Zpět na výběr rostliny

Lopatkovec

Lopatkovce pěstují: dracna, Lenka 38, Aliiik, pckop, Lamiia, carodejkam


Patří do čeledi Aronovité. Pochází z horských oblastí Kolumbie. Výška rostliny je 50 až 60 cm. Listy rostou na dlouhém stvolu, jsou lesklé, celokrajné. Kvete od března do října bílým květem.

Péče

Během květu potřebuje lopatkovec dostatek světla, ale ne přímé slunce, když nekvete, nevadí mu polostín. Teploty po celý rok 18 až 22°C. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost. Zaléváme během květu často, po odkvětu zálivku omezíme.

Přesazujeme jednou za rok nebo za dva na jaře. Přihnojujeme během květu jednou za dva týdny květinovým hnojivem na květ. Někdy může dojít k přehnojení – rostlině hnědnou špičky listu.

Množení

Rozmnožujeme starší rostliny dělením trsů. Každá část musí mít kořeny a listy. Zasadíme a necháme ujmout při teplotě 20 až 23°C.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Lopatkovci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Lopatkovce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.