Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Spatne prospivajici buxus co s tim


verveve 19.06.10

Ahoj holky, asi pred 4 lety jsme zasadili na zahrade zivy plot z buxusu – celou dobu krasne rostl az loni na podzim zacal jeden stromek jakoby zloutnout a trochu usychat – tak jsme ty spatne vetve ostrihala a doufala, ze na jare znovu obrazi, ale bohuzel se tak nestalo – na jare dale chradl. Opet trochu nejake listy zezloutly, celkove ma takovou „nezdravou“ barvu listu a vubec neprirusta. Ostatni rostliny jsou v poradku. Nevite co s tim mam delat ci co to je? Nevim co mam prave delat jeslti to nechat, ci ostrihat co nejvic nebo treba radsi vykovapt, aby se tim treba nenakazily i dalsi rostliny. Diky moc za vsechny rady Verca


Reagovat
verveve 19.06.10

Tak jeste prikladam fotografii – no fotila jsme to ted vecer takze nejsou nic moc, tak snad na tom bude neco videt.


Reagovat
verveve 19.06.10

Je to tam, jak je ta dira v tom zivem plote.


Reagovat
Jura007 20.06.10

Teď budu teoretizovat – buxus jsem nikdy nepěstoval – ale co vím z doslechu, tak všechny u nás pěstované okrasné keře nemají rády, když je půda příliš těžká a když jim někdo nebo něco hýbe s kořenama během vegetačního období. Takže to může být obojí. Buď okusované kořeny nebo by to chtělo aspoň provizorně trochu vyměnit půdu. Přimlouval bych se za zásah, kterým nic nepokazíš: zepředu i zezadu plotu trochu odhrabat hlínu, abys co nejmíň narušila kořeny (tak 15 centimetrů pod povrch), vyhrabanou hlínu někam přemístit a nahradit ji směsí písku a zahradnického substrátu 1:1. Tím by mělo být kořenům umožněno dýchat – aspoň trochu.
Já jsem takhle kvůli jílovité půdě – a kvůli své nevšímavosti – musel odepsat pět keříků hébé… no ale mám poučení pro příště… :roll:


Reagovat
Re: Jura007 | Heháček 18.05.13

Tak co se týče Hebe, tak především NENÍ mrazuvzdorné. Takže pokud jste ho někdo nechal přes zimu na venkovním stanovišti tak v našich podmínkách prakticky neměl šanci. Pokud se jedná o Buxus, s ním také bojujeme. Dávejte si pozor na složení substrátu který mu dáváte. Buxus nesnáší rašelinu a může pro tak křehkou rostlinu znamenat zánik. Myši ani jiná havět to nezpůsobí, pro by nechávali ty ostatní keříky napokoji? Dalš věc že tu někdo psal že buxus neobrůstá. Tak to není, obrůstá ale daleko delší dobu mu trvá než obrazí. Berte ho jako koniferu. Ty řez nesnáší. Pokud ho ale budete tvarovat pravidelně, zvykne si na to a po pár letech se s tím lépe vypořádá. Někde jsem četla že buxusu trvá 2 roky než na stanovišti řádně zakoření. Ještě jedna věc mne napadá. Opak přemokřené půdy. Stálezelené rostliny v zimě musíme zalévat když není sníh. Scela snadno se Vám mohlo stát že Vám maličký buxus jednoduše uschl. :mavam:


Reagovat
jahulka 20.06.10

Mně přesně takhle buxus taky chcípnul. Ostříhání nepomůže. Buxus neobrůstá. A celkově buxusy rostou pomalu. Přemokření je opravdu možná příčina, ale to by jich zežloutlo víc, ne jeden v řadě.Taky stačí, když ho bude občurávat pes, to taky zežloutne, nebo kořeny ukoušou myši… Já bych ho asi vyhodila a dosadila nový.


Reagovat
verveve 23.06.10

Diky za odpovedi a rady. No premokrene to 100% nebude, nebot to je ve svahu na jihu a jeste tu mame piscitou pudu. No a navic ty ostatni to prezili v pohode. No asi to bude s temi koreny – ja to tusila. Ach jo tak uvidime. Jeste jenodu moc diky


Reagovat
Anonymni 15.06.22

Very impressive, To start my feedback i would like to congratulate your team for giving us this source of knowledge and we are freely to connect with you too. Please have a sweet day by reading this, 바카라배팅 노하우


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.