Diskuze

Balkonové rostliny

Surfinia-flíčky na listech


terry13 24.03.14

Prosím o radu. Každý rok jsem měla na oknech muškáty a letos chci zkusit srfinie. :kytka: Koupila jsem si fialové, růžové a bílé. Ještě nekvetou, jsou tak 15cm vysoké. Jsou ještě v koupených obalech, budu teprve přesazovat. U těch růžových se mi dělají flíčky na listech.jsou hnědé, jako-by vyschlé… :think: Nevíte, čím by to mohlo být? A co na to? Nemám zkušenosti a tak doufám, že i když se snažím co nejvíce dočíst, budu mít v pěstování více štěstí, než rozumu :lol:


Reagovat
Re: terry13 | martina.fu 24.03.14

[citace] @terry13 píše: Prosím o radu. Každý rok jsem měla na oknech muškáty a letos chci zkusit srfinie. :kytka: Koupila jsem si fialové, růžové a bílé. Ještě nekvetou, jsou tak 15cm vysoké. Jsou ještě v koupených obalech, budu teprve přesazovat. U těch růžových se mi dělají flíčky na listech.jsou hnědé, jako-by vyschlé… :think: Nevíte, čím by to mohlo být? A co na to? Nemám zkušenosti a tak doufám, že i když se snažím co nejvíce dočíst, budu mít v pěstování více štěstí, než rozumu :lol: [/citace] Neporadím Ti. Ale myslím, že by T mohly poradit holky v tématu Pěstování surfinie. Je to již zavedené téma a je tam velká diskuze asi dva roky. Třeba tam najdeš odpověď.


Reagovat
Re: terry13 | olgas 24.03.14

[citace] @terry13 píše: Prosím o radu. Každý rok jsem měla na oknech muškáty a letos chci zkusit srfinie. :kytka: Koupila jsem si fialové, růžové a bílé. Ještě nekvetou, jsou tak 15cm vysoké. Jsou ještě v koupených obalech, budu teprve přesazovat. U těch růžových se mi dělají flíčky na listech.jsou hnědé, jako-by vyschlé… :think: Nevíte, čím by to mohlo být? A co na to? Nemám zkušenosti a tak doufám, že i když se snažím co nejvíce dočíst, budu mít v pěstování více štěstí, než rozumu :lol: [/citace] já bych řekla, že to je nějaký škůdce, mrkněte na listy zespod.


Reagovat
emilka12 24.03.14

V první řadě se podívej jestli nejsou něčím napadené. Taky to muže být chladem jestli je máš venku, nebo jsi je moc zalila a v poslední řadě to muže byt změnou prostředí. Byly v pěstírně pak se vezly do obchodu a nakonec jsisi je koupila. Velky zápřah pro květiny. Pokud nejsou napadeny tak si s tím starosti nedělej. Uštípni lísty však obrostou. :mavam:


Reagovat
terry13 26.03.14

Moc děkuji za radu… žádné potvůrky jsem tam nenašla, tak uvidíme… ;) :kytka:


Reagovat
lofos 30.03.14

Klikni na obrazek napsala jsem to tam pod nim


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.