Diskuze

Volné diskuse

Aloe

Bábina 20.07.11
Prosím o pomoc.Dostala jsem aloe vera.Už když jí dárkyně přinesla z květinářství,byla tak ubohoučká.Jen holé kořeny v přepravním květináčku a celá jako by rozpadlá.Mám jí asi měsíc a už jí upadly 2 listy(dáli se to tak říct).Ráda bych jí zachránila,ale nemám s toto roslinou žádnou zkušenost.Prosím,poradí mi někdo?
Reagovat
Re: Bábina | george5167 08.11.12
Kdybych se dostal do nouze a neměl peníze, založil bych si plantáž ALOE VERA a prodával bych hotové rostliny jako základ pro přípravu vlastních mastí, ve kterých by ALOE VERA skutečně byla. Pěstování je extrémně jednoduché - stačí místo vystavené plnému slunci nebo alespoň rannímu a odpolednímu slunci, výtečná drenáž a zimní pobyt v prostoru tak kolem + 5 C. U mne je koeficient přirozených přírůstků tak 6 až 10 ks, ale další třeba stovku z jediné rostliny lze vyrobit z listových řízků od července do konce srpna. Ty se zasunou 1/3 do čistého písku s nepatrnou příměsí rašeliny nebo zeminy a nechají v polostínu bez úpalu. Rostlina je připravena k prodeji ve druhém roce. Zkuste to. Výroba gelu z listů je na internetu podrobně popsána.
Reagovat
Re: Bábina | george5167 14.03.13
Popsal jsem tady v příspěvku dne 8.11.2012 dost podrobně, co s aloe vera. Ponořte ji teď po listy do kořenáče, substrát namíchejte z písku a lehké půdy a postavte na světlo do +5 - + 12 C. A nestarejte se o ni. Jednou za čtrnáct dní ji zavlažte sprejem z odstáté vody.Po 15. červnu ji ponořte v zahradě do země, snese jakýkoli úpal. Dr J
Reagovat
kyti5 20.07.11
Aloe je nenáročná , nesmí se přelít, protože je tučnolistá a začala by měknout a hnít. Nevystavujte ji plnému slunci , ona se zmároří.
V zimě by měla být rostlina na suchém, chladném stanovišti.
Teploty mezi 10 – 12 °C jsou pro ni akorát
Reagovat
Re: kyti5 | buf 09.06.12
Dobrý den, vše v kostce a přehledně najdete na "stránkách o účincích a pěstování": zdravickarna.cz Aloe. Přeji hodně úspěchů všem, kteří Aloe pěstují.
Reagovat
Bábina 20.07.11
Není u okna,zalívám ji minimálmě.Ale jsem celá divná,že byla z krámu v takovém stavu.Dívka co mi jí darovala jí prý vzala ze soucitu,jestli té kytičce pomohu.Nikdy jsem tučnolistky nepěstovala.Prosím,jak často se zalévá?Přihnojuje se nečím ,nebo stačí tyčinky?Dává se do půdy písek?Moc bych jí chtěla zachránit jen jaksi nevím kudy na to.Díky za pomoc.
Reagovat
kyti5 20.07.11
Pěstuje ji můj tchán, a roste mu krásně , stále množí nové a nové rostlinky, prostě ji odlomí nechá 2 dny zaschnout a pak zasadí , zeminu nemá nic extra bere ji na zahrádce.
pro jistotu si přečtěte tohle
www.mojealoe.estranky.cz
a určitě nezoufejte stačí maličký odlomený kousek a zasadíte a vyroste vám nová .Nebojte se a zkuste to. :wink: :wink:
Reagovat
Bábina 20.07.11
Děkuji Vám mnohokrát.Ty upadaně listy tak zkusím.Přeji hezký večer.
Reagovat
kyti5 20.07.11
určitě se to povede nechte zaschnout a zasaďte
Reagovat
Bábina 20.07.11
Ještě jednou moc a moc děkuji.Doporučenou stránku už mám v záložce.Jen co bude trochu čas dám se do studia.Držte mi palce. :-)
Reagovat
KattyCaprio 13.03.13
Zdravím

doma mám taky Aloe, sice nevím druh, ale to je snad jedno, Aloe jako Aloe já jsem nedávno řízkovala, dala jsem je do květináče, ale pouze 1 sazeničku!!! zalévám 1x za 14 dní zatím se daří, snad z toho něco bude
Reagovat
Re: KattyCaprio | nic11111 29.12.16

Reagovat