Pro přidání zápisku do fotodeníku se přihlašte nebo zaregistrujte.

Mučenka Pletní-Incarnáta


13.11.12

od keramo

Dobrý večer všem na konvi. Vracím se znovu k lonské sklizni mučenky Passiflora Incarnáta.Sklidil jsem dostatek plodů a svěží zelené natě i s květy.Udělal jsem si tinkturu a část natě s květy jsem usušil na čaj.Je to dobrý uklidnující prostředek proti stresu a pro spánek.Dá se koupit v obchodech s přírodními produkty.Mnoho dalšího o této mučence se můžete dovědět na internetu. keramo

Komentáře

kyti5 , 13.11.2012
Tak to jsou pane Keramo zajímavé informace od vás - díky-

Lanková , 14.11.2012
Ahojky keramo, nestačím zírat!!! To, že jsem Vaším prostřednictvím prvně v životě viděla mučenky (stejně jsou snad z jiné planety)je jedna věc. Ale že má i takovéto využití na tinktury a koření, to jsem fakt netušila a díky za informace! Naďa :palec: :palec: :palec: :mavam:

jarunap , 14.11.2012
Přesně takovou jsem kdysi dávno pěstovala. Krásně kvetla, ale po několika letech zašla. Teď mám další inspiraci od vás, takže bych si mučenku ráda pořídila. Je lepší začít na jaře, nebo na podzim?

ludmila60 , 14.11.2012
Kdybych ty kytky měla kam dát, taky bych si pořídila mučenky, jsou krásné :potlesk: :potlesk: :potlesk:

keramo , 15.11.2012
Dbrý večer na konvi. Již jsem jednou psal, že máme pěstovat rostliny, kterým můžeme dát podmínky které potřebují. Vlastně je to základ pěstitelského úspěchu. Mučenky které pěstuji mají ve skleníku přes zimu 5-10stupnu tepla.Po jarních mrazech je vystěhují ven. Potřebují oporu, slunce a teplotu i s nočním poklesem co léto dá. Je jedno kdy a jak začnete mučenku pěstovat. Na internetu se dovíte vše o pěstování u každého druhu. Prý je 500 druhů a zaručeně při neustálém křížení je již o pár stovek víc. Ještě pro Jaru a ostatní na konvi. V příštím roku si můžete udělat výlet pro větvičku nebo rostlinku...keramo

Lanková , 15.11.2012
...holkýýýý, keramo nás zve na návštěvu!!! :palec: :palec: :palec:

Přidejte komentář


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.