Diskuze

Tipy na zkrášlení zahrady /dekorace

6 tipů, které zkrášlí vaši chalupu


admin 21.07.19

Pokud vás láká strávit alespoň prázdninový nebo víkendy mimo město, můžete si pořídit chalupu či chatu. Možná jste to už udělali a teď se jí chystáte zařídit nebo zrekonstruovat. Dopřejte si pěkný interiér vhodný k odpočinku a pohodlí. Jak na to?

1. Jinak než doma

Dopřejte si změnu, proto si zařiďte chalupu zcela jinak, než to máte doma. Pak se můžete odpoutat od reality, uniknout od shonu, povinností a starostí. Nemělo by vám to připomínat váš dům či byt. Dávejte přednost přírodním materiálům. Může to být dřevo, bambus, ratan, kámen, kůže, len i bavlna. Vintage styl je tradiční a útulný. 

2. Žádné muzeum a skladiště

I když vsadíte na starý nábytek a doplňky, nedělejte z chalupy skladiště. Můžete si koupit něco z druhé ruky nebo ve starožitnostech, nechtějte však vše, co vidíte. Nechte prostor dýchat, pak se bude lépe dýchat i vám. Vyhoďte prosezený gauč, nebo jej opatřete novou výplní a čalouněním. Staré postele vybavte kvalitním roštem a zdravotní matrací. Dekorace zútulňují prostor, ale nesmí jich být moc. Nechcete přece o víkendu přeskládávat police a utírat prach. 

3. Nábytek a doplňky, které vás osloví

Volte kousky nábytku a dekorací, které vás osloví na první pohled, ukrývají v sobě příběh a mají duši. Zvolte staré dřevěné židle s patinou, třeba tonetky z bazaru, malované hrnky a talíře, které se vám doma do moderního interiéru nehodí. Všechny dekorace vypadají lépe, když jsou zdvojené. Můžete dát vedle sebe dva talíře nebo tři vázy. Mohou být jen podobné, nebo v různé velikosti. 

4. Přírodní materiály

Na chalupě hraje hlavní roli dřevo. Můžete jej použít na podlahy i obklady stěn, přiznat dřevěné trámy a doplnit dřevěné komody. Patina, rýhy a drobná poškození prostě patří k venkovskému stylu. Máte zde odpočívat a ne dávat pozor na každý drobek nebo kapku na stole. Pomůže vám kvalitní povrchová úprava, kterou dřevo napustíte. Doplňte textil z modrotisku, bavlněné utěrky a lněné polštářky. 

5. Udělejte si pohodlí

Na chalupu jezdíte odpočívat s rodinou a přáteli. Usnadněte si proto práci. Do starého kredence ukryjte myčku, ledničku i vestavěnou troubu. Zasaďte do staré kuchyně varnou desku. Pokud chcete spotřebiče přiznat, pořiďte si nové spotřebiče v retro stylu. Lednici a troubu určitě seženete, myčku a mikrovlnku důmyslně ukryjte za dvířka nábytku. Můžete zvolit i spotřebiče s nadčasovým designem.

6. Tradiční barvy

Zvolte tradiční barvy, třeba již zmíněný modrotisk, kanafas nebo červenobílou kostku. Snažte se také splynout s přírodou. Dominuje hnědá, zelená, bílá, červená a modrá barva. Sáhněte po bavlně a lnu. Velmi krásné jsou i staré krajky a výšivky. Na postel i pohovku dejte polštářky a vyberte si pěkný povlak na polštáře se vzorem, který zútulní každý prostor. Nádherné je i tradiční povlečení, ubrusy, dečky a klasické polštářky, se kterými na vás dýchne příjemná atmosféra bezpečí domova. 


Reagovat
Anonymni 28.02.20

My jsme si také koupili vloni na jaře chalupu. Je fajn, když může člověk někam utéct z města. Chata byla pěkná už když jsme ji koupili, takže akorát pořád kupuji nějaké nové doplňky. Každou chvíli narazím na něco, co se mi líbí a musím to koupit :-D Naposledy jsem nám tam koupila nové bavlněné povlečení z https://ceskeluzkoviny.cz/ a určitě to nebyla poslední věc, kterou jsem nám na chatu koupila.


Reagovat
Anonymni 25.05.20

S manželkou jsme fandové přírodních materiálů. Moc se nám líbí dřevo a kámen a vybrali jsme si kamennou dlažbu z eshopu https://dumkamenu.cz. Pokládka byla sice časově náročnější, ale výsledek se nám moc líbí. Večery u krbu mají pak tu správnou atmosféru.


Reagovat
captchaOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.