Zpět na výběr rostliny

Heliotropium

Heliotropium pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Pochází z Peru, ale jinak zmůžeme najít ve všech tropech a subtropech světa. Patří do čeledi Boraginaceae – Brutnákovité. Je to polokeřovitá rostlina s tmavozelenými, ochmýřenými listy, které po dotyku působí drsně. Květenství je vijan, květy jsou tmavě modrofialové barvy a vonní po vanilce. Kvete v květnu až říjnu. Rostlina je jedovatá.

Stanoviště

Na plném slunci, chráněné před větrem.

Množení

Pomocí semen, která klíčí při teplotě 20°C. Také z řízků, které odebíráme z přezimovaných rostlin. Termín množení je v lednu. Velmi vzácně se pěstují na kmínku s korunkou.

Péče

Mírná zálivka, každé 2 týdny přihnojovat, odkvetlé květy odstraňujeme, protože chceme podpořit další kvetení. Bal musí být mírně vlhký, nesmí nikdy úplně vyschnout. Přezimuje na chladném a světlém místě při teplotě 10°C.

Použití

Do truhlíků, květináčů, květinových mís, do záhonů.

Choroby a škůdci

  • Molice

Druhy a odrůdy

Marine, Marguete


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Heliotropiu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Heliotropia


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.