Diskuze

Tipy na zkrášlení zahrady /dekorace

6 tipů, které zkrášlí vaši chalupu


admin 21.07.19

Pokud vás láká strávit alespoň prázdninový nebo víkendy mimo město, můžete si pořídit chalupu či chatu. Možná jste to už udělali a teď se jí chystáte zařídit nebo zrekonstruovat. Dopřejte si pěkný interiér vhodný k odpočinku a pohodlí. Jak na to?

1. Jinak než doma

Dopřejte si změnu, proto si zařiďte chalupu zcela jinak, než to máte doma. Pak se můžete odpoutat od reality, uniknout od shonu, povinností a starostí. Nemělo by vám to připomínat váš dům či byt. Dávejte přednost přírodním materiálům. Může to být dřevo, bambus, ratan, kámen, kůže, len i bavlna. Vintage styl je tradiční a útulný. 

2. Žádné muzeum a skladiště

I když vsadíte na starý nábytek a doplňky, nedělejte z chalupy skladiště. Můžete si koupit něco z druhé ruky nebo ve starožitnostech, nechtějte však vše, co vidíte. Nechte prostor dýchat, pak se bude lépe dýchat i vám. Vyhoďte prosezený gauč, nebo jej opatřete novou výplní a čalouněním. Staré postele vybavte kvalitním roštem a zdravotní matrací. Dekorace zútulňují prostor, ale nesmí jich být moc. Nechcete přece o víkendu přeskládávat police a utírat prach. 

3. Nábytek a doplňky, které vás osloví

Volte kousky nábytku a dekorací, které vás osloví na první pohled, ukrývají v sobě příběh a mají duši. Zvolte staré dřevěné židle s patinou, třeba tonetky z bazaru, malované hrnky a talíře, které se vám doma do moderního interiéru nehodí. Všechny dekorace vypadají lépe, když jsou zdvojené. Můžete dát vedle sebe dva talíře nebo tři vázy. Mohou být jen podobné, nebo v různé velikosti. 

4. Přírodní materiály

Na chalupě hraje hlavní roli dřevo. Můžete jej použít na podlahy i obklady stěn, přiznat dřevěné trámy a doplnit dřevěné komody. Patina, rýhy a drobná poškození prostě patří k venkovskému stylu. Máte zde odpočívat a ne dávat pozor na každý drobek nebo kapku na stole. Pomůže vám kvalitní povrchová úprava, kterou dřevo napustíte. Doplňte textil z modrotisku, bavlněné utěrky a lněné polštářky. 

5. Udělejte si pohodlí

Na chalupu jezdíte odpočívat s rodinou a přáteli. Usnadněte si proto práci. Do starého kredence ukryjte myčku, ledničku i vestavěnou troubu. Zasaďte do staré kuchyně varnou desku. Pokud chcete spotřebiče přiznat, pořiďte si nové spotřebiče v retro stylu. Lednici a troubu určitě seženete, myčku a mikrovlnku důmyslně ukryjte za dvířka nábytku. Můžete zvolit i spotřebiče s nadčasovým designem.

6. Tradiční barvy

Zvolte tradiční barvy, třeba již zmíněný modrotisk, kanafas nebo červenobílou kostku. Snažte se také splynout s přírodou. Dominuje hnědá, zelená, bílá, červená a modrá barva. Sáhněte po bavlně a lnu. Velmi krásné jsou i staré krajky a výšivky. Na postel i pohovku dejte polštářky a vyberte si pěkný povlak na polštáře se vzorem, který zútulní každý prostor. Nádherné je i tradiční povlečení, ubrusy, dečky a klasické polštářky, se kterými na vás dýchne příjemná atmosféra bezpečí domova. 


Reagovat
Anonymni 28.02.20

My jsme si také koupili vloni na jaře chalupu. Je fajn, když může člověk někam utéct z města. Chata byla pěkná už když jsme ji koupili, takže akorát pořád kupuji nějaké nové doplňky. Každou chvíli narazím na něco, co se mi líbí a musím to koupit :-D Naposledy jsem nám tam koupila nové bavlněné povlečení z https://ceskeluzkoviny.cz/ a určitě to nebyla poslední věc, kterou jsem nám na chatu koupila.


Reagovat
Anonymni 25.05.20

S manželkou jsme fandové přírodních materiálů. Moc se nám líbí dřevo a kámen a vybrali jsme si kamennou dlažbu z eshopu https://dumkamenu.cz. Pokládka byla sice časově náročnější, ale výsledek se nám moc líbí. Večery u krbu mají pak tu správnou atmosféru.


Reagovat
Anonymni 21.12.20

Díky za tipy. My řešíme hlavně prostor pergoly – tam si dopřáváme odpočinek a rádi vysedáváme, tak potřebujeme mít okolo sebe hezké prostředí. Zrovna jsem si objednala několik solných lamp, a to z https://www.magieprirody.cz/solne-lampy/ , tak se těším, až je tam v létě vytáhnu a uděláme si hezkou romantiku :)


Reagovat
Anonymni 31.03.21

Dobrý den díky za článek ano na chalupu, chatu by se mělo jezdit relaxovat a odpočívat. A maximálně tak se starat o zahradu grilovat a popíjet možná chodit na ryby. Ale zajímalo by mě jak to třeba řešit když máte děti a chcete aby na chatě měli taky nějaké to svoje vyžití. Koukal jsem že třeba tady prodávají dětské postele https://www.aminabytek.cz/…-se-zabranou. Ale chtělo by to ještě nějaké to vyžití a vůbec mě nenapada co.


Reagovat
Anonymni 10.05.21

Ja nakonec vybrala super dekorace na zahradu v eshopu Signal nabytek, maji slusny vyber a dobre ceny.


Reagovat
Anonymni 20.05.21

Ahoj, co se týče zkrášlení zahrady…nedávno jsem četl že zajímavým prvkem je břidlice (břidlicí je prý dokonce zdobena i střecha Národního divadla v Praze) a na zahradu se dělá třeba dlažba z břidlice. Píší o tom tady https://www.moravskabridlice.cz/ Vysvětlují co to břidlice je, na co všechno se používá, a její vlastnosti. Překvapilo mě že to je vlastně hodně kvalitní pevný materiál, a zároveň celkem estetická dekorace.


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 30.03.22

Musím souhlasit, břidlice je opravdu moc pěkný materiál. Jeden můj známý má dlažbu z břidlice na terase a vypadá to neskutečně dobře. To na té naší je bohužel jen obyčejná zámková dlažba, která už sice tak dobře nevypadá, ale na druhou stranu se zase o ni člověk tolik nemusí starat. Do budoucna bych ji ale chtěl vyměnit za něco hezčího.


Reagovat
Anonymni 31.08.21

Krásný den přeji všem :) když se tu bavíme o zkrášlení chaty, jak máte vyřešeno nádobí? Samozřejmě ze pokud máte větší chatu tak tam máte asi i dřez s vodou, ale co vy, co nemáte kohoutek? Jak to řešíte? Dnes jsem totiž narazila na nádobí, které má být k jídlu :D https://ceskeluzkoviny.cz/…o-20-cm.html přemýšlím, že bych tyto talíře nakoupila. Najíte se z toho a sníte i talíř :DD žádné další starosti. Jaký je na to váš názor?


Reagovat
Anonymni 19.09.21

Je jedno, jestli do dětského pokoje nebo do obýváku – dekorace by měly být součástí každého interiéru. Například samolepky na zeď jsou z mého pohledu velmi dobré řešení. Jelikož miluju zvířata – https://www.kvalitni-vyber.cz/…virata-2036/, tady mě těší, že na výběr jsou různé druhy. Prostě si nemůžu pomoct, ale zvířata odmalička miluju a chci jich mít kolem sebe co nejvíc.


Reagovat
Anonymni 27.09.21

Různé gumové podložky a věci, které jsou nezbytné pro rozšíření zavlažování jsme koupili nakonec na https://www.livli.cz/…vebniny-753/ a nemůžeme si na nic stěžovat. Naťukali jsme si na internetu zboží, manžel to objednal za firemní peníze, hodili jsme si část do nákladů a během 4 dnů bylo zboží přímo u nás na baráku. Vše je dnes tak snadné.


Reagovat
Anonymni 03.10.21

My to doma vždy chceme mít útulné. Hodně používáme přírodní materiály a doplňky. Vždy když přijedeme na chatu, zapálíme svíčky, uvaříme si něco dobrého a večer si k filmu uděláme pořádně velkou kávu. Máme totiž doma z eshopu https://www.penepex.cz/…nky-na-kavu/ delonghi termohrnky, které ladí designově a zároveň se z nich skvěle pije. Musím doporučit a snad někoho také osloví.


Reagovat
Anonymni 04.10.21

Super tip. Docela povedený PR článek. :) Ale to, že je to PR, mi v tomto případě vlastně vůbec nevadí. Je to udělané tak, že si z toho člověk reálně něco odnese. :) My jsme letos taky předělávali chalupu, tak můžu potvrdit, že ty tipy jsou skutečně založené na reálných zkušenostech s reálnou stavbou. :)


Reagovat
Anonymni 05.10.21

Díky za super článek. Určitě si naši chalupu teď více zútulníme. Mám ráda přírodní materiály a barvy. Teď na podzim to bude vypadat krásně a bude relax. Mám na chalupě letní dekorace a chci je poslat babičce do Čech, aby je schovala, a protože jsem nikdy nic neposílala, musela jsem zjistit jak poslat balík. Naštěstí mi poradil web https://napovime.cz/…oslat-balik/ , tak odešlu co nejdříve. Už se těším jak si užijeme podzimní a zimní chvíle v naší chaloupce.


Reagovat
Anonymni 30.10.21

Děkuji za zajímavé tipy a rady. Naší chatu se snažíme zkrášlit už pěknou dobu. Vždycky nás ale napadne něco nového, co by jsme mohli koupit. Díky tomu, jsme se dostali do nekonečné smyčky. Naposledy nás napadlo že by jsme si na zeď mohli přidělat plašiče ptáků protože chceme mít ptačí společnost. Co si o tom myslíte vy?


Reagovat
Anonymni 30.11.21

Zdravím, měl bych takový dotaz. Chtěl bych si na zahradu koupit nějaký bazén. Ne teda letos, ale asi až příští rok. No a nevím jaký. Co myslíte, je lepší plastový nebo přelivový bazén? Já se pořád nemůžu rozhodnout. Osobně se spíš přikláním k tomu přelivovému, ale zase mě od něj tak trochu odrazuje vyšší cena. Co myslíte? Předem díky za rady.


Reagovat
Anonymni 14.12.21

A nekoukali jste třeba na to, že by se váš dům zvelebil tím, že byste do něj (pardon, myšleno do chalupy) pořídili nějaký designový krb? Já jsem se byla radit s moji kamarádkou architektkou a ta mi říkala, že ten design teď letí úplně všude a domácnosti jdou velký krok dopředu.


Reagovat
Anonymni 17.12.21

Máme s manžílkem nachystanou sérii fotek z minulých let s úspěchy, které se nám při společném pěstování povedly. Chystáme se teď, že oslovíme po Vánocích kamaráda s tím, že bychom měli zájem o levný tisk katalogů a ze slušnosti pár katalogů věnujeme svým sousedům. Jako vzpomínku.


Reagovat
Anonymni 09.01.22

Když jsem na chalupě a když jsem doma, připadám si jako bych žila dva životy. Na chalupě jsem taková selka, doma jsem zase fiflena. Zatím se mi to daří ale skvostně oddělovat. Koupila jsem si například novou sedačku do domu https://inelis.cz/domino/ . A ačkoliv miluju rohové sedací soupravy rozkládací, vůbec mi nevadí přijet na chatu a sedět na tvrdé lavici v kuchyni. Nevím jak se mi to tak povedlo, ale oba tyto “světy” mám moc ráda :-)


Reagovat
Anonymni 21.01.22

Koukal jsem, že tu někdo zmiňoval ty designové krby. Právě nad investicí do nějaké krbové vložky teď v poslední době taky hodně uvažuji. Bohužel se v tom ale moc nevyznám. Najde se tu někdo, kdo by mi poradil ohledně výběru? Mám na mysli třeba na jaké parametry koukat, které jsou zásadní, které ne a tak. Už to tu studuji asi týden a vůbec z toho nejsem moudrý.


Reagovat
Anonymni 28.01.22

Ja jsem ted vyborne nakoupila v Baumaxu, maji tam uz jarni dekorace, preci jenom Velikonoce uz jsou skoro za dverma. Pokud clovek pouzije Baumax slevovy kod tak se da nakoupit opravdu celkem vyhodne, doporucuju kouknout,


Reagovat
Anonymni 23.03.22

Tak to já jsem zase „ujetá“ na jakýchkoliv zrestaurovaných starožitných doplňcích – ať už se jedná o zahradu nebo i interiér našeho rodinného domku :-) Mám to štěstí, že máme v tomto ohledu s manžele stejný vkus a díky tomu můžeme společně vybírat různé starožitnosti například z našeho oblíbeného obchodu https://www.antikart.cz/ Ten můžeme z vlastní zkušenosti vřele doporučit!


Reagovat
Anonymni 20.04.22

Manžel mně říkal, že si nemůžeme pořídit krb bez toho, aniž bychom si nevzali i krbové obestavby. Měla to prý jeho bývalý přítelkyně (ani nevíte jak mně irituje když o ní mluví, a že mu to není blbý vůbec…) a bylo to dobrý. Jestli máme kopírovat interiér jeho bývalé? No to samozřejmě že ne a nebudeme. Já jsem ta co ho má vést.


Reagovat
Anonymni 02.05.22

Na jaře manžel dostal od firmy nějaké speciální prémie, a tak teď koukáme jaký zahradní nábytek si vybereme a rovnou něco objednáme. Těším se až konečně budeme sedět na zahrádce, grilovat masíčko, běhat se vnoučaty pro balóny a celkově si užívat nějakého slunného dopoledne. Takhle krásně strávené dny mám ráda.


Reagovat
Anonymni 03.05.22

Na takovou chalupu někde v lese by se podle mě dokonale hodila zelená střecha. Nejenom že se odlišíte od dalších chatařů, ale dáte přírodě volný prostor pro jeji rozmanitost. Podle mě nejde o nic neobvyklého třeba v cizině, to jen do Česka to klasicky přichází jako do posledního státu v Evropě. Jděte do toho!


Reagovat
Anonymni 03.06.22

Před odletem na dovolenou jsme si ještě pozvali chlápky z malířství aby se nám podívali na dětský pokoj pro malou. Chtěli jsme se totiž vrátit, vyzvednou dítě u prarodičů a ukázat té naší lásce jak má krásně vymalovaný pokoj. Normálně by to udělal celé sám manžel, ale byl moc unavený z pracovního tempa.


Reagovat
Anonymni 04.06.22

Rozhodně bych vám doporučila zvážit, zda se k vám na chalupu nebo do chatové osady nehodí vertikální zahrady. My jsme na to koukali jako diví, když jsme s manželem tento typ doplňku objevili v Řecku před několika let. A dnes už si ani práve v Čechách odpočinkové místo bez této nádhery představit nedokážeme.


Reagovat
Anonymni 25.07.22

Moje zkrášlení chalupy vyřešil takový nádherný krb. Myslím si, že se jim dokonce říká designové krby. Byl tedy trochu dražší, ale určitě stál za to. Tu atmosféru celé chaty dělá vlastně sám jen ten krb, a cítím se tam prostě nádherně. Takže za mě je krb na prvním místě ve zkrášlování a dělání “atmošky”.


Reagovat
Anonymni 27.12.22

Na chalupu jsem si po delším rozhodování si jestli koupit nové křeslo a nebo nějaké vybavení do kuchyně nakonec rozhodla pro to, že potřebuji opravdu nutně mít křeslo na čtení knížek, které jsem už delší dobu odkládala. Co vy momentálně třeba čtete, napište.


Reagovat
Anonymni 05.09.23

Narazil jsem na velmi roztomilé dekorace, které se vyjímají v interiéru, ale klidně i venku. Třeba z těchto sošek si můžete udělat stylovou a tak trochu rustikální sbírku, nebo se může jednat o dárek, co potěší kdykoliv. Navíc jsou vyrobeny s láskou tradičním německým výrobcem Goebel – https://www.artofhome.cz/goebel-sosky/


Reagovat
Anonymni 28.09.23

Naši chalupu teď dokonale doplnily postele z masivu. Už se moc těším až přijede dcera s vnoučaty. Snad si toho alespoň všimnou, vždyť to stálo tolik peněz. Jsme chtěli aby to na naší chalupě vypadalo moc pěkně, doufejme že se jim tam proto bude líbit.


Reagovat
samkumar10090 20.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.