Sněženky a krokusy v trávníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
verveve
30 příspěvků 17.03.09 13:32
"zplanění" sněženek a krokusů

V několika zahradách jsme viděla, ze jim na naře v trávníku kvetou sněženky a krokusy a moc se mi to libilo - takže bych to take chtěla zkusit, ale nemám s tím zkušenost - doma jsme vždy krokusy a sněženky pěstovali jen na záhonech.
A tak bych se ráda zeptala jestli když je va:,–(ím do trávníku snesou v sezoně sekaní co 10-14 dní. A také bych se ráda zeptala kdy je nejlépe vy:,–(it. Říkala jsme si, že bych je teď nechala vykvést na záhonu, v červnu bych je vyndala a v září vy:,–(ila do trávníků.
Díky za rady

Reakce:
 
Anonymni  17.03.09 13:44

Sněženky a krokusy mám v trávníku vysázené taky.
Vzala jsem si cibulky, úzkou tyčku a kladívko a vždycky jsem v tom trávníku pomocí té tyčky vyhloubila malou díru, do té dala jednu-dvě cibulky, zasypala zeminou. Šlo to rychle a hlavně jsem tímto způsobem v trávníku nenadělala hliněné fleky jako kdybych tu díru dělala třeba malou lopatkou. Seče se většinou v době, kdy sněženky a krokusy odkvetou, takže se nic neděje. Nové listy už jim většinou moc nenarostou, takže po zbytek sezonu můžeš sekat, jak je libo. už je nevyndavám a za tři roky se krásně namnožily.

 
Anonymni  17.03.09 14:27

Ještě k tvému dotazu: září-říjen je ideální termín na vysazování cibulovin.

 
Jura007
192 příspěvků 04.01.10 16:52

Je potřeba počítat s tím, že hlavně sněženky a modřence se množí narůstáním sekundárních cibulek. takže když je dobře pohnojíš, tak v jednom "hnízdě máš jeden rok dvě cibulky a v druhém už dvacet. Tyhle přírodní cibuloviny jsou docela jako plevel, čas od času je potřeba část cibulek zlikvidovat (vyrýt a usušit/spálit). O krokusech to samozřejmě platí mnohem míň.

 Váš příspěvek