Diskuze

Pokojové rostliny

Vánoční hvězda - žloutnutí listů


cihlomorka 15.10.12

Prosím o radu,

mám trápení se svojí milovanou vánoční hvězdou. Rok byla „na hlídání“ u někoho jiného a byla jedna radost. Teď se mi vrátila, jenže do nového bytu, který neznala, a začala mi žloutnout a nějak se mi nedaří nalézt podmínky, které by jí svědčily.

Zprvu jsem ji v létě patrně dala příliš blízko ke slunci (pár lístků se spálilo), potom jsem ji oddálila a v květináči se začali hemžit chvostoskoci. :(

Před týdnem jsem ji přesadila, na světlém místě dál od okna, snažím se už nepřelévat, jen jí rosím lístky, ale žloutne mi dál. Na druhém obrázku přikládám opadané lístky. Na některých jsou drobné skvrnky. Žloutnutí postupuje směrem od kmínku k vrcholům větviček. V substrátu se aktuálně nic nehýbe.

Není možné, že mimo příliš slunce a příliš zálivky ji sužuje ještě nějaká choroba? :nevim:

Moc děkuji za všechny názory…


Reagovat
kyti5 15.10.12

Máte ji pěkně rozrostlou – zřejmě ji nesvědčí to přestěhování a začalo se topit, hlavně ji nepřelévejte, pak květina začne chřadnout já ji tedy nikdy nerosila – snáší dost dobře suchý vzduch..Zkontro­lujte jestli ji nenapadly molice – to by také mohlo být důvodem žloutnutí listů /byly by lepkavé/ Pokud ji nyní nezačnete přistiňovat nebo ji mít v místnosti kde je šero nevybarví se vám listeny do červena-zkrátka „nevykvete“.V pro­sinci ji pak dáte na stanoviště již v plné kráse.


Reagovat
emilka12 15.10.12

Ja myslím že měla hodně šoku naráz. Já ji letnila na jižní straně na balkoně, tedˇji mám na jižní straně na okně i na slunci, je věčně vyschlá a daří se ji. :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.