Vodní měloun - pěstování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Packa
8 příspěvků 05.05.08 09:05
Pěstitelky melounů, ozvěte se!!!!!

Ahoj holky,

už se objevilo téma s melouny, ale jsem začátečník a potřebovala bych trochu pomoct. Podle instrukcí, co jsem měla, jsem v dubnu vy:,–(ila semena, vyrostla všechna, kupodivu :lol: . Teď mě zaráží to, že lezou dost do výšky, je to normální??? A jak to je s listy?? Musejí se zaštipovat?? Rostlinky vypadají v podstatě jako okurky, dva větší lístky a v nich se začínají objevovat nové lístky, ale jsou to takové čahouny.

Poradí někdo, jestli je to ok a jak případně pokračovat dál?? Ráda bych z toho letos něco vypěstovala, ale rady od zkušenějších jsou dosti cenné :lol: :lol: . Něco jsem si stáhla z netu od nějakého pána z Prahy, který to už asi pěstuje několik let, ale ráda bych ty rostlinky pak v:,–(ila do skleníku takové, jaký mají být.

Je tu někdo, kdo pěstuje melouny????

Reakce:
 
oskaria
2 příspěvky 05.05.08 12:02

Ahoj,mě se stalo to samé.Rostliny ti lezou za sluncem a hodně se ti vytáhly.Musíš je dát co nejvíce na světlo a když je hezky,tak ven na slunce a dát kolem nich ochranu proti ofouknutí.A pak co nejdříve do skleníku.Doporučuje se nechat jen 1 nebo 2 květy a ostatní zaštipovat,aby ty 2 vůbec dozrály.

 
Packa
8 příspěvků 05.05.08 14:19

Oskaria díky moc. No mám je na okně, aby měli co nejvíc světla, teď bych řekla, že se v růstu možná trochu zastavily a ty rostlinky sílí, ale stejně.
Jo jinak lístky se nezaštipují????? Někde jsem totiž četla, že by se měli zaštipovat i lístky 8O
A do skleníku prý až po 15. květnu, čili po zmrzlých :wink:

 
Zděnka
11 příspěvků 08.09.08 22:08

Ahoj ženy , píšu sice s křížkem po funuse, ale třeba příští rok… My si melouny kupujeme jako sazeničku. Myslím, že květen je tak na hranici… Dál už je to risk. Já jsem z Jižní Moravy a melounů jsme měli loni nepočítaně :lol: . Dali jsme je do země asi 2,5 metru od sebe, okolo nich motyčkou vytvořili korýtko a hodně zalívali. Ona ta rostlinka bude chvilku ,, čučet" na fleku, ale pak se rozjede a bude k nezastavení. To že roste do výšky nevím, to se nám nestalo, ale ty listy se chovají stejně jako u okurek, nebo cuket. Co je ale největší sranda, jak poznat, že je meloun dozrálý. to si nedovedu představit, že bych měla jen dva květy…

 
Ulitka89  02.10.16 19:26

Ahoj holky, chtěla bych zkusit vypěstovat meloun. Dočetla jsem se, že pro první pokus se nejlépe hodí vysoce úrodný hybrid Lajko II F nebo pak ještě Sugar Baby. Ještě bych se chtěla poradit o umístění, je lepší skleník nebo kompost? Jsem zvědavá, zda z toho něco bude :)

Edit admin - odkaz

 
pucek
464 příspěvků 03.10.16 10:42

Ted´ pěstovat melouny? S tím homezinem už je toho moc, nezdá se ti?

 Váš příspěvek
Další témata z kategorie