Z čeho nejlépe živý plot

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

habebe
6 příspěvků 12.06.10 21:46
Z ČEHO NEJLÉPE ŽIVÝ PLOT

Poradíte mi někdo, co nejlépe použít jako živý plot? Když jsme se do domečku před 5 roky nastěhovali, tak jsme místo klasického živého plotu koupili rákos na plot. Ten byl během jedné zimy tak zničen, že to vypadá opravdu hrozně. :-?

Teď bychom rádi nějaký klasický živý plot. Je nám jedno zda listnatý opadavý či jehličnatý. Jde hlavně o to, aby to nebylo nijak extra finančně náročné a hlavně, aby rychle rostl a nebylo vidět skrz. (kdybychom ho dali hned před pěti lety, teď už mohl být krásný, ale čas člověk nevrátí :-D :mrgreen: )

Nebo jestli nechat pletivo plotu jen něčím obrůst? Je mi to celkem jedno, jaká varianta. Dám na vaše rady a nápady. Nemůžeme se s manželem domluvit, protože se v tom zase tolik nevyznáme. Jsme takoví začátečníci :mrgreen:

Reakce:

jahulka
123 příspěvků 14.06.10 19:52

Tak tohle naprosto chápu. Spousta lidí řeší pohledovou clonu rákosem nebo takovou zelenou textilií. Tím naprosto zničí celkový dojem. Sama bydlím ve čtvrti, kde vznikají takovéhle předzahrádky. Někdo si s tím krásně poradí, jiný tam dá rákos a po první zimě řeší problém znovu.
pokud dáte přednost živému plotu, pak doporučuji habr nebo buk - dají se krásně tvarovat a snadno se omezí jejich růst, rostou poměrně rychle. |Další možností jsou thuje, pro mě trochu hřbitovní, ale zase v zimě zelené a nemusíte řešit na podzim opadané listí. Náročný, ale krásný by byl špalír z jabloní.
Jako pnoucí rostlina by se hodil břečťan- trochu smutná kytka, nezničitelný zimolez, ten má ale červené bobule, výborný bude plamének (clematis) krásně v létě kvete. Těch možností je nepřeberné množství, omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale je to věc, která mě v okolí našeho domu velice trápí.

Jura007
192 příspěvků 15.06.10 17:16

Pro inspiraci - takhle vypadá živý plot v naší zahrádkářské kolonii… Málem bych zapomněl- je z tvarovaných ha­brů.

Šárka I.  03.08.10 13:20
živý plot

ahoj,vyzkoušejte www.zázračný živý plot.cz
sama jsem si rostlinky na jaře objednala,zasadila a jsem moc spokojená.Sice na zimu bude opadávat ale v zimě mi to nevadí.Cena je skvělá. :-)

JardaM  18.08.10 21:44

Doporucuji Jilm Sibiřský - je nenáročný na pěstování a opravdu extrémně rychle roste. Fotogalerie plotu je na: živý plot

1520  19.08.10 11:06

Zdravím,

doporučila bych thuje. Seříznu je tak jednou za 2-3 roky, neopadávají a jsou stále zelené.

yaw
2 příspěvky 16.07.11 18:29

Jinak také dobře a rychle roste neopadavé ligustrum (ptačí zob),které lze velmi dobře tvarovat. Jednoznačně radím ptačí zob neopadavý stále zelený. Stříhá se 2×/rok a při této příležitosti si eventuálně můžete u stávajícího majitele poprosit o řízky :wink: .
 Yaw

Konečrna  21.08.11 09:07

Píšete,že máte zázračný živý plot,ale posíláte reklamní madarské video,můžete poslat nějaké foto z naší zahrady a když bych chtěla jen asi 1,5 výšky je to náročné na údržbu?Potřebuji to na chatu,kde jezdím jednou týdně.děkuji

kyti5
6058 příspěvků 21.08.11 10:34

u nás zasadili bobkovišeň a roste docela rychle a musí se stříhat aby zahoustl, ale není problém pokud tam jezdíte třeba i nepravidelně ho udržovat až vyroste v té výšce jak si představujete- zatím jsou keře docela malé asi 60cm , ale mluvila jsem s těmi co to sázeli tak mi řekli podrobnosti. klidně bych si ho i dala na zahradu. :lol: :lol: :lol:
a je stále zelený neopadavý

decarp  21.08.11 11:23

Prosím prohlédněte si uvedené stránky od spodu nahoru, je tam podrobná fotodokumentace od výsadby až po současnost.
Nyní máme výšku asi 1m, zastřihávali jsme jednou.

Dunic  30.09.15 09:47
Zakládání živého plotu

Dobrý den, uvažujeme s přítelkyní o založení živého plotu. Nejvíce nás uhranuly bambusy, ale ty jsou mimo naše finanční možnosti (sazenice stojí 300+). Tak uvažujeme nad klasikou v podobě thuji, případně nějaký habr, ale s těma už je zase moc práce. Máte někdo nějaké tipy? Něco jsem našel v článku Jak založit živý plot, můžete mi ty tipy tam potvrdit, či vyvrátit? díky

Editace adminem 30.9.2015 - odstranění odkazu

decarp  30.09.15 10:34
Odpověď Dunic Zakládání živého plotu

Ano, podle článku je jilm sibiřský celkem vhodný, máme s ním zkušenosti:
video zde https://www.youtube.com/watch?… a galerie zde http://kromezdice.rajce.idnes.cz/…lmus_pumila/

poncirus  24.04.16 22:42

Já bych nikdy nezvolila tuje, to je mrtvá zahrada. Já mám kvetoucí keře a keře, které
mají plody pro ptáky. Mám zastřihovat tuje nebo okrasné keře.

germi
12 příspěvků 09.07.16 13:25
germi-živý plot

V podstatě je to jeno! Vše roste podle péče. Láká mě bambus, rychlý a hustý a vysoký. Ale jaké je prostředí? jaké okolí, aby to „sedlo“!Habr je výborný, ale roste ne moc rychle.Co tak použít a využít různě typy „živých plotovek“,pámelník, brsleny. Využít krásu listů.

betkajir
1 příspěvek 10.07.16 12:00
živý plot jilm

Ahoj holky my si koupili živý plot sazenice jilmu sibiřského 300 sazenic a žádná nám neseschla všechny se ujaly. Objednali jsme tento sázeli jsme v dubnu a už máme 60cm výšku chce to tedy ale hodně rosit a zálevat a půjde to. Jak je uvedené v tomto článku bude to vypadat na záčátku že jsou jen větvičky ale to se ujme tak přeji hodně úspěchu s pěstováním a trpělivosti. Tady jsme rovnou i ob
jednali sazenice, objednala si ho i moje kamarádka, která v tom nevěřila, když to poprvé přišlo suché větvičky ale dáte to do vody a je to hned schopný uchytit se. http://ww****­** Jana

Edit admin - odkaz

Váš příspěvek