Diskuze

Pokojové rostliny

Africké fialky


mona1111 17.07.11

Jaké máte zkušenosti s pěstováním afrických fialek?


Reagovat
cajik 26.07.11

Já dost hrozné, ale nevzdávám se :-D na to jsou moc krásné…


Reagovat
mona1111 26.07.11

Zdravím pěstování fialek není těžké,hlavně se nesmí moc přelévat a je to pak ok a pak pěkně kvetou. Monika


Reagovat
cajik 28.07.11

No celkem už vím jak na ně, ale přecházelo tomu dost neúspěchů. Jednu mám už tři roky, tak jsem usoudila, že už mohu rozšiřovat sbírku. Zrovna včera jsem ji opět rozšířila o dvě krásky, tak se musím pochlubit :wink:


Reagovat
cajik 28.07.11

A druhá


Reagovat
mona1111 28.07.11

Mohu říct moc pěkné,co udělat výměnu? :-)


Reagovat
cajik 28.07.11

Jéé, no určitě :-D Už jsem příteli vysvětlila, že potřebuji vyrobit speciální poličku na fialky, tak at není prázdná :-D


Reagovat
neumisa 28.07.11

[citace] mona1111 píše: Jaké máte zkušenosti s pěstováním afrických fialek? [/citace]

vcelku dobré, zatím přežily vše a kvetou téměř celoročně :mrgreen:


Reagovat
mona1111 29.07.11

Tak to mě moc těší.


Reagovat
Tereza5555 30.07.11

No ty vaše jsou krásné. 8-o jak to děláte – já je zalévám, hnojím a nic. Je tedy fakt, že někdy jsou úplně vyschlé a někdy zas přemokřené – myslíte, že to tím je? , že nekvetou? Předem děkuji za odpovědi.


Reagovat
mona1111 30.07.11

Zdravím,já vetšinou fialku sadím do hlíny se směsí s pískem-je to lepší a jednou týdně zalévám spodem ,dam tam více vody,tak 10minut počkám co si fialka nabere a zbytek vody vyleji,až je vždy hlína na povrchu suchá můžete opět zalít. Pokud by jste měla třeba zájem,mám fialky i na prodej. S pozdravem Monika.


Reagovat
Tereza5555 30.07.11

Děkuji za odpověď i za nabídku prodeje Vašich fialek, ale já mám plno dalších kytiček a v tomto paneláku je asi nějaká divná energie nebo něco takového protože nikomu z paneláku se fialkám nedaří. Tak to nechám přírodě. Díky, nashledanou.


Reagovat
mona1111 30.07.11

Tak to nevím,jelikož já mám kytky v paneláku a kvetou hezky.


Reagovat
neumisa 30.07.11

[citace] Tereza5555 píše: No ty vaše jsou krásné. 8-o jak to děláte – já je zalévám, hnojím a nic. Je tedy fakt, že někdy jsou úplně vyschlé a někdy zas přemokřené – myslíte, že to tím je? , že nekvetou? Předem děkuji za odpovědi. [/citace]

řekla bych, že se staráš až moc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: u nás platí, že přežije jen ten nejsilnější – tedy čím míň se starám, tím jsou hezčí. Zaleju jednou dvakrát do týdne spodem, hnojím, když si vzpomenu, totéž s protrháním listů, v zimě na ně vesele pouštím mráz z ventilačky a ony rostou a kvetou jako šílené.


Reagovat
kyti5 31.07.11

mě fialky kvetou také stále, a hlavně nechtějí slunce je jim dobře když na jde světlo, ale nepřímé takže je mám proti oknu na policích , jednou za 10 dní zaliji do misky spodem , oberu případné listy, které nevypadají pěkně a tím končí péče o ně čím míˇn je zalévám tím víc kvetou :wink:


Reagovat
kyti5 31.07.11

a další


Reagovat
kyti5 31.07.11

a ještě


Reagovat
kyti5 31.07.11

a ještě


Reagovat
kyti5 31.07.11

a další


Reagovat
kyti5 31.07.11

a ještě


Reagovat
kyti5 31.07.11

opravdu čím mají víc péče, tím je to špatně


Reagovat
kyti5 31.07.11

a tato


Reagovat
kyti5 31.07.11

jednoduchá


Reagovat
kyti5 31.07.11

mám jich hodně mohla bych pokračovat ještě dál, ale už se nebudu chlubit ,stačí odlomit lístek a zastrčit do zeminy na pokojovky ,tak aby kousek lístku i se stonkem byl v zemině a vyroste vám brzy nová sazenička :-D :-D :-D


Reagovat
mona1111 31.07.11

Zdravím opravdu máte fialky také moc pěkné,klidně bych si i vybrala,a máte pravdu v tom čím víc se člověk stará tím je to horší. Monika


Reagovat
Djn 08.08.11

mám problém sehnat nové druhy, mám jen 5 druhů (fialová,víno­vá,bílá s vínovým, fialová s bílým, bílá), klidne vymenim, nebo kdyby se chtěl někdo zbavit lístků a podarovat, tak by mi to nevadilo :-) mailujte


Reagovat
kyti5 08.08.11

někdy stačí ve velkém zahradním centru odlomit lístek a šup-nikdo si toho ani nevšimne :oops: :oops:


Reagovat
mona1111 08.08.11

Zdravím to jsem tedy nezkoušela v obchodě odlomit lístek,pokud máte zájem o nejakou fialku co mám můžeme udělat výměnu.Monika


Reagovat
kyti5 08.08.11

Když vidím v centrech ty zříceniny, myslím, že se nic nestane když lístek odlomím, myslím, že stejně půjdou na odpis , to nikdo nekoupí.Nestarají se o ně dobře, zalévají hadicí, je vidět, že tomu nerozumí ,jakou která kytička vyžaduje péči.takže se necítím vůbec provinile. :lol: :lol:


Reagovat
mona1111 08.08.11

v obchodech se o kytky moc nestarají,což je dost smutné.


Reagovat
kyti5 08.08.11

mě vždy krvácí srdce , když to vidím, jsou tam lidé, kteří ke květinám nemají vůbec vztah.


Reagovat
mona1111 08.08.11

Co se týče se vztahem ke květinám v tom máte pravdu a je to někdy v květinářství s kytkama tragedie. :-)


Reagovat
cajik 08.08.11

Takhle mi přítel „obstaral“ monsteru :mrgreen: Já se na takové akce moc bojím, takže ty chuděrky zkupuju. Ale to asi taky neni dobře, páč potom se ta kvalita asi nezlepší :-(


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.