Zpět na výběr rostliny

Gazanie

Gazanii pěstují: Lenka 38, céčko


Původem pochází z Jižní Afriky, je z čeledi Asteraceae – Hvězdnicovité. Vytváří přízemní růžici stříbrnošedých šedozelených listů, čárkovitých. Květy jsou velké, žluté, oranžové, hnědé barvy, umístěné na dlouhých stoncích. Kvete jaro až podzim.

Stanoviště

Potřebuje slunné, může být i na plném slunci.

Množení

Na jaře pomocí semen nebo na konci léta řízky.

Péče

Menší, mírnější zálivka, substrát nesmí být mokrý, ale stačí mírně vlhký. Každé 2 týdny přihnojujeme. Přezimuje na chladném a světlém místě, při teplotě 5°-10°C. Na jaře seřízneme a přesadíme.

Použití

Jednotlivě v květináčích i do skupin, do truhlíků, květinových mís, na záhony.

Rady a typy

Při dešti se zavírá. Existuje odrůda Daybreak, ta zůstává otevřena i za podmračeného počasí.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Gazanii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Gazanie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.