Zpět na výběr rostliny

Svlačec

Svlačec pěstují: Lacenka


Patří do čeledi Convolvulaceae – Svlačcovité, pochází z Jižní Evropy a Severní afriky. Je to polokeř, s výhony až 1 m dlouhými, tenkými. Listy jsou okrouhlé, malé, stříbrozelené. Vykvétá modrými, tykvovitými nebo nálevkovité květy, kvete růžově. Kvete květnu až červnu. Na večer se jeho květy uzavírají.

Stanoviště

Na plném slunci až světlé místo, vzdušné.

Množení

Použijeme řízky nebo semena, termín množení je v září až říjnu. Teplota při zakořeňování řízků je 18°C a po 3–4 týdnech snížíme teplotu na 12°-14°C. Pravidelně zaštipujeme, potřebuje hodně světla a vzduchu.

Péče

Přes léto zaléváme tak, abychom udrželi mírně vlhký bal, nesmí uschnout, 1× za týden přihnojujeme. Pravidelně odstraňujeme odkvetlé výhony a tím také podpoříme další kvetení. V zimě přezimuje na světlém místě a chladném při teplotě 10°C. Před tím výhony také hluboko seřízneme. V zimě udržujeme bal v suchu a minimálně zaléváme. Na jaře přesadit a dát nejdříve někam do teplejší místnosti než dáme na balkón.

Použití

Do závěsných nádob, květináčů, pro truhlíky, na pergoly, na sloupky.

Choroby a škůdci

  • Mšice
  • Molice

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Svlačci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Svlačce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.