Surfinie - bílé flíčky na květech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
luckavm  12.07.11 23:15
Surfinie - bílé flíčky na květech

Ahoj všichni,
mám takový zvláštní problém se svými surfiniemi. Čas od času se na jejich květech objevují bílé tečky, které jsou nejprve málo patrné, ale postupně se zvětšují a zaplní celé květy. Všechny květy vykvetlé v tuto dobu jsou poseté těmi flíčky až do odkvětu, ale nové květy vykvetlé další den už jsou zase normální. Vypadá to hrozně. Vůbec nevím, co to je. Surfinie pěstuji skoro každý rok a ještě jsem to na nich neměla.
Nemáte někdo podobné trable s těmito kytičkami?

Díky za odpověď. Lucka

Reakce:
 
kyti5
6058 příspěvků 13.07.11 07:57

myslím, že by na příčině mohla být sviluška :think: :think:

 
luckavm  13.07.11 14:29

Na květech, ani na listech není patrný žádný škůdce.
Pouze květy jsou poseté bílými flíčky - přijde mi to, jako kdyby byly pokropené kyselinou a vyžralo jim to barvu. Ty další květy jsou ale už zase krásný. Tak fakt nevím.
Ale každopádně díky za odpověď.

 
cajik
43 příspěvků 14.07.11 18:28

Asi mám stejný problémek s fuchsiema. Mám je na okně na východní straně a babička mi tvrdí, že je to od sluníčka. Žádnou breberku ani nemoc jsem na nich nenašla, tak jí věřím…

 
Monika.sin  10.07.14 10:26
Surfinie-bílé flíčky na květech

Dobrý den,
nevím si rady, ale poprvé letos jsem se setkala, že na listech surfinie je bílý
poprašek čehosi…ale žádný škůdce to není tak nevím co to je. Pak mám veliký převis již a ze spodu když trs rozhrnu mám žluté lístky. Neporadil by mi někdo co s tím? Hnojím Kristalon start.1× týdně. A skoro denně když je teplo zalévám, pěstuji v samo-zavlažovacím truhlíku. Ráda bych aby mi Surfinky vydržely co nejdéle, budu ráda za každou radu a tip jak na to :) Dokonce před deštěm je raději schovávám, jinak jsou pak takové umlácené…Nyní když hodně prší tak jsem je dala do chodby raději.

 Váš příspěvek