Diskuze

Pokojové rostliny

Yucca - hnije?


lada.holmanova 29.11.12

Zdravím, mám doma kminkovou yuccu cca 2metry. v létě sem ji rozsadila a malý kminek dala zvlášť. Velké jsem dala tycinkove hnojivo a dole ji vyrasila krásná zdravá odnož z kminku ale sama velká rostlina začala odcházet, jakoby hnije, listy ale usychaji, poraďte prosím. Neprelevam a mám ji na západ u okna…děkuji


Reagovat
emilka12 29.11.12

TO JE PŘELITÉ. MĚ SE STALO TOTÉŽ. ZACHRÁNILA JSEM JEN VRŠKY, :nevim:


Reagovat
lada.holmanova 29.11.12

Asi bude no, už ji delší dobu nezalivam tak nebudu dál. A nevíte co s tou odnoží? Jestli ji nějak uloupnout a zkusit dat zakorenit?? Sem amatér:) je lesa dracenu max orchidej tak sem vděčná za rady:)


Reagovat
lada.holmanova 29.11.12

Asi bude no, už ji delší dobu nezalivam tak nebudu dál. A nevíte co s tou odnoží? Jestli ji nějak uloupnout a zkusit dat zakorenit?? Sem amatér:) je lesa dracenu max orchidej tak sem vděčná za rady:)


Reagovat
Re: lada.holmanova | emilka12 29.11.12

[citace] @lada.holmanova píše: Asi bude no, už ji delší dobu nezalivam tak nebudu dál. A nevíte co s tou odnoží? Jestli ji nějak uloupnout a zkusit dat zakorenit?? Sem amatér:) je lesa dracenu max orchidej tak sem vděčná za rady:) [/citace]


Reagovat
emilka12 29.11.12

POKUD JI NENI POMOCI TAK UŘIZNOUT A DÁT DO VODY, ALE ZARUČENÉ NENÍ ŽE ZAKOŘENÍ. NENÍ NA TO DOBA, NEJLEPŠÍ JE TO JARO, LÉTO, ALE JE TO MOŽNÉ ŽE PUSTÍ KOŘÍNKY. PES MĚ ULÁMAL VÁNOČNÍ KAKTUS, DALA JSEM HO DO VODY, BUDTO UHNIJE NEBO ZAKOŘENÍ :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
emilka12 29.11.12

TAHLE JUKA JE TAKY VYPĚSTOVANÁ Z UŘÍZNUTÉHO VRŠKU, NEMÁ KMÍNEK ALE I TAK JE PĚKNÁ. :mrgreen: :mavam:


Reagovat
lada.holmanova 29.11.12

Ooo jakože ten kminek prostě riznout? Třeba v půlce? No to se mi vuubec nechce, choude kytka :oops: a na zbylem kminku nechat tu odnož me se právě yucci bez kminku nelíbí, proto sháním jak to zachránit…:/ ale děkuji za ty rady, když se neprobere udelam to


Reagovat
Re: lada.holmanova | emilka12 30.11.12

[citace] @lada.holmanova píše: Ooo jakože ten kminek prostě riznout? Třeba v půlce? No to se mi vuubec nechce, choude kytka :oops: a na zbylem kminku nechat tu odnož me se právě yucci bez kminku nelíbí, proto sháním jak to zachránit…:/ ale děkuji za ty rady, když se neprobere udelam to [/citace] jAK ZAČNE KMÍNEK MĚKNOUT NEBO JE DUTY TAK JE ZLE.


Reagovat
Michaelos 21.10.15

Dobrý den. Mám takový podivný problém. Mám yuccu už skoro dva roky a nedávno jsem zjistil že má pořád mokrou půdu i když jsem jí tři mněsíce nezalíval a když jsem jí zalil tak začla vypadat že je přelitá. Mám ji v polostínu :kytka:


Reagovat
pucek 22.10.15

Pokud bydlíš sám, tak tam určitě máš skřítka :lol:, to není možné, aby za 3 měsíce nevyschla :roll:


Reagovat
Re: pucek | Michaelos 22.10.15

V polostínu asi potřebuje míň vody než na sluníčku ale je možný že to je skřítek :) :D


Reagovat
Re: Michaelos | emilka12 22.10.15

Michale ty si z nás děláš prču. Už dávno by ti uhnila :cert:


Reagovat
Re: emilka12 | Michaelos 22.10.15

Jakto?


Reagovat
Re: Michaelos | emilka12 22.10.15

Protože nechce moc vody a když máš tři měsíce mokrou pudu, což není možné :mrgreen:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.