Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Záchrana ulámených větviček vánočního kaktusu


Kočičanda 28.10.12

Prosím o radu. Dnes mi kočičáci shodili vánoční kaktus doslova obalený poupaty. Větvičky se ulámaly. Jdou nějak zachránit? Moc prosím o rady. Jsem z toho nešťastná.


Reagovat
Re: Kočičanda | jonda11 05.04.13

Ahoj vsichni muzu pouzi na vanocni kaktus na koreneni stimulator dekuji :mrgreen: :) :D :lol: :P :( :,( :-O 8o :roll: 8) ;) :?: :potlesk: :palec: :think: :dance: :nevim: :pocitac: :pocitac: :zed:


Reagovat
emilka12 28.10.12

Ty větvičky dej do vody zakořenit, moc vody nedávek, i když na jaře se to daří líp. I v tuto dobu se ti mohou některé zakořenit :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | Kočičanda 28.10.12

Jak to mám dát do vody a nedávat moc vody? Strčila jsem je do hlíny…


Reagovat
Re: emilka12 | Kočičanda 28.10.12

Jak to mám dát do vody a nedávat moc vody? Strčila jsem je do hlíny…


Reagovat
Re: Kočičanda | kyti5 28.10.12

Do vody je nedávej


Reagovat
Re: kyti5 | Kočičanda 28.10.12

Dala jsem je do hlíny. Je šance na záchranu?


Reagovat
kyti5 28.10.12

Z mé zkušenosti je to lepší, než do vody


Reagovat
Re: kyti5 | Kočičanda 28.10.12

Tak nějak jsem co taky cítila… držte pěsti. Je mi to moc líto.


Reagovat
kyti5 28.10.12

Nebo zkuste pro klid pár do vody a pár do zeminy, ale mně se to ve vodě neosvědčilo :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
PAPI9719 06.11.12

Skuste použít stimulator růstu. Stojí pár korun a s práškovým mám dobré skušenosti


Reagovat
Re: PAPI9719 | Kočičanda 06.11.12

Stimulátor růstu – to je pro všechny květiny stejné? Já jsem ho trochu přihnojila hnojivem na kaktusy. Je to bojovník, poupata kvetou! Ale na stoncích je znát, že to nezvládá. Já vím, spousta lidí si řekne, že jsem cvok, vždyť je to jen kytka. Ale já mám svoje kytičky ráda.


Reagovat
PAPI9719 07.11.12

Stimulator je prostředek podporující tvorbu kořenonového systému u bylinných nebo dřevitých řizků. Když se řřízkuje. Ne hnojivo.


Reagovat
Re: PAPI9719 | Kočičanda 07.11.12

Tak to jsem to „pohnojila“… Teď už by mu ten stimulátor asi nepomohl, nebo ano!!! Zatím všechna poupata vykvetla. Moc vám děkuji za rady. Dana


Reagovat
Re: Kočičanda | kyti5 07.11.12

Nechte to už na přírodě – třeba zakoření i bez stimulátoru- já ho taky nedávala


Reagovat
Re: kyti5 | Kočičanda 07.11.12

Taky to tak cítím. Snad to zvládne. Díky. Dana


Reagovat
emilka12 09.12.12

:mavam: AHOJ KOČIČANDO, jAK JSI DOPADLA S TĚMA ULOMKAMA VÁNOČNÍHO KAKTUSU. MĚ ZAKOŘENIL VE VODĚ.


Reagovat
emilka12 05.04.13

Jondo, myslím že je lepší když kaktus dáš zakořenit do vody. Já jsem kaktus dala zrovna do hlíny a všechno uhynulo. :mavam:


Reagovat
jonda11 06.04.13

Jak bych mohl mnozit bonsaj nevite nekdo? :(


Reagovat
emilka12 06.04.13

To záleží jaký máš druh bonsaje


Reagovat
jonda11 06.04.13

Bonsaj fikus
:lol:


Reagovat
Re: jonda11 | emilka12 06.04.13

[citace] @jonda11 píše: Bonsaj fikus
:lol: [/citace] Z fíkusu ti větvička zakoření ve vodě nebo v hlíně a přes to dej sáček. Tedˇje vhodné doba na zakořenění. :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 06.04.13

Po jaké době zakoření větvička ve vodě? :mavam:


Reagovat
emilka12 06.04.13

@Dominik Mik @Dominik Mik Asi měsíc, ale není to přesné. :mavam:Dominiku a fotku nemáš, ráda bych se podívala jak vypadá bonsaj z fíkusu. :mavam: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 06.04.13

Nevím co to myslíš.6ádný bonsai nemám. To je asi omyl. :think:


Reagovat
emilka12 06.04.13

@Dominik Mik Omlouvám se to patřilo jondovi. :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 07.04.13

Jj.


Reagovat
jonda11 17.04.13

Nebude to vadit kdyz ustrihnu vetvicku bonsaii
:) :D :lol: :mrgreen: :P :( :,( :? :x :twisted: :-O 8o :roll: 8) :oops: ;) :?: :?: :jazyk: :potlesk: :palec: :think: :* :nevim: :poblion: :poblion: :pocitac: :zed: :hug: :andel: :kytka: :pankac: :cert: :mavam: :! :idea: :arrow: :|


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.