Zelená renkloda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olena
3 příspěvky 27.04.13 11:12
Zelená renkloda

Dobrý den,
mám čtyři roky starou zelenou renklodu a stále nezakládá na květ. Poradí mě někdo, jak mám postupovat, aby rodila? Stromek je zdravý a zelený.

Reakce:

car1los  29.09.15 18:31
zelená renkloda

Jeden staršízahrádkář radí:většinu větví ohnout k zemi a navázat na ně závaží, aby rostly mírně k zemi. Tím se zpomalí tok mízy do těchto větví a dojde k násadě květních pupenů.

pucek
464 příspěvků 30.09.15 09:39

Já jí mám dokonce 6 let a nic. Zahradník poradil letní ostřihání-v červenci, aby se udělal krátký obrost. No moc krátký nenarostl, ale uvidím na jaře.

Olena
3 příspěvky 30.09.15 14:39

Mezitím nám zahradník poradil renklodu naopak nestříhat. Tak jsme ji vloni nestříhali. Letos měla asi 10 kvítků a urodily se nám 3 plody. Byly dobré, ale malé (a hlavně jich bylo málo).

pucek
464 příspěvků 30.09.15 14:58

Tak to je zajímavé, mě řekl, že kvete na krátkých obrostech. Ta moje měla 3 kvítka a plod jsem nenašla :?. Uvidím, co příští rok vyvede, ale jsem rozhodnutá jí podříznout.

car1los  30.09.15 17:09

Právě na rovných nebo mírně svislých větvích se vytváří krátký obrost(krátká větvička).Již nyní tam uvidíte květní pupeny. Podříznutí stromku odložte.

pucek
464 příspěvků 01.10.15 08:27

Když jsem stromek koupila, větve dost směřovaly vzhůru. Nechtěla jsem mít topol :),tak jsem měla větve zatížené a docela se srovnaly. Ale rostou jen do délky a ty kratší větvičky se netvoří. Až pojedu na zahradu, kouknu na ty pupeny, ev. vyfotím.

Váš příspěvek