Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Vánoční kaktus


karwen 16.11.13

Zdravím, potřebuji radu. V létě jsem dostala vánoční kaktus, dala jsem ho na zasklenou verandu, kde je v létě vedro a na podzim chladno, topí se tam jen zlehka, takže je tam chladněji než pokojová teplota, až do jara. Kaktus mi právě začal tvořit poupata a já teda nevím co s tím. Někde jsem četla že se nesmí přemisťovat aby je neshodil, někde zase že ho můžu přenést do tepla a někde zase že je třeba ho přenést do tepla. Splnila jsem teda jeho chladné období a jak teď, mám ho teda přenést do tepla nebo může zůstat v chladu jak je teď? Samozřejmě chci aby mi kvetl. Pořád nechápu jestli pro jeho kvetení je lepší aby zůstal v tom chladu nebo aby měl jít do tepla. A co případně udělat pro to aby poupata neopadaly. Díky


Reagovat
redfox 17.11.13

To asi záleží na tom jak jsou ta poupata velká, já ho přenášela když byla ještě hodně malá a neopadala, možná když zvolíte co nejkratší cestu bez otřesů ( jako prudké položení na poličku) tak neopadají čím je tepleji tím rychleji nakvétají a odkvétají


Reagovat
Re: redfox | muškatek 17.11.13

Vánoční kaktus přenesu koncem září z venku do prádelny a až nasazuje poupátka tak ho přenáším do bytu. Když jej přenáším do bytu tak mají být ta poupátka malá a nesmí se s ním otočit. Nevím co poradit když kvete měl by být v teple zkuste a uvidíte.


Reagovat
Aubrieta 18.11.13

Já s vánočním kaktusem moc nehýbu, jakmile vidím poupata, nechám ho v chladu, květy déle vydrží. Na přemisťování je poměrně citlivý, poupata pak často opadají. :)


Reagovat
karwen 19.11.13

Děkuji vám za odpovědi, některá poupata jsou úplně malinká, pár jich je tak 0,5 cm a jedno i víc jak 1 cm. Na té verandě je tak kolem 17 – 19 stupňů, přes zimu to bude možná trošku míň, ale nakonec ho tam teda nechám, nechci riskovat opadání. Spíš mi šlo o to jestli teda nevadí že zůstane v chladu, no a jestli květy dýl vydrží, tím líp :)


Reagovat
saratom 23.11.13

Mám vánoční kaktus asi dva roky, ale vůbec nekvete, ani nenasadí poupata. Poraďte co s ním.


Reagovat
Re: saratom | redfox 23.11.13

No před kvetením by měl projít chladnějším obdobím. Aby mi kvetl tak jsem ho měla na balkoně třeba od května do konce října, během léta mu na sluníčku rychle narůstaly nové články, a vlivem podzimního ochlazení nakvetl. To chladnější období by mělo trvat asi 6–8 týdnů, možná by pomohla chladnější chodba. Má teta nemá balkon, tak ho měla asi dokonce září na parapetě za oknem a nakvetl taky.


Reagovat
Re: redfox | saratom 23.11.13

Aha děkuju za radu. To bude tím že ho mám pořád v pokoji, zkusím dát do chladu a uvidíme


Reagovat
karwen 17.01.15

To jsem zase já :) Jedná se o ten samý vánoční kaktus (podle listů je spíš velikonoční, ale kvete přes Vánoce), loni mi krásně kvetl, letos zase. Je ale starší, a vadí mi, že má stonky hodně dlouhé, ráda bych všechny zkrátila, bude mi i potom kvést z těch zkrácených stonků? (ty odstřihlé chci dál zakořenit a zasadit)


Reagovat
redfox 17.01.15

Myslím, že by měly ty zkrácené stonky kvést taky zvlášť pokud bude mít delší dobu (do příštích vánoc) na regeneraci


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.