Diskuze

Volné diskuse

Aloe


Bábina 20.07.11

Prosím o pomoc.Dostala jsem aloe vera.Už když jí dárkyně přinesla z květinářství,byla tak ubohoučká.Jen holé kořeny v přepravním květináčku a celá jako by rozpadlá.Mám jí asi měsíc a už jí upadly 2 listy(dáli se to tak říct).Ráda bych jí zachránila,ale nemám s toto roslinou žádnou zkušenost.Pro­sím,poradí mi někdo?


Reagovat
Re: Bábina | george5167 08.11.12

Kdybych se dostal do nouze a neměl peníze, založil bych si plantáž ALOE VERA a prodával bych hotové rostliny jako základ pro přípravu vlastních mastí, ve kterých by ALOE VERA skutečně byla. Pěstování je extrémně jednoduché – stačí místo vystavené plnému slunci nebo alespoň rannímu a odpolednímu slunci, výtečná drenáž a zimní pobyt v prostoru tak kolem + 5 C. U mne je koeficient přirozených přírůstků tak 6 až 10 ks, ale další třeba stovku z jediné rostliny lze vyrobit z listových řízků od července do konce srpna. Ty se zasunou 1/3 do čistého písku s nepatrnou příměsí rašeliny nebo zeminy a nechají v polostínu bez úpalu. Rostlina je připravena k prodeji ve druhém roce. Zkuste to. Výroba gelu z listů je na internetu podrobně popsána.


Reagovat
Re: Bábina | george5167 14.03.13

Popsal jsem tady v příspěvku dne 8.11.2012 dost podrobně, co s aloe vera. Ponořte ji teď po listy do kořenáče, substrát namíchejte z písku a lehké půdy a postavte na světlo do +5 – + 12 C. A nestarejte se o ni. Jednou za čtrnáct dní ji zavlažte sprejem z odstáté vody.Po 15. červnu ji ponořte v zahradě do země, snese jakýkoli úpal. Dr J


Reagovat
kyti5 20.07.11

Aloe je nenáročná , nesmí se přelít, protože je tučnolistá a začala by měknout a hnít. Nevystavujte ji plnému slunci , ona se zmároří. V zimě by měla být rostlina na suchém, chladném stanovišti. Teploty mezi 10 – 12 °C jsou pro ni akorát


Reagovat
Re: kyti5 | buf 09.06.12

Dobrý den, vše v kostce a přehledně najdete na stránkách o účincích a pěstování Aloe. Přeji hodně úspěchů všem, kteří Aloe pěstují.


Reagovat
Bábina 20.07.11

Není u okna,zalívám ji minimálmě.Ale jsem celá divná,že byla z krámu v takovém stavu.Dívka co mi jí darovala jí prý vzala ze soucitu,jestli té kytičce pomohu.Nikdy jsem tučnolistky nepěstovala.Pro­sím,jak často se zalévá?Přihnojuje se nečím ,nebo stačí tyčinky?Dává se do půdy písek?Moc bych jí chtěla zachránit jen jaksi nevím kudy na to.Díky za pomoc.


Reagovat
kyti5 20.07.11

Pěstuje ji můj tchán, a roste mu krásně , stále množí nové a nové rostlinky, prostě ji odlomí nechá 2 dny zaschnout a pak zasadí , zeminu nemá nic extra bere ji na zahrádce. pro jistotu si přečtěte tohle http://www.mojealoe.estranky.cz/…ni-aloe.html
a určitě nezoufejte stačí maličký odlomený kousek a zasadíte a vyroste vám nová .Nebojte se a zkuste to. :wink: :wink:


Reagovat
Bábina 20.07.11

Děkuji Vám mnohokrát.Ty upadaně listy tak zkusím.Přeji hezký večer.


Reagovat
kyti5 20.07.11

určitě se to povede nechte zaschnout a zasaďte


Reagovat
Bábina 20.07.11

Ještě jednou moc a moc děkuji.Doporučenou stránku už mám v záložce.Jen co bude trochu čas dám se do studia.Držte mi palce. :-)


Reagovat
KattyCaprio 13.03.13

Zdravím :kytka:

doma mám taky Aloe, sice nevím druh, ale to je snad jedno, Aloe jako Aloe :mrgreen: :mrgreen: já jsem nedávno řízkovala, dala jsem je do květináče, ale pouze 1 sazeničku!!! zalévám 1× za 14 dní :srdce: zatím se daří, snad z toho něco bude :mavam:


Reagovat
Re: KattyCaprio | nic11111 29.12.16

:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:


Reagovat
Anonymni 19.12.19

Já bych také chtěla Aloe, ale to pravé, které je léčivé. Snažím se pěstovat užitečné květiny. Mám doma například lopatkovec. Víte, že dokáže čistit vzduch? :-) Pokud jste o tom ještě neslyšeli, tak mrkněte na https://www.womanonly.cz/…laji-paradu/ , těch květin, které to umí je více. Ráda pěstuji květiny, které mají nějaký účinek a nejsou tak jenom na okrasu.


Reagovat
Anonymni 07.02.21

Tak aloe je snad jediná rostlina, které se u mě dobře daří. Není moc náročná na zalévání, takže nevadí, že na ní občas zapomínám. Slyšela jsem, že je Aloe dobrá na vlasy, pleť i celkově na detoxikaci celého těla. Teď, když si ji pěstuji snad něco ušetřím, protože jsem si dříve kupovala všechno tady: https://www.senzamedical.cz/. Mají dobré ceny, ale produkty s Aloe jsou drahé vždycky a všude.


Reagovat
Anonymni 17.03.21

Vůbec vám to sucho nezávidím. Já a přítelem jsme si před 3 roky pořídili z https://www.albixon.cz/bazeny/ nádherný krytý bazén a oni nám 2 týdny po pořízení řekli ve městě, že jej nesmíme napouštět. Stálo nás to načerno asi 5 tisíc korun.. Pořád nevím, jestli se nám to vyplatilo. Co myslíte?


Reagovat
Anonymni 30.06.21

Zdravím tady všechny :) mám takový netradiční dotaz, ale chtěla bych se tu na to zeptat :) Mám hrozně ráda květinky, a aloe(díky jejím účinkům) převážně :) Jsem ní až posedlá :D a tak mě napadlo, co přes nějaké tetování Praha: https://www.unholy.cz/cs/ si nechat vytetovat aloe? :D Dělají spíše klasická tetování, tak co myslíte, že by na to řekli? XD Je to crazy vím, ale tak za zkoušku nic nedám ne? Díky :)


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 08.10.21

Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste s tím tetováním aloe v salonu pochodila? Já bych také chtěla nějak originálně vytetovat aloe, je to pro mě naprostý zázrak přírody a nejoblíbenější rostlina na světě :) Ale nejdřív by to chtělo odstranit https://www.premier-clinic.cz/…ni-tetovani/ tu hrůzu co mám na těle teď :D


Reagovat
Anonymni 20.09.21

Tak to i já jsem nedávno hledala nějaké ty masti a různé takovéto přírodní prostředky a nejvíce se mi ze všeho líbíly produkty cbd a konkrétně třeba tento olej z této stránky zde – https://www.cibdol.cz/cbd-olej , protože je opravdu kvalitní a líbily se mi i jeho účinky… Ale věřím, že to je velice individuální záležitost.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.