Zpět na výběr škůdce

Myš domácí


Myš není jen zlodějka jídla

V této části se věnujeme myším z pohledu škůdců pokojových rostlin, a to především kaktusů. Myši jsou mimo jiné známé tím, že se rády vkrádají do domácích spižíren, ze kterých kradou potraviny nebo je přímo ve špíži poškozují.

Jedlík kaktusů

Myším velmi chutnají především mladší kaktusy určitých druhů. Škodí jejich požíráním a někdy také v místě poškození hrozí vniknutí dalších chorob a infekcí rostlin. Jestliže však objeví v okolí myši, neměli bychom mít strach jen o kaktusy, ale dávat si na myši pozor především ve sklepě, sladu nebo spíži.

Obrana

Jedinou obranou je přímé vyhubení myší v okolí. Nemá praktický význam kaktusy před myšmi chránit nějakými chemickými prostředky. Na hubení myší můžeme využít klasických mechanických metod nebo nastražováním různých granulí s toxickými účinky.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Fotky Myši domácí

Další škůdci


Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.