Výsev majoránky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
javorov
1 příspěvek 06.06.11 16:24
Výsev majoránky

Nikdy jsem neměl potíže při pěstování majoránky. Letos ale již třetí rok se mi nedaří. Vyseju semínka, krásně vzejdou, ale pak postupně jedna rostlinka za druhou ještě před vznikem druhých lístků mizí. Podezíral jsem slimáky nebo podobnou havěť, ale příčina neúspěchu je někde jinde. Vysévám do běžné kompostové zeminy, do koupené zeminy určené přímo pro výsev, přidávám i nepřidávám vápno, vysévám na povrch, mělko i hlouběji - výsledek je stejný. Letos se mi podařilo ze tří výsevů získat 5 rostlinek. To pro naši spotřebu majoránky rozhodně nestačí. Hledám radu na internetových servrech, všude ale uvádějí, že se marjánka vysévá. To dělám s výše uvedeným výsledkem. Poradí někdo?

Reakce:
 
julisek
51 příspěvků 04.01.12 18:03

Hmmmm… tak to nevim, kde je problem, ale muzu doporucit velmi jednoduchou radu na pestovani - vem maly kvetinac, dej tam seminka - hodne zlehka je zasyp hlinou a dej do pruhledneho uzaviratelneho sacku, poradne oros hlinu a sacek uzavri a dej na radiator… za par dni tam budes mit plno rotlinek, ktery se tam libi - je to jako sklenik :)

 
ZAHRADNÍK
87 příspěvků 28.02.12 18:58
VÝSEM MAJORÁNKY

PROBLÉM BUDE V SUBSTRÁTU , PROTO RADÍM KOUPIT SI PREVICUR JE TO FUNGICID KTERÝM PO ZASETÍ PROLEJETE VÁŠ VÝSEV , LZE PROLÍVAT OPAKOVANĚ V TÝDENÍCH INTERVALECH ,TENTO FUNGICID PŮSOBÍ PROTI PŮDNÍM HOUBÁM KTERÉ MAJÍ ZA PŘÍČINU PADANÍ VYKLÍČENÝCH ROSTLIN .

 Váš příspěvek