Diskuze

Zelenina

Tipy na sázení


Linda1 23.03.10

Sazíte už někdo kořenovou zeleninu? Mrkev, petržel, ředvičky … ven na záhonek?


Reagovat
Mufina 23.03.10

Sází se sazenice, semínka se vysévají :wink: Jinak záleží odkud jsi, ale toto vše už lze v nižších oblastech (=kde není sníh a je rozmrzlá zem) vysévat, aby se zachytila zimní vláha – mrkev i petržel jí potřebují pro vzejití hodně. Ředkvičky můžeš taky, ale jestli je chceš dřív sklízet, tak je přikryj netkanou textilií – bílou.


Reagovat
chuanitka 23.03.10

Seju seju :-) I mangold a kedlubny :wink:


Reagovat
Linda1 23.03.10

tak jsem dnes teda zasadila tu mrkev a petržel, zítra se vrhnu na ředkvičky. No a není na kedlubny ještě brzo?


Reagovat
Pudloslava 23.03.10

mrekev a ředkvičky jsem už dala -řídím se návodem na sáčku, ale stejně to dycky všechno vyleze až koncem dubna. petržel nemám.


Reagovat
chuanitka 23.03.10

[citace] Linda1 píše: tak jsem dnes teda zasadila tu mrkev a petržel, zítra se vrhnu na ředkvičky. No a není na kedlubny ještě brzo? [/citace] Vždyť už je skoro duben :nevim: Ale my tady u Brna máme docela teplo. A taky spoléhám na přírodu, že si s tím poradí :mrgreen:


Reagovat
Linda1 25.03.10

A česnek a cibulku sázíte kdy?


Reagovat
chuanitka 25.03.10

Cibuli teď a česnek na podzim :mrgreen:


Reagovat
Linda1 25.03.10

[citace] chuanitka píše: Cibuli teď a česnek na podzim :mrgreen: [/citace] česnek je i jarní ne?


Reagovat
chuanitka 25.03.10

http://hobby.idnes.cz/…-zahrada.asp?… Jestli je i jarní, to nevím :nevim:


Reagovat
Mufina 25.03.10

Jo jo, existuje i jarní česnek.

Jinak mě překvapuje z jakých jste všichni teplých oblastí. O víkendu jsem byla u našich a kromě toho že tam ještě bylo dost sněhu, tak byla zem ještě zmrzlá – natáté byly tak 2 cm do hloubky. Ale aspoň se dobře řezaly stromy, jinak by to pěkně čvachtalo :-D


Reagovat
chuanitka 25.03.10

Mufi, tady u Brna není po sněhu ani památky a včera jsem trávila celé odpoledne v tričku bez rukávů. A půda krásně vlhká a kyprá :-)


Reagovat
Jura007 25.03.10

Souhlasím. Sázejte děvčata, sázejte. V nížinách už je ten správný čas a na horách bude tak za 2 týdny.

Kamarád si mě pozval na sobotu, abych mu zastřihl vinnou pergolu. A divil se , že já už mám tři týdny hotovou.


Reagovat
Mufina 25.03.10

Chuanitko, tady v Praze je taky vedro – dneska na tričko a sukni. No jo, naši bydlí ve skoro 600 metrech nad mořem ještě v kombinaci s poněkud hůře vysýchavou zemí, ale hory to nejsou, leda tak Opičí :-D


Reagovat
Jura007 25.03.10

Mufi, taky jsem bydlel v Opičích horách… na sever od Kyjova. :lol: No a tady v Brně se pro změnu říká Opičí hory horní části Kohoutovic…

Už se těším, až se zas do Chřibů podívám, co všecko tam už kvete…


Reagovat
chuanitka 25.03.10

Já jednu dobu jezdila k Prostějovu a tam rajčata a papriky pěstovali jedině ve skleníku (foliovníku), protože jinak by prý ani nedozrály 8-o :nevim:

Dnes jsem koupila semínka černooké zuzany a jsem zvědavá, kolik jich vyleze. Tuhle kytku miluju :palec:


Reagovat
Jura007 25.03.10

Chuanitko, není Prostějov jako Prostějov… Nebylo to spíš okolo Litenčic? Tam by mohly být problémy s dozráním, třeba na těch severnějších svazích…


Reagovat
chuanitka 25.03.10

No jo, není Prostějov jako Prostějov, to máš pravdu :) Bylo to na SZ od Prostějova, ale konkrétní samozřejmě nebudu :wink:


Reagovat
zahradkar1 12.04.11

na stranke www.akosadit.sk, navrhne vam osevny plan, s terminami, podmienkami pestovania, a pod


Reagovat
Twipz 05.05.11

Ahojky, vyséváte si kořenovou zeleninu přímo do záhonku nebo si předpěstováváte sazenice doma? My jsme doma seli rovnou na záhonek a známá si dělá ze všeho sazeničky :think:


Reagovat
Twipz 05.05.11

Ahojky, vyséváte si kořenovou zeleninu přímo do záhonku nebo si předpěstováváte sazenice doma? My jsme doma seli rovnou na záhonek a známá si dělá ze všeho sazeničky :think:


Reagovat
kyti5 05.05.11

záleží co chcete pěstovat , pokud někdo pěstuje ve větším celer, kapustu, apod pěstuje si sazeničky, protože sadba je dost drahá . Ale pokud chcete zasít jen mrkev, petržel zasejte rovnou. Ostatní sazeničky si můžete koupit -jistě jich nepotřebujete tolik :think: to je můj názor nemusíte se jím řídit


Reagovat
Anonymni 28.04.20

K tomu jarnímu česneku, loni jsem vysadila brzo, poprvé a super výsledek. Letos až ve 4 měsíci, protože nám „odešel foliovník“ a trvalo než jsme pořídili nový (původně ho chtěl otec stavět, protože prý nemám utrácet, že to zvládne za půlku), ale chtěla jsem konečně nějaký „na parádu“ a pořídila nový velký foliovník (https://topfoliovniky.cz/), abych se mhla rozšoupnout a paráda. Jen doufám, že za tu cenu vydrží aspoň stejně dlouho jako ten domácí :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.