Diskuze

Nakupujeme na zahradu

Chcete mít svou zahradu pod kontrolou 24 hodin denně? Pořiďte si fotopast


admin 19.11.17

Moderní technologie nám dokážou pomoci se spoustu nejrůznějších problémů. Patří sem i ostraha pozemku, kdy ve výsledku můžeme získat fotografii vetřelce. Ten často nemusí být v podání člověka, ale může se jednat o návštěvníka ze zvířecí říše, který vám přišel rozrýt zahrádku. Kdy oceníte fotopasti a jaké mají možnosti využití? To se dozvíte v tomto článku.

Pro ochranáře zahrady

Fotopast může pomoci odhalit nezvané návštěvníky, kteří vstoupí na váš pozemek. Po vyfotografování získáte důkazní materiál, kdo vám poničil, případně vykradl objekt. Jedná se o alternativu ke kamerovému systému, kde je nutné řešit neustálý záznam a jeho ukládání pro potřebné použití. V případě fotopastí se spoušť aktivuje na základě pohybu a snímek se uloží přímo na paměťovou kartu, která je součástí přístroje. Ve výsledku si tedy stačí prohlédnout fotky a rozlišit, kdo může být pachatel.

K čemu dalšímu se hodí fotopast?

Kromě ochrany domů a zahrad se fotopasti využívají i pro citlivé a neinvazivní monitorování ohrožené zvěře. Umisťují se k hnízdům, do lesa pro detekci plachých zvířat a podobně. Oceňují je myslivci, kteří s jejich pomocí dokážou lépe určit, jaké živočichy mají ve svém revíru, a jestli se aktuálně nemusí potýkat se škodnou. Přístroje pomáhají i s odhalováním pytláků. Umístit je ale můžete například i na svoji chalupu, kde v zimě netrávíte příliš času a bojíte se, že vám ji někdo poškodí. Na výběr máte z mnoha variant přístrojů, které se liší svou velikostí, rozlišením a schopnostmi. Některé z nich vás mohou při aktivaci upozornit a zhotovenou fotografii vám zašlou na mobilní telefon ve formě MMS zprávy.

Pro milovníky přírodní fotografie s nedostatkem trpělivosti

Víte, jak vznikají nejlepší fotografie přírody a hlavně zvířat? Fotografové tráví několik hodin ve speciálních krytech připraveni na dokonalý moment. Ten často ani nenastane. S fotopastí máte čekání ulehčené, protože ji stačí jenom nainstalovat a těšit se, jaká zvířátka zrovna přistihne. Do moderních přístrojů se v poslední době dávají i fotoaparáty s poměrně dobrým rozlišením, takže snímky budou mít dostačující kvalitu.


Reagovat