Záhonek na jaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tereza5555
175 příspěvků 04.04.13 19:04
Záhonek na jaře

Zdravím. Chci si zasadit nějakou zeleninu na záhonek, ale bohužel jsem zřejmě prošvihla podzimní hnojení a úpravu půdy na zimu. Tak co pro něj mohu udělat teď na jaře, není na to už pozdě? Kdy a jak ho mám tedy připravit na přesazení sazeniček?
Mám k dispozici koňský hnůj a slepičince, ale bojím se až tam zasadím rostlinky aby je to nespálilo, když bude čerstvý. Na záhon se chystám vysadit žlutá rajčata, kadeřavou petrželku a možná ředkvičky.
Tak mi prosím poraďte.

Reakce:

zhbobo
269 příspěvků 04.04.13 19:35
záhonek

Zdravím Tereza 5555,půdu zrýt a upravit čerstvý hnůj nedávat(nechat uležet na podzim)na sazeničky je ještě brzo počkat až se oteplí. Slepičince je nejlépe dát do sudu s vodou a nechat vykvasit a pak přihnojovat během vegetace. :nevim: :think:

Tereza5555
175 příspěvků 05.04.13 18:07

Děkuji mockrát, počkám až se oteplí a zatím záhonek zreju a upravím (slovem upravit asi máte na paměti zbavit plevelu, a zbytků rostlin z loňska), že ano?
jak dlouho mám nechat vykvasit ty slepičince nebo za jak dlouho ho pak mohu použít?
Děkuji za odpověď.

zhbobo
269 příspěvků 05.04.13 18:59
hnojení

Zdravím Teraza5555,sle­pičince chce nechat 3týdny kvasit pak je možno použít, ale je třeba ředit asi 1:3. :mavam: :potlesk:

Tereza5555
175 příspěvků 05.04.13 19:57

Děkuji :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu