Thuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucyus12
2 příspěvky 21.04.11 10:04
Thuje

Chtěla bych se jen zeptat…
Chystáme se zasadit thuje na dvoreček. Přesně ještě nevím jakou odrůdu, potřebovali bychom něco co vyroste extremně rychle - ale… Chceme je nasázet ke zdi. Jak daleko musí od zdi být, aby dobře rostly? Problém je v tom, že pokud zaberou moc místa, dvoreček se nám zúží a to se mi moc nelíbí (už takhle tam moc místa není :roll: ).
Prosím o radu a zkušenosti - děkuji!

Reakce:

buliznik
769 příspěvků 21.04.11 17:49

a nebylo by lepší-ohledně místa zasadit něco popínavého,je tolik krásných druhů-některé jsou zelené i přes zímu. :palec:

kyti5
6058 příspěvků 21.04.11 19:21
souhlas

Nechtěla jsem být první, ale plně se ztotožňuji s příspěvkem nade mnou. Thuje potřebují přeci jen místo, aby mohly zdárně růst a navíc ty jejich hluboké kořeny na malém dvorečku, nevím nevím :think: asi byste tam za chvíli byli utiskovaní. Také bych zasadila pnoucí rostlinu . :wink:

zkuste se podívat sem
http://zazracny-plot.cz/?…

Lucyus12
2 příspěvky 28.04.11 10:51

Děkuji za rady! Také bych ráda něco menšího, ale manžel chce něco rychle rostoucího a 3 metry za 2 roky se mu bude zdát asi málo :roll:
Zkusím mu to ještě rozmluvit. Nevíte o něčem pnoucím co na zimu zůstává zelené?

kyti5
6058 příspěvků 28.04.11 11:21
stálezezelá pnoucí

to by byl snad jedině břečťan, ale ten neroste tak rychle :think:

buliznik
769 příspěvků 28.04.11 13:18

Souhlasím,zelený je jen břečtan-alespon co znám. :palec:

Margesimp
1 příspěvek 25.10.14 17:04
Thuje ze semínek

Vypěstovala jsem si několik thují ze semínek, nyní je mám druhým rokem, zatím v květináčích,
Mohu je nechat přez zimu venku?
Loni jsem je měla na okně v místnosti.
Jsou velké asi 10 cm.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie