Zpět na výběr rostliny

Brachykome

Brachykomi pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Náleží do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité, původem je z Austrálie. Výhony jsou tenké, převislé, listy má střídavé a jemně dělené. Květ je menší, blankytně modrý se žlutým středem. Kvete od jara do podzimu.

Stanoviště

Potřebuje slunné a vzdušné stanoviště, ale kryté proti větru.

Množení

Pomocí semene nebo řízku v březnu. Semena získáme tak, že necháme rostlinu dokvést do takzvané botanické zralosti. To je doba, kdy můžeme semena sklízet. Květ tedy úplně dokvete a mi ho, necháme ještě pár dní, než semena uzrají. Potom květ ustřihneme celý a doma na novinový papír květ opatrně vyklepeme. Důležité upozornění – musíte mít více rostlin a dovolit hmyzu, aby ho mohli opylovat, jinak žádná semena nebudou. Řízky odebíráme z rostlin, které přezimují a to jak je, uvedeno na začátku tak v březnu. Dáme do substrátu a přikryjeme igelitovou folií a 3–4 týdny čekáme, než řízky úplně zakoření. Nezapomeňte použít stimulátor, tím urychlíte zakořenění řízků.

Péče

Musíme zalévat tak, aby nám nevyschnul bal. Pravidelně 1× za týden přihnojit. K tomuto účelu můžeme použít hnojivové tyčinky nebo tekuté hnojivo např.: Kristalon, NPK, cerrerit. Přezimuje při teplotě 8°-12°C, chladná a světlá místnost.

Použití

Do květináčů, závěsných nádob, květinových mís, truhlíků.

Choroby a škůdci

  • Molice

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Brachykomi ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Brachykome

emilka12, 20.11.2011 napsal(a):
OMLOUVÁM SE.POPLETLA JSEM NÁZEV U ROSTLINKY.A NEVÍM JAK FOTKU VYMAZAT.BRACHYKOME NEZNÁM

Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.