Zpět na výběr rostliny

Ledviník

Ledviník pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Ledviník ztepilý je kapradina s typickými žebříčkovitými listy, které mohou dorůst až do osmdesáti centimetrů. Roste velmi rychle, proto se přesazuje každý rok.

Stanoviště

Hodí se především do závěsných košíků. Ten umístěte do stinných míst, ani během letních měsíců ledviník nemá rád slunce.

Péče

Tato atraktivní kapradina se běžně pěstuje jako pokojovka, vyžaduje ale vysokou vlhkost. Proto se mu tolik nedaří v panelákových bytech, kde mu často opadávají listy. Proto ledviník každodenně roste. Zálivku podávejte dvakrát týdně seshora květináče, nikoliv z podšálku. V zimě vydrží v teplotách okolo 14 stupňů Celsia, tehdy nižte zálivku.

Zemina a hnojení

Jednou za dva týdny přidejte hnojivo na podporu růstu.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ledviníku ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ledviníku


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.