Diskuze

Typy zahrad a zahradní architektura

Zakládání sklalky


lena123 09.03.10

Ahoj , vzhledem k tomu , že tu jsou ¨zahradnice tělem i duší tak bych od vás potřebovala poradit , chci letos vysadit skalku , alespoň něco , je obrovská , co se asi tak vysazuje , kdy a jak , díky za rady


Reagovat
chuanitka 09.03.10

Já sice nejsem bůhvíjaká zahradnice, ale skalku jsem zakládala 2,5 roku nazpět, na podzim (na jaře je to lepší). Loni na podzim už jsem musela porost na skalce silně redukovat a uvažuju o založení druhé :lol: Pamatuju si akorát to, že půda pro skalničky má být zásaditá a je dobré zvolit místo, kam svítí ranní slunce (mě svítí odpolední :mrgreen:) Jakmile se skalničky uchytí, jsou velmi nenáročné a moc krásné :palec: Jinak doporučuji zadat do vyhledávače „založení skalky“ a budeš mít informací až až :wink:


Reagovat
Jura007 21.03.10

Jenom drobná poznámka ze zkušenosti – na skalku zásadně nepoužívat zeminu, co obsahuje semena plevelů. Jinak se taky může stát, že některých druhů plevelů se nezbavíš už nikdy. Typicky mě tak napadá bršlice kozí noha – s tou bojuju už osm let.


Reagovat
Anonymni 20.01.23

Dobrý den, rady a tipy na to, co kdy a kam sázet už určitě máte. Já jen ze zkušenosti doporučím to, abyste si to všechno dobře označila. Mi se totiž stalo to, že jsem zasadila skalničky, ale za týden samozřejmě nevěděla, co je co. Dnes už vím, jak vyrobit samolepku a tak si dělám označení doma. Ale ono většinou v květinářství koupíte takové ty věci a pichláky na to, abyste si to popsala. :)


Reagovat
Anonymni 22.06.23

Taky se těším, až si doma udělám zahradní skalku. Ale ještě to bude chtít investovat do zahradní branky, protože máme dva pejsky a nerada bych, aby mi tu skalku pak kluci moji trochu zplundrovali. Kdo má doma psy tak ví, co občas dokážou. :-) Ale je s nima sranda. To zase jo! :)


Reagovat
Anonymni 29.11.23

Zdravím vás, budete to pak nějak oddělovat od sebe? Ty jednotlivé záhony? Já jen že mi doma zbyly nějaké MDF desky ze stavby, které už nevyužiju. Tak by se vám třeba hodily. My z nich máme taky takové ty přepážky mezi jednotlivými úseky zahrady. Kdyby ano, tak sem hoďte e-mail a já se vám ozvu. Díky a čau


Reagovat
garryy 11.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
garryy 11.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat
garryy 11.03.24

aka.ms/linkpc is an integral component of Phone Link setup process for linking your mobile device with your PC, aka.ms/linkpc provides seamless experiences between smartphones and personal computers. If you’re unfamiliar with what this feature entails or how you should utilize it, look no further. Our comprehensive guide aims to demystify this short URL address to simplify digital life for you. The Phone Link Application connects your mobile phone and PC, enabling you to effortlessly sync notifications, messages, photos, and applications across both platforms. No longer do you have to email files back and forth or deal with cumbersome cables to share data across platforms!


Reagovat
garryy 11.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.