Diskuze

Pokojové rostliny

Vánoční hvězda - opadávání


ZuzaM 18.12.09

Každý rok si o adventu kupuji vánoční hvězdu a každý rok mi do Silvestra opadá.:-( Netuším kde dělám chybu. Vím, že je choulostivá na chlad, takže z obchodu do auta jsem ji nesla pečlivě zabalenou. Doma není v průvanu, zalévám přiměřeně, aby nebyla suchá, ani nestála ve vodě a stejně je něco špatně. Poradíte?


Reagovat
goldenka 18.12.09

nemá ráda teplo, mě se jí daří na chodbě kde je 16 stupňů. při pokojové teplotě vadne a nesmí se moc zalívat, jak se přeleje shodí listy! mě vloni kvetla ještě v únoru


Reagovat
nat77 19.12.09

to je zvláštní: kupuju obyč v horbachu nebo v baumaxu, zalévám normálně, vždy je vlhká. Mám jí v kuchyni na stole, takže je tam 21 stupňů a nikdy mi neopadala, spíše naopak, v dubnu, květnu už mi je blbý mít jí pořád na stole, tak jí vždy s lítostí vyhodím… Absolutně tudíž netuším, čím to, že někomu opadá a někomu ne…


Reagovat
stejfa 19.03.10

Já mám vánoční růži již 3 rok. Na jaře jí vždycky ostříhám a nechávám jí v obyváku. Je pravda, že nemají rádi moc teplo, mokro,ale ani dlouhé sucho, tak akorát. A zalévat teplou vodou. Je pravda, že ne vždy vydrží,ale to může být i vina prodávajícího a vy si koupíte již poškozenou kytičku na které to není ještě vidět. Může být prostidlá a to zjistíte až později.


Reagovat
dracna 15.05.10

Takhle mi kvete ještě dnes :-)


Reagovat
Bábina 01.12.10

Mám ji letos přesně 5 let.Je stejne tak velká skoro jako já a ohromná,Má 12 větví.Mám ji v ložnici u okna,nikdy jsem jí nestříhala a každý rok udělá hvězdice listenů i drobounké kvítky,Nikam ji nestěhuji,protože ji neunesu a je nádherná.Ale letos,vlastně příští rok dostane sestřih,protože zabere moc místa.Tak ji musím trochu usměrnit.


Reagovat
dracna 02.12.10

Co takhle foto,nebylo by?


Reagovat
Bábina 02.12.10

Nebylo,bohužel­.Nemám foťák ani fototelefon.Ale pokud vydržíte poprosím někoho z rodiny až příjde,aby jí vyfotil a poslal dřív než dostane sestřih.


Reagovat
dracna 03.12.10

To by bylo super,vůbec si nedovedu představit takový kolos… :-) A děkuji za odpověď.


Reagovat
Bábina 24.01.11

Tak foto bohužel,ale řekněte mi,kdy jí mohu dát sestřih a na jak krátko.Zatím rostla jako dříví v lese.Je přímo u okna na jih,nezakrývám ji,v zimně tedy v ložnici netopím a pokud v létě praží moc slunce tak zatahnu žaluzie.Ale už je moc velká.Prosím poraďte mi s tím ostříháním ať jí neublížím,To by mi bylo moc líto.


Reagovat
petra79 01.02.11

chtěla bych se zeptat co s hvězdou když jí opadali zelené listy,ale ty červené jsou stále pěkné a vůbec nepadají.Mám počkat až opadají i ty červené?A ještě jsem si dneska všimla že mi tam raší občas někde nové zelené lístečky,ale je to hodně blízko u těch červených.Ono se to má pak zastříhavat o 10 cm,má uříznout i ty s těma lístečkama?děkuji


Reagovat
Bábina 02.02.11

Moje Vám již známá hvězda stromová stojí u jižního okna a vedle radiátoru.Je pravda,že ho kvůli jiným květinám zapínám jen na zavlažení.tak na 1hod denně.Červená se,dělá malé lístečky,dělá kvítka a děsný nepořádek,protože kvítka vysemeńují a občas hlavně v době květu schazuje listy.Až dokvete půjde poprvé na sestřih,proto mi pak poraďte,vy co tomu rozumíte,jak a kolik toho ostříhat.Já Vám za to na oplátku mohu dát nějaké rady na Vitalionu,kde jak jste asi z mého profilu poznali, je moje parketa. :-)


Reagovat
Bábina 26.02.11

Opět otravuji s tou mojí stromovou kráskou.Schodila mi jí kočka.Větve se nepolámaly,ale nevím zda náraz jí nemůže nějak ublížit.Kdo to ví,prosím ať odpoví.Díky. :-)


Reagovat
buliznik 26.02.11

já ji sestřihávám asi na 10cm a do srpna ji mám ve sklepě(je tam světlo a chladněji)potom ji opět dám do pokoje a začnu ji opečovávat aby na vánoce kveta. :palec:


Reagovat
Bábina 27.02.11

Díky za odpověď.To jsem nevěděla a tak jsem ji nechala růst jako dříví v lese a stojí celý rok u okna,protože nemám sklep se světlem.Ale ostříhat opravdu potřebuje,už z toho důvodu aby nebyla tak ohromná,ale teď kvete tak jí musím nechat dokvést.Pak si dovolím se zeptat,jak často se přesazuje.Já ji mám 5 let a pžesadila jsem jí 2×,ale pravidelně ji hnojím tyčinkami zelený dům.


Reagovat
buliznik 27.02.11

přesazuji každý druhý rok a hnojím též nejraději tyčinkami,protože je to nejsnadnější.Za­čínám v srpnu a končím když dám květinu do klidu(sklep).At se vám daří! :potlesk:


Reagovat
Bábina 27.02.11

Moc děkuji ,za rady i přání.A přeji Vám ať si ro jaro co je za dveřmi užijete.


Reagovat
Bábina 19.03.11

Děvčata stále kvete a roste.Pomalu se už do pokoje nevejdeme obě.I když jsem proti ní prcek.Už ji můžu stříhat nebo ji nechat dokvést?Díky za odpověď.


Reagovat
nonetita 19.03.11

Dobrý den, taky mi vždycky opadala a vydržela nejdéle do dubna, až loni, první úspěch, i když opadala, dále jsem jí zalévala a za pár měsíců mi opustila nové výhonky a na podzim už byla docela velká, jen mi náznakově začala kvést bohužel,až těsně po vánocích, tak jsem o ní vše nastudovala a : po odkvětu v předjaří, seřízněte téměř na polovinu, prýštící mléko zastavíte ponořením do teplé vody , na jaře přesaďte,přes léto hnojte aby zesílila,a aby na vánoce rozkvetla, od poloviny října pravidelně zatemňujte na 12–14 hodin denně, po 2 měsících by měla vykvést.Mám z toho velkou radost, když se mi znovu začervenala- i když to nebyl úplně květ ale i tak se mi líbila. Přeju hodně úspěchů.


Reagovat
Vaňková Jaroslava 29.01.12

Zdravím všechny, tak toto přesně potřebuji poradit,každý rok jí vyhazuji, ale mám jednu s předloňska a letos jsem jí zatemnila ,ale nesčervenala.Tak jí zkusím zastříhnout.Tu letošní mám krásnou,ale ty zelené listy už opadaly. A tak to skusím jak jste poradily.Děkuji Jaroslava


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.