Diskuze

Pokojové rostliny

Mučenka (Passiflora) - vše o mučenkách

interpreter 01.05.10
Dobrý den, je tu někdo, kdo pěstuje mučenky a rád by se podělil o své zkušenosti, rady, fotografie nebo by chtěl vyměnit rostliny, řízky či semena?
Reagovat
Re: interpreter | iris66 09.11.12
Dobrý večer, mučenky pěstuje pán s přezdívkou Keramo
Reagovat
Re: interpreter | HaGr 10.11.12
Dobrý den,
do fotodeníků přispívá pán, který si říká "keramo", má krásné mučenky a lekníny...a vůbec všechno, s tím si budete rozumět
Reagovat
Re: interpreter | silva.happy 10.06.13
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké prostředí je pro mučenky nejlepší. Mám 2 na balkoně, který je ale situován na sever, takže tam nejde sluníčko. Bude lepší, když je přemístím na okenní parapet do obýváku, který je na východ? Děkuji za odpověď
Reagovat
Re: silva.happy | interpreter 11.06.13
[citace]
**"@silva.happy": www.konev.cz píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké prostředí je pro mučenky nejlepší. Mám 2 na balkoně, který je ale situován na sever, takže tam nejde sluníčko. Bude lepší, když je přemístím na okenní parapet do obýváku, který je na východ? Děkuji za odpověď
[/citace]
Dobrý den, moje zkušenost je taková, že mučenkám mnohem více než okenní parapet svědčí balkon bez ohledu na to, na jakou stranu je. Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 14.06.13
Můj letošní první přírůstek - Passiflora Candy, o)
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 15.06.13
Můj první letošní plod - hybrid, o)
Reagovat
Re: interpreter | Patrikk88 03.11.13
Dobrý den chtěl bych se zeptat na opadávání listů mučenky. Koupil jsem ji zhruba před půl rokem v jednom internetovém obchodu. Celou dobu rostla krásně ale teď s příchodem podzimu jí začaly žloutnout a opadávat listy. Chtěl bych se tedy zeptat jestli je to normální jev v tomto období nebo je něco špatně?
Reagovat
Re: interpreter | Naďa 55 29.05.14
Bobrý den, vloni jsem si koupila mučenku modrou a banánovou, žluté banánové se moc nedařilo a zimu nepřežila, zato modrá po jarním zastřižení krásně obrostla a na okně krásně kvete. Hnojím i hnojivem na pelergonie a kvetoucí domácí květiny. Pokud prodáváte řízky mučenek tak by jsem ráda koupila červenou a ružovou. Děkuji a přeji pohodu při kávě a koukání na květy této nádherné květiny. Naďa
Reagovat
interpreter 01.05.10
Mou sbírku mučenek (zcela ne úplnou) naleznete zde: www.foto-album.cz
Reagovat
interpreter 01.05.10
Letošní první a doufám, že ne poslední kvetení ,o)
Reagovat
interpreter 01.05.10
Aurantia v roce 2009.
Reagovat
interpreter 01.05.10
A po téhle toužím ,o)
Reagovat
fidla 03.05.10
Ty brdo, to je nadhera
Ja teda nejsem zrovna pestitel-profik, mam jen 2 druhy, ale vubec netusim jake? Dalo by se to urcit podle fotky kvetu?
[* img5.rajce.idnes.cz *]
Reagovat
interpreter 03.05.10
Tato je nejznámější. Jedná se o Mučenku modrou - Passifloru Caeruleu.
Reagovat
interpreter 03.05.10
Toto je moje Mučenka modrá (Passiflora Caerulea).
Reagovat
fidla 03.05.10
Tak dekuji za urceni. Necekala jsem ani, ze budu mit nejaky sberatelsky spek
Ty moje mucenky maji v porovnani s vasimi dost bidne listy koukam :-(

*Příspěvek upraven 02.07.10 v 08:20*
Reagovat
interpreter 04.05.10
Stačí hodně střihat, hnojit a hlavně hodně sluníčka. Já je mám celé léto na balkoně a velice rychle rostou a mají krásné listy. Když je pak přenesu do bytu, tak už to není ono.
Reagovat
interpreter 30.05.10
Právě mi kvete Passiflora Violacea
Reagovat
interpreter 30.05.10
Passiflora Caerulea z Lidlu
Reagovat
interpreter 30.05.10
Passiflora Caerulea z Penny
Reagovat
interpreter 30.05.10
Passiflora Constance Eliott z Penny
Reagovat
mucenka 03.06.10
Zdravím všechny pěstitele,také pěstuji mučenky,je to nádherná květina.
Reagovat
mucenka 03.06.10
mučenka banánová
Reagovat
mucenka 03.06.10
mučenka caerulea
Reagovat
interpreter 03.06.10
Krasna fotka ,o)
Reagovat
interpreter 05.06.10
Passiflora caerulea "Constance Elliot" v Bauhausu za 179 Kč
Reagovat
interpreter 05.06.10
Passiflora caerulea v Globusu za 179 Kč
Reagovat
interpreter 06.06.10
6.6.2010 Mučenkový kout na balkoně 1.
Reagovat
interpreter 06.06.10
6.6.2010 Mučenkový kout na balkoně 2.
Reagovat
interpreter 13.06.10
Slunicko mucenkam svedci ,o)
[* DownloadFOTODSCF1086.JPG *]
Reagovat
jahulka 14.06.10
Tak já nevím, co dělám špatně. Tohle je moje mučenka. Pracně vypěstovaná ze semínka. Nekvete. Hnojím ji, je na sluníčku, v bytě. Nekvete, prostě nekvete a je taková tenká. :cry:
Reagovat
interpreter 14.06.10
Dobrý večer,
pravdepodobne se jedna o Passifloru Caeruleu - Mučenku modrou. Pěstuje se poměrně snadno.
Jak dlouho ji máte? To, že nekvete může být způsobeno tím, že ji málo střiháte, kvete totiž jen z nových výhonů, je třeba výhony zkracovat na 3 oka. Máte možnost jí dát ven? Čím hnojíte?
Reagovat
mucenka 15.06.10
Jak dlouho ji máte,ze semínka kvete až za dva roky.
Reagovat
jahulka 15.06.10
Mám ji dva roky. Teď jsem do květníku ještě přidala další semínka, prý klíčí i půl roku. Na jaře jsem ji zastřihla opravdu nakrátko. Hnojím ji Kristalonem - střídám start a plod, květ. Ven jí dát nemohu, protože se mi ovinula kolem napevno přidělaného žebříčku okolo okna. Tak možná, že to bude i tím. Asi by potřebovala na léto ven. Moc děkuji za rady. :-)
Reagovat
interpreter 15.06.10
Nebojte, urcite se vzpamatuje a pokvete ,o)
Reagovat
fidla 15.06.10
Mne vykvetla i doma, take byla napevno ovinuta kolem trvale podpery a nesla premistit-par let to ale trvalo a rozhodne nekvetla kazdym rokem, neni to pro ne doma proste ideal..
Reagovat
mucenka 15.06.10
Ano potřebovala by na léto ven,já hnojím banánovými slupkami nebo rozpuštěným droždím.
Reagovat
interpreter 16.06.10
To je zajimave, cim vsim se hnoji ,o) O bananovych slupkach vim, dokonce jsem slysel i o logru z kavy nebo o tabaku z cigaret. Nejlepsi bude asi naredeny slepicinec, ale ja jsem spokojeny i s Kristalonem ,o) V prodeji je tez kravsky a konsky hnuj v granulich.
Reagovat
jahulka 16.06.10
Mne fascinuje to hnojení droždím. To slyším prvně. Taky jsou prý možné králičí bobky, ale já zůstanu věrná Kristalonu, pokusím se dát mučenku ven na vzduch a ono se to zlomí! :-D
Reagovat
mucenka 16.06.10
To droždí je dobré hnojivo,určitě ji dejte na vzduch,bude se ji lépe dýchat.
Reagovat
interpreter 30.06.10
Tak jsem konecne slozil miniparnik a na balkone v nem pestuji semenacky a rizky mucenek.
Reagovat
interpreter 30.06.10
Tak už mi vyklíčila většina semen mučenek z Brazílie ,o)
Reagovat
interpreter 30.06.10
Take vyklicila semena z Koexfloru a Passiflora suberosa (Mucenka korkova) z vlastni sklizne.
Reagovat
interpreter 30.06.10
Dokonce i rizky v perlitu zakorenily ,o)
Reagovat
interpreter 30.06.10
Mesicni rostlinky Passiflory cincinnaty
Reagovat
mucenka 30.06.10
Hezké fotky,pěkne Vám vše roste.
Reagovat
sud 30.06.10
Krásná práce,už se těším na krásné květy,musím jenom chválit a tleskat.
Reagovat
interpreter 01.07.10
Já zase musím mučenkám hodně zpívat, aby mi kvetly
Reagovat
sud 01.07.10
To zpívání je jisté,ale já mam někdy pocit jestli je nezabíjím.Držím palce.
Reagovat
interpreter 01.07.10
Vyměním rostlinky Paasiflory coriacey za jiný druh.
Reagovat
interpreter 01.07.10
Květ Passiflory coriacey.
Reagovat
mucenka 01.07.10
Krásná
Reagovat
interpreter 02.07.10
Tak tato se mi tuze moc líbí, jen nevím, o jaký druh jde ,o) Budu se muset asi podívat do chytré knížky ,o)
Reagovat
interpreter 02.07.10
Tak a teď se můžete těšit na nové fotečky z mé soukromé sbírky.
3, 2, 1, jedem ,o)
Takže nejprve banánová mučenka (Passiflora mollissima).
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora citrina - Mučenka citrónová
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora amethyst
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora alardi
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora murucuja
Reagovat
fidla 02.07.10
amethyst je NADHERA
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora suberosa - Mučenka korková
Reagovat
interpreter 02.07.10
[citace]
**fidla** píše:
amethyst je NADHERA
[/citace]
Děkuji, jsem velkej a šikovnej :-D
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora caerulea - Mučenka modrá
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora capsularis
Reagovat
fidla 02.07.10
a to Vam kvetou vsechny naraz nebo fotky jsou porizovany prubezne?
Jinak ty moje brutalne zastrizene rostlinky konecne zacinaji vyrazet, tak doufam, ze budou i kvety!!!
Reagovat
mucenka 02.07.10
Moc hezké
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora aurantia
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora Jelly Joker - moje oblíbená ,o)
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora lindeniana
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora morifolia sp.Andy
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora tricolora
Reagovat
interpreter 02.07.10
[citace]
**fidla** píše:
a to Vam kvetou vsechny naraz nebo fotky jsou porizovany prubezne?
Jinak ty moje brutalne zastrizene rostlinky konecne zacinaji vyrazet, tak doufam, ze budou i kvety!!!
[/citace]
Urcite budou, ted je idealni pocasi. Mucenky maji rady slunicko. Ja je mam na balkone a rostou a nasazujou poupata. Samozrejme ty fotografie jsou porizene prubezne za nekolik poslednich let ,o) Nektere jsou focene v botance v USA, ale vetsina je jich focena u me doma nebo na balkone.
Reagovat
mucenka 02.07.10
To je zajímavé,neznám.
Reagovat
interpreter 02.07.10
Passiflora "Maria"
Reagovat
interpreter 02.07.10
A dve na zaver jako bonus ,o)
Reagovat
interpreter 02.07.10
Krásná, že?
Reagovat
mucenka 02.07.10
Nádherná
Reagovat
milda67 06.07.10
Dobrý den, náhodou jsem "narazil" na stránky o mučenkách a nemohu jinak než napsat. Taky se zajímám o mučenky, něco málo druhů mám, většinou botanické druhy, ale samozřejmě že i nějaký kultivar. Sice v bytovce moc místa není, ale kdo by odolal, že? Jsou to nádherné rostliny a pokud by byla možnost, rád bych svou sbírku rozšířil o další druhy. Měl bych zájem o výměnu nebo i zaplatím za rostlinu, to už záleží na dohodě. Mohu i poslat seznam toho co mám já. Jinak máte dost zajímavé druhy, tak ať se daří. S pozdravem Míla.
Reagovat
mucenka 08.07.10
Dobrý den,další zájemce o mučenky,to je dobře.Máte pravdu je to nádherná květina,mužeme se domluvit na výměně rostlinek.Já jsem ted na chatě,takže bez netu,ale brzy se zase ozvu,mejte se pěkně.
Marcela
Reagovat
galapax 10.07.10
Dobry den, rada vymenim rizky a semenace mucenek. Muzu nabidnout P. alatu (semenace), P. trifasciata (zakoreneny rizek), hybrid P. coerulea x violace (zakorenene rizky), P. capsularis (zak. rizky). Zajem bych mela predevsim o Paasiflora coriacea, ale i o jine. Budu rada, pokud se mi ozvete. Dekuji Zuzana.
Reagovat
galapax 11.07.10
DObry slunecny den vsem. Dalsi mucenkove nadsence a lidicky ochotne pro vymenu rostlinek najdete take na www.citrusy.cz v diskuznim foru mucenky. Jsou tam fajn lidi, kteri Vam vzdy radi pomohou a poradi. ZUzana
Reagovat
galapax 12.07.10
Krasny den, ted se budu taky malinko chlubit svymi mucenkami...tedy pokud se mi pvedou vlozit fotografie....jeste tu malicko tapu...takze..pokud byste zde nenasli zadne me obrazky...berte to jako prehmat z horka.

A zaciname alatou....tedy mozna...
Reagovat
galapax 12.07.10
P. aurantia
Reagovat
galapax 12.07.10
P. capsularis-vanilkova
Reagovat
galapax 12.07.10
P. caerulacea-hybrid..bohuzel...moc se ji po me styskalo, kdyz jsem byla na dovolene a odeslami
Reagovat
galapax 12.07.10
P.citrina..jedna z mala zlute kvetoucich mucenek
Reagovat
galapax 12.07.10
nadherna lady margaret
Reagovat
galapax 12.07.10
Tuhle jsem koupila jako lLauru , ale ja si spis myslim, ze je to P. belotii..
Reagovat
galapax 12.07.10
Lavender lady
Reagovat
galapax 12.07.10
hybrid careulacea x violacea
Reagovat
galapax 12.07.10
Rada koupim spise botanicke druhy rostlinek...rizky, seminka....pokud se mi podari namnoit vic mych pokladu i rada vymenim. Prozatim muzu nabidnou vyse jmenovane rostliny nebo cerstve rizky, ovsem u nich je riziko, ze nezakoreni. Pristi jaro by to melo byt se mnou lepsi..uz mam prostory, ve kterych mohu mucenky mnozitPOkud by se nasel nejaky dobrodinec, ktery by by byl ochotny poskytnout mi rostlinky za drobny peniz budu rada. Marne napr. shanim murucuju. Mejte se krasne...Zuzana
Reagovat
galapax 12.07.10
P.trifasciata
Reagovat
galapax 12.07.10
P. Livie
Reagovat
mucenka 12.07.10
Moc pěkná
Reagovat
interpreter 12.07.10
Ano souhlasím, moc pěkná. Nestačím se divit, kolik jich ještě neznám
Reagovat
interpreter 13.07.10
Dnes jsem objevil mucenky v Bauhausu. Maji 3 druhy - Passifora Caerulea, Passifora Caerulea "Purple Haze" a Passifora Caerulea "Constance Eliott", kazdou za 179 Kc.
Reagovat
interpreter 03.08.10
Passiflora Incense v botanické zahradě v Táboře
Reagovat
interpreter 03.08.10
A zde z jineho pohledu ,o)
Reagovat
mucenka 03.08.10
Máte krásné mučenky.
Reagovat
interpreter 04.08.10
No ted uz mam. Nejprve byly jen na fotkach, ale dostal jsem rizky Incense, tak snad se ujmou ,o)
Reagovat
interpreter 09.08.10
Tak mi konecne vykvetla Passiflora Caerulea "Constance Elliott" a udelala mi samozrejme velkou radost ,o)
Vice fotek ve fotodeniku.
Reagovat
fidla 09.08.10
Mezi vsemi temi mucenkovymi skvosty co sem vystavujete asi vlnu nadseni nevyvola, ale my amateri mame radost i z mala [* medea09.rajce.idnes.cz *][* img4.rajce.idnes.cz *]
Reagovat
mucenka 09.08.10
Pěkná
Reagovat
interpreter 10.08.10
Souhlasim, je nadherna
Reagovat
fidla 10.08.10
Dekuji odbornikum za pochvalu, za rok jsem tu s fotkou zase
Reagovat
interpreter 10.08.10
Jak za rok? To my nevydrzime
Reagovat
interpreter 11.08.10
V obchodnim dome IKEA jsem objevil peknou konstrukci na mucenky. Jmenuje se OSTLIG - upinaci drat na kvetinu a byl za cenu 99 Kc a nyni jsem si poridil dalsi, ktere uz byly ve vyprodeji za 79 Kc. Maji ho ve 2 barvach.
Reagovat
interpreter 11.08.10
A tady uz po me mravenci praci s Passiflorou Citrinou ,o)
Reagovat
mucenka 11.08.10
Pěkné,manžel mi vyrobil něco podobného,ale je to větší a dají se k tomu dát tři květináče,propletla jsem to ještě provazem a slouží to také.
Reagovat
1ondřej 11.08.10
Zdravím všechny pěstitele mučenek.
Dnes jsem se dozvěděl o těchto stránkách a teď nějakou dobu obdivoval nádherné fotky mučenek co pěstujete.
Některé jsou opravdu nádherné.
Já prozatím mám jen edulisku, která mi letos poprvé kvetla, teď čekám jestli dozraje 1 plod, který mi tam narostl. Pak mám ještě malé edulisky flavicarpy. V nejbližších hodinách by se mi ještě měla sbírka rozrůst o alatu.
Takže snad za 2 roky dám nějakou fotku jejího květu.
Držím palce při pěstování.
Ondřej
Reagovat
mucenka 12.08.10
Vítám Vás mezi námi.Krásná mučenka
Reagovat
interpreter 12.08.10
Take tu vitam Ondru a preji mu hodne uspechu pri pestovani mucenek a radosti pri pohledu na jejich krasne kvety
Reagovat
fidla 12.08.10
Jak to delate, ze mate plody?? Mne vzdy jen odkvete a nic, mela jsem za to, ze to bude asi cizosprasna rostlina...
Reagovat
interpreter 13.08.10
Vcerejsi ulovek na balkone ,o)
Reagovat
interpreter 13.08.10
A jeste jedna krasna racemosa. Vice ve fotodeniku.
Reagovat
interpreter 13.08.10
Racemosa podruhe ,o)
Reagovat
milda67 13.08.10
Moc pěkné :-) . Jen tak dál.
Reagovat
1ondřej 13.08.10
Děkuji za přivítání,
proč ta mučenka udělala plod také nevím. Kvetla mi poprvé a hned z prvního květu (byl tam sám, kolem další kvetoucí mučenka nebyla)se vyvinul plod. Další květy už jen odpadly.
Takže moje teorie je, že jsem jí nejspíš minulou zimu dal tak zabrat (teploty běžně až k nule), že se rozhodla zaplodit. Sám se teprve učím jak na ní, tak doufám, že ten plod ještě zopakuje.
Jinak ta racemosa je nádherná.
Reagovat
galapax 16.08.10
Lidicky, prisla jsem o P. mollisimu... nepodelil by se nekdo o rizek? Plosim, plosim...Zuzana
Reagovat
interpreter 20.08.10
V prazskem Hornbachu na Cernem Moste jsem dnes narazil na 3 mucenky. Za 191 korun tam maji Passifloru Caeruleu, Passifloru Victorii a Passifloru Purple Haze.
Reagovat
interpreter 22.08.10
Passiflora Morifolia - poupe, kvet a plod
Reagovat
fidla 22.08.10

Ja chci taky plody, prozradte tajemstvi uspechu... :
Reagovat
interpreter 22.08.10
Tento druh neni narocny na pestovani,ale ma male fialove plody ve velikosti polovicni svestky.
Reagovat
interpreter 22.08.10
P.S. Mohu nabidnout semena.
Reagovat
interpreter 02.09.10
Nabízím rostliny mučenek:
Passiflora coriacea
Passiflora urubiciensis
Passiflora alata
Passiflora coccinea
Passiflora adularia
Reagovat
interpreter 02.09.10
Foto Passiflory urubiciensis naleznete zde:
www.passiflora.info
Reagovat
interpreter 02.09.10
Me nove prirustky:
Passiflora inspiration
Passiflora Michael
Passiflora manicata
Passiflora loefgrenii
Reagovat
fidla 03.09.10
**interpreter** dekuji za nabidku, priznam se, ze jsem o rozsireni sbirky chvili uvazovala, nicmene uz ted je problem s mistem na balkone
Potrebovala bych radu od zkusenych mucenkaru: jak s mucenkami na podzim? Do kolika stupnu je nechate venku? Zakracujete nejak ty dlouhe letni vyhony nebo je jen "stocite" a nechate strihani na jaro?
Reagovat
galapax 03.09.10
Ja mam mucenky jeste venku... kazdy druh snese jine teploty, to se da najit na internetu. Ja osobne uklizim domu pokud teplota klesa pod 10 stupnu. Vyhony rapidne zkracuji, pokud nenedou kvety, na 1/3 delky.
Reagovat
interpreter 03.09.10
Take mam problemy s mistem. Mam tri balkony a ty jsou plne mucenek - je jich tam asi pres 60, ale mam obavy, kam s nimi na zimu.
Jinak mam mucenky jeste venku. Kazdopadne je sestriham na podzim, pred tim nez je dam dovnitr. Moje zkusenost je, ze kdyz je nesestriham, tak to rostlinu pres zimu dost vysili a dost jich zimu neprezije. Na jare nez dam rostliny ven na balkon, tak zpravidla mucenku ostriham znovu, jelikoz pres zimu dost vyzene, ale jelikoz se tahne za svetlem, tak jsou narustky nevzhledne.
Reagovat
interpreter 10.09.10
Passiflora suberosa - Mučenka korková
Reagovat
mrk 10.09.10
Dobrý den,
chystám se poprvé vysadit květinu (Passiflora alata) ze semínka. Uvítám fígle jak nato. Jaké používáte substráty a případně další roztoky, truhlíky apod. Mám jen 3 semínka a tak se strachuju
Díky za rady
Reagovat
interpreter 11.09.10
Doporucuji vysevni substrat. Letos jsem vyseval 10 semen Alaty do vysevniho substratu a vsechny vzesly. Zkousel jsem semena vyset i do perlitu, ale bez uspechu. Rika se, ze je dobre i ten vysevni substrat proparit v mikrovlne a zbavit ho tak plisni a hub, ale ja byl na to moc liny, tak jsem to nedelal ,o)
Reagovat
interpreter 11.09.10
P.S. A kdyby se nahodou nezadarilo, v coz neverim, tak mi jeste doma zbylo par peknych semenacku Alaty, takze mohu nabidnout ,o)
Reagovat
galapax 11.09.10
I ja mohu nabidnout alatu... rostlinky. Ja seminka strkam k jinym kytkam a vzdy se dari...
Reagovat
interpreter 11.09.10
V Bauhausu maji vyprodej mucenek - v nabidce maji 3 druhy – Passifora Caerulea, Passifora Caerulea „Purple Haze“ a Passifora Caerulea „Constance Eliott“, kazdou ze 179 Kc zlevnenou na pouhych **69 Kc**!
Reagovat
sud 11.09.10
Zase nádhera,jůůůůů
Reagovat
mrk 12.09.10
Všem moc děkuju za rady a nápady, doufám že se vydaří a pěkně všechno poroste. Ještě další takový dotaz. Máme více méně obrovskou tmavou, ale teplou půdu. Myslíte, že by tam mučenky mohly růst? Vím, že asi nepokvetou, ale stačily by listy.
Reagovat
interpreter 12.09.10
[citace]
**mrk** píše:
Všem moc děkuju za rady a nápady, doufám že se vydaří a pěkně všechno poroste. Ještě další takový dotaz. Máme více méně obrovskou tmavou, ale teplou půdu. Myslíte, že by tam mučenky mohly růst? Vím, že asi nepokvetou, ale stačily by listy.
[/citace]
Mučenka potřebuje světlo, takže na půdě se jí moc líbit nebude. Listy sice dělat bude, ale budou mít nezdravou barvu. Nebo to to budoucna vyřešit střešním oknem ,o)
Reagovat
julisek 18.09.10
ty jo , mas krasne mucenky !!! 8-o ty v tom jedes uz asi hodne dlouho, vid? :-D ja pestuju vseobecne bylinky ,kaktusy a masozravky ...
Reagovat
galapax 18.09.10
Lidicky,
vim,ze sem toto tema nepatri ale nutne potrebuji udat cca 7 krasnych kotat. Nejsou nase, ale jsou to prckove z vesnice, ze ktere je zachranujeme pred jistou smrti utopenim. nema nekdo zajem???? Diky a jeste jednou se omlouvam. Zuzana
Reagovat
interpreter 25.09.10
[citace]
**julisek** píše:
ty jo , mas krasne mucenky !!! 8-o ty v tom jedes uz asi hodne dlouho, vid? :-D ja pestuju vseobecne bylinky ,kaktusy a masozravky ...
[/citace]
No mucenky uz pestuji nejaky ten patek a za tu dobu uz jsem zkousel spousty druhu ,o)
Reagovat
interpreter 25.09.10
Tak uz jsem prestehoval mucenky z balkonu do bytu a dnes jsem zjistil, ze Victoria ma spoustu poupat, tak jsem zvedav, zda to doma dotahne do zdarneho konce ,o)
Reagovat
fidla 25.09.10
Taky uz jsem uvazovala o prestehovani dovnitr, a kdyz vidim, ze odbornici uz stehuji, jdu smele na to Listky zloutnou a opadavaji, tak je ji venku asi zima
Reagovat
Ligularis 10.10.10
Zdravím, tak jsem tu taky jako nováček a musím říct, že tu jsou opravdu skvosty mučenek :-) Taky jsem začala pěstovat, tak čtu vše, co by se hodilo.. Momentálně jsem si pořídila passifloru alatu,caeruleu,a také mám vypěstované pass.ligularis.
Tak až se objeví první kvítky podělim se s vámi o tu krásu. Zatím všechny zdravim. Lucka
Reagovat
interpreter 14.10.10
Tak na kvitka Ligularisky se tesim ,o) Mam ji uz leta a vubec nekvetla, nechce se ji.
Reagovat
GillKamik 24.10.10
Dobrý den, píšete hodně stříhat. Chtěl jsem se zeptat, jestli by jste to trochu upřesnil. Mám mučenku 2 roky, zatím taky nevykvetla. Má asi metr na délku. Kdy ji mám ostříhat, jak hodně, a jak často. A ještě, může být v jednom květináči víc než jedna rostlina? Při přesazování mi jich (nejspíš z poraněných kořenů) vyrostlo několik. Děkuji Petr
Reagovat
interpreter 24.10.10
Dobry vecer Petre,
urcite bych Vam doporucil mucenku ostrihat, nejlepe na jare. Zkratte ji na 2-3 ocka. Uvidite, ze bohate obrazi a pokvete. Mucenky casto nekvetou, prave proto, ze se nestrihaji. Pritom kvetou jen na novych vyhonech. Strihejte ji pak kazde jaro tak, ze vsechny vyhonky zkratite na 2-3 ocka. Muzete mit i dve rostlinky v jednom kvetinaci, ale zalezi, jak je ten kvetinac velky. Ale asi bych zustal u jedne rostlinky.
Roman
Reagovat
interpreter 13.11.10
semenacek Passiflory Organensis
Reagovat
julisek 14.11.10
Člověče ,nechceš si založit nějaké stránky ? Máš fakt krásné ty mučenky ... sem tam sijeprohl a je to fakt bomba!! ja spíše pěstuju kaktusy,masožravky a bylinky (těch mám docela dost)
Reagovat
interpreter 14.11.10
Chci ,o) Vsechno bude, ale ted se musim venovat studiu :o( tak az nekdy potom ,o)
Nejprve se musim naucit ty stranky vyrobit a pak uz to pujde jako po masle.
Reagovat
julisek 15.11.10
tak to je tu potom napis a nezapomen podrobne napsat jak se pestuji :wink: :wink:
Reagovat
interpreter 15.11.10
Provedu :-D
Reagovat
galapax 17.11.10
Zdravim vsechny nadsece..dozralo mi par plodu morifolie..jsou jedle? nebo jsou jedle pouze jednou? Diky. Zuzana
Reagovat
interpreter 17.11.10
Ja se domnivam, ze vsechny plody mucenky jsoujedle. Jen u plodu jako je prave Morifolie vzhledem k jejich velikosti je uvnitr plodu vice semen nez duzniny.
Reagovat
mucenka 17.11.10
Myslím,že nejsou jedlé.
Reagovat
interpreter 17.11.10
Kdyz ono tam neni nic moc k jidlu ,o) Kdyz plod Morifolie rozdelam, tak tam jsou opavdu jen semena.
Reagovat
interpreter 24.12.10
Šťastné a spokojené prožití vánočních svátků, ať je pro Vám následující rok rokem radosti, štěstí a úspěchů. K tomu také samozřejmě moře pěstitelských úspěchů. To Vám všem přeje Roman
Reagovat
sud 24.12.10
Také se přidávám a přeji pohodu a štěstí
Reagovat
julisek 25.12.10
dekujeme, a tobe taky ... preju mnoho dalsich novych kousku do sbirky ;-)
Reagovat
galapax 17.01.11
Zdravim vsechny,
hlasim prvni zimni ztraty na Passiflora quadrangularis. Nevymenil by na jare nekdo? Muzu nabidnout semenacek organensis. Diky Zuzana
Reagovat
interpreter 17.01.11
Passifloru quadrangularis mam, ale odesla mi pro zmenu Livie, tak se muzeme domluvit ,o)
Roman
Reagovat
galapax 18.01.11
Urcite, budu rada
Reagovat
interpreter 30.01.11
Ahoj všem,
musím se přiznat, že letošní zima dává mým mučenkám dost zabrat. Spousta semenáčků z Brazílie mi zašla a teď pro změnu zápasím se škůdci - tedy zatím jen s jedním. Domnívám se, že je to sviluška, tak stříkám a hlídám, ale zatím to nevypadá dobře. Můžete mi prosím někdo na základě fotek potvrdit, že jde opravdu o svilušku, popřípadě poradit, jak nejlépe na ni?
Děkuji
Roman
Reagovat
interpreter 30.01.11
Jak na svilusku?
Reagovat
interpreter 30.01.11
sviňušku ,o)
Reagovat
galapax 03.02.11
Rosit, rosit a zase rosit..vyskytuje se tam, kde je teply a suchy vzduch. Hodne stesti...
Reagovat
interpreter 04.02.11
Rosim jako divy a zadna zmena ::::o( Dnad se mi poadri je zachranit. Jedna se jen o mucenky z Dafralu, zajimave.
Reagovat
galapax 04.02.11
Ja je minuly rok mela take, ale zvladli jsme to. Je ale fakt ze smucenky sly kompletne vsechny pod sprchu a omyvala jsem je mydlovou vodou. To bylo ale opravdu silne napadeni a musela jsem to nekolikrat opakovat. Zatim jsem prisla jen o quadran. A to si myslim, ze zapracovalo kote Drzim palce!
Reagovat
interpreter 04.02.11
Quadrangulariska bude ,o) No ja doufam, ze se mi podari je zachranit. Tento tyden a prosti mam statnice, tak na ne nemam cas, ale pak si ho udelam a snad uz nebude pozde.
Reagovat
interpreter 23.02.11
www.facebook.com
Reagovat
interpreter 16.03.11
Dnes vyšel článek o mučenkách v časopise Fajn život.
Reagovat
interpreter 16.03.11
Druhá strana článku.
Reagovat
coud 19.03.11

Reagovat
coud 19.03.11
poradite kde seženu tuto mučenku.Passiflora racemosa
Reagovat
interpreter 20.03.11
Ahoj, dobrý den všem,
blíží se jaro a s ním i čas naše mučenky přesadit, sestříhat a hlavně začít hnojit. Já používám nejprve Kristalon Start a poté hnojím Kristalonem Plod a květ.
Reagovat
interpreter 20.03.11
Doporučuji také občas přidat do zálivky Lignohumát.
Reagovat
interpreter 20.03.11
Určitě se někteří z vás, stejně jako já, rozhodnou pro výsev mučenek. Pak doporučuji novinku na trhu - Stimulátor pro výsev, který obsahuje kyselinu giberelovou. Pořídil jsem ho v Bauhausu za 98 korun v baleni s rozprašovačem. Hned jsem ho vyzkoušel, takže určitě poreferuji ,o)
Roman
Reagovat
julisek 20.03.11
fakt prekrasne mucenky... taky bych chtela zacit sbirat, ale bohuzel uz nemam kytky kam davat :-( ..ja uz pestuju kaktusy,fialky a asi dalsich 35 ks pokojovych rostlin -D
Reagovat
galapax 21.03.11
Dobrý den, u nás asi nejjednodušší přes Dafral či Lailu. A nebo počkat, zda se mi povede namnozit. To ale nevidím realne.
Reagovat
galapax 22.03.11
Hlásím všem, ze v Bakkeru mají aspoň pro mne 2 nové musenky. Jinak mají Constance Elliot,, Vilet, Alatu.
Reagovat
interpreter 22.03.11
Diky za info. Ja mam pro zmenu zalusk na novinku od Starkla - Passilfloru ´Avalanche´:
www.starkl.com
Reagovat
mucenka 22.03.11
už jsem si ji objednala
Reagovat
galapax 22.03.11
Tu uz mám taky v seznamu. Jen musím vyzkoumat, jak se liší od elliotka
Reagovat
interpreter 22.03.11
Podle obrazku to vypada, ze to Elliotka stoprocentne neni. Nechame se prekvapit. Stejne, dokud rostlina nezakvete, tak to nepozname, takze budeme kupovat zajice v pytli ,o)
Reagovat
galapax 26.03.11
Dobrý den, netušíte někdo, jestli již mají mucenky v Hornbachu na Zličíně?díky moc... Zuzana
Reagovat
interpreter 27.03.11
Zlicin je pro me trochu z ruky, takze jezdim jen do Hornbachu na Cernem Moste a tam meli loni jen 3 mucenky (viz prispevek s fotkou z 20.08.10). Pamatuji si, ze pred nekolika lety tam meli obrovsky vyber mucenek z Holandska. Kupoval jsem si tam Aurantii a Citrinu, ale meli 12 druhu, napr. Lady Margaret, Eugenii atd, opravdu pekne kousky. Byly namotane na kruhu. Ted tam posledni roky prodavaji jen mucenky venku v kontajnerech s bambusovymi tyckami.
Roman
Reagovat
interpreter 27.03.11
V obchodě Marks and Spencer mají v nabídce mučenkovou kosmetiku ,o)
Reagovat
galapax 27.03.11
Tak uz mám doma mučenku ze Starkla-P. avalanche ... Krásná silna malá rostlinky snad brzo zakvete
Reagovat
interpreter 28.03.11
Tak preji at brzy a bohate zakvete ,o) Ja stale premyslim, zda si pro ni zajedu nebo si ji objednam.
Reagovat
interpreter 09.04.11
Článek "Sexy rostliny" v časopise FLÓRA NA ZAHRADĚ č. 4, duben 2011, s. 28
Reagovat
interpreter 09.04.11
Článek "Květiny, které vám zaručeně zmrznou (1)" v časopise ZAHRÁDKÁŘ č. 4, duben 2011, s. 32
Reagovat
interpreter 09.04.11
Foto k článku "Květiny, které vám zaručeně zmrznou (1)" v časopise ZAHRÁDKÁŘ č. 4
Reagovat
Kaikmanka 10.04.11
Zdravím všechny, jsem tedy ryzí amatér s jednou mučenkou, kterou mám asi 4 roky a kvetla jednou. Pročetla jsem Vaše rady a jdu ji hned ostříhat. Chci se zeptat, do jakého ji mám přesadit substrátu? Někde jsem četla, že ji vyhovuje těžší hlinitá půda, jinak nekvete. Mám ji v kupované pro pokojové rostliny, ta mi teda těžší nepřipadá, spíš lehčí, možná i proto mučenka moc neroste.
Reagovat
galapax 10.04.11
Zdravim, ja je presazuji take do kupovane, moc si s tim, jakou zeminu, hlavu nelamu a kvetou jedna basen
Reagovat
mucenka 10.04.11
Já teda mám zkušenosti,že je fakt lepší těžší hlinitá půda.
Reagovat
interpreter 16.04.11
Konecne mi prisla od Starkla Passiflora Avalanche. Rostlina nic moc, ale snad se rozroste.
Reagovat
interpreter 16.04.11
Tak jsem vyzkousel novy stimulator, o kterem jsem psal a zde je vysledek po tydnu...
Reagovat
interpreter 16.04.11
...a po dvou tydnech.
Reagovat
interpreter 16.04.11
A jedna kuriozita jako bonus ,o) Loni jsem vysel semena mucenek do kvetinace a pul roku se nic nedelo, tak jsem kvetinac prestal zalevat a odnesl do sklepa, kde jsem ho nezaleval. V duchu jsme si rikal, ze by byla sranda, kdyby v tom sklepe zacaly mucenky bez vody, svetla a tepla klicit a takto vypadal kvetinac, kdyz jsem po zime sel do sklepa.
Reagovat
Roreka 17.04.11
Dobrý večer,

všechny zdravím. Jsem tu poprvé, ale musím všem pochválit - úžasné mučenky
Mám jich zatím jen pár a čekám na první květy. Jak budou, určitě se taky připojím.

Jsou tu super nápady a rady. A těch druhů co ani neznám.

Tak ať nám krásně kvetou.
Reagovat
interpreter 18.04.11
Vítejte v klubu
Přeji mnoho pěstitelských úspěchů.
Roman
Reagovat
interpreter 30.04.11
Včera jsem byl v pražském Hornbachu na Černém Mostě a objevil jsem tam mučenky od dvou dodavatelů. Jednak Passifloru Victorii a Passifloru Purple Haze, stejné jako tam měli loni, za 191 korun a pak 4 druhy od jiné firmy (Passifloru Caeruleu, Passifloru Levander Lady, Passifloru Purple Rain Maximu a Passifloru Keiz Eugeni), všechny za 445 korun.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Passiflora Victoria za 191 kč v Hornbachu.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Passiflora Purple Haze za 191 kč v Hornbachu.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Passiflora Caerulea za 445 kč v Hornbachu.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Passiflora Levander Lady za 445 kč v Hornbachu.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Passiflora Purple Rain Maxima za 445 kč v Hornbachu.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Passiflora Keiz Eugeni za 445 kč v Hornbachu.
Reagovat
interpreter 30.04.11
Mučenky v Hornbachu za 445 korun jsou vyvázáné na bambusových tyčkách do jehlanu, asi 1 metr vysoké.
Reagovat
kyti5 30.04.11
takže máte nový úlovek ,bude krásná , je to dost peněz ...hlavně aby byla kvalitní rostlina a dobře rostla.
Reagovat
Roreka 30.04.11
A kterou jste koupil? Všechny?
Já v poslední době projela vše možné (nejdál Brno), ale nikde o mučenkách ani vidu ani slechu :cry:
Bohužel
Reagovat
interpreter 30.04.11
Já jsem si nakonec nekoupil žádnou, jelikož mi přišlo hodně dát 445 korun za mučenku a navíc byla tak velká, že bych ji neměl jak odtáhnout domů ,o) Ale tu Keiz Eugeni bych tuze chtel ,o)
Reagovat
Roreka 30.04.11
Je moc hezká, ale taky si myslím že je to moc penízků
Reagovat
Roreka 04.05.11
Dnes nové zboží - ze zahradnictví Laelia přišel balíček. Sice nemají dobré recenze, ale i přesto jsem objednala. Tak uvidíme jak se jim bude dařit. Rostlinky byly perfktně zabalené a překvapivě veliké. Do čtrnácti dnů byl balíček tady.
Reagovat
Roreka 04.05.11
passiflora Ligularis za 75,--
Reagovat
Roreka 04.05.11
passiflora capsularis - vanilková za 65,--
Reagovat
kyti5 04.05.11
Tak ať dělají jen radost vypadají dobře
Reagovat
Roreka 04.05.11
Díky, snad se jim u mě bude líbit a snad taky ukážou nějaký ten květ.
Reagovat
interpreter 05.05.11
[citace]
**Roreka** píše:
passiflora Ligularis za 75,--
[/citace]
Ligularis a Capsularis jsem Vam mohl namnozit, mam je take z Laeily. Jinak Ligularis mam uz tretim rokem a jen bujne roste, ale nikdy nekvetla
Reagovat
interpreter 05.05.11
Tak jsem o 7 mučenek bohatší :wink:
Reagovat
Roreka 05.05.11
No to říkáte brzo :cry: . Ale nevadí, nebyla zas až tak drahá. Ale je fakt, že je teda obrovská a má velké listy. Jestli tak poroste dál, tak nevím kam ji dám.
Reagovat
Roreka 05.05.11
hezky , a jaké to jsou? Taky vás brzo přerostou. Už jich musíte mít pěknou sbírku.
Reagovat
interpreter 05.05.11
Jedna se o mucenky, ktere jsem uz dlouho chtel, ale nemohl jsem je sehnat a v Dafralu je zrovna nemeli. Az ted. Jedna se o Passifloru Mambranaceu, Jelly Joker, Anastasii, Actinii, Cary, Vitifolii a Loeggrenii.
Reagovat
galapax 05.05.11
Budu chtít rizky Doufam, ze budu mít co nabídnout
Reagovat
interpreter 06.05.11
Urcite se domluvime :wink:
Reagovat
interpreter 08.05.11
V IKEA jsem včera objevil OSTLIG v nových barvách (modrá, růžová, zelená...) za 79 Kc.
Reagovat
interpreter 08.05.11
Capsularis a Ostlig z loňska.
Reagovat
interpreter 08.05.11
Citrina a Ostlig z loňska.
Reagovat
interpreter 08.05.11
Adularia a Ostlig z loňska.
Reagovat
interpreter 08.05.11
Dále jsem v Ikea zahlédl podpěru Barfota z bambusu za 99 korun. Asi do ní půjdu ,o)
Reagovat
Roreka 08.05.11
A je to lepší to dát takto než vyvázat do kruhu?
Kolik to má na výšku? Budu muset taky něco pořídit.
Reagovat
interpreter 08.05.11
Ostlig je vysoký asi 40 cm. Já se snažím na drát do kruhu nenamotávat. Navíc každá mučenka do kruhu namotávat nejde. Mám zkušenost, že vyvazovat je do výšky, nejlépe na bambusovou poděru je kvůli kvetení lepší.
Reagovat
Roreka 08.05.11
Teď jsem to hledala v katalogu Ikea, ale vůbec to tam není. Jen ta mambusová :-( A jaký to má průměr?
Reagovat
interpreter 08.05.11
www.ikea.com
Reagovat
interpreter 08.05.11
Je pravda, že ani já nemohu Ostlig v internetovém katalogu Ikea najít,ale loni ho měli ve 2 barvách, v nerezu a pak v tmavé barvě za 99 korun a včera jsem ho viděl v Ikea na Černém Mostě v několika barevných provedeních za 79 korun. Koupil jsem si modrý, co tu je na fotografii.
Reagovat
galapax 09.05.11
Dobrý podvečer, tez se přidám Ja do kruhu nenamotavam vůbec, všechny mám do výšky na bambuse. Podle mne to lepe odpovídá přirozeným potřebám rostlin. Také jsem dneska hřesila v HOrnbachu... 445 ,- jen to fiklo Takže Romane, pokud mate zájem o P . Rain Maxima, moc rada narizkuju a povymenim
Reagovat
interpreter 09.05.11
Super Zuzko, beru ,o))))
Reagovat
galapax 09.05.11
Ja si říkala, ze nepohrdnete
Reagovat
Roreka 09.05.11
Tak to já můžu nabídnout jen mučenku modrou :cry:
S tím tady asi moc nepořídím, že
Ale už nachystané na zakořenění tři Lavander Lady Patrick, tak snad se chytnou.

Mám čtyři vyvázané do kruhu, tak to budu muset přehodnotit a zkusit příští rok vyvázat do výšky.
Reagovat
interpreter 09.05.11
No ja bych treba Levander Lady taky bral ,o)
Reagovat
Roreka 09.05.11
Ta je speciálně pro Vás a pro galapax.

Uvidíme, jestli pustí kořínky.
Reagovat
galapax 10.05.11
Také bych měla zájem o Patrika. Mám jen klasickou Lavendr Lady. Určitě pak zveřejním seznam rostlin, které mohu nabídnout k výměně.
Reagovat
interpreter 10.05.11
Také se pokusím do konce týdne vložit seznam mučenek k výměně. Roman
Reagovat
interpreter 12.05.11
Tak v Hornbachu v Řepích se po mučenkách jen zaprášilo a dnes dorazila další dávka. Dostali Passifloru Caeruleu, Levander Lady, Keiz Eugeni a nově Passifloru Edulis.
Reagovat
interpreter 12.05.11
V novém letáku má Baumax uvedené mučenky za 419 korun, ale já jsem dnes v libereckém Baumaxu nenašel jedinou
Reagovat
interpreter 13.05.11
Tak tyhle půjdou zítra ven, ostatní už tam jsou ,o)
Reagovat
interpreter 13.05.11
Ještě jedna :-)
Reagovat
mucenka 13.05.11
Také už jsem dala mučenky ven na zahradu,zítra přidám foto.
Reagovat
interpreter 13.05.11
Už teď se těším
Reagovat
interpreter 14.05.11
Při výsevu mučenek mi zbyla nějaká semena, tak jsem je hodil k durmanu a moc se nim tam líbí ,o)
Reagovat
jakub12 15.05.11
dobrý den máte moc nádherné mučenky já mám pouze modrou a určitě bych chtěl sbírku rozšířit :-)
Reagovat
galapax 15.05.11
Jste odvážní, když jste holky dali uz ven. Ja takovou odvahu při pohledu na noční teploty nemámještě nejaký čas počkámkZdopadne držím palce
Reagovat
interpreter 17.05.11
Mučenky za 445 korun v Hornbachu Černý Most včera 16.5.2011. Měli je už dost přebrané.
Reagovat
interpreter 17.05.11
Další mučenky v Hornbachu Černý Most včera 16.5.2011, od jiného dodavatele za 191 korun (Passiflora Caerulea, Purple Haze a Victoria).
Reagovat
interpreter 17.05.11
Včera kvetla v Hornbachu jen Caerulea.
Reagovat
interpreter 17.05.11
Tak mi to včera nedalo a jel jsem se podívat do Ikea, jak to vlastně je s těmi podpěrami, jelikož jsem je v internetovém katalogu také nenašel. Na místě jsem zjistil, že podpěry mají, ale pod novým názvem. Tudíž se výrobek již nenazývá OSTLIG jako loni, ale barevné variace za 79 korun jsou jako novinka pod názvem SOCKER. Pod tímto názvem mají i květináče. Produkt se dá najít i na internetu (viz odkaz níže).
"SOCKER":http:// www.ikea.com
Reagovat
Roreka 19.05.11
Tak už jsem je dala taky na letní stanoviště, tak snad je sluníčko nespálí
Reagovat
Roreka 19.05.11
i tyto
Reagovat
Roreka 19.05.11
a taky ibišky
Reagovat
interpreter 20.05.11
Krásné fotky. Mě už letos sluníčko mučenky spálit stihlo :::o( Je divný rok. Letos jsem je dal na balkon o měsíc později než obvykle a přesto je mám spálené.
Reagovat
Roreka 20.05.11
Tak jsem dnes v Ikea koupila taky tu oporu pro popínavky. Hledala jsem ji tam asi hodinu, ale mám
Reagovat
interpreter 20.05.11
No dnes tam muselo byt Bozi dopusteni :-D
Reagovat
Roreka 20.05.11
V Brně to nebyla taková hrůza, až tak kolem páte se to tam navalilo, a to my už jsme měli pokoupeno.

Jinak už se blíží Buchlovice, nemůžu se dočkat :-)
Reagovat
interpreter 20.05.11
Aha, takze v Brne Ikea dnes neslavila?
Do Buchlovic bych take rad.
Reagovat
Roreka 24.05.11
Moje první poupátko Lavander Lady Patrick
Tak snad mi konečně vykvete moje první mučenka

A už konečně pustila kořínky, takže snad bude namnožená k výměně
Reagovat
Roreka 24.05.11
A tady dle rady Romana nová opora pro pnoucí rostliny

Díky
Reagovat
interpreter 25.05.11
[citace]
**Roreka** píše:
Moje první poupátko Lavander Lady Patrick
Tak snad mi konečně vykvete moje první mučenka

A už konečně pustila kořínky, takže snad bude namnožená k výměně
[/citace]
Už se těším ,o)
Reagovat
interpreter 25.05.11
[citace]
**Roreka** píše:
A tady dle rady Romana nová opora pro pnoucí rostliny

Díky
[/citace]
Pěkné. Já osobně jsem do jehlanu dal drobnější druhy mučenek. Mám tam citrinu, murucuju, capsularis, herbertianu a další. O víkendu pořídím pár foteček a vložím :wink:
Reagovat
Roreka 25.05.11
A ty velké máte vyvázané jak? Některé fakt rostou hodně, budu to muset kvůli místu asi trochu zredukovat a pořizovat už jen ty menší.
Reagovat
Roreka 25.05.11
Mám navíc jednu muečnku modrou, kdyby měl někdo zájem.
Vyměním třeba i za ibišek.
Reagovat
interpreter 25.05.11
[citace]
**Roreka** píše:
A ty velké máte vyvázané jak? Některé fakt rostou hodně, budu to muset kvůli místu asi trochu zredukovat a pořizovat už jen ty menší.
[/citace]
Větším mučenkám vyrábím opěru z bambusových tyček. Nafotím, ukážu ,o)
Reagovat
mucenka 31.05.11
Tak mrazuvzdorná mucenka co jsem koupila na zahradě čech v Litoměřicích,zimu nepřežila,napíšu to p.Jarošové do Dafralu.
Reagovat
interpreter 01.06.11
[citace]
**mucenka** píše:
Tak mrazuvzdorná mucenka co jsem koupila na zahradě čech v Litoměřicích,zimu nepřežila,napíšu to p.Jarošové do Dafralu.
[/citace]
Se nedivím, já o žádné mrazuvzdorné mučence nevím. Byla to Clear Sky? Viz článek, který jsem sem vkládal 9.4.2011: „Květiny, které vám zaručeně zmrznou
Reagovat
Roreka 02.06.11
Tak letošní první květ Je prostě úžasný
Lavander Lady Patrick
Reagovat
Tereza5555 04.06.11
Dobrý den, chci se zeptat mám Mučenku modrou a na sluníčku jenže nějak jí začínají světlat až žloutnout listy jak je to možné? A také letos nějak moc neobrostla na to, že je červen...
Reagovat
Tereza5555 04.06.11
Zdravím všechny, kde tyto krásné Mučenky kupujete? U nás v zahradnictví mají pouze Mučenku modrou nanejvýš Mučenku žlutou a Praze na tom asi nebudou o nic moc líp...nebo se snad mýlím? Napište mi prosím, kde je sháníte vy, Děkuji moc.
Reagovat
interpreter 04.06.11
[citace]
**Tereza5555** píše:
Dobrý den, chci se zeptat mám Mučenku modrou a na sluníčku jenže nějak jí začínají světlat až žloutnout listy jak je to možné? A také letos nějak moc neobrostla na to, že je červen...
[/citace]
Tak koukám, že nejsem jediný, kdo má letos problémy. Já jsem mučenky dal ven až v květnu, tedy o měsíc později než je dávám obvykle a stejně mi je sluníčko spálilo, což se mi nikdy nestalo. Navíc mi vůbec nenarůstají a nenasazují poupata. Nevím, čím to je. Loni touto dobou jsem je měl už několikametrové a kvety jako o život. Třeba to bude letos jen posunuté.
Reagovat
interpreter 04.06.11
[citace]
**Tereza5555** píše:
Zdravím všechny, kde tyto krásné Mučenky kupujete? U nás v zahradnictví mají pouze Mučenku modrou nanejvýš Mučenku žlutou a Praze na tom asi nebudou o nic moc líp...nebo se snad mýlím? Napište mi prosím, kde je sháníte vy, Děkuji moc.
[/citace]
Dobrý den, pokud půjdete do obchodu, tak je velká pravděpodobnost, že koupíte mučenku modrou, i když některé obchody jsou zásobeny i rostlinami z Holandska. Ja jsem tady psal nedávno, v pražském Hornbachu měli několik druhů. Další možnost je objednat si mučenku po internetu nebo z katalogu. No a v neposlední řadě Vám mohu nějaké mučenky nabídnout i já ,o) Myslím, že se tu najdou i další, kteří mají nějaké přebytky nebo by mohli mučenky namnožit.
Reagovat
interpreter 05.06.11
Dnešní úlovek ,o)
Reagovat
Roreka 05.06.11
To je nová koupě? Nebo nový květ? Je úžasná
Reagovat
interpreter 05.06.11
Nová koupě a nový květ ,o)
Reagovat
interpreter 05.06.11
Kvetoucí Passiflora racemosa.
Reagovat
interpreter 05.06.11
Passiflora morifolia - květ.
Reagovat
interpreter 05.06.11
Passiflora morifolia - plod.
Reagovat
Roreka 05.06.11
Tady někdo nakupoval, perfektní. A všechny takhle hned kvetou? Můžu jen tiše závidět

Ať Vám krásně rostou a pořád kvetou
Reagovat
Roreka 05.06.11
Ale ta aurantia je asi nejkrásnější, nemůžu se vynadívat.
Reagovat
interpreter 05.06.11
Tak Já Vám ji namnožím. Zatím se dívejte ,o)
Reagovat
Tereza5555 10.06.11
Zdravím všechny, napadlo mi jestli to světlání listů nemůže být buď tedy spálením, jak už tu dřív bylo řečeno (i když upřímně se mi to nikdy nestalo) anebo tím, že jí málo hnojím? Nevím zda-li to je možné. Čím ji hnojíte vy?
Děkuji předem za každou odpověď.
Reagovat
interpreter 10.06.11
Já hnojím Kristalonem, nejprve na jaře začínám Kristalonem Start a pak přejdu na Kristalon Plod a květ. Obrázek hnojiva jsem sem vkládal již dříve.
Jinak, já mám letos mučenky hodně spálené od sluníčka, což se mi nikdy v předchozích letech nestalo.
Reagovat
interpreter 11.06.11
Dobrý den, ahoj všem,
nabízím poslední volné místo na zájezd na výstavu mučenek u Bettiny Ulmerové v Německu, který se uskuteční ve dnech 7.-8.7.2011. V případě zájmu se ozvěte, rád Vám zašlu emailem leták s více informacemi.
Více informací o výstavě naleznete zde:
www.blumen-passiflora.de
Roman
Reagovat
interpreter 15.06.11
Trocha reklamy mučenkám neuškodí ,o)
Reagovat
interpreter 15.06.11
Moje zahrádka 07/2011
Reagovat
interpreter 15.06.11
Bude, nebude? :wink:
Reagovat
interpreter 15.06.11
Mučenkový kout 1
Reagovat
interpreter 15.06.11
Mučenkový kout 2
Reagovat
interpreter 15.06.11
Mučenkový kout 3
Reagovat
interpreter 18.06.11
Dobré ráno,
tak jsem si koupil v Bauhausu pletivo Climbanet a plánuji ho dnes natáhnout jako opěru mučenkám na balkon. Pletivo je plastové, takže nezrezne a mohlo by chvíli vydržet.
Roman
Reagovat
Roreka 19.06.11
A jak potom nap odzim mučenky odmotáte? To bude pěkná práce, ale je to dobrý nápad.
Reagovat
galapax 19.06.11
To se zastrihne
Reagovat
interpreter 19.06.11
[citace]
**Roreka** píše:
A jak potom nap odzim mučenky odmotáte? To bude pěkná práce, ale je to dobrý nápad.
[/citace]
Velice jednoduše, vezmu nůžky a odstřihám jen úponky. Byly doby, kdy jsem je ručně odmotával, teď už to nedělám :-D
Reagovat
mucenka 21.06.11
Mé mučenky ted na zahradě
Reagovat
mucenka 21.06.11
pěkně venku rostou
Reagovat
mucenka 21.06.11
a další
Reagovat
mucenka 21.06.11
další
Reagovat
mucenka 21.06.11
už mají malé květy
Reagovat
mucenka 21.06.11
další
Reagovat
mucenka 21.06.11
tři další
Reagovat
interpreter 21.06.11
Nádhera. Jak já Vám tu zahrádku závidím ,o) Já se bohužel v paneláku moc roztahovat nemohu :-(
Roman
Reagovat
mucenka 21.06.11
Díky,ale pak je musím všechny vozit domu,to je taky dost problem.
Reagovat
Roreka 21.06.11
Perfektní
Reagovat
interpreter 21.06.11
[citace]
**mucenka** píše:
Díky,ale pak je musím všechny vozit domu,to je taky dost problem.
[/citace]
To je pravda, já jen otevřu balkonové dveře a stěhování může začít :-D
Reagovat
galapax 21.06.11
Poprve mi pokvete P. foetida...drzte mi palce, je to ma vysnena
Reagovat
Roreka 21.06.11
drzime, určitě se povede, pak prosím poslat fotečku
Reagovat
interpreter 25.06.11
[citace]
**Roreka** píše:
drzime, určitě se povede, pak prosím poslat fotečku
[/citace]
jj, take se tesim na fotecku ,o)
Reagovat
interpreter 25.06.11
Passiflora suberosa se ted pekne rozjela.
Reagovat
interpreter 25.06.11
... a kvete jako o zivot ,o)
Reagovat
interpreter 04.07.11
Dobré ráno všem,
na **zájezd na výstavu mučenek do Německa**, který se uskuteční tento čtvrtek, máme **poslední jedno volné místo** v mikrobuse. Pokud tedy máte zájem nebo o někom víte, tak se neváhejte ozvat.
Přeji hezký den, i když tady je dosti deštivo.
Roman
Reagovat
Roreka 10.07.11
Tak jaký byl výlet na mučenky. Chlubte se novými přírůstky. Bohužel jsem se nemohla zúčastnit :cry: .
Reagovat
interpreter 10.07.11
Ahoj všem,
výlet na výstavu mučenek v Německu se vydařil. Omlouvám se, že píši až nyní, ale hned po návratu jsem odcestoval s divadlem do jižních Čech na festival a vrátil se až před chvílí. Fotek máme samozřejmě hodně, takže budou, jen teď přemýšlím, kam je pověsím, když jich je tolik. Pravděpodobně během zítřka založím nějaké fotoalbum na internetu a vložím sem odkaz.
Určitě se máte na co těšit ,o)
Roman
Reagovat
mucenka 11.07.11
Už se těším na fotky
Reagovat
mucenka 11.07.11
Jakou jste si koupil?
Reagovat
interpreter 11.07.11
Posílám pár fotek z Německa, abych Vás namlsal ,o) Během dneška je někam nahraji a vložím sem odkaz.
Roman
Reagovat
interpreter 11.07.11
Také přiložím seznam mučenek, které jsem si na výstavě pořídil.
Reagovat
interpreter 11.07.11
Na prvni fotografii je Blue Velvet. U ostatních si nejsem přesně jistý, jaké to jsou, jelikož jsem měl čas pouze na focení a štítky s názvy jsem nehledal ,o)
Ale naštěstí se dají podle fotek určit.
Reagovat
Roreka 11.07.11
[citace]
**interpreter** píše:
[/citace]

Jaký seznam. měly být jen dvě ,
samozřejmě jsme plni očekávání
Reagovat
Roreka 11.07.11
To je krása Už se těšíme na další.
Reagovat
interpreter 11.07.11
Řekněte, nejsou nádherné? :wink:
Reagovat
interpreter 11.07.11
[citace]
**Roreka** píše:
[citace]
**interpreter** píše:
[/citace]

Jaký seznam. měly být jen dvě ,
samozřejmě jsme plni očekávání
[/citace]
No, doma jsem musel také vysvětlovat, proč se mi seznam naklonoval ,o))))
Reagovat
interpreter 11.07.11
Škoda, že jste nejeli ,o)
Reagovat
interpreter 11.07.11
Tak tahle už mi říká pane ,o)
Reagovat
Roreka 11.07.11
[citace]
**interpreter** píše:
Škoda, že jste nejeli ,o)
[/citace]

No to jo, taky mě to mrzí. :-(
Reagovat
Roreka 11.07.11
[citace]
**interpreter** píše:
[/citace]

Jakpak se jmenuje, no všechny jsou super.
Reagovat
interpreter 11.07.11
[citace]
**interpreter** píše:
[/citace]
Passiflora Winterland
Reagovat
interpreter 12.07.11
Tak dnes mi vykvetl první květ Violacey.
Reagovat
interpreter 12.07.11
Také kvete Zuzčina (Galapax) Allantophyla z Německa ,o)
Reagovat
interpreter 12.07.11
Suberosa kvete nepřetržitě už několik týdnů.
Reagovat
interpreter 12.07.11
Passiflora Avalanche, řekněte, není překrásná? ,o)
Reagovat
interpreter 12.07.11
No a poslední, která dnes kvete je Amethyst.
Reagovat
Roreka 12.07.11
hm , tiše závidím
Reagovat
mucenka 12.07.11
Krása
Reagovat
interpreter 15.07.11
Passiflora violacea?
Reagovat
interpreter 15.07.11
Passiflora amethyst - vypadá stejně jako předchozí violacea. Zřejmě jsem opět koupil špatně určenou mučenku ,o)
Reagovat
Roreka 15.07.11
Tak už mi kvete i capsularis - vanilková - nádherně voní
Reagovat
galapax 17.07.11
Take mam Ametyst, ktera mi hodne pripomina Violaea.... musim ji poradne prozkoumat...dnes mi poprve vykvetla a nejsem si uplne jista , ze se o Ametyst jedna... Snad mam i foto, pak ji sem poslu...
Reagovat
mucenka 23.07.11
Tak už mi také kvetou mučenky a krásně rostou
Reagovat
mucenka 23.07.11
Pne se po chatě
Reagovat
mucenka 23.07.11
A další
Reagovat
mucenka 23.07.11
Také pěkně roste
Reagovat
mucenka 23.07.11
Tato se povedla
Reagovat
mucenka 23.07.11
Ale neni moc vysoká
Reagovat
mucenka 23.07.11
Další
Reagovat
mucenka 23.07.11
Jsou přes dva metry vysoké
Reagovat
mucenka 23.07.11
Další
Reagovat
mucenka 23.07.11
A ještě
Reagovat
mucenka 23.07.11
Tady jsou tři
Reagovat
mucenka 23.07.11
Ještě nekvetou
Reagovat
cajik 24.07.11
Teda to je nádhera! Já mám jen klasiku m.modrou, ale před pár měsíci jsem našla tuto diskuzi a musím přiznat, že jste mě zfanatizovali. Musela jsem objednat semínka (já totiž miluji pěstování všeho ze semínek :-D ) a snažím se také rozšířit sbírku... Akorát se teda zase ozvu tak za dva roky, jestli mi něco pokvete Zatím tady budu dál tiše slintat nad Vašimi úspěchy
Reagovat
interpreter 27.07.11
Avalanche me neustale tesi svymi prekrasnymi kvety ,o)
Reagovat
Roreka 27.07.11
[citace]
**mucenka** píše:
Tato se povedla
[/citace]

Je krásná, všechny máte moc krásné a krásně kvetou.
Mě zatím nic moc.
Reagovat
Roreka 27.07.11
[citace]
**interpreter** píše:
Avalanche me neustale tesi svymi prekrasnymi kvety ,o)
[/citace]

Úžasná

Taky by se mi líbila
Reagovat
interpreter 27.07.11
V současné době mi kvete aurantia, Avalanche, amethyst, violacea, suberosa, caerulea, coreacea.
Popuata má capsularis, morifolia, citrina, Lady Margaret, indecora a manicata.
Ostatní se zatím netváří, že by chtěly kvést. Zato chorobám s eletos daří. Poprvé v životě mám na mučenkách padlí a třásněnky. Semm atm se objevují i svilušky, ale vlhké počasí na balkoně se jim nelíbí.
Roman
Reagovat
Roreka 27.07.11
No jo, to je seznam. To se tak někdo má

Čekáš na balíček?
Reagovat
interpreter 27.07.11
Nejenže má zajímavé listy, ale také krásně kvete.
Reagovat
interpreter 30.07.11
Jménem Českomoravského klubu pěstitelů mučenek si Vás dovoluji pozvat na **setkání pěstitelů mučenek**, které se uskuteční **v sobotu 27.8.2011 od 11 hodin v Praze**. Podrobnější informace na emailu roman.vranek@post.cz
Reagovat
Tereza5555 30.07.11
No panečku...to je něco jen tiše prohlížím a trošku i závidím. Já jsem z malého města a jediné co mám blízko je OBI a tam tedy žádná sláva. Odkud všechny tyto Mučenky máte? A mohu se zeptat jaké máte zkušenosti s kupováním Mučenek přes internet? Zkoušel jste to už někdo - já se bojím, že až mi přijde takže bude z té cesty zvadlá nebo vytřesená. Jak přežívají tu cestu? Mockrát děkuji za odpovědi.
Reagovat
interpreter 31.07.11
Já myslím, že skoro každý, kdo pěstuje mučenky, má už zkušenost s nákupem rostlin přes internet. Existuje několik stránek, kde se dají mučenky pořídit:
www.zahradnictvikruh.cz
www.dafral.cz
www.laelia.cz
a samozřejmě další.
S přepravou zásilek většinou nebývají problémy, mučenky cestu v krabičce zvládají velice dobře ,o)
Reagovat
interpreter 31.07.11
V obchodě s květnami jsem narazil na zajímavou rostlinu. Není to sice mučenka, ale stojí za povšimnutí ,o) Jmenuje se Vigna Caracalla.
Reagovat
interpreter 31.07.11
Jedná se též o pnoucí rostlinu.
Reagovat
Tereza5555 31.07.11
Díky za stránky mrknu a uvidím jestli tam bude něco pro mne.
Reagovat
mucenka 31.07.11
[citace]
**interpreter** píše:
Jedná se též o pnoucí rostlinu.
[/citace]
Moc pěkná
Reagovat
mucenka 31.07.11
mučenky krásně kvetou
Reagovat
mucenka 31.07.11
další
Reagovat
mucenka 31.07.11
ještě
Reagovat
Roreka 31.07.11
nádhera
Reagovat
cajik 02.08.11
Můžete mi prosím poradit kde sehnat oporu pro popínavky? Potřebovala bych něco jako tu z ikei, ale tam mi řekli, že až tak v březnu, že je to sezonní zboží, na netu nemohu nic sehnat a hornbach a bauhaus nic takového nevedou. Potřebuju to tedy pro bugatku, nějak se mi letos hrozně rozrostla a začíná mi padat z okna, to co měla jí už nestačí... Tak jsem si říkala, že tady jistě máte zkušenosti. Moc děkuji
Petra
Reagovat
Roreka 02.08.11
Dobrý den,

zkuste v běžném zahradnictví nebo květinářství. Nebo já normálně stočila drát do oblouku, konce zapíchla do hlíny a omotávám mučenky kolem toho. Nebo jsem si koupila bambusové tyčky. A vždycky dvě spojila dvěma patry špilek (nebo tenšími bambusovými tyčkami) do takového žebříku. Dole užšší nahoře širší. Chvilku vám to vydrží.Teď jsem takovou oporu viděla v obi a tam stála neuvěřitelných 120,-- u nás v zahradnictví 21,--. Hrůza
Reagovat
cajik 02.08.11
no mučenku mám právě také v oblouku, ale ta bugatka má strašně tuhé dvoumetrové šlahouny, takže to s ní není tak snadné. Letos se asi zbláznila. Asi jí budu muset zastřihnout, což asi obrečím...

Mimochodem v Bauhausu v D.Chabrech mají klasické mučenky modré za 60Kč, vypadaly dobře, ale moc už nepokvetou - to jen kdyby se tu také někdo vyžíval v záchraně zlevněných kytiček :-D
Reagovat
Roreka 02.08.11
Tak potom teda na ten žebříček. To by snad mohlo jít.
A jak vypadá bugatka?
Reagovat
cajik 02.08.11
píše se to bougainvillea. žebříčky mi právě přijdou takové škaredé, ale stejně děkuji za rady :wink:
Reagovat
Tereza5555 02.08.11
Já mám ten kruh z drátu, jak už tu bylo řečeno a ten žebříček taky (u růže), ale ty opory jsem viděla v OBI je fakt, že tam byly kapku dražší, ale můžete okouknout a pak zkusit vyrobit. Nebo když si do Googlu zadáte opory pro popínavky, vlastní výroba nebo něco podobného myslím, že by se dalo něco najít.
Reagovat
cajik 05.08.11
Tak jsem objevila moc hezkou. Teda ta cena taky stojí za to, ale kdyby byl někdo tak bezradný jako já...

shop.zcjh.cz
Reagovat
interpreter 08.08.11
Uplne stejnou pyramidu z bambusu maji v Baumaxu a myslim, ze i za stejne penize. Take jsem se na ni dival ,o) Do baraku je idelani, ale v panelovem byte by mi asi v zime prekazela.
Reagovat
interpreter 09.08.11
Tak jsem se právě vrátil z Říma, kde jsem navštívil botanickou zahradu a objevil tam obrovskou mučenku modrou, měla krásné květy a spoustu plodů.
Reagovat
interpreter 09.08.11
Zde je foto plodu.
Reagovat
interpreter 09.08.11
Fotky z výstavy mučenek v Německu.
Reagovat
interpreter 11.08.11
Mučenkový balkon v Říme.
Reagovat
interpreter 11.08.11
Kvete jim tam zřejmě Passiflora Amethyst.
Reagovat
Roreka 12.08.11
Tak první květ mučenky z Německa - Temptation
Reagovat
Rade91 16.08.11
Ahoj Romane a ostatní, máte krásné rostliny. Já pěstuji mučenky několik let a to především ty jedlé. Letos mi poprvé dozrála eduliska, plod byl vynikající a ještě další 2 čekají na dozrání :-) . Rostlina je vypěstovaná ze semene z kupovaného plodu před třemi lety. Dále mám incarnatu, ligularis, caeruleu, caeruleu bílou (?), x alatocaeruleu (nebo také belotii), mladou quadrangularis a x decaisneanu, citrinu, warmingii, racemosu a to je asi vše. Za poslední roky mi odešly: capsularis, mollissima, některá velkoplodá odrůda edulisky a edulis v. flavicarpa. Kvůli studenému zimování.

Mohu vyměnit odřezky za odřezky jiných druhů, především těch, co i plodí jedlé plody . Sháním především herbertianu a foetidu (a snad jsou i další jedlé :-D ) Díky za případnou výměnu :wink: .
Reagovat
interpreter 19.08.11
Ke kvetení se rozhoupaly i další mučenky ,o)
Na fotce **Passsiflora caerulea**.
Reagovat
interpreter 19.08.11
**Passiflora Victoria**
Reagovat
interpreter 19.08.11
**Passiflora capsularis**
Reagovat
interpreter 19.08.11
**Passiflora Lady Margaret**
Reagovat
Re: interpreter | ponc 13.03.13
Dobrý den, měla bych velký zájem o zakořeněný řízek této mučenky. Mohu doufat?
Reagovat
Re: ponc | interpreter 13.03.13
Mě Lady Margaret loni zašla, takže si budu muset také pořídit novou. Budu se muset však poohlédnout po rostlině, jelikož zrovna Lady Margaret se špatně množí z řízků.
Reagovat
interpreter 19.08.11
**Passiflora Avalanche**
Reagovat
interpreter 19.08.11
**Passiflora violacea**
Reagovat
interpreter 19.08.11
**Passiflora coriacea**
Reagovat
Roreka 20.08.11
Krásné
Reagovat
Tereza5555 27.08.11
Zabloudila jsem do prvních stránek tohoto téma a chtěla bych se zeptat ohledně těch semínek. Mám Mučenku modrou (Passiflora caerulea). Nechala jsem ten semeník narůst a pak když květ odpadl tak jsem ho (ten semeník) dala asi na 2-3 dny do vody pak rozřízla posypala stimulátorem a zasadila do zeminy. Je to tak správně? Teď je mám na balkóně, zalejvám, jde na ně sluníčko a nic - jak dlouho asi trvá než vyklíčí? Musí být v nějaké pařníku nebo ne?, postačí kdyžtak igelitový pytlík? Mockrát děkuji za odpovědi, Terka.

[citace]
**interpreter** píše:
Tak už mi vyklíčila většina semen mučenek z Brazílie ,o)
[/citace]
Reagovat
Tereza5555 27.08.11
Znáte nějakou knížku, kde jsou různé druhy mučenek nebo něco o nich? Děkuji, T.[citace]
**interpreter** píše:
Tak tato se mi tuze moc líbí, jen nevím, o jaký druh jde ,o) ***Budu se muset asi podívat do chytré knížky*** ,o)
[/citace]
Reagovat
interpreter 28.08.11
Dobré ráno,
v češtině dosud žádná publikace nevyšla. Lze tedy čerpat například z Vanderplanka nebo Ulmerových.
www.passionflowershop.com
www.blumen-passiflora.de
Reagovat
Tereza5555 28.08.11
děkuji, určitě se podívám a jak je to s těmi semínky? Terka
Reagovat
eskargoth 28.08.11
O mučenkách zatím nic nevím, začínám zvažovat, že bych si nějakou pořídila... Chci se zeptat, které mají jedlé plody a jsou pěstovatelné v bytě?
Reagovat
Tereza5555 29.08.11
Vím, že jedlé plody mají Passiflora edulis (Mučenka jedlá) a Passiflora quadrangularis (Mučenka velká), ale s dalšími to nevím jak je.
Reagovat
Roreka 30.08.11
Zdravím všechny po sobotním setkání v Praze. Zapoměla jsem se tam zeptat, jestli mi někdo nemůžete namnožit Incarnatu nebo poslat řízek

Děkuji Renča
Reagovat
interpreter 03.09.11
Na podzim bych Ti mohl poskytnout rizek incarnaty.
Reagovat
interpreter 03.09.11
Dnes mi po 3 letech konečně poprvé vykvetla indecora ,o)
Reagovat
interpreter 03.09.11
Dnešní ráno mě potěšila svým květem i passiflora cary
Reagovat
Roreka 03.09.11
[citace]
**interpreter** píše:
Na podzim bych Ti mohl poskytnout rizek incarnaty.
[/citace]

Říkal jsi, že je malinká, ale pokud se podaří budu určitě ráda. Už aby byl podzim.

Pa pa Renča
Reagovat
Roreka 03.09.11
[citace]
**interpreter** píše:
[/citace]
Tak ta je úchvatná , ta je z Německa? Taky budeš na podzim stříhat?

Reagovat
Rade91 03.09.11
Krásné mučenky Romane :-) . Ta p. Cary vypadá podle listů jako tacsonie, ale květ tak nevypadá.. patří mezi tacsonie?
Reagovat
interpreter 04.09.11
[citace]
**Roreka** píše:
[citace]
**interpreter** píše:
[/citace]
Tak ta je úchvatná , ta je z Německa? Taky budeš na podzim stříhat?

[/citace]
Není z Německa, obě jsou z Dafralu.
Roman
Reagovat
interpreter 04.09.11
[citace]
**Rade91** píše:
Krásné mučenky Romane :-) . Ta p. Cary vypadá podle listů jako tacsonie, ale květ tak nevypadá.. patří mezi tacsonie?
[/citace]
Nejedná se o Tasconii, je to kříženec P.cincinnata x P.umbilicata.
Roman
Reagovat
interpreter 07.09.11
Passiflora Belotii
Reagovat
interpreter 07.09.11
Passiflora tulae
Reagovat
interpreter 07.09.11
Passiflora morifolia
Reagovat
Roreka 07.09.11
Všechny opět nádherné, obzvláště Tulae. Už si ji taky značím.

Renča
Reagovat
Roreka 07.09.11
[citace]
**interpreter** píše:
Passiflora morifolia
[/citace]

Taky mi dnes ráno rozkvetla
Reagovat
luisinka 07.09.11
Mám ji malou z Dafralu Chomutov, moc se těším až vykvete :-)

Reagovat
luisinka 07.09.11
A jak tu alatu přinutit ke květu, je to jen samý list. Všechny ostatní kvetou jak o život
Reagovat
interpreter 10.09.11
Passiflora eichleriana 'Corupá' ze semene z Brazílie
Reagovat
interpreter 10.09.11
Květ Passiflory Victorie a tulae.
Reagovat
interpreter 10.09.11
Můj první opylený plod ,o)
Reagovat
interpreter 10.09.11
Plody Passiflory morifolie.
Reagovat
Roreka 10.09.11
[citace]
**interpreter** píše:
Passiflora eichleriana 'Corupá' ze semene z Brazílie
[/citace]

Tak ta teda je super
Reagovat
Roreka 11.09.11
[citace]
**interpreter** píše:
Květ Passiflory Victorie a tulae.
[/citace]
Romi, ta tulae má více barev? Na první fotce je jiná barva než tady, nebo je to fotkou?

Renča
Reagovat
Roreka 11.09.11
Tak konečně květ Avalanche
Reagovat
Roreka 11.09.11
A morifolia
Reagovat
luisinka 18.09.11
Zrovna mi přišla z Dafralu. Ještě je malá, ale příští rok mohu vyměnit řízek. Tedy pokud mi poradíte jak ho donutit zakořenit :-) Roreka psala, že jste jako já z Liberce :-) Já jsem tedy jen začátečnice, mám zatím 11 druhů mučenek :-) Chtěla jsem poprosit o radu :-) Kdypak je dáváte domů, mě se je letos vůbec nechce uklidit, Anastacia je v plném květu, kvete i jedna fialová (nějak nevím jak se jmenuje) a nová Avalanche otevřela své dva první květy dnes v dešti Stále mi dokvétá i Belotti. Asi je budu chtít mít na terasy dokud nezmrznou... A vlastně ještě jednu z Kruhu, o které také nevím jaká je - jejich označení se mi nezdá, mám dokonce v záhonu...
Krásný večer
Reagovat
interpreter 19.09.11
Tak jsem se po dlouhe dobe dockal zaplavy kvetu u Passiflory sunburst, kterou jsem vzdy strasne chtel. Musim vsak upozornit, ze zapach, ktery se risi z kvetu je nepopsatelny.
Reagovat
interpreter 19.09.11
Vykvetla i Passiflora Purple Haze.
Reagovat
interpreter 19.09.11
Passiflora citrina, ktera mi kazdorocne kvete pres cele leto, zacala kvest az minuly tyden, tedy v dobe kdy uz chci mucenky uklizet z balkonu domu. A tak je to skoro se vsemi. Poupata ma nasazeno asi 30 mucenek, takze se obavam, ze u nekterych se letos kvetu nedockam. Pravdepodobne je po prestehovani shodi. No, uvidime...
Reagovat
interpreter 19.09.11
Nádherná, že? :wink:
Reagovat
luisinka 20.09.11
Juk ke mě do fotodeníčku! Některé fotky jsou docela zdařilé :-)
Reagovat
luisinka 20.09.11
Ještě jsem musela přidat tuto fotku i do diskuze, moc se mi líbí :-)
Reagovat
luisinka 20.09.11
JE PŘEKRÁSNÁ :-D
Reagovat
Roreka 20.09.11
[citace]
**interpreter** píše:
Tak jsem se po dlouhe dobe dockal zaplavy kvetu u Passiflory sunburst, kterou jsem vzdy strasne chtel. Musim vsak upozornit, ze zapach, ktery se risi z kvetu je nepopsatelny.
[/citace]

No je úžasná, jsem zvědavá jestli mě taky pokvete ale na ten zápach se netěším
Reagovat
Roreka 20.09.11
[citace]
**luisinka** píše:
Ještě jsem musela přidat tuto fotku i do diskuze, moc se mi líbí :-)
[/citace]

Ta mi taky tak krásně kvete, celé léto
Reagovat
Roreka 20.09.11
[citace]
**luisinka** píše:
[/citace]

Ale tato je super jméno prosím, ať si ji poznačím

já už zazimovala
Reagovat
interpreter 21.09.11
[citace]
**luisinka** píše:
[/citace]
Moc pěkná. I já mám asi 4 velká poupata, tak jsem zvědav ,o)
Reagovat
interpreter 03.10.11
Tak tuto mučenku jsem zakoupil v Dafralu jako Jelly Joker, jelikož jsem ji už jednou měl a moc se mi líbila. Toto však Jelly Joker není ani náhodou :-x
Ale kvete hezky.
Reagovat
interpreter 03.10.11
A toto je pro porovnání moje Jelly Joker, kterou jsem měl.
Reagovat
luisinka 03.10.11
Ta je nááádherná, moc by se mi líbila :-) Já mám na Lady Margaret nespočet plodů, ale chystám se holky uklidit na půdu, tudíž mají smůlu smůlovatou.
Také mám radost. Bez stimulátoru a perlit mi začala kořenit Victorie, kterou jsem uřízla u maminky jedné kamarádky. No, s tím stimulátorem by to asi bylo lepší, ale metoda pokus omyl neškodí. Přidávám něco nemučenkovitého, co mne ale potěšilo :-) Zrovna jsem pod Ještědem sklidila 8 broskviček :-)
Reagovat
interpreter 05.10.11
Já měl na Lady Margeret letos jen jeden květ. Nyní mám ještě pár poupat, ale nevím, zda ještě vykvetou. Plody tedy rozhodně nemám ,o)
Reagovat
luisinka 05.10.11
O, mě kvete jako šííííílenáááá :-)
Ještě je navíc obalená poupaty, do konce týdne půjdou, holky, domů. Ach jo :-
Reagovat
Roreka 05.10.11
Zdravím všechny,

mě kvěete jak bláznivá Lady patrick i když už je doma.
Dokonce první poupě na Ariane na tu se těším, tak uvidíme jestli se povede. Sem tam mi už začínají žloutnout lístky asi tím přesunem domů.

Zatím ahoj :wink:
Reagovat
Ligularis 10.10.11
Pěkný den,
Mám rok a půl starou mučenku vypěstovanou ze semínka.Letos v létě jsem ji dala na balkon na sluníčko. Začátkem září se jí začaly deformovat listy. Jak kdyby ji něco začalo ožírat, jenže zádného parazita jsem neobjevila :cry: Chudinka sotva ji vylezou nové lístky, tak nestačí ani vyrůst a už jsou deformované. Posílám dvě fotky k nahlédnutí. Předem děkuji za rady Lucie
Reagovat
Ligularis 10.10.11
Deformované listy
Reagovat
interpreter 13.10.11
Dovoluji si opět vložit pár fotek, pořízených těsně před stěhováním do bytu ,o)
Reagovat
interpreter 13.10.11
První a letos zřejmě poslední květ incarnaty ,o)
Reagovat
interpreter 13.10.11
A to v létě vypadala, že pojde ,o)
Reagovat
interpreter 13.10.11
Klasika :-)
Reagovat
interpreter 13.10.11
Větší P.belotii a menší P.bogotensis.
Reagovat
interpreter 13.10.11
Smradlavka :-D
Reagovat
interpreter 13.10.11
A zde trocha mého experimentování ,o)
Reagovat
interpreter 13.10.11
Další ,o)
Reagovat
interpreter 13.10.11
A ještě jeden ,o)
Reagovat
interpreter 16.10.11
Tak jsem se konecne dockal.
Reagovat
interpreter 16.10.11
První květ, ještě mám 3 poupata.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Ahoj všem, tak jsem tu po měsící zpět s další várkou fotek ,o)
Reagovat
interpreter 12.11.11
Passiflora Anastasia
Reagovat
interpreter 12.11.11
Passiflora Inspiration - ne moc povedena fotka
Reagovat
interpreter 12.11.11
Další květ passiflory Oriental Sunset.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Passiflora Inspiration podruhé.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Moje letošní favoritka. Teď má dokonce i plod, tak budu průběžně publikovat další fotky.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Passiflora Violacea vykvetla až nyní v listopadu. Za celé léto neudělala ani jeden květ.
Reagovat
Re: interpreter | mucenka 14.02.12
také mi violacea kvetla až v prosinci a v létě ani květ
Reagovat
Re: mucenka | interpreter 23.02.12
No predstavte si, ze mi ted take Violacea vyhnala slahoun plny poupat.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 23.02.12
green-24.de
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 28.02.12
Přikládám foto potvůrek. Mám je asi na 4 mučenkách.
Reagovat
Re: interpreter | mucenka 28.02.12
Co je to za potvůky,nikdy jsem je neměla
Reagovat
Re: mucenka | interpreter 28.02.12
Ja také ne, až letos poprvé. Jsou to červci - vlnatka.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Také jsem letos poprvé v životě opyloval a úroda byla slušná ,o) Jen jsem zvědav, co z toho vzejde, pokud vůbec vzejde.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Passiflora warmingii
Reagovat
interpreter 12.11.11
A tady už passiflora warmingii zralá.
Reagovat
interpreter 12.11.11
Passiflora morifolia
Reagovat
interpreter 12.11.11
Plod na passifloře amethyst.
Reagovat
interpreter 12.11.11
A tady něco málo z mé letošní sklizně.
Reagovat
Roreka 12.11.11
Jako vždy krása
a bohatá úroda

Měj se :-) :-)

Renča
Reagovat
Re: Roreka | interpreter 23.12.11
Příjemné prožití vánočních svátků, mnoho radosti v kruhu nejbližších a vše nejlepší v novém roce přeje Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 09.01.12
Tak jsem včera utrhl plod na Decaisneaně, ale když jsem chtěl vypreparovat semena, tak jsem zjistil, že semena ještě nejsou zralá. Škoda, že jsem ho tam nenechal viset déle. Byl krásně veliký, ale pak se začal zcvrkávat, tak jsme myslel, že už je na čase ho sundat. No jo, chybama se člověk učí ,o) Naštěstí se mi podařilo vypreparovat semena z dalších asi 5 plodů. Na jaře se podělím.
Reagovat
Re: interpreter | Roreka 09.01.12
Ahojky všem,

zdravím v Novém roce, přeju hodně štěstíčka, zdravíčka a hodně krásných mučenek.
Já hlásím prvním ztráty Avalanche nepřežila

určitě máš Romi spoustu dalších semínek a příště už budeš chytřejší

Měj se krásně Renča
Reagovat
interpreter 22.01.12
Jak vám přezimují mučenky? Já už počítám první ztráty
Reagovat
Re: interpreter | mucenka 22.01.12
Také hlásím ztráty
Reagovat
Re: mucenka | interpreter 23.01.12
Naštěstí jsem měl loni velkou úrodu plodů mučenek, které jsemkřížil, takže mám dost semen a tudíž i co vysévat. Sám jsem zvědavý, co z toho vyleze ,o) Další možnost bude asi výměna ,o)
Reagovat
Tereza5555 01.02.12
Zdravím všechny. Tak doufám, že se mučenkách daří. U mé mučenky modré jsou listy nějaké zakrslé-je to normální? a také moje mučenky mám na chodbě, kde jsou většinou otevřená okna ,,na ventilačku´´ je to správné nebo jim mám dopřát raději více teplo?
Reagovat
Re: Tereza5555 | mucenka 01.02.12
Určitě ne více tepla,májí radši zimu.
Reagovat
Re: mucenka | interpreter 02.02.12
Souhlasim, spise chladneji, ale ne pruvan. A hlavne dost svetla.
Reagovat
Tereza5555 04.02.12
Dneska jsem se dívala na mé mučenky a zjistila jsem hned dva škůdce molice a asi červec - ach jo takhle je to každý rok.
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 14.02.12
Ja jsem letos poprve objevil na svych mucenkach krvaveho cervce :::o( zatim ho sundavam mechanicky, ale bojim se, aby mi nezahubil celou rostlinu.
Reagovat
Kuba od Jilemnice 28.02.12
Zdravím všechny,
měl bych velkou prosbu - neměl by někdo výhony P. edulis a P. caerulea? Samozřejmě bych zaplatil.
Popř. mi neporadil kde se dají sehnat malé rostlinky? Do Mučenek sem se zamiloval
Reagovat
Re: Kuba od Jilemnice | interpreter 29.02.12
Dobré ráno Kubo,
řízky P.Edulis a P.Caeruley Ti rád poskytnu. Mohu nabídnout i další. Zřejmě nejsi registrovaný uživatel, tak není možné Ti poslat zprávu. Pošli mi kdyžtak emailovou adresu, poslal bych Ti seznam mučenek, které mám. Zatím se můžeš podívat zde:
mucenka.webnode.cz
Roman
Reagovat
Re: Kuba od Jilemnice | Tereza5555 29.02.12
Koukám, že řízky mučenek jste už rychle vyřešili, ale chci Vám poradit. Chci se s Vámi podělit o jeden špatný zážitek s firmou Dafral.
Sice je to z loni, ale říkala jsem si, že až by někdo hledal nějakou firmu, kde mají velký výběr mučenek a jiných krásných květin a narazil na firmu **Dafral - o které Vám teď chci něco poradit. Vloni jsem si spolu s mojí mamkou nechala poslat dva druhy mučenek a dva druhy bougainvileí. Celkem nás to stálo i s poštovným **přes 800,-Kč** tudíž cca za 4 rostliny přes 600,-Kč a jaké zhrození přišlo když jsem s velkým očekáváním rozbalila balík s rostlinami-příšerné-rostliny byly celé zvadlé, květináče prasklé, hlíny všude vyschlé a vysypané (vysypané chápu-když se to převáželo muselo se to i vysypat) a mučenky napadené nějakými škůdci, tenkrát se mi je nepodařilo identifikovat a nyní z nich jsou červci-vlnatky. A mučenka obrovská (P. quadrangularis) si představte byla PŘELOMENÁ jen kvůli zabalení aby se do balíku vešla, a rostliny to byly takové chudinky, že teda za šest stovek bych jim to omlátila o hlavu. Dodnes se rostliny snažím vyléčit, ovšem s velkou potíží-bougainvilei vypadají příšerně a bojím se, že ani nepřežijí zimu-shodily listy a kmínečky (které mají už od začátku v průměru asi 2-3mm) jsou celé uschlé. Mučenky na tom nejsou také zrovna nejlíp. Takže Vás chci je na tohle upozornit. Za ty zlodějské peníze nám poslat takové chudinky-to je opravdu velmi nezdvořilé. Mám s nimi opravdu špatnou zkušenost a tak chci aby se alespoň ostatní neopařili.
Držte mi palce, prosím, aby mi rostliny přežily. Děkuju.
Se srdečným pozdravem, Tereza.
Reagovat
Re: Tereza5555 | mucenka 29.02.12
Zdravím Terezo,jsem z Mostu,kousek od zahradnictví Dafral,a vím jaké to tam je jak to tam vypadá,ještě že jste neviděla podmínky ve kterých pěstují všechny květiny.Jinak mám s Dafralem také špatné zkušenosti,mučenky byli uplně jiné druhy a když jsem kupovala mrazuvzdornou mučenku tak se dušovali,že zimu přežije,nepřežila.
Reagovat
Re: mucenka | interpreter 07.03.12
Myslím, že každý pěstitel mučenek má (pravděpodobně negativní) zkušenost se zahradnictvím Dafral. Já jsem svě zkušenosti shrnul v příspěvku ve fóru na Citrusech. Proto kopíruji i sem:
**28.dubna 2011**
Se zájmem tady pročítám diskuzi a rád bych se i já podělil o své zkušenosti se zahradnictvím Dafral. V době, kdy jsem hledal zdroj mučenek v ČR, narazil jsem na výstavišti v Litoměřicích na stánek Dafralu. Měli tam v přepravkách několik mučenek s očíslovanými štítky. Když jsem chtěl vědět, která mučenka je která, dostal jsem do ruky jmenný seznam, který mi nic neříkal. Když jsem se ptal, zda tam mají nějaké fotografie, abych viděl, jak která kvete, když byly všechny jen zelené a žádná jim tam nekvetla, bylo mi sděleno, že fotografie mučenek jsou na webových stránkách Dafralu. Přišlo mi tedy drahé kupovat zajíce v pytli a tak jsem si žádnou mučenku neodvezl a doma jsem zjistil, že na stránkách jsou fotky jen některých mučenek. Sehnal jsem si tedy na internetu a v publikacích fotografie nabízených mučenek, abych měl přehled a mohl si objednat. Další rok jsem vyrazil do Litoměřic znovu. Předem jsem si objednal mučenky, které jsem si tam chtěl vyzvednout. Na místě jsem zjistil, že z mého seznamu je nachystaná jen jedna mučenka a paní Jarošová mi řekla, že pokud chci, tak si mohu vybrat ještě nějakou mučenku v přepravce. Opět šlo o očíslované zelené rostliny. Nakonec jsem si tedy ještě dvě vybral. Dodnes nekvetly, tak ani nevím, co mám doma ,o) Loni v létě jsem se rozhodl udělat si výlet do Chomutova a navštívit „výstavu mučenek“ v Dafralu. A to jsem neměl dělat ,o) Do zahradnictví jsem dorazil v sobotu dopoledne, natěšený na výstavu a také na to, že si odvezu předem objednané mučenky. Plechová vrata však byla zamčená, což mi přišlo podezřelé na to, že tam má probíhat výstava. Hlavou mi proběhlo, zda tam nejsem ve špatný termín a jestli tedy o mě někdo ví a zda nepojedu domů s prázdnou. Nakonec jsem se dozvonil a přišla mi otevřít paní Jarošová, která mě zavedla do nějakého množárenského skleníku, kde mi sdělila, že ze 4 objednaných mučenek má pro mě jen 1. Mrzelo mě to, jelikož jsem si musel půjčit auto a cesta mě stála dost peněz. Abych nevezl domů jen jednu mučenku, vybral jsem si další 3 (viz foto) a ještě dva ibišky. Zarazila mne však cena, jelikož jsem za mučenky zaplatil po 250 a 350 korunách, oproti 195 Kč, které jsou v seznamu. Největší faux-pas bylo, když jsem se zeptal paní Jarošové, zda bych mohl vidět nějaké mučenky, když je avízovaná ta výstava, tak jen odvětila, že jí žádná zrovna nekvete a slušně mě vyprovodila ze zahradnictví. Tudíž jsem odjížděl z výletu dost zklamaný. Možná jsme se neměl tolik těšit. Nyní mám doma 5 mučenek z Dafralu, které sice pěkně rostou, ale ani jedna ještě nekvetla.
Letos mám v plánu navštívit výstavu mučenek manželů Ulmerových ve Wittenu, tak jsem zvědav. Určitě to bude nesrovnatelné.
**P.S.Potvrzuji, že výstava mučenek v Německu se s výstavou mučenek v Dafralu nedal absolutně srovnat.****
**12.května 2011**
Tak já jsem bohatší o 7 druhů mučenek ze zahradnictví Dafral (viz foto). Objednal jsem si 4 druhy a přislo mi jich 7 ,o))) Nejprve jsem myslel, že tam neumí počítat, pak jem si říkal, zda moji objednávku nenaklonovali, aby víc vydělali a až po obdržení jsem zjistil, že mi poslali i mučenky, které jsem si objednal už před více než rokem a najednou byly ,o)
Takže mi přibyla Passiflora Mambranacea, Jelly Joker, Anastasie, Actinie, Cary, Vitifolie a Loeggrenii.
Reagovat
Kuba od Jilemnice 29.02.12
Ahoj Romane, tak rychlou teakci sem doopravdy nečekal Předem děkuji...
můj email krucicipisek@seznam.cz
Reagovat
Tereza5555 10.03.12
Všechny moc zdravím. Chci se zeptat, kdy mám seříznout mučenky? A jakým způsobem-seřezávám je poprvé tak doufám, že jim neublížím vlastně jen jedné P.caerulee (P.quadrangularis a P. incense - ty se ještě od dodání od Dafralu moc nevzpamatovaly takže ty asi zastřihávat nebudu) a u té P. incense jsou teď po zimě takové divné listy kolem žilnatiny to je nažloutlé-co to může být? A u P. quadrangularis jsou zas žluté kruhy a tečky-přikládám foto. Asi jsem Vás zahrnula spousta otázkami, ale je to pro mě důležité-nechci o ně přijít. Díky. Terka
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 10.03.12
I moje mucenky vypadaji po zime bidne. Navic jsou napadene sviluskou, trasnenkou a vlnatkou. Take nemam co sestrihavat, protoze vypadaji hrozne, ale kazdopadne je treba je zastrihnout (zakratit) na 3 ocka. Ted je nejlepsi doba. Netrap se a uvidis, ze se vzpamatuji a pekne obrazi. Co se tyce skvrn na listech, tak doporucuji osetrit Careem. Nejlepsi je asi granulat, ktery se zapracuje do zeminy.
Reagovat
Re: interpreter | Tereza5555 10.03.12
Díky mockrát.
A prosímtě jak se ještě jednou jmenuje ten přípravek? Nikde ho na internetu nemůžu najít. Díky. T.
P.S.: Mimochodem, koukala jsem do tvého fotodeníku a máš krásné mučenky.

*Příspěvek upraven 10.03.12 v 12:37*
Reagovat
Jmenuje se Substral Careo a prodava se v ruznych podobach - granulat, koncentrat, postrik a tycinky. Ja mam zkusenost s koncentratem a s granulatem a oboji mohu doporucit.
www.substral.cz
Reagovat
A dají se ty sestřihnuté výhony použít jako řízky?
P.S.: Mimochodem, koukala jsem do tvého fotodeníku a máš krásné mučenky.
Reagovat
No jasne, prece bys to nevyhodila ,o)
Reagovat

Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 19.03.12
Od zítra má v nabídce mučenky Lidl. Vemte Lidl útokem
Reagovat
Re: interpreter | Roreka 20.03.12
U nás ani jedna Dle rady Romana jsem taky koupila Substral Careo, měli jen tyčinky, tak uvidíme jestli zaberou na molice.

Došel ti mail s objednávkou semínek?

Renča
Reagovat
Re: Roreka | interpreter 30.03.12
Seznam došel v pořádku, semena jsou již objednaná. Jinak já jsem také začal s Careem, mučenky po zime vypadají hrozně. Snad se vzpamatují.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | Roreka 30.03.12
díky
Reagovat
Tereza5555 14.04.12
Ahoj všichni, mám už zasazené řízky mučenek, po kolika letech řízkované mučenky kvetou?
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 16.04.12
Kvetou zhruba od druheho roku, ale pamatuji si, ze nektere mi kvetly jeste ten rok.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 16.04.12
V Blesku Hobby, duben 2012 vyšel článek o mučenkách.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 02.06.12
V Bauhausu mají v nabídce 4 druhy mučenek: P.Caeruleu, Purple Haze, Constance Eliott a Lavender Lady, každou za 179 korun.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 03.06.12
Tak mučenky začaly pomalu kvést. Letos mi už kvetla P.Suberosa, P.Aurantia, P.Avalanche, P.Murucuja a P.Belotii.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | Tereza5555 03.06.12
Nádhernéé!!
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 17.06.12
Nejsou překrásné?
Reagovat
hluchavečka 29.06.12
Zdravím nadšence s pěstováním mučenek jsem na úplném začátku, 2ks Passiflora caerulea. Chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší opora/konstrukce...jestli stačí stočený drát dokola, nebo třeba bambusový žebříček..díky moc
Reagovat
Re: hluchavečka | interpreter 29.06.12
[citace]
**"@hluchavečka": www.konev.cz píše:
Zdravím nadšence s pěstováním mučenek jsem na úplném začátku, 2ks Passiflora caerulea. Chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší opora/konstrukce...jestli stačí stočený drát dokola, nebo třeba bambusový žebříček..díky moc
[/citace]
Dobrý večer,
já myslím, že každá mučenka chce něco jiného. Jsou druhy, kterým natáčení do kruhu vyhovuje, ale se všemi to nejde. Já ty drobnější motám do kruhu, pro větší vyrábím konstrukce z bambusových tyček a těm největším natáhnu rybářský vlasec, po kterém se pnou. Přes léto mám na balkoně natažené plastové pletivo, po kterém se krásně pnou samy a na zimu je sundám a namotám.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 29.06.12
Passiflora sanguinolenta letos kvetla poprvé, o)
Reagovat
Passiflora Kaiserin Eugenie, kterou jsem letos dostal od Bergenie.
Reagovat
Další kvítek, o)
Reagovat
Re: interpreter | hluchavečka 08.07.12
Romane díky,
už krásně omotávají bambusové tyčky (žebřík) a vypadá to, že se jim to líbí škoda jen že na květ si budu muset ještě počkat (jedná se o mimina ze semínka)...tak se zatím budu kochat vašimi kráskami...
Reagovat
Re: hluchavečka | interpreter 13.07.12
Dobré ráno všem,
nabízím přebytky mučenek. Mám některé nařízkované mučenky a pár semenáčků navíc. Rád třeba vyměním.
Mohu nabídnout P. caeruleu, ligularis, suberosu, avalanche a další. Seznam sem vložím během víkendu.
Roman
Reagovat
Tereza5555 29.06.12
Také moc zdravím, mám zkušenosti s drátem stočeným dokola, u bambusového žebříčku si nějak nedokážu představit jak mučenka vyroste na konec a jak se obmotá zas dolů.
Reagovat
emilka12 17.07.12
Mučenka
Reagovat
Tereza5555 17.07.12
Krásná, kolikrát ty nejběžnější jsou jedny z nejkrásnějších...
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 18.07.12
Tak konečně začala kvést i Passiflora Belotti, ale s kvetením je to letos slabé, skoro žádná mučenka mi nekvete, jen rostou.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 18.07.12
Můj nový přírůstek, pořízený v Polsku, o)
Reagovat
Re: Tereza5555 | emilka12 08.10.12
Prosím poradťe. Mučenku mám ještě venku. V noci je plus dva a přez den nad deset stupnˇu. Mám ji už skovat a mám ji seříznout tedˇnebo až na jaro. A mám ji na jaře přesadit : : Děkuji za rady.
Reagovat
Re: emilka12 | interpreter 11.10.12
Já stěhuji v sobotu. Už teď je mi jich líto, jak tam mrznou. Při stěhování domů je seříznu. Na jaře určitě doporučuji přesadit a pokud nebudete seřezávat nyní na podzim, tak seřízněte na jaře. A hlavně nezapomenout hnojit. Roman
Reagovat
Tereza5555 04.08.12
Ahoj, teď jsem byla nějakou dobu pryč a po příjezdu domu mi čekalo překvapení-vytvořil se mi plod na mučence modré-jak dlouho takový plod zraje?, zatím je zelený. Zřejmě se nedá konzumovat, ale alespoň na semínka. Můj první plod na mučence-
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 07.08.12
Ahoj Terko, myslím, že si chvíli počkáš. Plod zraje celé léto. Dobře vím, jak se cítíš. Já mučenky pěstuji už 20 let a teprve loni jsem zkoušel poprvé opylovat mučenky mezi sebou. Byla to brovská radost, když se objevil první plod a pak další a další. Nakonec jsem jich posbíral přes 60 a mám semen, že bych si mohl otevřít Semenářství, o))) Letos to bohužel moc nekvete, tak není co křížit. Jinak Ti přeji mnoho pěstitelských úspěchů. Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 07.08.12
Letos to tu nějak spí Mučenkáři všech koutů, probuďte se
Reagovat
Tak pomalu se mučenky rozjíždějí, o)
Reagovat
Dokonce už budu moci přesázet vysetá semena
Reagovat
Čerstvý úlovek z balkona, o)
Reagovat
Re: interpreter | Tereza5555 07.08.12
Zdravím všechny mučenkáře. Dnešní den pro mě byl úžasný, protože mi vykvetla poprvé od koupě P. incense - nádherná - moje od dětství vysněná kytička (jako malá jsem pořád malovala tuhle střapatou kytičku, aniž bych věděla, že existuje. A pak když jsem před pár lety na internetu dozvěděla o incensce byla jsem příjemně překvapená.) Také mi vykvetla mučenka modrá a na ní mi zraje i semeník (jak jsem již psala) takže co víc si můžu přát?
P. S.: díky Romane, také přeji mnoho zdaru v pěstování.
Reagovat
Re: Tereza5555 | Roreka 29.08.12
Všechny zdravím a přidávám pár fotek, Romčo seznam tvých výpěstků na výměnu jsem nikde nenašla, ale určitě bych měla zájem o Avalanche pokud ji ještě máš, já nabízím Temptation a Lavanderku. Nebo kdyby měl kdokoliv jiný zájem o výměnu nebo koupi
Reagovat
Re: Roreka | Roreka 29.08.12
Tato nevím jak se jmenuje, kdyby mi někdo poradil budu ráda
Reagovat
Re: Roreka | Roreka 29.08.12
A ještě dvě
Reagovat
Re: Roreka | interpreter 31.08.12
Málo, ale kvetou.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 31.08.12
Mučenka, kterou jsem objevil na dovolené v Chorvatsku. Bohužel byla jediná.
Reagovat
Další mučenku jsem zahlédl až na hradbách v Dubrovníku.
Reagovat
Passiflora "Pink Passion"
Reagovat
Tak jsem se konečně dočkal, o)
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 04.09.12
**Nabízím rostliny*
1x vzrostlá Passiflora ligularis
2x vzrostlá Passiflora cincinata
Passiflora ligularis
Passiflora suberosa
Passiflora coriacea
Passiflora Amethyst
Passiflora edmundoi
Passiflora apetala
Passiflora miersi
**Mohu nařízkovat*
Passiflora aurantia
Passiflora Victoria
Passiflora Purple Haze
Passiflora sanguinolenta
Passiflora morifolia
Passiflora Amethyst
Passiflora capsularis
Passiflora indecora
Passiflora sunburst
**Semena*
Passiflora suberosa
Passiflora caerulea
Passiflora capsularis
Passiflora morifolia
Passiflora mix (z vlastního loňského křížení)
Reagovat
Re: interpreter | posila 17.09.12
Zdravím všechny. Koupil jsem si v Lidlu mučenku, podle popisky pletní, protože se zajímám o léčivé rostliny. Mám ji venku a udělal jsem si pár řízků na přezimování, ale nejsem si jistý že je opravdu pletní. Zatím nekvete(nevím proč). Poradil by mi někdo podle čeho se ujistit jaký druh mám? Dík
Reagovat
Re: posila | interpreter 17.09.12
Dobrý den, nejlépe jde mučenku identifikovat podle květů, někdy i podle listů. Nechci Vás zklamat, ale pravděpodobně jste si koupil klasickou mučenku modrou (Passiflora caerulea), jelikož tu Lidl v nabídce občas mívá. Pokud budete chtít mít jistotu, vložte sem prosím fotografii té Vaší rostlinky. Roman
Reagovat
Daddoo 23.09.12
Zdravím kolegy mučenkáře, jsem tu už také :-) Přeji úspěšné stěhování rostlin na okna, doufám, že ještě chvíli vydrží teplejší počasí, já mám ještě rozestavěnou zimní zahradu :-(.
Ahoj Dáša
Reagovat
interpreter 26.09.12
Vítej v klubu Dáši, o)
Roman
Reagovat
emilka12 11.10.12
"@interpreter": www.konev.cz "@interpreter": www.konev.cz DIKY
Reagovat
Salakoska 08.11.12
Letos jsem si poprvé koupila mučenku. Nádherně kvetla celé léto a obrostla celý balkon. Ted jsem ji ustřihla na cca 50 cm a přenesla na studenou chodbu k oknu. Co dál? Nemá skoro žádné listy, je to jen pahýl - je to v pořádku? Jak často zalívat a vyhovuje jí ta studená chodba? Díky Lucka
Reagovat
papi9719 09.11.12
Nemá někdo navíc semena mučenek?
Reagovat
Re: papi9719 | interpreter 10.11.12
[citace]
**"@papi9719": www.konev.cz píše:
Nemá někdo navíc semena mučenek?
[/citace]
V září jsem tu nabízel přebytky rostlin a semen. Bohužel se nikdo neozval Tedy, lhal bych, o semena se přihlásili pěstitelé mučenek z Portugalska, Francie, Anglie, Lotyšska, USA, Venezuely atd., takže jsem už naštěstí něco rozdal. Pořád ale mám semen dost. Stací se podívat o pár příspěvků výš, o) Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 10.11.12
abecedazahrady.dama.cz
Reagovat
Re: interpreter | HaGr 10.11.12
Já si chci pořídit nějakou mučenku, nechám si ráda poradit, bude na přímém slunci (dopoledne stín odpoledne úpal do večera), bude se pnout po mříži a tvořit zástěnu pro posezení. Ráda bych jí dala do květináče, abych jí mohla na zimu schovat. Poradíte? Máte pro mě nějakou? Ráda si semínka od Vás pořídím.
Reagovat
Re: HaGr | interpreter 30.12.12
Přeji vám všem nového roku hodně krásných okamžiků, úsměv na tváři a mnoho pěstitelských úspěchů. Roman
Reagovat
Re: interpreter | ponc 13.03.13
Dobrý den, měla bych zájem o semena mučenek, zajímají mne jedlé druhy. Pokud
máte zakořeněné řízky, beru. horackova. b."@email.cz": www.konev.cz
Reagovat
Re: ponc | interpreter 13.03.13
[citace]
**@ponc** píše:
Dobrý den, měla bych zájem o semena mučenek, zajímají mne jedlé druhy. Pokud
máte zakořeněné řízky, beru. horackova. b."@email.cz": www.konev.cz
[/citace]
Omlouvám se, ale emailová adresa nefunguje, vše se mi vrací.
Reagovat
Re: interpreter | ponc 14.03.13
Dobrý den, email mám správně napsaný, ale v příspěvku je navíc tečka za písmenem
b. takže:horackova. b"@email.cz": www.konev.cz Díky moc.
Reagovat
Re: ponc | interpreter 14.03.13
[citace]
**@ponc** píše:
Dobrý den, email mám správně napsaný, ale v příspěvku je navíc tečka za písmenem
b. takže:horackova. b"@email.cz": www.konev.cz Díky moc.
[/citace]
A kde je ta tečka? Mezi tečkou za příjmením a b je mezera?
Reagovat
Re: interpreter | ponc 15.03.13
Dobrý den, email je: horackova. b"@email.cz": www.konev.cz žádná mezera tam není. Omlouvám se, nepočítala jsem tečku před cz. Takže, brala bych semena, ale radši rostlinky,
pokud jste ochoten(a). Se Starklem nemám dobré zkušenosti, nikdy mi nic od
nich nevzešlo, všechno rozblemcané, suché, za 20 cm stromek chtějí zlatou cihlu.
Jsem sice laik, ale už pár let něco pěstuji, mohu se pochlubit Muďoulem, sice
má jen 35 cm, dokonce již kvetl, bohužel květnové mrazy kvítka zničí. Mám tulipánovník, paulownii Jinak pěstuji pár lilií-orientpety, ale hlavně mám
denivky a listopadky. Opravdové normál. listopadky co nezmrznou. Mohu vřele
doporučit, protože kvetou v říjnu když je zahrada holá. Je to paráda, máte mít
co do vázy téměř až do vánoc. V bytě mám pár citrusů, ale také věčný boj s puklicemi. Ale abych se vrátila k mučence, měla jsem edulisku, někdo ji dává
v létě ven, moje tam stávkovala a ten doporučovaný jarní sestřih nepřežila.
Měla spoustu plodů, byly to závody z práce domů, abych to stihla opylit.
Takže, pokud to bude možné, prosím o rostlinku i ta semena. Jo, jestli máte
zahradu, tak se přimlouvám, pořiďte si jedli Abies grandis. Voní fakt nádherně
po pomerančích, pokud máte obavy kvůli místu, nemusíte mít, protože ji zcela
určitě na vánoce ořežete právě kvůli té vůni. Jedle balzámová je co do vůně
nula. U této stačí jen zavadit o větvičku a jste v nebi. Díky moc
Reagovat
Re: ponc | interpreter 14.04.13
I v Polsku mají rádi mučenky, o)
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 12.05.13
Článek o mučenkách v květnovém čísle časopisu Flora.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 25.05.13
Zima byla sice dlouhá, jaro nestojí za nic, ale mučenky si to nemyslí, kvetou jako nikdy v předchozích letech.
Reagovat
ORCHILA 07.01.13
Poradte mi, mám dvě mučenky od léta, chtěla bych si, ale vypěstovat nějaké mladé s odnoží, jak mi chytnou lépe ve vodě nebo rovnou do hlíny a ustřižené nebo jenom konce přidělat zlomeným párátkem k hlíně a určitě počkat do jara žejo :nevim
Reagovat
Re: ORCHILA | interpreter 08.01.13
Obojí je možné, mučenky se většinou dobře množí ve vodě, ale řízky můžete dát rovnou i do země a přikrýt igelitem. Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 08.01.13
V prosincovém čísle časopisu Moje zahrádka vyšel článek o mučenkách. Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 09.01.13
Ještě jeden příspěvek o mučenkách, tentokrát z časopisu Flora. Roman
Reagovat
Re: interpreter | Úplný nováček 16.06.16
Dobrý den mam mučenku modrou a chci se zeptat jak a kde ustrihnout abych ziskal ty rizky predem dekuji za rady
Reagovat
Re: Úplný nováček | keramo 16.06.16
DObrý den.
Můžete odstřihnout z vyzrálé boční větévky a na řízku nechat jeden nebo dvalisty...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 26.06.16
Přikládám svůj první letošní úlovek. Vzhledem k tomu, že mi přes zimu dost mučenek odešlo, tak to zřejmě letos nebude žádná hitparáda.
Reagovat
ORCHILA 15.01.13
Děkuji za rady a určitě vyzkouším.
Reagovat
ORCHILA 04.02.13
Mučenky jsem ostříhala na 4 očka a konečky rostliny jsem dala do substrátu pod igelitový sáček a udržuji ve vlhkosti nevím jestli se chytnou. Ty mučenky, které jsem ostříhala začínaly obrašívat tak co byly na začátku jsem nechala na rostlině, nemám s tím, ale žádné zkušenosti, v srpnu a září kdy se to má pravděpodobně dělat mi ještě hodně kvetly, posílám foto.
Reagovat
Re: ORCHILA | interpreter 09.02.13
[citace]
**"@ORCHILA": www.konev.cz píše:
Mučenky jsem ostříhala na 4 očka a konečky rostliny jsem dala do substrátu pod igelitový sáček a udržuji ve vlhkosti nevím jestli se chytnou. Ty mučenky, které jsem ostříhala začínaly obrašívat tak co byly na začátku jsem nechala na rostlině, nemám s tím, ale žádné zkušenosti, v srpnu a září kdy se to má pravděpodobně dělat mi ještě hodně kvetly, posílám foto.
[/citace]
Řízky mučenek jste mohla dát jen do sklenice s vodou. Zakořeňují krásně. Pokud jste je dala do substrátu a přikryla igelitem, tak bych ještě asi odebal nebo zkrátil listy kvůli odpařování.
Roman
Reagovat
ORCHILA 09.02.13
Zkusím to děkuji za radu
Reagovat
ORCHILA 09.02.13
Tak jsem to chtěla zkusit odstřihnout, ale některý už raší tak jsem je orosila a dala zpět pod igelit snad se něco chytí, přesto díky za radu.
Reagovat
ORCHILA 04.03.13
Mučenky, které jsem ostříhala obrašují pěkně, ale nové se mi nepodařilo vypěstovat, tak snad příště
Reagovat
Re: ORCHILA | interpreter 04.03.13
Dobré ráno, také mi chvíli trvalo, než jsem se naučil mučenky množit. Některé řízky mučenek jdou krásně ve vodě a některým spíše svědčí zapíchnutí přímo do substrátu. Výbornou zkušenost mám třeba i s perlitem. Každopádně doporučuji množit z řízků na jaře nebo na podzim. Roman
Reagovat
Tereza5555 25.05.13
Všechny jsou krásné-avalanche je překrásná!!!
ale je fakt, že za trochu sluníčka a tepla by ty moje byly rádi.
Tak přeji mnoho zdaru všem mučenkám a mučenkářům do léta 2013
Reagovat
Re: Tereza5555 | marieleh 01.06.13
Dnes jsem si koupila v PENNY rozkvetlou modrou mučenku. I když pěstuji tropické Ibišky, tak jsem dnes asi onemocněla láskou k této květině. Hledala jsem na netu jak jí pěstovat a našla jsem toto forum o mučenkách. Když vidím kolik různých podob má jejich květ, tak bych moc ráda vlastnila více druhů. Na netu jsem našla jen zahradnictví kruh, kde posílají rostliny. Objednala jsem si 4 druhy. Jinak všude jen semena.Tak se ptám jestli je vhodné v této době semena objednat a ještě sázet. Pokud někdo z Vás nabízíte zel. řízky, ráda koupím a podle Vašich zkušeností se budu snažit je vypěstovat.
www.ibiskovemameni.wbs.cz
Reagovat
Tereza5555 05.06.13
Ahoj. Chtěla bych si nařízkovat mučenku modrou, ale nevím jestli už na to není pozdě???
A taky nevím jak se mám popř. o řízek starat, vloni mi nepřežil (měla jsem ho pod igelitovým pytlíkem a odkrývala jej, aby se na řízek dostal vzduch).
kde ho mám uříznout?
Díky
Reagovat
Tereza5555 07.06.13
Nevíte někdo něco o tom řízkování? viz. příspěvek nahoře
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 08.06.13
[citace]
**"@Tereza5555": www.konev.cz píše:
Nevíte někdo něco o tom řízkování? viz. příspěvek nahoře
[/citace]
Dobré ráno,
já odebírám řízky z mučenek celoročně. Záleží vždy jen na tom, zda je co vzít. Řízek uříznu pod očkem a listy zkrítím na polovinu kvůli odpařování. Pak je dávám zakořenit do perlitu, substrátu nebo do vody. Pokud je dávám zakořenit do vody, tak do té vody přidávám kousek dřevěného uhlí. No a pokud je zapichuji do substrátu nebo perlitu, tak řízky před tím namočím do stimulátoru. Nejvíce se mi osvědčil gelový. Jinak modrá mučenka se množí velice snadno, pouští kořínky dobře i v té vodě.
Roman
Reagovat
Tereza5555 08.06.13
Díky Romane, vyzkouším to a uvidím.
Reagovat
Tereza5555 15.06.13
Ahoj Romane. máš krásné květy, a ten plod...hmm to je pěkný úlovek-opyloval jsi štětečkem nebo to sama příroda?
Já si pamatuju, že vloni jsem měla taky spoustu plodů, ale byly prázdné, uvnitř byla jen taková¨,,vata´´ myslím, že bez semínek.
Ani nevím čím to bylo.

Tak ještě jednou
Reagovat
Tereza5555 15.06.13
Tak dneska jsem od mojí mamky dostala krásnou mučenku modrou, tak jí přisadím k té, co už mám, bude alespoň bohatší. A všimla jsem si, že ta moje, co už mám několik let, tak mám hodně světlé listy a málo listů oproti té nové koupené, přestože jí hnojím tyčinkovým hnojivem. Tak se třeba vybarví během léta, doufám...
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 16.06.13
Den je hned krásnější, když vás po probuzení čeká toto, o)
Reagovat
Re: Tereza5555 | interpreter 16.06.13
[citace]
**"@Tereza5555": www.konev.cz píše:
Tak dneska jsem od mojí mamky dostala krásnou mučenku modrou, tak jí přisadím k té, co už mám, bude alespoň bohatší. A všimla jsem si, že ta moje, co už mám několik let, tak mám hodně světlé listy a málo listů oproti té nové koupené, přestože jí hnojím tyčinkovým hnojivem. Tak se třeba vybarví během léta, doufám...
[/citace]
Já hnojím krystalickým hnojivem Plod a květ, občas to prostřídám s lignohumátem a také mají mučenky rády železo (viz foto). Když mají světlé listy nebo žloutnou, tak jim občas dopřeji zálivku s pár kapkami PlantaMinu (přípravek mají v každé akvaristice). Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 04.07.13
Svou krásu odhalila i Passiflora colvilii. Více fotek mučenk najdete ve fotodeníku. Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 14.07.13
Tak od včera mám 4 nové mučenky ze zahradnictví Kruh, o)
P. incence
P. Blue Queen
P. tulea
P. Pink Queen
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 14.07.13
Passiflora incense
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 11.08.13
Překrásná Passiflora Sapphire
Reagovat
Re: interpreter | redfox 05.10.13
Zkoušela jsem psát soukromou zprávu, ale nějak se to seklo.
Nevšimla jsem si že nějakou soukromou zprávu mám.
K těm igelitům na mučenky jsou to takové ty nahoře na zip tak můžu větrat jak chci, navíc zalévám málo.
Reagovat
emilka12 16.06.13
"@interpreter": www.konev.cz
Reagovat
redfox 03.11.13
U mě teda běžně žloutnou a opadají a spíše od místa hned nad květináčem,
na koncích šlahounů listy většinou zůstávají
Reagovat
Patrikk88 03.11.13
Děkuji za informaci. Podle toho co píšete je to tedy asi v pořádku. Šlahouny rostou dále, sice pomaleji (asi díky nedostatku slunce díky počasí). Žloutnutí a opadávání se týká starších listů. Jen mě trochu vyděsilo že je to ve vetší míře než během léta.
Reagovat
redfox 05.11.13
Zkusmo jsem vysela semínka mučenky "Mučenka vanilková - Passiflora capsularis"
Reagovat
Patrikk88 05.11.13
A ještě bych měl jeden dotaz ohledně stříhání. Je lepší zastřihnout rostlinu teď na zimu nebo až na jaře? A neměli by jste nějakou radu jak postupovat? Děkuji moc.
Reagovat
Re: Patrikk88 | redfox 05.11.13
Většinou se stříhá na jaře, aby zůstalo 10-15 cm
já ji někdy stříhala i v tomhle období, hodně opadávala, ale stříhala jsem ji spíš proto aby se mi přes zimu někam vešla - na balkoně se mi pnula po mřížce asi 1,5m metru, takže trochu prostorově náročná
ty menší mučenky (citrina a vanilková) mi tolik neopadávají, vypadají ještě k světu tak jsem je ještě nestříhala
Reagovat
Patrikk88 05.11.13
Chápu to dobře že zůstane jen 15 cm celé rostliny? Není to moc velký zásah?
Reagovat
redfox 05.11.13
No jo 15 cm, je to hodně velký střih, jeden rok mi zůstaly ještě kratší, navíc jsem si myslela že namrzly, ale krásně obrazily
viz foto - to vzadu jsou tři mučenky prorostlé dohromady a žijí i po takovém "surovém zásahu".
Ale jestli se bojíte tak ji teď ostříhejte na půl metru a na jaře na 30cm, kvetou totiž na nových šlahounech
jen jsem ještě nějak nevychytala co dělat, aby kvetly co nejvíc
letos mi kvetla fialová a to až září - říjen, loni modrá a banánové se nechce vůbec - možná by to chtělo těžší půdu
Reagovat
redfox 05.11.13
Jo zapomněla jsem tu fotku
Reagovat
Re: redfox | Patrikk88 05.11.13

Reagovat
Re: redfox | keramo 08.11.13
Dobrý večer.
Pro redfox. Váš koutek se mě líbí. Pěstuji také nějaké mučenky.
Mám ale s touto stránkou na počítači potíže...keramo
Reagovat
Patrikk88 06.11.13
Tak je ostříháno a musím se přiznat že mě to asi bolelo víc než samotnou rostlinu. Uvidím jak tenhle zákrok přežije. Ostříhané a stále ještě k světu vypadající zbytky zkusím dát do vody jestli třeba nepustí kořínky.
Reagovat
Re: Patrikk88 | interpreter 06.11.13
Patrikovi palec nahoru za odvahu stříhat, o)

Reagovat
Re: interpreter | interpreter 06.11.13
Rád bych se ještě vrátil k stříhání mučenek. **Je jedno, zda se mučenky zkracují na podzim nebo na jaře.** Každý to dělá jinak. Někomu přes léto venku narostou a když je stěhuje na zimování dovnitř, tak je musí zakrátit, aby se mu domů vešly. Ten kdo je pěstuje doma za oknem, tak je na podzim stříhat nemusí. Moje zkušenost je taková, že když jsem je hodně ořezal již před zimou, tak mi jich spousta nepřežila zimu. Proto jsem v posledních letech zkusil udělat změnu - na podzim, kdy je stěhuji domů, je nestřihám, kolikrát vypadají dost nevzhledně nebo jsou přerosté. Na jaře je pak zakrátím, jak potřebuji. Je pravda, že pokud máte mučenku venku a přestěhujete ji do bytu, tak ji začnou žloutnout listy a rostlina je začne shazovat. Ničemu to nevadí, je to v pořádku, je to způsobeno nedostatkem světla, které mučenka potřebuje. Nebojte, ona na jaře krásně obrazí. Pokud tedy na podzim mučenku neostřiháte a ona shodí listy nebo odumřou konečky výhonů, tak máte na jaře co střihat a z holých výhonů bez listů můžete ještě nadělat řízky, ale pokud ji rapidně ořežete již na podzim, tak riskujete, že pokud rostlina přes zimu zahyne, tak nebudete mít ani rostlinu a ani řízky.
**Každopdáně mučenky se musí stříhat na 3 očka** (nemusí to tedy vždy být 15 cm ).
Reagovat
redfox 06.11.13
No jestli jsem mu radila blbě tak se mohl někdo ozvat, ale u mě to přežívá dobře
jo taky ty řízky vždycky zkouším, nějak se nevede - vždycky opadnou listy
i když jsem to dala do vody pod sáček
jednou se mi ujal jeden řízek, když jsem dala do vody gelový stimulátor
tak ať se daří líp
Reagovat
Re: redfox | interpreter 06.11.13
Určitě jste mu neradila špatně, ale dobře, o) Já se jen chtěl podělit o své zkušenosti. Letos jsem také některé mučenky úplně ořezal, protože byly napadené, takže neexistuje žádné univerzální pravidlo ani rada. Co se týče řízkování, tak to je alfa omega. Pokud se mohu podělit o své zkušenosti, tak jsou mučenky, které vděčně zakořeňují ve vodě a některé zase ne. Vyzkoušel jsem snad už všechno možné, od vody, stimulátoru, stříbra apod. a stále experimentuji, o) Nyní to dělám tak, že každý druh zkouším řízkovat na více způsobů.
**1.** Pokud ho dávám řízkovat do vody, tak ho dávám do sklenice obalené alobalem do převařené vody a na dno dávám kousek dřevěného uhlí. **POZOR!** Voda se nesmí nikdy vyměňovat, pouze dolévat. Řízky mučenek výměnu vody špatně snášejí.
**2.** Řízky namočím do stimulátoru, nejlépe do gelového GELSTIM B a zapíchnu do zeminy, kterou propařím v mikrovlnce. Celé to pak přikreji igelitovým sáčkem a zadělám gumičkou. Je **dobré u řízků zakrátit listy na půlku**, kvůli odpařování.
**3.** U řízků opět **zakrátím listy na půlku**, namočím do stimulátoru, nejlépe do gelového GELSTIM B a zapíchnu do perlitu. S perlitem mám výborné zkušenosti. Mohu vřele doporučit. Dále postup stejný jako u zeminy - celé to pak přikrýt mikrotenovým sáčkem a zadělat gumičkou.
Roman
Reagovat
redfox 06.11.13
Já ji jednou zakrátila určitě víc, možná tak na 5 cm a taky obrazila
jo tak s tím zhynutím přes zimu prostě nepočítám, ale taky jich nemám takový počet jako vy
ale když přežije u mé tety tak snad přežije u všech
schválně ji letos nechám neostříhanou a zkusím ty řízky, ale myslím že to u mě nebude mít vliv a prostě nezakoření
Reagovat
Re: redfox | interpreter 06.11.13
[citace]
**"@redfox": www.konev.cz píše:
Já ji jednou zakrátila určitě víc, možná tak na 5 cm a taky obrazila
jo tak s tím zhynutím přes zimu prostě nepočítám, ale taky jich nemám takový počet jako vy
ale když přežije u mé tety tak snad přežije u všech
schválně ji letos nechám neostříhanou a zkusím ty řízky, ale myslím že to u mě nebude mít vliv a prostě nezakoření
[/citace]
Na jaře ty řízky zakoření snáze než teď. Tak to zkuste a uvidíte. Roman
Reagovat
Koláž z letošních květů.
Reagovat
,o)
Reagovat
redfox 06.11.13
Jo máte je krásné
Reagovat
Re: redfox | interpreter 07.11.13
Moc děkuji. Ale určitě i vy, ostatní, je máte krásné, jen otálíte s vložením fotek. Pochlubte se, o)
Reagovat
redfox 07.11.13
Já jich moc nemám
klasiku modrou, nějakou fialovou, ty se střídají ve kvetení jeden rok ta a další rok ta druhá - doufám že se příští rok sejdou
pak mám banánovou ta stávkuje úplně
a pak tu citrinu a vanilkovou ty docela kvetly, ale ty jsou letos koupené a ještě jsem si koupila racemosu a pak jsem se dočetla že červený jsou ke kvetení nejhorší (nepsal to někdo tady?)
Reagovat
Re: redfox | interpreter 09.11.13
[citace]
Já jich moc nemám
klasiku modrou, nějakou fialovou, ty se střídají ve kvetení jeden rok ta a další rok ta druhá - doufám že se příští rok sejdou
pak mám banánovou ta stávkuje úplně
a pak tu citrinu a vanilkovou ty docela kvetly, ale ty jsou letos koupené a ještě jsem si koupila racemosu a pak jsem se dočetla že červený jsou ke kvetení nejhorší (nepsal to někdo tady?)
[/citace]
Je pravda, že červené mučenky jsou náročnějsší na pěstování, ale ne o tolik. Racemosa je obecně náročná, jelikož člověk dlouho čeká na květy. Když pak ale zakvete, tak je to nádhera, jelikož kvete v hroznech. Mě ještě nekvetla. Já jsem měl do letoška z červených jen P. murucuju, ta má drobnější květy. Loni kvetla, ale málo a letos nekvetla vůbec a před 2 měsíci mi umrzla. Jinak mám vysetou P. vitifolii, tak jsem zvědav, ta je moc pěkná. Moje nejoblíbenější je však P.Lady Margaret( viz foto), po které prahnu, jelikož mi také nepřežila loňskou zimu. Roman
Reagovat
redfox 09.11.13
Krásný květy, i plody,
No já tam mám těch pár mučenek, nobilka, taky tam je ještě diplandie - jsem zvědavá jestli přežije.
Reagovat
redfox 09.11.13
Jo, jo ty červený jsou asi nejhezčí
jo a ještě jsem si koupila loni žlutý a fialový plod a z toho žlutého jsem si nechala jednu sazenici ta se jmenuje P. edulis? má takové trojčlené listy
a ta fialová je stejný nebo jiný druh? kdybych na ni někde narazila
Reagovat
Re: redfox | keramo 14.11.13
Dobrý večer.
Když mě loni kvetla Passiflora exoniensis, tak náš pes ji ukousal právě
v době plného květu a shodil do jezírka. Měl jsem ji hned přesadit a byla zachráněná. Racemosu mě vyhrabala letos ale mám další sazeničky. Kvete na dvouletém dřevě. Passiflora actinie je odolná a kvete velice dobře...keramo.
Reagovat
Re: keramo | redfox 17.11.13
Keramo tak s tím psem si to dokážu živě představit
v létě jsme si pořídili štěně a jak vejde na balkon tak se zakousne do visícího šlahounu - ukousne list a peláší jako by jsme jí chtěli ukrást flák masa,
i když někdy si nejsem jistá jestli jí nebude špatně
- neviděli jste dokument o rostlinách, jak se během let přizpůsobily, aby přežily, myslím že jsem tam viděla mučenky - jak vyvinuly proti škůdcům ( nejspíš housenkám ) nějakou látku v listech ( i když to by na nich nebyly svilušky, červci a jiná zdejší havěť že?)
Reagovat
Re: redfox | keramo 19.11.13
Dobrý večer.
Svilušce se na mučenkách daří dobře. Mnohdy je těžké ji včas odhalit. Na zahradě mám mučenky
vedle sebe a za krátko je z toho propletenec. V takovém případě musím stříkat všechno a hlavně poctivě.
Hodně napadené větve a listy ostříhám a spálím. Housenky jsem na listech ještě neobjevil ale požrané listy
od slimáků často. Na stříhání mučenek je mnoho názorů. Záleží na druhu na přezimování velikosti květináče
a hlavně umění a citu pěstitele...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 23.11.13
Souhlasím. Mučenky jsou sviluškou velmi často napadeny. Já používám postřik NISSORUN 10. Letos však ve velkém zápasím s vlnatkou na mučenkách. Mám pocit, že je rychlejší než já. Dokáže tak rychle přelézt na ostatní rostliny, že to nestihnu ani zaregistrovat. Vlnatku vždy ručně sundám, otírám napadené rostliny lihem a pak je stříkám Careem, ale pořád se jich nemohu zbavit. Někdo mi poradil, že mám všechny mučenky napadené vlnatkou vyhodit a spálit, že jinak se toho nezbavím. Ale mě je těch rostlin líto, i když vím, že boj s nimi je velmi náročný. Roman
Reagovat
Patrikk88 25.11.13
Zdravím. Podávám informaci o ostříhané mučence. Začíná pomalu obrůstat takže zákrok přežila. Ještě jednou děkuju za radu
Reagovat
Re: Patrikk88 | keramo 25.11.13
Dobrý večer.
Jednou jsem zjistil na mučence vlnatku.Byla krásná a pěkně narostlá a
proto, že vím že s vlnatkou jsou těžké boje, tak jsem celou rostlinu zrušil a
nařízkoval. Hotové řízky jsem položil do vaničky, zatížil a zalil jíchou na vlnatku
s dostatkem smáčedla. Co se nehodilo tak shořelo. Občas jsem pohnul s jíchou a přibližně za 48h nasázel. Měl jsem řadu zdravých rostlinek...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 01.12.13
[citace]
**"@keramo": www.konev.cz píše:
Dobrý večer.
Jednou jsem zjistil na mučence vlnatku.Byla krásná a pěkně narostlá a
proto, že vím že s vlnatkou jsou těžké boje, tak jsem celou rostlinu zrušil a
nařízkoval. Hotové řízky jsem položil do vaničky, zatížil a zalil jíchou na vlnatku
s dostatkem smáčedla. Co se nehodilo tak shořelo. Občas jsem pohnul s jíchou a přibližně za 48h nasázel. Měl jsem řadu zdravých rostlinek...keramo.
[/citace]
Také přemýšlím, že si napadené rostliny namnožím a ty matečnice pak zlikviduji, jen nemám tu sílu to udělat, o)
Reagovat
Re: Patrikk88 | interpreter 01.12.13
[citace]
**@Patrikk88** píše:
Zdravím. Podávám informaci o ostříhané mučence. Začíná pomalu obrůstat takže zákrok přežila. Ještě jednou děkuju za radu
[/citace]
Gratuliji, o) Urcite krasne obroste. Roman
Reagovat
keramo 18.12.13
Dobrý večer.
Všechno nejlepší o svátcích, a do roku 2014 zdraví a hodně květů
všem mučenkářům přeje...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 24.12.13
Krásné Vánoce vyplněné spoustou nezapomenutelných zážitků a splnění všech tajných přání v novém roce ze srdce přeje Roman
P. S. A pokud by se někdo divil, proč je na PFku Amarylis Papilio Butterfly a ne mučenka, tak proto, že jsem po něm toužil už několik let a teprve dnes vykvetl, zrovna na Štědrý den. Krásný dárek, že?,o)
Reagovat
keramo 11.01.14
Dobrý den všichni mučenkáři v roce 2014.
Vysel jsem semena z plodu koupeného v obchodáku. Bude to asi P. edulis, kteroumám,
ale to nevadí nasadím je na jaře venku a také použiju k roubování. Na Passifloře incense, která
je naroubovaná na P. caerulea ještě dozrávají plody ale neustále řízkuji pro další roubování.
Fotky jsem udělal právě před hodinou. Incense je ve skleníku. a ostatní v zimní zahradě.,,keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 18.01.14
[citace]
Dobrý den všichni mučenkáři v roce 2014.
Vysel jsem semena z plodu koupeného v obchodáku. Bude to asi P. edulis, kteroumám,
ale to nevadí nasadím je na jaře venku a také použiju k roubování. Na Passifloře incense, která
je naroubovaná na P. caerulea ještě dozrávají plody ale neustále řízkuji pro další roubování.
Fotky jsem udělal právě před hodinou. Incense je ve skleníku. a ostatní v zimní zahradě.,,keramo.
[/citace]
Šikovný, ani v zimě nazahálí, o)
Reagovat
keramo 28.01.14
Mučenky v zimě

Dobrý večer pěstitelé mučenek.
Je podivná zima a tak při návštěvě skleníku objevuji první poupata mučenek v letošním roce. Snažím se tam udržet teplotu kolem 10st.,ale je to marné
holky velmi spěchají. Řízkuji a roubuji ale výsledek ještě neznám. V zimní zahradě
udržuji teplotu kolem 15st.ale mimo kvetoucích cymbídek se tam nic neděje…kera
Reagovat
Kamkam 17.02.14
"@keramo": www.konev.cz zdravím, taky jsem dala klíčit semínka P. edulis z plodu z obchodu. Jedny před nějakou dobou rovnou do květináče, zatím nic. Další máčím ve vodě a několik jsem jich šoupla do krabičky na topení, kde mi začaly klíčit papáji, tak třeba se tam bude líbit i mučenkám Zajímalo by mě, za jak dlouho vyklíčily ty vaše?
Reagovat
keramo 17.02.14
Dal jsem příspěvek o mučenkách a tři obrázky. Vše se stratilo.Tak Čau...keramo
Reagovat
Re: keramo | interpreter 01.03.14
Krásná reklama, o)
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 03.03.14
Nový článek o mučenkách v březnovém čísle Zahrádkáře.
Reagovat
keramo 05.03.14
Dobrý večer.
Už jsem měl dosti různých plodů mučenek. Měl jsem několik variant edulis. Všechny ze zimní zahrady.
Venku alata nasadila květy ale plody až v zimní zahradě. Plody "Kadidla",jsou kyselejší, ale voní a jsou
chutné. Exoniensis měla plody sladké, dobré.
Mučenky ve skleníku začínají kvést...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 05.03.14
[citace]
Dobrý večer.
Už jsem měl dosti různých plodů mučenek. Měl jsem několik variant edulis. Všechny ze zimní zahrady.
Venku alata nasadila květy ale plody až v zimní zahradě. Plody "Kadidla",jsou kyselejší, ale voní a jsou
chutné. Exoniensis měla plody sladké, dobré.
Mučenky ve skleníku začínají kvést...keramo.
[/citace]
Krásné fotky. Závidím a zároveň blahopřeji k takové pěkné úrodě. Roman
Reagovat
keramo 07.03.14
Dobrý den.
Již žádnou mučenku z těch které již mám, nechci ztratit. Některé jsou choulostivé na pěstování a
jiné nesnáší chladno, nebo přílišné teplo. Abych unikl ztrátám, tak se snažím naroubovat choulostivější druhy
na druhy odolnější a silnějšího vzrůstu. Na příklad Passiflora caerulea mě ještě žádná neuschla a nikdy
jsem žádnou nepřelil. Je odolná až do -15st, snáší plné slunce a všechny sazenice vydrželi lonské léto.
Zatím se pokouším roubovat na caeruleu a na alatu.Na alatě roste zatím ed. flavicarpa a na caeruele
liguláris, "frio" a incense která byla mohutná a bohatě kvetla...keramo.
Reagovat
keramo 30.03.14
Dobrý večer.
Na jaro mám něco připraveno. Ze zimní zahrady přestěhují do skleníku,
přesadím do větších květináčů nechám troch narůst a ve vhodnou dobu půjdou ven.
keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 05.04.14
Mučenky se mě zželelo, o) V listopadu mi odešly 2 rostliny Passiflory cincinnaty. Oplakal jsem ji, ale dál ji zaléval (ani nevím proč). Minulý týden se mučenka rozhodla mi dát zřejmě druhou šanci, o) Jsem velice rád, že jsem ji nevyhodil, nikdy by mě nenapadlo, že po 4 měsících obrazí od kořene.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 05.04.14
Při mé dnešní procházce libereckou batickou zahradou můj fotoaparát zachytil pár mučenek, o)
Reagovat
keramo 11.04.14
Dobrý den.
Začalo již něco málo kvést. Ve skleníku kvete P. caerulea a P. actinie
a v zimní zahradě P. edulis a nějaká mrnavá mučenka kterou vůbec neznám.
Další fotky z letošního kvetení můžete vidět na fotodeníku...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 13.04.14
Tak tu mám další zázrak. I Passiflora Temptation se rozhodla dát mi druhou šanci a to byla opravdu zašlá rostlina. Je vidět, že zalévat "mrtvé" rostliny se vyplácí, o)
Reagovat
keramo 24.05.14
Dobrý den.
Jde o množení mučenek mezi pěstiteli..keramo.
Reagovat
keramo 29.05.14
Dobrý den.
Banánová mučenka, je růžová a je to ta, co Vám uhynula. Ostatní si přečtěte na
fotodeníku a jste vítána...keramo
Reagovat
Re: keramo | Naďa 55 29.05.14
Koupila jsem jí jako Mučenku banánovou a byla žlutá, koukala jsem ne ně tady a divila jsem se že je růžová.
Reagovat
Re: Naďa 55 | interpreter 01.06.14
[citace]
**@Naďa 55** píše:
Koupila jsem jí jako Mučenku banánovou a byla žlutá, koukala jsem ne ně tady a divila jsem se že je růžová.
[/citace]
Dobrý den,
žlutá mučenka je jen Passiflora citrina - mučenka citrónová. Malinko dožluta může být i mučenka vanilková - Passiflora capsularis. Mrkněte do fotoalba diskuse, obě mučenky tam jsou.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 20.06.14
Článek o mučenkách v časopise Zahrádkář.
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 22.06.14
Tak mi pomalu začínají kvést mučenky, i když mám pocit, že to letos nebude žádná sláva.
Reagovat
Můj letošní výsev, o)
Reagovat
Pro změnu, ze semen zakoupených v Brazílii, vyklíčilo zatím jen jedno jediné semeno (Passiflora cincinata)
Reagovat
Tak už mám svou novou kolekci doma, o) Do sbírky mi přibyly:

Passiflora tucumanensis Tetraploid
Passiflora Anastasia
Passiflora Cary
Passiflora Inspiration
Passiflora Leida
Passiflora Sonja Dülli
Passiflora piresea
Passiflora Betty Myles Young
Reagovat
redfox 27.06.14
Dneska vykvetla modrá kráska
Reagovat
Re: redfox | interpreter 28.06.14
Passiflora Leida
Reagovat
Re: redfox | interpreter 28.06.14
[citace]
Dneska vykvetla modrá kráska
[/citace]
Krásná Co je to za druh?
Reagovat
redfox 28.06.14
Nevím jestli to je oficiální název
www.zahradnictvikruh.cz
Reagovat
Re: redfox | interpreter 29.06.14
[citace]
Nevím jestli to je oficiální název
www.zahradnictvikruh.cz
[/citace]
Zahradnictví Kruh mám moc rád, mají tam skvělé věci. V názvech mučenek mají však bordel, ale mě to nevadí, jelikož je poznám, o) Přesto je ta jejich Blue Queen nádherná, také ji mám.
Reagovat
keramo 29.06.14
Dobrý večer.
Mám tyto mučenky, tak čím si polepším?...keramo.
Reagovat
Re: keramo | 69beran 06.09.16
Tak jasne ze mucenkou obri kralovskou. Te se zadna jina nemuze rovnat.
Reagovat
redfox 20.07.14
Mám u té modré mučenky plod - budou tam semínka nebo ne?
Reagovat
Re: redfox | keramo 20.07.14
[citace]
Mám u té modré mučenky plod - budou tam semínka nebo ne?
[/citace]Když jste plod neoplodnil pylem z další mučenky, nebo to neudělal čmelák
nebo včelka, bude plod pravděpodobně prázdný...keramo.
Reagovat
keramo 20.07.14
Dobrý večer.
Letos prvně rozkvetla Passiflora L. Margaret, ale má ještě mnoho poupat
V zimní zahradě již opadávají zralé plody Passiflora edulis v. flavicarpa a frio. Velký plod je P. gvadrangularis má již 15cm a ještě roste...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 18.01.15
Článek v únorovém čísle časopisu Moje zahrádka
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 09.03.15
Přeji všem krásné jarní dny, o) Už je pomalu čas na naše mučenky. Já už začal s kontrolou, počítáním ztrát a přesazováním. Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 09.03.15
Drazí přátelé, přeposílám link na nový eshop s mučenkami. Mají tam velký a zajímavý výběr. Pravda, ceny nejsou z nejlevnějších. Pár kusů jsem objednal, tak uvidím. Hned pak se podělím o zkušenost. Roman
A zde slibovaný link:
www.pokojovky.cz
Reagovat
Re: interpreter | Artul 10.03.15
I já přeji mnoho radosti z kvetoucích krásek. LL
Reagovat
Re: Artul | interpreter 11.03.15
[citace]
**"@Artul": www.konev.cz píše:
I já přeji mnoho radosti z kvetoucích krásek. LL
[/citace]
Děkujeme
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 02.05.15
Článek o mučenkách v časopise Paní domu, duben 2015
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 02.05.15
Článek o mučenkách v časopise Blesk pro ženy, duben 2015
Reagovat
Re: interpreter | Vigen 01.07.15
Dobrý den, koupila jsem si mučenku (Passiflora caerulea) včera dopoledne se rozvil krásný květ, který vydržel do večera, a ráno když jsem šla okolo květiny, tak jsem si všimla že květ už je zavitý. To kvete tak strašně krátkou dobu?
Květina je na parapetu, doufám že má u mě dostatečnou péči.
Děkuji za odpovědi.
Reagovat
Re: Vigen | keramo 09.07.15
Dobrý den.
Květy mučenek kvetou velice krátce, ale také záleží na druhu. Některé kvetou
jenom jeden den některé dva nebo tři dny a i několik dnů. Také záleží na teplotě a slunci.Moje mučenky kvetou na zahradě od jara do pozdního podzimu. Mají
spoustu poupat a tak kvetou neustále...keramo.
Reagovat
Re: keramo | keramo 18.07.15
Passiflora pinnatistipula. Nasazeno osm řízků a tři dosud žijí již přes dva měsíce.
Passiflora belotii. Kvete již od časného jara, troch promrzla ale kvete dál.
Malá množárnička mučenek...keramo.
Reagovat
Re: Vigen | keramo 09.07.15
Dobrý den.
Květy mučenek kvetou velice krátce, ale také záleží na druhu. Některé kvetou
jenom jeden den některé dva nebo tři dny a i několik dnů. Také záleží na teplotě a slunci.Moje mučenky kvetou na zahradě od jara do pozdního podzimu. Mají
spoustu poupat a tak kvetou neustále...keramo.
Reagovat
Re: keramo | keramo 17.07.15
Sssssssssolarní ohřev pro mučenky
Reagovat
IVAHO 26.07.15
Dobrý den,
sháním mučenku - Lady Margaret a Red Inca.
Prosím, nemáte někdo řízky na prodej?
Mohu nabídnout na výměnu- Betty Myles Young, Azul Celeste.
Reagovat
Re: IVAHO | keramo 06.08.15
[citace]
**@IVAHO** píše:
Dobrý den,
sháním mučenku - Lady Margaret a Red Inca.
Prosím, nemáte někdo řízky na prodej?
Mohu nabídnout na výměnu- Betty Myles Young, Azul Celeste.
[/citace]
Reagovat
keramo 06.08.15
Dobrý den.
Nemocné rostliny mám až letošním rokem. Spálím flavicarpu, Panama red, Marijke a jednu Lady margared.
Jsou to velké rostliny ale nedá se nic dělat
Zatím plody nasadidy Margaret, jako vždy caerulea a Bety mylles young...keramo.
Reagovat
Re: keramo | IVAHO 09.08.15
Dobrý den,
to je škoda a jakou nemoc mají Mučenky? nějaké plísně?
já mám nyní 6 kusů a zatím jsou holky zdravé.
V Německu jsem koupila i Lady Margaret ale v tom vedru mi zavadla a listy opadaly
dala jsem ji do sáčku, rosila a moc to nepomohlo. Dnes jsem ji dala na balkon do stínu, kde snad ještě obroste...
a tak nevím co s ní? poradíte?

Mohu vyměnit-ELIZABETH, MONIKA FISHER, MARIJKE, EMILY, BETY M. YOUNG A AMETHYSTYNU PIKO DE ITEPAVA. a semínka - Foetidy.

A jestli máte navíc Lady Margaret, ráda koupím.
Reagovat
Re: IVAHO | keramo 11.08.15
Dobrý večer.
Pro IVAHO píši již po třetí. Vyměním nebo daruji ale nebaví mě to neustále opakovat...keramo.
Reagovat
Re: keramo | keramo 13.08.15
Dobrý večer.
Ve skleníku kvete Passiflora rakemosa...keramo
Reagovat
j.neomytková 16.08.15
Prosím o radu. Dostala jsem sazeničku mučenky a ta se mi pne všude tam kam ji přendám. Mám ji na terase a dál nevím co s ní. Kam na zimu a jak pečovat, aby mi krásně kvetla, jak na obrázku.
Reagovat
Re: j.neomytková | keramo 16.08.15
Dobrý den.
Jméno Vaší mučenky znáte? Passifloru caeruleu můžete nechat na terase až do
příchodu prvních mrazů. To Vám při dobré obsluze ještě dlouho pokvete.
Mučenek je již více než 500 druhů s rozdílnými nároky...keramo.
Reagovat
Silvera 23.08.15
Konečně! Před 14 dny zakoupená ve výprodeji.
Reagovat
Re: Silvera | keramo 23.08.15
Dobrý den.
Gratuluji...keramo.
Reagovat
Re: keramo | keramo 20.09.15
Dobrý den s mučenkami.
Kvetou další mučenky a stále rostou plody.
Na Passifloře pinnatistipule se objevují další poupata tak čekám jestli
rozkvetou...keramo.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 24.10.15
Článek z časopisu Pokojové květiny č. 3/2015
Reagovat
keramo 21.11.15
Dobrý den.
Dosud jsem větral skleník každý den dveřmi do dvora. Některé mučenky
dosud kvetou a tak je krátit již nebudu, nechám je tak do března. je to jako ve skladišti...keramo.
Reagovat
Re: keramo | keramo 12.12.15
Dobrý den.
Žádné mučenky již nekvetou a tak jsem se dal do roubování...keramo.
Reagovat
Re: keramo | keramo 20.12.15
Všechno nejlepší o svátcích ale hlavně zdraví a mnoho květů mučenek v roce 2016 přeje...keramo
Reagovat
Re: keramo | keramo 29.02.16
Zdravím všechny mučenkáře.
Ještě není vyhráno ale rostliny se stále drží. Mučenky jsou stále ve skleníku, při teplotě 8--15 stupňů a proto mě překvapuje
množství poupat které už dneska mají. Zaručeně ještě hodně poupat opadá do opravdového jara. Skleník má vystýlku z folie
a díry jsou pečlivě zasklené jak je vidět na jednom snímku.
Mám již od podzimu vykopané jámy na zahradě, pro několik druhů mučenek do volné půdy...keramo. jeden obrázek chybí.
Reagovat
Re: keramo | interpreter 05.03.16
Milí mučenkáři,
po dlouhé době Vás opět zdravím. Mám radost, když vidím krásné obrázky od kolegy Keramo. Musím se přiznat, že já takový úspěch oslavovat nemohu. Mučenky mi spíše skomírají. I když nebyla skoro žádná zima, tak se mučenkám ani na zaskleném balkoně nedařilo. Blíží se však jaro, tak doufám, že se některé rostliny proberou a obrazí. Jedna má mučenka celá odešla a nakonec obrazila znovu od kořenů (viz foto), tak doufám, že se udrží.
A jak přežily zimu vaše mučenky?
Přeji všem krásné nadcházející dny, hodně sluníčka pro naše rostliny a hlavně mnoho pěstitelských úspěchů.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | interpreter 05.03.16
No a abyste si nemysleli, že mám doma jen "chcípáčky", tak posílám pár fotek z loňské sezony, o)
Reagovat
Re: interpreter | keramo 28.03.16
Všem přeji lepší možnosti než mám já..
Jaro je tady, a ještě jsem nic pořádného neudělal. Snaživá mučenka Betty M. již rozkvetlá, jenom potřebná obsluha zůstává stát. Ještě, že mě manželka zatím zastoupí v tom nejnutnějším. Skoro nezničitelná Cymbídka ještě kvetou.
Všem přeji to nejkrásnější jaro...keramo.
Reagovat
pucek 26.06.16
Krásná
Reagovat
keramo 06.07.16
Dobrý den.
Právě nyní mě kvete-nějaký kříženec Pas. Je z koupených plodů v obchoďáku a kvete v zimní zahradě...keramo.
Reagovat
keramo 22.07.16
Dobrý den všem pěstitelům mučenek.
Posílám jen to, co se-mi zatím podařilo vyfotit i přes to bláznivé počasí. Mnoho poupat se upekla nebo
zvadla neb uschla. Věřím, že Vám to jde lepe než mě...keramo.
Reagovat
pucek 23.07.16
Tak tuhle krásu květů moc obdivuju, přestože pěstitel mučenek nejsem. I přes tu nepřízeň počasí Vám určitě dělají radost
Reagovat
69beran 06.09.16
Ano, delaji. Nejvic radosti nam ale udelalo kdyz nam pred lety prezila caeruela vysazena venku pod merunkou 2 zimy. Letos mame taky jednu ve volne pude, tak jsem zvedav. Pokud by bylo tak do - 7 st tak prezije. Onehda byl po ty 2 zimy nejvetsi mraz -6 st. Omrzlo jen par spicek vyhonu, jinak vse v pohode. Treti zimu bylo po 2x i -20st a vymrzla uplne.
Reagovat
Eaaron 07.04.17
Dobrý den. Prosím o radu. Vzhledem k tomu, že mučenky nejsou většinou samosprašné, dá se říct, které se k sobě hodí? Předem děkuji. (Quadrangularis, caerula, edulis, ligularis)
Reagovat
Re: Eaaron | interpreter 21.06.17
[citace]
**@Eaaron** píše:
Dobrý den. Prosím o radu. Vzhledem k tomu, že mučenky nejsou většinou samosprašné, dá se říct, které se k sobě hodí? Předem děkuji. (Quadrangularis, caerula, edulis, ligularis)
[/citace]
Dobrý den,
pyl musí být z čistého druhu, ne z hybridu. Hybridy mají většinou sterilní pyl. Já běhám většinou se štětečkem. Je třeba mít na paměti, že pyl by měl být při opylování suchý.
Roman
Reagovat
PetraPraha4 21.06.17
Dobry den,
Koupila jsem si mucenku modrou, uz par mesicu hezky roste, ale nedavno se ji zacaly tvorit bile skvrny na listech. Je zajimave, ze pouze na tech, ktere narostly az u me (nove listy jsou vubec takove tenci a svetlejsi nez ty co uz mela). Zadne breberky na ni nevidim.
Kdyby nekdo poradil co delam spatne, budu moc rada. Pridavam foto
Reagovat
Re: PetraPraha4 | interpreter 21.06.17
[citace]
**"@PetraPraha4": www.konev.cz píše:
Dobry den,
Koupila jsem si mucenku modrou, uz par mesicu hezky roste, ale nedavno se ji zacaly tvorit bile skvrny na listech. Je zajimave, ze pouze na tech, ktere narostly az u me (nove listy jsou vubec takove tenci a svetlejsi nez ty co uz mela). Zadne breberky na ni nevidim.
Kdyby nekdo poradil co delam spatne, budu moc rada. Pridavam foto
[/citace]

Dobrý den,
vypadá, že je spálená od sluníčka. Pomud máte pocit, že jsou listy světlé, zkuste přidat do zálivky tekuté železo.
Roman
Reagovat
Re: interpreter | PetraPraha4 21.06.17
[citace]
**"@interpreter": www.konev.cz píše:
Dobrý den,
vypadá, že je spálená od sluníčka. Pomud máte pocit, že jsou listy světlé, zkuste přidat do zálivky tekuté železo.
Roman
[/citace]
Jeee diky za rychlou reakci!
Ma vychodni slunicko asi 2 hod denne, myslela jsem, ze trochu slunce chce... Zkusim ji prendat do stinu
Reagovat