknu ho nasypat. Prevíti mlsají i poupata na lilii, je to nekonečný boj :mrgreen:

 
Čen  09.06.13 21:51
Ferramol obsahuje železo ne Vanish!!

Železo obsahuje Ferramol, přípravek, který je přírodní a neškodí. Jeho účinnou látkou je fosforečnana železitý, nikoliv Vanish. Proč si nepřečtete informace na obalu?

 
vistarie
1 příspěvek 09.06.13 22:27
slimáci

Ted po dešti jsem jich nasbírala 56 :(

 
xerousek  09.06.13 23:40
Jsou to neskutečný šmejdi:-((

Dnes jsem udělala vše co jsem zde načetla…obehnala záhon obrubníkem, dala nadrcený skořápky, kolem posypala pískem, dala několik misek s pivem a co Vám budu povídat, právě jsem se vrátila ze zahrady a opět tam ty šmejdi jsou, naházela jsem jich do slaný vody aspoň 100 možná i víc…začínám boj vzdávat, přeci musím taky spát, ach jo :,(

 
pucek  10.06.13 07:43

Xerousku, je to nekonečný boj, ale vyspi se na to a znova :cert: Představa, že každej naklade spoustu vajíček, je děsná. Takže mordovat a mordovat. Po dešti a večer je to nejlepší. Když na skalce zvednu „kobereček“ tak jich tam spoustu spinká :mrgreen: A taky se mi stalo, že jsem našla vajíčka v květináči, co mi poslali ze zahradnictví. Tak držím palce :mavam:

 
xerousek  11.06.13 00:34
boha,jak já je nenávidím

Tak jsem si pospala a zase šla ty šmejdy posbírat…už se mně o nich i zdá a jelikož se jich štítím, tak ty sny jsou opravdu až hororové :x Dnes jsem už rezignovala a nasypala Vanisch, nechtěla jsem, ale po třech dnech, vlastě probělích nocích jsem zvolila krutou metodu, ale kytky mně žrát nebudou, holt s pejsem chodím na vodítku a hlídám aby si neochutnal. Kytky pěstuju pro moji maminku, měla je ráda a já ji je nosím na hřbitov:-((

 
pucek  08.07.13 10:36

Slimáci budou brzo klást vajíčka, tak likvidovat, co to jde. Není jim vůbec blbý, přelézt přes pichlavý kaktus. Ty jejich slinty na něm uschly a musela jsem to párátkem sundavat. Ale jinak letos nemám zas tak moc sežraného. No ale sypu jim modrou svačinku :cert:

 
xerousek  08.07.13 15:44

Vyzkoušela jsem vše co jsem vyčetla, logr, písek skořápky, dokonce jsem i záhon obehnala pálenou cihlou, vše marné :mrgreen: až trochu pomohl přípravek na hubení slimáků, bohužel chemie, ale kytky rostou a nejsou ožrané, teď musím hlídat psa, aby tam nevlezl, je to pro zvířata nebezpečné, přeji úspěšný boj s touto nepříjemnou havětí, večer chodím jako blázen z baterkou a sbírám do sklenice s vodou a solí, bylo mně doporučeno sbírat a likvidovat, hezký den :mavam:

 
platěnka
29 příspěvků 11.07.13 19:38

Ahoj všem, můžu potvrdit že opravdu a jediná přírodní metoda je sbírat a buď házet do piva nebo do vody se solí. Chemie a výše zmíněný Vanish je také účinný. Pivní pasti sice pomáhají, ale přilákají i ty z okolních zahrad. Jeden známý je stříkal ručním postřikovačem a v něm měl čistý líh, to je zabije taky. Pokud se někomu nechce vztávat brzy pak může do záhonu položit např lopuch, slimáci pod něj ráno vlezou a sběr je pohodlnější. Jeden den jsem jich po ránu posbírala stovku a jelikož mám zahradu u pole ze dvou stran není to ani procento, co jich tu všude mám.

 
pucek
464 příspěvků 23.02.14 09:04

:mavam: Tak tu máme předčasné jaro. Píší, že už se vracejí ptáci. No kdo by se netěšil na jaro, že. Ale představa, že se nám taky brzo probudí naši slizký slimáci, tak ta mě děsí.

 
platěnka
29 příspěvků 23.02.14 09:40

To mě též, jelikož nebyla žadná zima tak jich bude plno. Už abych začala přemýšlet co s tím, nechce se mi stávat ráno v pět a chodit je sbírat, fuj je už i ta představa.

 
Ajuška1  29.03.14 23:31

Tak hlasim, ze ty potvory uz řadi. Ve skleniku mam cerstve okurky a cesticky slizu take. :(

 
pucek
464 příspěvků 30.03.14 11:00
Taky už jsem měla tu čest....

:evil: Doma v květníku vyrostly 3 cukety. Hned druhý den byly děložní lístky prokousané. Slimáka jsem našla, seděl si uspod květníku. Asi jsem si ho donesla se zemí ze zahrady, už byl 3 cm velký.

 
pucek
464 příspěvků 19.04.15 09:17

Tak se hlásím opět po roce, protože slimáci po letošní zimě už začínají vylézat a tak i když ještě nemám nic venku zasazeného, už sypu Ferramol :cert:. A jelikož vždy zmizí, je jasné že už papají :twisted: Už mi stihli okousat kosatec, sotva vyrašil. Tak jsem začla hubit :mrgreen:

 
Jolana 13  20.04.15 07:22
slimáci

A úúúúúúúž jsou zase tady, ty „svině klouzavý“…

 
Ivana57
3 příspěvky 21.04.15 12:49
Letos na ně půjdu "vědecky"

Jj, už zase vylézají:(
Já se letos chystám vyzkoušet parazitické hlístice Nemaslug (prodává je česká firma Biocont - www.biocont.cz). Jsou to malí živočichové, kteří parazitují na slimákách - stačí hlístice dát do konve s vodou a potom tím zalít zahradu - nejlépe slimáčí hnízda, kde se nakazí i ostatní. Slimák prý přestane napřed žrát a potom umře. Hlístice se pak rozmnoží a nakazí další slimáky…prý to opravdu funguje - tak na dva měsíce. Máte někdo zkušenosti?

 
Švecová Drahomíra  26.05.15 09:44
drastické

Ten Wanis je něco hrozného, jak to může někdo dávat na svůj pozemek, sůl neublíží nikomu, skořápky je hnojivo tak ekologicky dobré, vápno také v malé míře

 
Ája22  01.06.15 22:20
Příšerné

Pejska vezmete na vodítko, ale co kočky a ježci. Nechápu tuhle bezohlednost, když sama máte zvířátko!!! :,(
Navíc, když existuje neškodná varianta: Ferramol nebo Nemaslug.

 
Jolana 13  02.06.15 05:27
slimáci

Ferramol-Nemaslug–„Neškodná varianta“???

 
Janallllllllll  08.06.15 02:40
Úspěch v boji se slimáky

Zdravím Vás, musím se s Vámi podělit o svůj fenomenální úspěch v boji se slimáky. Na zahraničních stránkách jsem si našla návod na sestavení elektrického ohradníku na slimáky. U nás jich bohužel na stránkách moc neseženete. Vlastně žádný návod na českých stránkách není. Tento ohradník jsem nainstalovala kolem celé zahrady cca. 200m2 a pak měsíc každou noc sbírala slimáky uvnitř zahrady. Stavy jsem zapisovala do tabulky. Jejich počet se výrazně snižoval. Když jsem se dostala z čísla 200 za 1 sběr na číslo 20, tak jsem všude po záhonech rozsypala Ferramol. Počkala jsem 10 dní a dnes v noci zase vyrazila. Našla jsem celé 3 kusy. SUPER!!! Od pondělka přistoupím k dalšímu boji a to k boji se slimáky pod zemí. Nechci kupovat hlístice, protože jsou drahé a zabíjí stejně jenom mladé slimáky. Starým slimákům to nic neudělá. Půjdu na to jako na žížaly. Ekologům se tento můj druh boje určitě líbit nebude, ale přemnožení slimáci také naší ekologii moc neprospívají. Prostě drát do země a do elektriky. A pak si pěkně počkám, až je vypudím a sesbírám. Snad to bude fungovat. Snad. Jinak se budu muset nechat zruinovat hlísticemi. Jinak na zahradě mi bez jediné ochrany (kromě ohradníku) rostou, jahody, rajčata, papriky, brokolice, kedlubny a ředkvičky. Kytek mám na záhonech tak 100 m2 a nikde ani kousnuto. Jak ohradník sestavit Vám napíšu mailem, pokud budete mít zájem. Nechci to tady psát, aby to nebyla reklama. K ohradníku si musíte totiž koupit zařízení, které myslím prodává jen málo firem v ČR, já jsem našla jenom jednu, tak proto. Můj mail: stavebnibunka@e­mail.cz

 
Jolana 13  08.06.15 05:34
úspěch v boji

Nemůžu se dostat na e-mail "stavebnibunka@e­mail.cz?

 
DeTer
6 příspěvků 08.06.15 14:14
@jolana 13 píše:
Nemůžu se dostat na e-mail "stavebnibunka@e­mail.cz?

je to reklama. Řádí všude možně na forech

 
Jolana 13  08.06.15 15:21
slimáci

Děkuji za upozornění-to jsou ale syčáci -a já jsem myslela, že mám vyhráno v boji se slimáky-ooo ty svatá prostoto-nu což nikdy člověk není dost informovaný…

 
DeTer
6 příspěvků 08.06.15 20:29
@jolana 13 píše:
Děkuji za upozornění-to jsou ale syčáci -a já jsem myslela, že mám vyhráno v boji se slimáky-ooo ty svatá prostoto-nu což nikdy člověk není dost informovaný…

v pohodě. Já si toho všimla už na jednom foru a hned mi bylo jasný. Tam to rovnou zablokovali vymazali :mrgreen: :mrgreen:

 
pucek
464 příspěvků 10.06.15 11:10

Tak tohle je ukázka "práce milých a uslintaných ". Ani navím, jestli ty astry na podzim vůbec pokvetou, jsou totálně ohlodané.

 
Jolana 13  11.06.15 05:26
sllimáci

K tomu není co dodat…

 
DeTer
6 příspěvků 11.06.15 13:54

Vypadá to dost nemilosrdně :? :mrgreen:
Podobně se mi pustili do bylinek a citrusů ( ne všechny jim chutnají mrchám) ale přežili nakonec :nevim: :mrgreen:

 
Maixner
9 příspěvků 12.06.15 20:18
slimáci

Plel jsem zahradu a pod 1 rajčetem jsem našel 3 slimáky a na špenátu 2.
Modré granule nesypu. Slimáci se na ně vrhli a pod každou rostlinou jsem našel nejméně 1 slimáka.

Tak mám pár tipů. 1)sbírat do osolené vody nebo do vápna 2)piliny, písek či vaječné skořápky posypat kolem záhonu a oni potom dají pokoj 3)ohraničit záhon prkny, nejlépe hrubými.

 
pucek
464 příspěvků 13.06.15 08:36

To je všechno hezké, ale když někdo nemůže být na zahradě každý den, třeba tam dojíždí, tak za 3 dny tam nebude mít co obsypávat a ohraničovat. Musí se zabránit hlavně tomu množení.

 
Janicka Zahradnice  01.08.16 09:47

Dobrý den, na *** jsem se dočetla, že si lidi pořídili speciální druh kachny (indického běžce) a ta jim ty slimáky sezobala :)

Edit admin - odkaz

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu