Diskuze

Pokojové rostliny

Africké fialky - kvetení a prostříhávání


staninah 25.03.11

Prosím o radu – proč mi fialky nezakvetou? Světla mají dost, teplota ok, přihnojuji 2× do měsíce… Tak nevím. A pak jsem ještě někde četla, že by se měly listy prostříhávat, pokud jich rostlina hodně a je hustá. Nerada bych ale, aby mi zbytek řapíku napadla nějaká choroba… Díky a hezký den všem!


Reagovat
Re: staninah | emilka12 06.12.11

Pokud fialky nekvetou,maji se jim olámat spodní listy. :mavam:


Reagovat
Re: staninah | Blonska 20.03.12

Ahoj, potřebuju poradit. Mám fialku a začali mi hnít květy. V mém bytě je docela vlhkost, jestli to je tím? Jak fialku zachraním? :-(


Reagovat
Re: Blonska | kyti5 20.03.12

A nezaléváš ji vrchem? Chce vodu jen do misky pod květináč a spíš snese přísušek, čím míň zalévám tím víc kvetou


Reagovat
Re: kyti5 | Blonska 20.03.12

Ne ne, to vím, že zalévat zespodu. A myslím si, že jsem to ani moc se zaléváním nepřeháněla. A dá se to ještě nějak zachránit?


Reagovat
haňa 54 26.03.11

Mě kvetou pravidelně spíš stále, nechávám je vyhladovět /zalévám velmi málo/a oni nasazují na květ a nemám je na přímém slunci , nepotřebují až zase tolik světla.Lístky neprotrhávám jen ať jsou bohaté. :lol: :lol: :lol: :lol:


Reagovat
neumisa 27.03.11

já se o své moc nestarám – zaleju tak jednou do týdne (přes léto dvakrát), přihnojím, když si vzpomenu, listy protrhám, když vidím nějaký odcházející – a kvetou téměř pořád. U nás platí, že čím míň se o kytky starám, tím lépe se jim daří 8-)


Reagovat
kyti5 06.05.11

taky mi dělají radost :lol: :lol:


Reagovat
kyti5 13.05.11

dneska jsem dostala od dcery novou fialku :lol:


Reagovat
mamčababča 25.05.11

[citace] neumisa píše: já se o své moc nestarám – zaleju tak jednou do týdne (přes léto dvakrát), přihnojím, když si vzpomenu, listy protrhám, když vidím nějaký odcházející – a kvetou téměř pořád. U nás platí, že čím míň se o kytky starám, tím lépe se jim daří 8-) [/citace] přesně jako u nás a to mi v zimě na otevřeném okně i zmrzly a panečku, obrala jsem mrtvé listy, že z nich skoro nic nezbylo a už kvetou zase :lol:


Reagovat
Seal 08.12.11

Kyti krásná :palec:

Mě začly fialky kvést taky po „vyhladovění“. Pak jsem začala zalévat více a přihnojla jsem a kvetou krásně. Jedna mě ale zlobí – nekvete a stále vyhazuje hustě nové listy a dokonce z hlíny vyrašily 2 nové rostliny a ty taky stále nasazují listy. Mám je nějak rozsadit? Je už docela stará, i ten stonek pod posledními listy je dlouhý. Když ho uříznu a nechám zakořenit znova, nezabiju ji? Už ani nevím jakou má barvu květů :(


Reagovat
Re: Seal | kyti5 08.12.11

Klidně je rozděl …vyklepni a zasaď každou zvlášť. Já bych tu s tím dlouhým krčkem víc zasadila do zeminy aby si utvořila pěknou bohatou rostlinku.


Reagovat
Re: kyti5 | Seal 08.12.11

Děkuju :)


Reagovat
Re: Seal | kyti5 08.12.11

těším se jakou budou mít barvu :kytka: :kytka:


Reagovat
kyti5 10.03.12

tak mám dnes novou fialku – musím se pochlubit


Reagovat
kyti5 21.03.12

Tak odstraň celé květenství a poznáš či zahnívá až do kořenů . Také bych ji přesadila. Nědky se mi také stane že některá "odejde " prostě si řeknu slabší kusy odpadaj …nenechám se tím ale odradit a pěstuji je dál tak hodně úspěchů, ale že by tomu vadila vlhkost v bytě.. tomu nevěřím, to bys tam musela mít mokro.


Reagovat
60 21.03.12

A můžou se na jaře dát ty fialky na zahradu? :nevim:


Reagovat
kyti5 21.03.12

tak to bych nedávala ty se neletněji – nemají rády přímé slunko a ani vodu na listy při děšti


Reagovat
Endlessblue78 05.06.16

:nevim: :nevim: :nevim: Holky poraďte prosím. Vždy, když si přinesu fialku z obchodu, kvete krásně… chvíli..Jakmile odkvete je konec. Mám jí nějak po nákupu přesazovat? A co se často stane je, že nasadí spoustu listů (takových zakrnělých, pokroucených, malých…).. a květy nic. :roll: Vůbec pak už nevypadá tak hezky… listů méně, jen okolo… a uprostřed květy. Co dělám špatně??? :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.