Zpět na výběr rostliny

Kejklířka

Kejklířku pěstují: iris66


Patří do čeledi Scrophulariaceae – krtičníkovité, pochází ze Severní Ameriky, Austrálie, také z Východní Asie, Jižní Afriky, známe asi 150 druhů. Je vysoká asi 60 cm, má dlouhé stonky s elipčitými listy a s květy, které jsou jednotlivě umístěné na stoncích, s barvou oranžovou, žlutou. Převislá velmi dobře. Kvete od července do září. Řadí se k letničkám.

Stanoviště

Potřebují slunné až světlé místo, vlhčí humózní půdu.

Množení

Termín množení je od února do března, pomocí řízků. K zakořeňování potřebují teplotu 18°-20°C, po výsadbě do hrnků to zaštípneme a teplota klesne na 16°-18°C, tato teplota podporuje rašení postraních výhonů. K podpoře kvetení je nejlepší teplota 8°-12°C. na konci pěstování je teplota na 12°-14°C.

Péče

Střední zálivka, přihnojovat každý, 2 týden mírně přihnojit, odštipujeme odkvetlé květy. Tak podporujeme opětné kvetení. Na zimu přeneseme do chladné, světlé místnosti, při 8°-12°C.

Použití

Do květináčů, do truhlíků, závěsné nádoby, květinové mísy.

Choroby a škůdci

  • Mšice

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kejklířce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kejklířky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.