Diskuze

Trvalky

Tulipany ztraci barvu


bubli 17.04.10

Chci se zeptat cim tulipanum vratit bravu? Mam na zahradce tulipany, ktere vypadaji jak vysisovane od slunicka. Maji naprosto vybledle barvy. Loni jsou prikoupila nove a je to nesrovnatelne, ty nove maji nadhernou sytou barvu.


Reagovat
Mufina 17.04.10

Bubli mě se to děje taky a řekla bych, že je to tím, jak jsou ty koupené cibule bohatě vyhnojené, tak ten první rok jsou květy krásně zbarvené a další roky už to slábne :-?


Reagovat
bubli 17.04.10

Hmm tak to je pekne blby, protoze to vubec nevypada hezky. :-?


Reagovat
Halka 18.04.10

Moje zkušenost je, že vyšlechtěné tulipány jsou „vyšlechtěné“ pár let a pak jsou ze všech žluté nebo červené, což je asi jejich přirozená barva. Nicméně i tak jsou krásné. Vybledlé se mi ale nezdají, prostě jen zdegenerují na tu žlutu a červenou. Halka


Reagovat
Jura007 18.04.10

Halko, to je asi možné u mezidruhových kříženců, tam se do dceřinných cibulek asi nepřenáší „přidaná“ genetická informace. Ale přidám sem fotečku tulipánů, které určitě ani v budoucnu nebudou žluté ani červené… :wink:


Reagovat
Re: Jura007 | Jolana 13 09.10.14

I když vybledlé, přesto pěkné.


Reagovat
Jura007 18.04.10

… a jako repete ještě jednu…


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.