Diskuze

Nakupujeme na zahradu

Chcete mít svou zahradu pod kontrolou 24 hodin denně? Pořiďte si fotopast


admin 19.11.17

Moderní technologie nám dokážou pomoci se spoustu nejrůznějších problémů. Patří sem i ostraha pozemku, kdy ve výsledku můžeme získat fotografii vetřelce. Ten často nemusí být v podání člověka, ale může se jednat o návštěvníka ze zvířecí říše, který vám přišel rozrýt zahrádku. Kdy oceníte fotopasti a jaké mají možnosti využití? To se dozvíte v tomto článku.

Pro ochranáře zahrady

Fotopast může pomoci odhalit nezvané návštěvníky, kteří vstoupí na váš pozemek. Po vyfotografování získáte důkazní materiál, kdo vám poničil, případně vykradl objekt. Jedná se o alternativu ke kamerovému systému, kde je nutné řešit neustálý záznam a jeho ukládání pro potřebné použití. V případě fotopastí se spoušť aktivuje na základě pohybu a snímek se uloží přímo na paměťovou kartu, která je součástí přístroje. Ve výsledku si tedy stačí prohlédnout fotky a rozlišit, kdo může být pachatel.

K čemu dalšímu se hodí fotopast?

Kromě ochrany domů a zahrad se fotopasti využívají i pro citlivé a neinvazivní monitorování ohrožené zvěře. Umisťují se k hnízdům, do lesa pro detekci plachých zvířat a podobně. Oceňují je myslivci, kteří s jejich pomocí dokážou lépe určit, jaké živočichy mají ve svém revíru, a jestli se aktuálně nemusí potýkat se škodnou. Přístroje pomáhají i s odhalováním pytláků. Umístit je ale můžete například i na svoji chalupu, kde v zimě netrávíte příliš času a bojíte se, že vám ji někdo poškodí. Na výběr máte z mnoha variant přístrojů, které se liší svou velikostí, rozlišením a schopnostmi. Některé z nich vás mohou při aktivaci upozornit a zhotovenou fotografii vám zašlou na mobilní telefon ve formě MMS zprávy.

Pro milovníky přírodní fotografie s nedostatkem trpělivosti

Víte, jak vznikají nejlepší fotografie přírody a hlavně zvířat? Fotografové tráví několik hodin ve speciálních krytech připraveni na dokonalý moment. Ten často ani nenastane. S fotopastí máte čekání ulehčené, protože ji stačí jenom nainstalovat a těšit se, jaká zvířátka zrovna přistihne. Do moderních přístrojů se v poslední době dávají i fotoaparáty s poměrně dobrým rozlišením, takže snímky budou mít dostačující kvalitu.


Reagovat
Anonymni 25.06.22

I wrote about a similar issue, I give you the link to my site. 유흥알바


Reagovat
Anonymni 29.06.22

Taky jsme si ji pořídili. Měli jsme ji už na stavbě, kdyby náhodou měl někdo pocit, že máme lepší nářadí než oni. A tak nám to tak nějak zůstalo. K tomu ještě zahradní osvětlení od www.nejsvetla.cz/…svetleni-21/ nastavené na pohyb, takže když by měl někdo pocit, že se nám musí procházet po zahradě, bude na něj hezky vidět. ;-)


Reagovat
Anonymni 14.07.22

Ono záleží na tom, na co ji potřebujete. Spousta lidí si kupuje fotopast třeba na slepice s tím, že pak nemusí slepice zavírat. Nesmysl. Přitom stačí udělat si automatické zavírání, když už k nim nechcete chodit. Já použil dva převodové motory Bühler a automatický časovač. Ještě teď přemýšlím nad nějakým propojením s telefonem. Protože nezapomínejte na to, že fotopast možná lupiče vyfotí, ale nezastaví.


Reagovat
Anonymni 22.07.22

Nepotřebuji fotopast, mám sousedy. To je pravda odvěká pro toho, kdo bydlí na vesnici. Spíš řeším zabezpečení domu v době svojí nepřítomnosti před živelnými pohromami. Teď jsem si nechal dělat projekty hromosvodů, protože bych to chtěl mít trochu lépe a kvalitněji pořešené. Myslím, že za ten můj klid v nepřítomnosti ty peníze stojí za to. :)


Reagovat
Anonymni 25.07.22

Nepotřebuji fotopast, mám sousedy. To je pravda odvěká pro toho, kdo bydlí na vesnici. Spíš řeším zabezpečení domu v době svojí nepřítomnosti před živelnými pohromami. Teď jsem si nechal dělat projekty hromosvodů, protože bych to chtěl mít trochu lépe a kvalitněji pořešené. Myslím, že za ten můj klid v nepřítomnosti ty peníze stojí za to. :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.