Zpět na výběr rostliny

Kroton

Kroton pěstují: Lamiia


Jeho velké, zelené mají žlutou žilnatinu. Uprostřed listu tedy najdete žlutý pruh, ze kterého po stranách pokračují další žluté linky. Listy se zbarvují i do červena. Krotonu se daří ve stálé teplotě, mnoha začátečníkům ale brzo uvadá.

Stanoviště

Tato rostlina potřebuje hodně slunce, nevadí jí ani přímé slunce.

Péče

Zalévejte obden, v zimě stačí jednou za pět dní. Při správné péči kroton vykvete, hrozen kvítků je ale velmi nenápadný. Kroton zpestří vaši domácnost hlavně svými okrasnými listy, nikoliv květy.

Zemina a hnojení

Co se týče půdy, zasaďte ji do hliničitého substrátu. V létě přihnojujte jednou za dva týdny.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Krotonu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Krotonu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.