Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Vistárie - nekvete


vranecka 12.04.10

Mám Vistárii už asi 7 let. Zakoupenou v květináči. Roste jako z vody, ale nekvete a nekvete. Dočkám se někdy ?


Reagovat
iris66 04.06.10

aby vistárie kvetla musí se každé jaro zkrátit nejméně o půl metru,chce stříhat a pak nasadí na květy.


Reagovat
Re: iris66 | Anonymni 23.04.19

tak já mám vistárii už 7. rok, stříhám vždy dost a nekvetla ještě ani jednou. sousedi se o vistárku nestarají vůbec a je vždy obalená květy :-(


Reagovat
jahulka 11.06.10

Vistarie opravdu potřebuje hodně ořezat. Já ji střihám vždy po odkvětu, v červenci nebo srpnu – boční větve tak na 3 očka. Jinak je možné, že je ještě mladá, ona kvete tak až po třech letech, nehnojila bych dusíkem, spíše fosfor a draslík. :-)


Reagovat
iris66 11.06.10

děkuju za radu,mě vykvetla celkem brzo,asi už druhým nebo třetím rokem,byla obalená hrozny květů,ale čím je starší,tak květů ubývá,takže poslechnu vaší radu a zkusím jí ostříhat už te´d. :palec:


Reagovat
60 13.05.11

já ji koupila vloni a měla 5 květů,tak jsem zvědavá letos,protože jsem ji nestříhala


Reagovat
jurek 07.06.11

Myslím že hlavní důvod proč nekvete tu nebyl vysloven. Vistárie sama od sebe kvete až tak po 12 letech od vysetí, neb vysazení. Aby kvetla dříve, roubuje se na podnož roub odejmutý z již starší, tedy kvetoucí rostliny. Pak kvete již třeba následující rok. Mám zkušenost že řez opravdu podporuje množství květů, ale upřímně řečeno nevím zda by kvetla dříve i neroubovaná Vistárie. Na tu moji se můžete podívat zde http://www.projektyzahrad.jiri-janda.cz/…alerie5.html . Má dvacettři let a dosahuje 25 metrů. :-)


Reagovat
Mimulka 04.06.13

Tak mám ještě naději že pokvete? Mám ji už 10 let a stříhala jsem ji mimo letošní rok pokaždé. Tak to stříhání nefunguje. Chtěla jsem ji už vykopat, ale nechám ji teda žít. Strašně se mi líbí a každý rok jsem zbytečně doufala, že už pokvete. Mimochodem jsem si ji pořídila jako roubovanou, bohužel už nevím z kterého prestižního zahradnictví jsem ji objednala. Nebudu jmenovat zahradnictví, které inzerovalo před asi třemi lety durmany s dvojitými květy, stály tři hodně peněz a dvojitě nekvetla ani jedna barva. Tak pozor na to. Ještě minulý rok jsem jich měla vzrostlých 17, bohužel mi v zimě odešlo topení ve skleníku a jsou pryč. To píšu jen proto, aby jste věděli, že je pěstovat umím a množila jsem si je sama. A ty rádoby dvojité ze zavedeného květinářství odešly hned po odkvětu.


Reagovat
Re: Mimulka | Eon 04.04.15

Koncom júla, resp. zač. augusta striháme všetky bočné dlhé výhony na 3–4 očká, presnejšie povedané:wistéria má púčiky rozložené na začiatku výhonu v krátkych vzdialenostiach od seba, postupne sa vzdialenosti púčikov medzi dvoma za sebou rastúcimi púčikmi predlžujú. Striháme za posledným púčikom ktorý rastie v krátkych vzdialenostich: (…zástrih…).Niekedy je to tretí púčik, niekedy druhý a niekedy to mäže byť štvrtý. Ak sa nám zdá výhon ktorý ostane príliš dlhý, skrátime ho o jeden púčik menej ako by sme podľa tohto pravidla mali. V zime (koniec februára, začiatok marca) skrátime minuloročné výhony na 2–3 očká. To znamená:už v lete zastrihnutý výhon skrátime ešte o jedno očko a všetky ďalšie ktoré sme našli nezastrihnuté a sú dlhé skrátime na 2–3 očká. Nestriháme:všetky krátke bočné výhony tzv.„tŕne“-sú to kvetné puky, ktoré sme si vyrobili strihaním v lete. Z nich sa v apríli nasl. rok vytvoria kvety. Tŕne spoznáme podľa toho, že sú krátke a sú zakončené púčikom. Vytvárajú sa vždy pod miestom zastrihnutia wistérie v lete. Znamením, že wistéria nám bude v máji kvitnúť je 1.veľké množstvo kvetných pukov tŕňov, ktoré vidíme na wistérii v zime 2.množstvo kvetných klasov ktoré sa objavia doslova zo dňa na deň v apríli a z ktorých sa vyvynú samotné kvety ktorých krásu budeme obdivovať v máji.


Reagovat
iris66 04.06.13

Mě letos kvetla nádherně :dance:


Reagovat
Mimulka 05.06.13

No to je krása. Já je a durmany miluji. Závidím vám ji. Snad příště vykvete konečně i mně. :mavam:


Reagovat
Helena345 01.11.15

Koupila jsem vistárii v květináči a přes léto jsem ji nechala v něm. Co nyní na zimu – nechat venku nebo dát do domu?


Reagovat
Žany Praha 07.05.16

Vistárii máme již deset let a nikdy jsme ji neořezávali, nehnojili, pouze v letních dnech hodně zaléváme a také zavlažujeme celou rostlinu. Rok od roku je větší a rok co rok nás oblažuje nádhernými vonnými květy. Přikládám dnes, 7.5.2016, pořízené fotky.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.