Upevnění truhlíků na parapet bez vrtání

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandarinka01
2 příspěvky 22.03.10 11:54
Upevnění truhlíků bez vrtání

Ahoj, vím, že je tu spousta „pěstitelek“ a chtěla bych se zeptat, jak upevnit truhlíky na parapetu. Ale bz vrtání. Máme plastová okna a novou zateplenou fasádu. Nechtěla bych vrtat ani do okna ani do fasády, ale všechno, co jsem na netu našla, bylo přichycené vruty. Existuje nějaká zábrana proti padání truhlíků z parapetu bez vrtání? Díky.

Reakce:

Lacenka
15 příspěvků 22.03.10 13:35

nemám vyzkoušeno ale po té co mi loni opadalo 5 truhlíků z 6 a museli do popelnice, jsme se rozhodla, že do nich nahřátým hřebíkem udělám dvě dírky, kterýma provlíknu provázek a ten pak přivřu do okna snad mi to nespadne, protože jinak nevím :nevim:

janik01  23.03.10 15:04

ahojky jsem mega pestitelka, ale ani sama nevim a opravdu to pry existuje, a to jsou takove rozpinaci tycky ktere se uchyti ze strany kvetniku do strany okna, pry to fakt drzi, ale nevim kde se daji sehnat. Treba hornbach??

petra79
12 příspěvků 23.03.10 20:32

Jé holky to by se mi taky šiklo :potlesk: nevíte kde to sehnat???????

Jura007
192 příspěvků 11.04.10 19:55

Pokud máte šikovné manžely a neseženete ty rozpínací tyčky, nechte si koupit a upravit „plotové napínáky“… Ten plotový napínák má dlouhou matici, která má v sobě pravý a levý závit, no a při jejím otáčení se oba šrouby z ní vysouvají do boku. Akorát že ten napínák má na obou koncích háčky, ty by chtěly uříznout a dosadit na oba konce nějaké placky.

Pepa 22  22.04.11 08:27
upevnění truhlíků

Ahojky,
hledám na Netu úplně něco jiného, ale co se týká upevnění truhlíků na květiny bez jediného šroubku, tak se podívejte na www.bagio.cz
 Pepa

pajaasek  03.09.11 14:52

http://www.parapetyrs.cz/…truhliku.htm

papavlinka33
4 příspěvky 03.09.11 16:35

My tam dali tycku co se pouziva v koupelne nad vanu nebo sprchu na poveseni gumoveho koupelnoveho zavesu. Taky se to sroubuje do protismeru a tim se upravuje velikost, asi neco podobneho jak psal Jura007. Konce jsou hladke plastove, takze omitku to neposkodi. Maji v baumaxu nebo obi urcite. Ale jinak myslim ze by se dala urezat jakakoli trubka, upravit konce a zapasovat.

pepinok  07.06.12 12:15

http://www.kov-art.cz/…pro-truhliky

Ellgom
5 příspěvků 07.09.12 06:14
zábrany truhlíků

Rád bych přispěl k diskusi, jistě že téma spadlých truhlíků z parapetu bude aktuální až na jaře… nerezové zábrany truhlíků jsme koupil na www.dumbytzahrada.eu, varianta bez vrtání je nasazená raz dva a ještě pochvala od manželky :)
 http://www.dumbytzahrada.eu/…erez-1200-mm

emilka12
2924 příspěvků 08.09.12 16:22

Já dávám dva klínky pod truhlíky. ale jen na balkoně, aby náhodou nespadly někomu na hlavu. :dance:

MrDalby  24.05.13 12:55

Lepím to slilikonem a drží to :)

Karel_258  06.06.13 09:10
Zábrany

Taky jsem ten problém řešil, tak jsem juknul na výše uvedený odkaz www.dumbytzahrada.eu , nakonec jsem vybral taky tu rozpěrnou variantu bez vrtání. Máme docela hluboký parapety, tak to šlo v pohodě. Ale jak jsem si tu jejich nabídku prohlížel, tak těch možností maj opravdu hodně i pro mělčí parapety i přímo do okapničky parapetu. Myslim, že si tam musí vybrat fakt skoro každej. A hlavně je to nerez, takže to vydrží. Všem truhlíkářům hodně zdaru!

ing. Eva Nádvorníková  04.04.16 17:36
Jak prosté

Dámy je to jednoduché. Koupíte suché zipy, které lepidlem přilepíte k parapetu. Dospoda truhlíku přilepíte druhou část. Věřte, že to drží jako židovská víra.

Váš příspěvek