Diskuze

Popínavé rostliny a živé ploty

Živý plot z habru


Moth 07.06.11

Zdravím,

při rozhodování o živém plotě u nás vyhrály habry. Sázeli jsme loni (cca 50 cm), takže už jsou pěkně uchycené, jen pár kousků jsme museli letos vyměnit za nové.

Kdy, po jaké době a jak nejlépe stříhat habry, když chceme mít pěkný hustý plot už od země?

Budu ráda za všechny rady a finty;-) Předem dík!


Reagovat
Re: Moth | germi 09.07.16

Řekla bych vynikající řešení! Zkracovala bych, ale opatrně, vršky a postraní větve ve vyšších patrech. Zalila OBČAS ředěnou močůvkou. Tj. někde hrábnout mrvy-hnoje, do silon. pytlíku a nechat vylouhovat(dát do kýblu) ve vodě ze sudu-dešťovce. Chtěla by to možná přidat trochu hrabanky.Ale je to lesní pych! Nepátrala jsem kde se sežene, v zahradnictví.


Reagovat
60 08.06.11

stříhat každé jaro 30cm


Reagovat
Moth 08.06.11

[citace] 60 píše: stříhat každé jaro 30cm [/citace] Díky díky;-)


Reagovat
Neoenc 14.07.11

holky, do jaké výšky doroste habr? chceme ho na podzim vysadit na část zahrady… A jak rychle roste.


Reagovat
Jura007 16.07.11

Habr je strom, běžně dorůstá kolem patnácti metrů výšky. Aůe připravte se na to, že ze začátku poroste spíš do šířky než do výšky… :-? No a taky je potřeba počítat s tím, že v dalších letech nebude sám od sebe zakládat větvičky hned u země. Takže dole stříhat opatrně a s rozmyslem.


Reagovat
Rteps 21.05.12

Na listech živého plotu z Habru jsou nádorovité výrůstky , neví někdo čím je to způsobené a jak se to léčí?


Reagovat
Anonymni 12.08.21

Vysadili jsme si živý plot, protože není nic krásnějšího, než příroda, která slouží jako stínítko. Můj manžel řekl, že těm popínavkám to moc trvá, a že už nesnese, jak se na naši zahradu permanentně dívá soused. Koupil plotové zástěny https://www.plot-eshop.cz/…ove-zasteny/ a naaranžoval to tam do doby, než ty rostlinky dorostou alespoň nějaké výšky. Je to taky řešení, ale těším se až ta clona bude přírodní :-)


Reagovat
Anonymni 28.05.22

Živý plot bych hrotně chtěl, ale abych pravdu řekl, tak mě od toho dost odrazuje to, jak se o to člověk musí pořád starat. Právě proto jsem si nakonec postavil normální plot. Teď ještě zbývá dodělat vrata. K těm bych totiž hrozně chtěl dálkové otevírání vrat. Koukal jsem, že se to dá sehnat třeba tady https://www.pohonnavrata.cz/…a-c5_0_1.htm ale nejsem si úplně jistý jestli bych tu instalaci zvládl.


Reagovat
samkumar10090 12.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.