Diskuze

Pokojové rostliny

Africké fialky - kvetení a prostříhávání

staninah
25.03.11
Prosím o radu - proč mi fialky nezakvetou? Světla mají dost, teplota ok, přihnojuji 2x do měsíce... Tak nevím. A pak jsem ještě někde četla, že by se měly listy prostříhávat, pokud jich rostlina hodně a je hustá. Nerada bych ale, aby mi zbytek řapíku napadla nějaká choroba... Díky a hezký den všem!

haňa 54
26.03.11
Mě kvetou pravidelně spíš stále, nechávám je vyhladovět /zalévám velmi málo/a oni nasazují na květ a nemám je na přímém slunci , nepotřebují až zase tolik světla.Lístky neprotrhávám jen ať jsou bohaté.

neumisa
27.03.11
já se o své moc nestarám - zaleju tak jednou do týdne (přes léto dvakrát), přihnojím, když si vzpomenu, listy protrhám, když vidím nějaký odcházející - a kvetou téměř pořád. U nás platí, že čím míň se o kytky starám, tím lépe se jim daří 8-)

kyti5
06.05.11
taky mi dělají radost

kyti5
13.05.11
dneska jsem dostala od dcery novou fialku

mamčababča
25.05.11
[citace]
**neumisa** píše:
já se o své moc nestarám - zaleju tak jednou do týdne (přes léto dvakrát), přihnojím, když si vzpomenu, listy protrhám, když vidím nějaký odcházející - a kvetou téměř pořád. U nás platí, že čím míň se o kytky starám, tím lépe se jim daří 8-)
[/citace]
přesně jako u nás a to mi v zimě na otevřeném okně i zmrzly a panečku, obrala jsem mrtvé listy, že z nich skoro nic nezbylo a už kvetou zase

emilka12
06.12.11
Pokud fialky nekvetou,maji se jim olámat spodní listy.

Seal
08.12.11
Kyti krásná

Mě začly fialky kvést taky po "vyhladovění". Pak jsem začala zalévat více a přihnojla jsem a kvetou krásně.
Jedna mě ale zlobí - nekvete a stále vyhazuje hustě nové listy a dokonce z hlíny vyrašily 2 nové rostliny a ty taky stále nasazují listy. Mám je nějak rozsadit? Je už docela stará, i ten stonek pod posledními listy je dlouhý. Když ho uříznu a nechám zakořenit znova, nezabiju ji? Už ani nevím jakou má barvu květů

kyti5
08.12.11
Klidně je rozděl ...vyklepni a zasaď každou zvlášť. Já bych tu s tím dlouhým krčkem víc zasadila do zeminy aby si utvořila pěknou bohatou rostlinku.

Seal
08.12.11
Děkuju

kyti5
08.12.11
těším se jakou budou mít barvu

kyti5
10.03.12
tak mám dnes novou fialku - musím se pochlubit

Blonska
20.03.12
Ahoj, potřebuju poradit. Mám fialku a začali mi hnít květy. V mém bytě je docela vlhkost, jestli to je tím? Jak fialku zachraním? :-(

kyti5
20.03.12
A nezaléváš ji vrchem? Chce vodu jen do misky pod květináč a spíš snese přísušek, čím míň zalévám tím víc kvetou

Blonska
20.03.12
Ne ne, to vím, že zalévat zespodu. A myslím si, že jsem to ani moc se zaléváním nepřeháněla. A dá se to ještě nějak zachránit?

kyti5
21.03.12
Tak odstraň celé květenství a poznáš či zahnívá až do kořenů . Také bych ji přesadila. Nědky se mi také stane že některá "odejde " prostě si řeknu slabší kusy odpadaj ....nenechám se tím ale odradit a pěstuji je dál
tak hodně úspěchů, ale že by tomu vadila vlhkost v bytě.. tomu nevěřím, to bys tam musela mít mokro.

60
21.03.12
A můžou se na jaře dát ty fialky na zahradu?

kyti5
21.03.12
tak to bych nedávala ty se neletněji - nemají rády přímé slunko a ani vodu na listy při děšti

Endlessblue78
05.06.16
Holky poraďte prosím. Vždy, když si přinesu fialku z obchodu, kvete krásně... chvíli..Jakmile odkvete je konec. Mám jí nějak po nákupu přesazovat? A co se často stane je, že nasadí spoustu listů (takových zakrnělých, pokroucených, malých...).. a květy nic. Vůbec pak už nevypadá tak hezky... listů méně, jen okolo... a uprostřed květy. Co dělám špatně???

Pro přidání příspěvku se přihlašte.