Zpět na výběr rostliny

Koleus

Koleus pěstují: Simča77


Také můžeme znát pod jménem „africká kopřiva“. Pochází z Afriky, Asie, je z čeledi Labiatae – Pyskaté, jsou to keřovité rostliny s pestrobarevnými listy a hranatými stonky. Květy jsou velmi drobné, nenápadné, modré barvy, pyskaté. Kvete od léta do podzimu.

Stanoviště

Slunné až světlé místo, snese i úpal, proto je můžeme mít i na plném slunci.

Množení

Pomocí vrcholových řízků, které zakořeňují při teplotě 20°-22°C, po výsadbě do květináče teplota na 16°-18°C, v závěru otužování a teplota na 12°C. Během pěstování pravidelně zaštipujeme, aby nám rostliny dobře rozvětvily. Možno množit také pomocí výsevu semen. Doba množení je březen až duben.

Péče

Od března do srpna musíme vydatně zalévat, dále 1× za měsíc přihnojit. Přezimuje při teplotě 10°-12°C, světlá místnost, chladná. V zimě musíme udržovat mírně vlhký bal, ale ne mokrý!!! Na jaře před vyndáním na balkón seřízneme rostlinu a přesazujeme.

Použití

Pro květináče, květinové mísy, květinové misky, záhony, truhlíky i do interiéru.

Choroby a škůdci

  • Mšice
  • Svilušky

Přílišný chlad způsobuje opad listů, na velmi tmavém místě roste bujně, volně.

Rady a typy

Pokud je rostlina venku, tak jsou listy zvlášť vybarvené pestře, protože to podporuje dostatek vzduchu a světla.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Koleu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Koleu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.