Diskuze

Škůdci

Šneci a slimáci


NefertitiA 31.05.11

Ahojky, poradte, prosim co se sneky a slimaky na zahradce. Mame novy domecek, predtim se o zahradu nikdo nestaral. My ji „dali dohromady“ a oseli :-) ale ted si na nasi zelenince pochutnavaji tyhle priserky s ulitou i bez. :cry: Po chemii se mi sahat nechce… Diky Moc! Nefertiti A


Reagovat
Re: NefertitiA | vistarie 09.06.13

Ted po dešti jsem jich nasbírala 56 :(


Reagovat
Re: NefertitiA | xerousek 08.07.13

Vyzkoušela jsem vše co jsem vyčetla, logr, písek skořápky, dokonce jsem i záhon obehnala pálenou cihlou, vše marné :mrgreen: až trochu pomohl přípravek na hubení slimáků, bohužel chemie, ale kytky rostou a nejsou ožrané, teď musím hlídat psa, aby tam nevlezl, je to pro zvířata nebezpečné, přeji úspěšný boj s touto nepříjemnou havětí, večer chodím jako blázen z baterkou a sbírám do sklenice s vodou a solí, bylo mně doporučeno sbírat a likvidovat, hezký den :mavam:


Reagovat
Re: xerousek | Ája22 01.06.15

Pejska vezmete na vodítko, ale co kočky a ježci. Nechápu tuhle bezohlednost, když sama máte zvířátko!!! :,( Navíc, když existuje neškodná varianta: Ferramol nebo Nemaslug.


Reagovat
Re: NefertitiA | Švecová Drahomíra 26.05.15

Ten Wanis je něco hrozného, jak to může někdo dávat na svůj pozemek, sůl neublíží nikomu, skořápky je hnojivo tak ekologicky dobré, vápno také v malé míře


Reagovat
Re: NefertitiA | Janallllllllll 08.06.15

Zdravím Vás, musím se s Vámi podělit o svůj fenomenální úspěch v boji se slimáky. Na zahraničních stránkách jsem si našla návod na sestavení elektrického ohradníku na slimáky. U nás jich bohužel na stránkách moc neseženete. Vlastně žádný návod na českých stránkách není. Tento ohradník jsem nainstalovala kolem celé zahrady cca. 200m2 a pak měsíc každou noc sbírala slimáky uvnitř zahrady. Stavy jsem zapisovala do tabulky. Jejich počet se výrazně snižoval. Když jsem se dostala z čísla 200 za 1 sběr na číslo 20, tak jsem všude po záhonech rozsypala Ferramol. Počkala jsem 10 dní a dnes v noci zase vyrazila. Našla jsem celé 3 kusy. SUPER!!! Od pondělka přistoupím k dalšímu boji a to k boji se slimáky pod zemí. Nechci kupovat hlístice, protože jsou drahé a zabíjí stejně jenom mladé slimáky. Starým slimákům to nic neudělá. Půjdu na to jako na žížaly. Ekologům se tento můj druh boje určitě líbit nebude, ale přemnožení slimáci také naší ekologii moc neprospívají. Prostě drát do země a do elektriky. A pak si pěkně počkám, až je vypudím a sesbírám. Snad to bude fungovat. Snad. Jinak se budu muset nechat zruinovat hlísticemi. Jinak na zahradě mi bez jediné ochrany (kromě ohradníku) rostou, jahody, rajčata, papriky, brokolice, kedlubny a ředkvičky. Kytek mám na záhonech tak 100 m2 a nikde ani kousnuto. Jak ohradník sestavit Vám napíšu mailem, pokud budete mít zájem. Nechci to tady psát, aby to nebyla reklama. K ohradníku si musíte totiž koupit zařízení, které myslím prodává jen málo firem v ČR, já jsem našla jenom jednu, tak proto. Můj mail: stavebnibunka@e­mail.cz


Reagovat
Re: Janallllllllll | Jolana 13 08.06.15

Nemůžu se dostat na e-mail "stavebnibunka@e­mail.cz?


Reagovat
Re: Jolana 13 | DeTer 08.06.15

[citace] @jolana 13 píše: Nemůžu se dostat na e-mail "stavebnibunka@e­mail.cz? [/citace] je to reklama. Řádí všude možně na forech


Reagovat
Re: DeTer | Jolana 13 08.06.15

Děkuji za upozornění-to jsou ale syčáci -a já jsem myslela, že mám vyhráno v boji se slimáky-ooo ty svatá prostoto-nu což nikdy člověk není dost informovaný…


Reagovat
Re: Jolana 13 | DeTer 08.06.15

[citace] @jolana 13 píše: Děkuji za upozornění-to jsou ale syčáci -a já jsem myslela, že mám vyhráno v boji se slimáky-ooo ty svatá prostoto-nu což nikdy člověk není dost informovaný… [/citace] v pohodě. Já si toho všimla už na jednom foru a hned mi bylo jasný. Tam to rovnou zablokovali vymazali :mrgreen: :mrgreen:


Reagovat
muškatek 31.05.11

Dobrý den,pokud nechcete použít chemii tak jedině sbírat a sbírat.Já dělám obojí chemii i sběr,ty co mají ulitu tak ty seberu ze zeleninové zahrady a odnesu je do trávy,v květinové je nechám myslím si že neškodí.Ty škaredé sbírám do kbelíku kde si dám trochu cementu nebo nehašeného vápna a oni nevylízají pak uschnou a já je vysypu do popelnice.Vanisch sypu taky ale většinou když nasadím rostlinky.Ale prozatím slimáky nemáme. :lol:


Reagovat
NefertitiA 31.05.11

Diky moc za radu, sbiram a sbiram, ale vapno jsem jeste nezkousela, urcite vyzkousim (zatim jsem je topila v barelu).


Reagovat
chuanitka 26.06.11

Jediné, co mi opravdu pomohlo, jsou vaječné skořápky. Bohužel nejdou rozházet po celé zahradě :lol: Řeším tím třeba kytky, když si nějakou vyberou a poctivě ji ožírají :cert: Takže vaječné skořápky nechám vyschnout, pak je v dlani podrtím a nasypu kolem rostliny a oni to nepřelezou :)


Reagovat
Pavla Nováková 27.06.11

Jednou v noci jsem si na ty uličníky posvítila a nestačila jsem se divit. Takové množství jsem opravdu nečekala.


Reagovat
sud 27.06.11

I já občas udělám noční,to jdu s lopatkou–a těch zrůdiček je opravdu veliké množství.


Reagovat
mandevila 27.06.11

SUPER TAK TO OSKOUŠÍM VČERA JSEM JICH VEČER SEBRALA 83 :cry:


Reagovat
kyti5 28.06.11

tak já večer otevřela dveře a hned před nimi se „proháněli“ po betonu ,ráno jsem jich taky pár sebrala . Už nám zase začnou ztrpčovat život pacholci :think: :think: :think: jsem je v igelitu odnesla do popelnice


Reagovat
Re: kyti5 | mildanek1 06.06.12

Já kolem foliáku nasypu písek, a ve foliáku jsem za pár let našel jednoho zoufalce. Jinak používám ,,Vanisch,, kde to jinak nejde,a to je jejich rychlý konec. Dávám to hlavně kolem nových řízků vína, dále kolem čerstvě zasazených rostlinek. Nepřeháním to s granulemi.


Reagovat
Re: mildanek1 | Čen 03.06.13

Taky mám problémy se slimáky, použila jsem Feramol, je neškodný k jiným živočichům, ale nezdá se mi, že by nějak účinkoval. Přemýšlela jsem o Vanishi ale pak jsem si přečetla pár příspěvků, jak zabíjí psy, kočky, ježky, kteří umírají v křečích a nepomůže jim ani rychlá pomoc veterináře. A když sežere ježek slimáka otráveného Vanishem, odskáče to taky, to mi opravdu za zachráněnou zeleninu nestojí. Nevím, jestli to bylo mrazy koncem ledna 2012, ale na jaře jsem neměla se slimáky problémy. I teď je jich pomálu, i když letos pořád prší a tak si myslím, že mi hodně pomohlo, když jsem na podzim 2011 pustila do celé zahrady denně slepice. Za prvé mne zbavily mechu v trávě, byl tak rozšířeným že už bylo víc mechu, než trávy, na jaře jsem sice měla holou zem, místo trávníku, ale stačilo vysít nový a doposud je bez mechu. Slepice mám na zahradě od podzimu až do doby, kdy začínám vysévat zeleninu, ale i v té době, záhony pokryji suchými větvemi, aby nemohly hrabat. Později je zavřu do výběhu a na zahradu mohou až zase sklidím. Prohrabou všechno, i kompost a tak si myslím, že mně od invaze slimáků docela zachránily. Ale letos pořád leje, a vidím, že se ke mně slézají slimáci z okolních neudržovaných zahrad, takže raději denně sbírám a sbírám, používám i Feramol, ale už mu moc nevěřím. Zatím mám zeleninu a kytky, i afrikány nedotčené, ale hledám, kde se dá a zabíjím je. Zjistila jsem, že když odhrnu trs šanty kočičí, je to najisto, schovávají se v ní a chutná jim. Ale takovou invazi jako před třemi lety tady nemám, zato se mi úplně ztratili hlemýždi a že jich tady bývávalo. Nevím, jestli je vyhubili slimáci nebo slepice, nebo zimní mrazy, ale dnes, když prší už třetí týden, jestli najdu na zahradě jednoho, tak se divím, když dřív po dešti jsem sbírala plná vědra. Jen bych chtěla poprosit všechny zahradkáře, nepoužívejte prosím Vanish, nezabíjejte se slimáky i ostatní tvory. A ten jed který přejde z Vanishe do půdy, myslíte, že je neškodný, neobsahuje jej pak zachráněná zelenina?


Reagovat
60 06.06.12

To je dobrá rada s tím pískem,taky to zkusím,protože ten vaniš je dost drahý špás a jěště jim dávat pivo,tak to ne :dance: :dance: :lol: :lol: :lol: :mavam:


Reagovat
Klau-di 03.06.13

Já „bojuju“ na třech frontách. Pivo – Vanish – ruční sběr. Je mi jasný, že se jich nikdy nemůžu zbavit úplně, ale snažím se co nejvíc zredukovat jejich počet.


Reagovat
pucek 03.06.13

Já myslím, že ten Vanisch není přímo nějaký jed, ale obsahuje železo, které je zabíjí. Tak jsem to aspon pochopila. A píšou tam, že jiným živočichů neškodné. Jinak na ně docela dobře fungují piliny nebo jemnější hobliny. Přes ně se jim nechce lézt.


Reagovat
Re: pucek | pucek 03.06.13

Teď jsem si uvědomila, že jsem to popletla s Feramolem :oops:, ten obsahuje železo.


Reagovat
Re: pucek | Čen 09.06.13

Železo obsahuje Ferramol, přípravek, který je přírodní a neškodí. Jeho účinnou látkou je fosforečnana železitý, nikoliv Vanish. Proč si nepřečtete informace na obalu?


Reagovat
xerousek 09.06.13

Mám sežrané kytky až u země, piliny a hobliny nepomáhají, večer jsem chodila na zahradě z baterkou :roll: a nestačila se divit, dala jsem několik misek s pivem, pár jich plavalo, ale víc jich bylo na rostlinkách, sebrala jsem jich hafo.Dnes jsem záhonek obehnala cihlama a večer nadrtím skořápky, vanisch mám, ale i pejska, tak si nelajsknu ho nasypat. Prevíti mlsají i poupata na lilii, je to nekonečný boj :mrgreen:


Reagovat
xerousek 09.06.13

Dnes jsem udělala vše co jsem zde načetla…obehnala záhon obrubníkem, dala nadrcený skořápky, kolem posypala pískem, dala několik misek s pivem a co Vám budu povídat, právě jsem se vrátila ze zahrady a opět tam ty šmejdi jsou, naházela jsem jich do slaný vody aspoň 100 možná i víc…začínám boj vzdávat, přeci musím taky spát, ach jo :,(


Reagovat
pucek 10.06.13

Xerousku, je to nekonečný boj, ale vyspi se na to a znova :cert: Představa, že každej naklade spoustu vajíček, je děsná. Takže mordovat a mordovat. Po dešti a večer je to nejlepší. Když na skalce zvednu „kobereček“ tak jich tam spoustu spinká :mrgreen: A taky se mi stalo, že jsem našla vajíčka v květináči, co mi poslali ze zahradnictví. Tak držím palce :mavam:


Reagovat
xerousek 11.06.13

Tak jsem si pospala a zase šla ty šmejdy posbírat…už se mně o nich i zdá a jelikož se jich štítím, tak ty sny jsou opravdu až hororové :x Dnes jsem už rezignovala a nasypala Vanisch, nechtěla jsem, ale po třech dnech, vlastě probělích nocích jsem zvolila krutou metodu, ale kytky mně žrát nebudou, holt s pejsem chodím na vodítku a hlídám aby si neochutnal. Kytky pěstuju pro moji maminku, měla je ráda a já ji je nosím na hřbitov:-((


Reagovat
Re: xerousek | pucek 08.07.13

Slimáci budou brzo klást vajíčka, tak likvidovat, co to jde. Není jim vůbec blbý, přelézt přes pichlavý kaktus. Ty jejich slinty na něm uschly a musela jsem to párátkem sundavat. Ale jinak letos nemám zas tak moc sežraného. No ale sypu jim modrou svačinku :cert:


Reagovat
platěnka 11.07.13

Ahoj všem, můžu potvrdit že opravdu a jediná přírodní metoda je sbírat a buď házet do piva nebo do vody se solí. Chemie a výše zmíněný Vanish je také účinný. Pivní pasti sice pomáhají, ale přilákají i ty z okolních zahrad. Jeden známý je stříkal ručním postřikovačem a v něm měl čistý líh, to je zabije taky. Pokud se někomu nechce vztávat brzy pak může do záhonu položit např lopuch, slimáci pod něj ráno vlezou a sběr je pohodlnější. Jeden den jsem jich po ránu posbírala stovku a jelikož mám zahradu u pole ze dvou stran není to ani procento, co jich tu všude mám.


Reagovat
Re: platěnka | pucek 23.02.14

:mavam: Tak tu máme předčasné jaro. Píší, že už se vracejí ptáci. No kdo by se netěšil na jaro, že. Ale představa, že se nám taky brzo probudí naši slizký slimáci, tak ta mě děsí.


Reagovat
platěnka 23.02.14

To mě též, jelikož nebyla žadná zima tak jich bude plno. Už abych začala přemýšlet co s tím, nechce se mi stávat ráno v pět a chodit je sbírat, fuj je už i ta představa.


Reagovat
Ajuška1 29.03.14

Tak hlasim, ze ty potvory uz řadi. Ve skleniku mam cerstve okurky a cesticky slizu take. :(


Reagovat
pucek 30.03.14

:evil: Doma v květníku vyrostly 3 cukety. Hned druhý den byly děložní lístky prokousané. Slimáka jsem našla, seděl si uspod květníku. Asi jsem si ho donesla se zemí ze zahrady, už byl 3 cm velký.


Reagovat
pucek 19.04.15

Tak se hlásím opět po roce, protože slimáci po letošní zimě už začínají vylézat a tak i když ještě nemám nic venku zasazeného, už sypu Ferramol :cert:. A jelikož vždy zmizí, je jasné že už papají :twisted: Už mi stihli okousat kosatec, sotva vyrašil. Tak jsem začla hubit :mrgreen:


Reagovat
Jolana 13 20.04.15

A úúúúúúúž jsou zase tady, ty „svině klouzavý“…


Reagovat
Re: Jolana 13 | Ivana57 21.04.15

Jj, už zase vylézají:( Já se letos chystám vyzkoušet parazitické hlístice Nemaslug (prodává je česká firma Biocont – www.biocont.cz). Jsou to malí živočichové, kteří parazitují na slimákách – stačí hlístice dát do konve s vodou a potom tím zalít zahradu – nejlépe slimáčí hnízda, kde se nakazí i ostatní. Slimák prý přestane napřed žrát a potom umře. Hlístice se pak rozmnoží a nakazí další slimáky…prý to opravdu funguje – tak na dva měsíce. Máte někdo zkušenosti?


Reagovat
Jolana 13 02.06.15

Ferramol-Nemaslug–„Neškodná varianta“???


Reagovat
pucek 10.06.15

Tak tohle je ukázka "práce milých a uslintaných ". Ani navím, jestli ty astry na podzim vůbec pokvetou, jsou totálně ohlodané.


Reagovat
Jolana 13 11.06.15

K tomu není co dodat…


Reagovat
Re: Jolana 13 | DeTer 11.06.15

Vypadá to dost nemilosrdně :? :mrgreen: Podobně se mi pustili do bylinek a citrusů ( ne všechny jim chutnají mrchám) ale přežili nakonec :nevim: :mrgreen:


Reagovat
Maixner 12.06.15

Plel jsem zahradu a pod 1 rajčetem jsem našel 3 slimáky a na špenátu 2. Modré granule nesypu. Slimáci se na ně vrhli a pod každou rostlinou jsem našel nejméně 1 slimáka.

Tak mám pár tipů. 1)sbírat do osolené vody nebo do vápna 2)piliny, písek či vaječné skořápky posypat kolem záhonu a oni potom dají pokoj 3)ohraničit záhon prkny, nejlépe hrubými.


Reagovat
pucek 13.06.15

To je všechno hezké, ale když někdo nemůže být na zahradě každý den, třeba tam dojíždí, tak za 3 dny tam nebude mít co obsypávat a ohraničovat. Musí se zabránit hlavně tomu množení.


Reagovat
Janicka Zahradnice 01.08.16

Dobrý den, na *** jsem se dočetla, že si lidi pořídili speciální druh kachny (indického běžce) a ta jim ty slimáky sezobala :)

[male]Edit admin – odkaz[/male]


Reagovat
Anonymni 23.04.19

Ahoj, se slimakama bojuju zrovna vzdycky na jare, nemate někdo nejakou dobrou zkusenost s ekologickym pripravkem proti nim?


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 24.04.19

A zkousela jsi jiz nejake věci na to zahubeni ?


Reagovat
Anonymni 24.04.19

Ahoj potřebovala bych poradit jak zatočit se slimáky jednou pro vždy! Děkuji


Reagovat
Anonymni 27.04.19

Na slimáky mám vyzkoušený Ferramol od Neudorffu, nic nebylo účinnějšího :-)


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 29.04.19

Jasne zkousela ale nic moc nepomohlo, vzdycky se vratili. Ted to resim trochu spis nez něco na zahrade zacnu delat a nez mi tam zase nalezou.


Reagovat
Anonymni 29.04.19

Dobře děkuji moc vyzkouším ho!


Reagovat
Monter 03.05.19

Prosím máte někdo zkušenosti s likvidací slimáků?


Reagovat
Evakorkova 04.05.19

Já jsem se s tím trápil minulou sezónu, vyzkoušel jsem toho hodně, ale pomohl mi na to Ferramol na slimáky.


Reagovat
Monter 05.05.19

Ferramol? Kde bych ho mohl koupit? A jak to funguje?


Reagovat
Evakorkova 06.05.19

Podívejte se na stránky neudorff.cz, nasypete granule, slimák je sežere, a zaleze do země, kde zdechne, takže pak nemusíte chodit a sbírat slimáky po zahradě. Koupit se dá v Obi nebo Hornbachu.


Reagovat
Anonymni 24.08.22

Hello ! I am the one who writes posts on these topics majorsite I would like to write an article based on your article. When can I ask for a review?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.